Pittsburgh – NY Rangers 5:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 3:5 (kon.) | Calgary – Tampa 0:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 5:2 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 04.01.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

S konstatováním, že Anaheim porazil Edmonton v Honda Center poměrem 5:2 se s Vámi loučí a třeba již zítra napočtenou z NHL se těší Tomáš Lysý. (06:40:29)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (EDM) 0+0, 0 2 střely, čas na ledě 13:39.
    Martin Marinčin (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:39.

Využití: 0-0.

Bláznívý zápas, alespoň pohledem první třetiny, končí. Již po pětatřiceti vteřinách se Edmonton dostal do vedení, když se vleže před Hillerem prosadil Boyd Gordon. Za jedenáct vteřin ale bylo vyrovnáno. Rozehrávku hostů zachytil na útočné modré Kyle Palmieri, popojel si do středu a tvrdou ranou vyrovnal. Na další gól si diváci museli počkat do začátku dvanácté minuty, kdy se Edmonton naposled v zápase ujal vedení po dorážce Naila Jakupova. V sedmnácté minutě Anaheim vyrovnal po tom, co Ben Lovejoy umístil za záda Bryzgalova střílenou přihrávku Koivua. 4,4 vteřiny před koncem první části pak poslal Anaheim poprvé v zápase do vedení přesnou ránou od modré Lovejoy.

Druhá třetina byla ve znamení souboje Bryzgalova se střelci Anaheimu. Domácí vyslali na gólmana Olejářů čtrnáct střel a jen jediná skončila za jeho zády. V poslední minutě druhé třetiny se prosadil z předbrankového prostoru Tim Jackman. Hosté si ve druhé třetině připsali pouze tři střely. V největší šanci byl Ryan Nugent-Hopkins, který ale v samostatném úniku netrefil klec.

Třetí třetina byla ve znamení anaheimského hlídání vedení. V padesáté druhé minutě vyrobil Jeff Petry na útočné modré chybu, Andrew Cogliano se dostal do nájezdu, který zakončil střelou do pravého horního rohu. Minutu na to měli hosté osmapadesátivteřinovou přesilovku pět na tři, kterou ještě vyšperkovali odvoláním gólmana, ale v největší šanci vychytal Hiller lapačkou Nugenta-Hopkinse. Anaheim poté dovedl zápas bez potíží do vítězného konce.

60:00

59:06
    Třetí přesilovka hostů v zápase. Za vysokou hůl si půjde na závěrečných 53,1 vteřin sednout na trestnou lavici jeden z hráčů Kačerů. Na vyloučení: 7-3.

58:55
    Další útok hostů zakončuje Ryan Smith, jenže znovu trefil jen připraveného Jonase Hillera.

58:47
    Na opačné straně neohrozil Smyth Hillera.

58:22
    Domácí díky Jackmanovi byli na chvilku před Bryzgalovem, ale ke střele se nedostali.

58:00
    Poslední dvě minuty v Honda Center a troufám si tvrdit, že i v celém zápase.

57:23
    Jakupov našel na útočné modré Jesse Joensuua, který z mezikruží vystřelil. Hiller jeho ránu bez problémů likviduje.

56:51
    Ve středním pásmu získali puk domácí a směřují s ním před Bryzgalova.

56:24
    Nepřehlednou situaci před svojí brankou řeší Hiller podržením puku. Následuje komerční pauza.

56:04
    Ryan Smith krouží s pukem kolem Hillera jako orel nad Tatrami, prostor ke střelbě ale zatím nenašel.

55:28
    V hokeji je sice všechno možné, ale Anaheim je nastěhován před Bryzgalovem a troufám si tvrdit, že je zápas rozhodnut.

55:17
    Komerční přestávka.

55:05
    Domácí v plném počtu. Edmonton už také hraje v pěti, zhruba dvacet vteřin před návratem vyloučeného Cogliana na led se vrátil Bryzgalov zpět do své klece.

54:28
    Nejsem si jistý, kdo to byl, ale tuším, že Ryan Getzlaf netrefil ze středního pásma prázdnou klec.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Palmieri, 18. Lovejoy (Koivu, Palmieri), 20. Lovejoy (Fowler, Beleskey), 40. Jackman (Bonino, Silfverberg), 52. Cogliano – 1. Gordon (Smyth, Petry), 12. Jakupov (Perron, Hall)

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Fowler, Lovejoy, Vatanen, Fistric – Silfverberg, Getzlaf, Perry – , Penner, Perreault, Selänne – Jackman, Koivu, Cogliano – Beleskey, Bonino, Palmieri. Trenér: Bruce Boudreau.
    Edmonton Oilers: Bryzgalov (Dubnyk) – Ference, J. Schultz, N. Schultz, Hunt, Petry, Marinčin – Hall, Nugent-Hopkins, Perron – Jakupov, Gagner, Hemský – Smyth, Gordon, Jones – Gazdic, Acrobello, Joensuu. Trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: 41 Mark Lemelin, 20 Tim Peel – 71 Brad Kovachik, 57 Jay Sherrers