Vladivostok – Petrohrad 5:4 (1:0 po s.n.) | Chabarovsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Mytišči 2:5 (kon.)
Novosibirsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Magnitogorsk – HC Slovan 6:2 (kon.)
Ufa – Riga 4:3 (po pr.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 4:3 (2:1 po s.n.)
Viťaz – Barys 1:2 (0:2 po s.n.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 6:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 03.01.2014, 14:30 • TatNeft Arena, Kazaň (kapacita 8800 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek pátečního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (16:56:35)

Československá stopa v utkání:

Tomáš STAROSTA (Jugra, obránce, Slovensko)

Nejvíce času na ledě: Jevgenij Medvěděv 23:06 – Michajl Žukov 18:41

Branky a nahrávky: 21. Petrov (Nikulin, Kornějev), 38. Petrov (Lukojanov), 48. Svitov (Panin, Obuchov), 52. Burmistrov (Stapleton, Varnakov) – 23. Buljanskij (Chlyncev), 50. Gusev (Kručinin). Po třetinách: 0:0, 2:1, 2:1. Rozhodčí: Naumov, Nalivajko – Goljak, Dědulja.

Dnes jsme měli možnost vidět jedno z těch lepších utkání, které Kontinentální hokejová liga nabízí. Podle předpokladů se z výhry radovala domácí Kazaň, která tak opět potvrdila své výsadní postavení v tabulce Východní konference, kde má nyní AK Bars aktuálně pětibodový náskok na druhou Astanu.

Po bezbrankové první třetině se skóre měnilo hned zkraje druhé části hry, když dvojnásobnou přesilovku využil Kirill Petrov, který se v druhé třetině mohl radovat ještě jednou, to když poslal Kazaň ve 37. minutě opět do vedení, mezitím se ale prosadil Arťom Buljanskij.

Ve třetí třetině Kazaň zvýšila své vedení zásluhou branky Alexandera Svitova ve 48. minutě. Za pár minut ale opět snížil na rozdíl jediného gólu Nikita Gusev. Konečnou podobu výsledky dnešního utkání dal ale v další přesilové hře v 52. minutě Alexander Burmistrov.

59:50
    Pesonen se individuálně neprosadil, utkání už ale končí.

59:07
    Hosté se nemohou dostat k puku na delší dobu, hostující kouč tk zřejmě ani nebudu moci sáhnout k odvolání Birjukova.

58:40
    Přeci jen se hosté ale usadili v útočném pásmu.

58:05
    Třetí třetina se již dostala do svých posledních dvou minut. Nic nenasvědčuje tomu, že by Jugra ještě byla schopna vyrovnat.

57:26
    Barulin si nebude zadělávat na nějaké zbytečné problémy, raději podrží kotouč ve své moci, než by jej rozehrál.

56:45
    Lajna Stapleton-Varnakov-Burmistrov opět motá hlavy hostujícím hráčů v jejich vlastní třetině.

56:11
    Další zakázané uvolnění domácích, Heshka hledal Burmistrova o trochu jinde, než ve skutečnosti střelec zatím poslední branky zápasu stál.

55:13
    Domácí hráči se už nikterak netlačí před Birjukovovu branku, nyní se provinili zakázaným uvolněním.

54:41
    Ilari Melart se dostal do postavení mimo hru.

53:57
    Puk sražen do ochranné sítě za brankou Barulina, vhazovat se bude v útočném pásmu Jugry.

53:31
    Jacenko je zpátky na ledě, Jugra hraje v plném počtu.

53:18
    Michajl Varnakov si připravil puk na střelu švihem, jeho pokus ale srazil jeden z hostujících obránců do rohu.

Adam Lacek

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Panin – Lukojanov, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Golubev, Tkačjov – Svečnikov, Fajzullin
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuzněcov) – Melart, Starosta, Sokolov, Chvostov, Tjuljapkin, Djakov, Šefer, Šviděnko – Dixon, Smoleňák, Knjazev – Chlyncev, Buljanskij, Žukov – Jakubov, Kručinin, Gusev – Plotnikov, Sitnikov, Jacenko

Rozhodčí: Naumov, Nalivajko – Goljak, Dědulja