Pittsburgh – NY Rangers 5:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 3:5 (kon.) | Calgary – Tampa 0:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 5:2 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
New York Rangers
Sobota 04.01.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (03:51:59)

Tři hvězdy utkání

1. Chris Kunitz (PIT) – 2+1
    2. Jussi Jokinen (PIT) – 2+0
    3. Sidney Crosby (PIT) – 1+2

Je za námi utkání, ve kterém si zaslouženou výhru připisuje domácí Pittsburgh. Tučňáci byli lepším týmem téměř po celé utkání. Stav zápasu otevřel ve 14. minutě Kunitz a pak gól do šatny přidal Jokinen. Hned na začátku druhé třetiny zaznamenal další trefu Jokinen a opět gól do šatny Rangers vsítil Crosby. Ve třetí třetině dvěma góly dramatizoval zápas Zuccarello, ale minutu po jeho druhé trefě odpověděl Kunitz, který uzavřel skóre zápasu na 5:2.

Střely na bránu: 28 – 35

60:00

59:40
    Hala začíná bouřit. Tučňáci si z dnešního zápasu odnesou dva body.

58:59
    Lundqvist ještě musel zasahovat proti střele od modré, kterou vyrazil betonem.

58:32
    Crosby předal puk na Glasse, který takovou propagační střelou od mantinelu pozdravil Lundqvista.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Puk mají ve vlastním pásmu na hokejkách hosté.

57:26
    Rangers byli pod tlakem a tak raději zahráli na zakázané uvolnění.

57:05
    Hra 4 na 4 více vyhovuje domácím, ti se drží v útočném pásmu.

56:17
    McDonagh a Crsoby se pustili do menší potyčky. Crosby ztratil u mantinelu hokejku a pak bránil puk před dotírajícím obráncem Rangers. Nakonec se na sebe oba vrhli, ale žádná rána pěstí nepadla. Oba si však posedí na trestné.

54:48
    Sutter nahodil od modré na Lundqvista a ten puk podržel. Bude se vhazovat.

52:54
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Po nahození puku před Lundqvista nastala mela, kde se pokoušel dorážet Crosby s Nealem, ale neúspěšně. Prvně jmenovaný však puk přiťukl na CHRISE KUNITZE, kterému nedělalo problém trefit odkrytou bránu. Asistence: Sidney Crosby, James Neal.

51:53
    Rangers právě vstřelili branku!
    Brassard si vybruslil od mantinelu na střed hřiště, nahodil kotouč na bránu a střela se otřela o MATSE ZUCCARELLA, který si připisuje druhý gól v tomto zápase a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Dan Girardi, Derick Brassard

51:13
    Girardi ostře vypálil od modré, ale Fleury podržel puk ve výstroji.

50:04
    Hosté se ubránili, opět se bude hrát v pěti na obou stranách.

49:57
    Střela Oliho Maatty od modré skončila mimo branku Lundqvista.

48:04
    Střelec gólu Mats Zuccarello si jde sednou na trestnou, kde bude odpykávat dvě minuty za vysokou hůl.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 14. Kunitz (Crosby, Niskanen), 19. Jokinen (Gibbons, Vitale), 22. Jokinen (Gibbons, Sutter), 39. Crosby (Kunitz), 53. Kunitz (Crosby, Neal) – 48. Zuccarello (Pouliot, Brassard), 52. Zuccarello (Girardi, Brassard)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Despres, Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Neal – Jokinen, Sutter, Gibbons Neal – Pyatt, Vitale, Adams – Glass, Sill, Engelland
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Stralman, Moore, Allen – Kreider, Stepan, Nash – B. Richards, Hagelin, Zuccarello – Pouliot, Brassard,Callahan – Boyel, Moore, Dorsett

Rozhodčí: Kimmerly, O'Halloran – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 18 668