Litvínov – Florbal Ústí 6:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Česká Lípa 8:4 (kon.) | FBC Start98 – Pelhřimov 4:2 (kon.)
Hattrick Brno – Paskov 9:0 (kon.)
SK Bivoj Litvínov
6:4 (3:2, 2:1, 1:1)
Florbal Ústí
Neděle 05.01.2014, 14:35 • SH SPORTaS, s. r. o., U Koldomu 2049, Litvínov 1;
kapacita: 1 200 diváků • 1. liga mužů

Tři body zůstávají po výhře 6:4 na hřišti lídra soutěže, florbalisté Ústí nad Labem se vrací domů s prázdnou. Největší zásluhu měl na vítězství litvínovský Ondřej Hertl (1+2), jenž si do svých individuálních statistik připsal tři kanadské body. Dva kanadské body nastřádali Petr Řeháček (2+0), Daniel Hulič a Filip Skořepa (oba 1+1).

Z Litvínova je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:50:30)

Nejlepší hráči:

SK Bivoj Litvínov:
    Petr Řeháček (2+0)
    Florbal Ústí nad Labem: Leoš Nergl (0+1)

Litvínov právě vstřelil branku!

Gól do prázdné branky! Po tlaku hostů skóruje do prázdné branky DANIEL HULIČ (v dnešním utkání 1+1). Bez asistence.

57:42
    Po volném úderu z dobré střelecké pozice neprostřelil Bečvář obranný val tvořený hráči Bivoje.

57:05
    Po výskoku hostujícího hráče standardní situace ve prospěch Litvínova.

56:34

56:10
    Litvínov v rámci fair-play vrátil míček soupeři.

55:58
    Koník se octl sám před Kohoutem, za vteřinu dvanáct zasáhla defenziva domácích.

55:40
    Litvínov se nikam nežene a kontroluje hru.

54:34
    Přesilovou hru si zahraje Bivoj. David Procházka (UNL) míří za katr na dvě minuty za blokování hokejky.

Kód přestupku: 902.
    Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:3.

53:48
    Horák přečetl rozehrávku soupeře, útočník hostů byl ale rychle obehrán.

53:20
    Domácí přestřelili.

52:44
    Oddechový čas pro domácí.

52:37

52:24
    Bečvář z otočky trefil pouze bránícího Huliče.

52:01
    Diskuze rozhodčích s hráči, nehrálo se téměř dvě minuty.

51:50
    Rozehrávka pro Ústí nad Labem z útočného rohu.

51:23
    Hulič pozdržel čas z oslabení na útočné polovině.

50:55
    Ústečtí si vytvořili tlak.

50:37
    Další vyloučení, na trestnou lavici tentokrát na dvě minuty za hrubost usedá Jan Werner (LIT).

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:2.

50:12

49:30
    Litvínov při svém tlaku nevyzrál v ani jednom ze dvou pokusů na Stránského.

48:50

48:12
    Poměr sil na hřišti se srovná. Jakub Koník (UNL) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

47:44
    Horák nevystřelil podle svých představ.

47:13
    Litvínov vyhazuje.

46:50
    Početní výhoda pro hosty. Petr Chládek (LIT) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 3:1.

45:10
    Hraje se bez větších šancí.

43:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

JAROSLAV BEČVÁŘ svou střelou do rohu branky snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: Jindřich Grosse.

43:06
    Skuhrovec fauluje u vlastní branky.

42:25
    Kombinace Hocelíka s Řeháčkem gólem nekončí, střela druhého jmenovaného zblokována.

42:01
    Přihrávka Koníka zpoza branky adresáta nenalezla.

41:26
    Svoboda si vynutil faul v rohu. Standardní situace pro hosty.

40:40
    Litvínov kontroluje hru a drží míček ve své moci.

40:01

Druhá dvacetiminutovka byla oproti předchozí části vyrovnanější, přesto ji Bivoj opět zvládl o jeden gól lépe. Nejprve se prosadil ve třiadvacáté minutě Jaroslav Kropáček, na 5:2 navyšoval Petr Řeháček. V magickém čase 33:33 min. se poté ujala střela Jana Filipce, díky kterém mají Ústečtí vyrovnání na dosah ruky. Dvoubrankové manko ve florbale nic neznamená, na zvrat má tým pod vedením Tomáše Syryčanského dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

6:5.
    Vyloučení: 2:0.
    V oslabení:
    0:0.

Další třetina začne přibližně v 15:57 h.

40:00

39:40
    Bromovi se nelíbí výrok rozhodčích, proběhla menší diskuze.

39:32
    Skořepa si počínal na hranici pravidel v souboji s Koníkem, nařízen volný úder.

38:43
    Hulič po přihrávce Hocelíka vystřelil vysoko nad.

38:02
    Grosse nevyzrál na litvínovského brankáře.

Dnešní utkání sleduje 120 diváků.

37:39

37:23
    Domácí se zbavují míčku vyhozením.

36:49
    Po nápřahu Stummera mohl zůstat hájce domácí svatyně klidný.

36:20
    Bečvář si vyměňuje míček navzájem se svými spoluhráči a pokouší se unavit bránící kvarteto domácích.

35:39
    Přesilovka pro hosty. Ondřej Hertl (LIT) míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené vrážení.

Kód přestupku: 907.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

35:31
    Ústečtí mohou děkovat nyní svému brankáři, který nedovolil zakončit dorážejícímu Řeháčkovi.

35:05
    Litvínov uzamkl svého soka na ofenzivní polovině.

33:59
    Skuhrovec z otočky minul.

33:33

Na další akci florbalistů z krajské metropole Ústeckého kraje byl již Martin Kohout krátký. Šanci dva na nikoho zakončil za asistence Jakuba Koníka do odkryté části branky JAN FILIPEC. Asistence: Jakub Koník.

33:11
    Přečíslení v podání hostů nepřetavil v gól Nergl.

32:17
    Filipec přihrál Bromovi, který ale branku Kohouta neohrozil.

30:26
    Brom přestřelil.

30:15
    Oddechový čas pro hosty.

30:15
    PETR ŘEHÁČEK (v dnešním utkání 2+0) usměrnil z bezprostřední blízkosti za záda bezmocného Milana Stránského střelu Ondřeje Hertla. Asistence: Ondřej Hertl (v dnešním utkání 1+2).

29:40

29:32
    Kohout zneškodnil dělovku Svobody.

29:05
    Ústečtí kombinují na polovině soupeře.

28:32
    Bečvář křižnou přihrávkou vybídl ke skórovnání Koníka, druhý jmenovaný nevystřelil podle svých představ.

27:40
    Šance na vyrovnání v podobě přesilové hry pro Ústí nad Labem. Marek Mandelbaum (LIT) si musí jít odsedět dvě minuty za nedovolené vrážení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

26:28
    Střelecký pokus Chládka zblokován.

25:48
    Pozorný Kohout uhájil svou branku.

24:50
    Atmosféra by se dala krájet, jsou slyšet fanoušci obou celků.

23:52
    Brom hledal přihrávkou Koníka, který se pokoušel o přihrávku zpět. Obrana Litvínova se ale měla na pozoru.

22:30
    Dvoubrankové vedení vrací Bivoji JAROSLAV KROPÁČEK. Asistence: Daniel Hulič.

21:45
    Začátek druhé třetiny doprovází častá přerušení a fauly.

21:04
    Skořepa si svoji taženou střelou na ústeckého gólmana nepřišel.

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části uspěli hosté.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku ovládli florbalisté Litvínova, přestože to byli Ústečtí, kteří otevřeli skóre zásluhou Ladislava Svobody v páté minutě. O dvacet vteřin později Bivoj vyrovnal díky přesné ráně Filipa Skořepy. V minutě desáté dokonal obrat Petr Řeháček, na 3:1 z pohledu domácích navyšoval skóre v úvodu osmnácté minuty Ondřej Hertl. Za třicet šest sekund snížil na rozdíl jediného gólu Dan Tržil, přesto do kabin odchází šťastnější hráči Litvínova.

Statistiky úvodního dějství:

18:7.
    Vyloučení: 0:1.
    V oslabení:
    0:0.

Další třetina začne přibližně v 15:13 h.

20:00

19:40
    Litvínov kombinuje na ofenzivní polovině.

18:45
    Hraje se "nahoru a dolů" bez větších šancí, hra je plná nepřesností na obou stranách.

17:39
    Rychlá odpověď! Hosté snižují na rozdíl jediného gólu z přečíslení. Tomáš Brom nalezl přesně DANA TRŽILA, který bez sebevětších potíží prostřelil Martina Kohouta. Asistence: Tomáš Brom.

17:03
    ONDŘEJ HERTL (v dnešním utkání 1+1) vymetl pavučiny z růžku hostující svatyně. Asistence: Filip Skořepa (v dnešním utkání 1+1).

16:20
    Svěřenci Tomáše Syryčanského si vytvořili tlak.

15:49

15:31
    Skuhrovec se prezentoval střelou z otočky, Stránský pozorný.

14:15
    Ústečtí se osvobuzují za cenu vyhození.

13:49
    Početní výhoda ve prospěch Bivoje. Jan Filipec (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené vrážení.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

13:23
    Krejčí nahodil míček za ústeckou svatyni, defenziva hostů se měla na pozoru.

11:54
    Koník nemířil přesně.

10:22
    Hocelík netrefil z úhlu odkrytou branku.

09:40
    Střelou mezi nohy se po přihrávce Ondřeje Hertla prosazuje PETR ŘEHÁČEK. Asistence: Ondřej Hertl.

09:25
    Hocelík adresoval přihrávku do předbrankového prostoru Huličovi, maskovaný muž Ústí nad Labem připraven.

08:14
    Chládek nezpracoval přihrávku podle svých představ, čehož málem Ústečtí využili.

07:20
    Je znát, že jsme svědky derby. Další nedorozumění mezi protihráči.

06:14
    Menší závar za ústeckou brankou, vylučovat se nebude.

05:13
    Rychlá odpověď! Domácí drží s hosty krok, o vyrovnání se zasloužil FILIP SKOŘEPA, jenž nalezl recept na Milana Stránského. Asistence: Michal Skuhrovec.

04:53
    Skóre otevírá přesným zásahem za asistence Leoše Nergla útočník LADISLAV SVOBODA. Asistence: Leoš Nergl.

02:15
    Zápas začal ve vysokém tempu, dnešní střetnutí je pikantní pro ústeckého brankáře Milana Stránského, který v celku Litvínova působil.

00:01

SK Bivoj Litvínov: Kohout (Hruška) – Werner, Jaroslav Kropáček, P. Řeháček, Chládek, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, L. Černý, Kumai, Krejčí, Skořepa, Mandelbaum, Klemeš, Vebr, Skalitz, Pecháček, Skuhrovec. Trenér: Daniel Hulič.
    Formace nejsou uspořádány podle pětek.

Florbal Ústí: Stránský (Hlava) – Brom, Tržil, Vojta, Stummer, Kučaba, T. Sattler, Bečvář, Grosse, L. Svoboda, Nergl, D. Procházka, J. Filipec, Žaloudek, Horák, Koník, Jiránek. Trenér: Tomáš Syryčanský.

Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek.

Zápas začne o malou chvilku později ...

Vzájemné střetnutí v soutěžním ročníku 2013/2014:

Florbal Ústí nad Labem – SK Bivoj Litvínov

8:12 (2:4, 1:3, 5:5)
    8. kolo první ligy mužů, 31. 10. 2013
    Branky a nahrávky: 8. a 37. Vojta (Jiří Mareš), 5. Brom (Jiří Mareš), 44. Jiří Mareš (J. Filipec), 45. Brom (Vojta), 46. D. Procházka (Horák), 48. P. Vondráček (Grosse), 60. Nergl (Grosse) – 6. Gebhardt, 14. Hulič (L. Černý), 19. Krejčí (Hertl), 20. Stummer (vlastní), 25. Řeháček (Plomer), 30. Krejčí (Mandelbaum), 31. Řeháček (Plomer), 41. Hulič (Hocelík), 43. Chládek (Skalitz), 46. Hulič (L. Černý), 52. Hocelík (Hulič), 54. Skořepa (Hulič).
    Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský.
    Delegát: Luboš Malý.
    Vyloučení: 1:0.
    Využití: 0:1.
    V oslabení: 0:0.
    Střely na branku: 37:30.
    Diváci: 270.
    Nejlepší hráči: Marek Vojta – Daniel Hulič.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

14 zápasů: 9 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 2 prohry; skóre 100:74; 31 bod; v tabulce 1. místo.

Florbal Ústí nad Labem:
    14 zápasů: 8 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 3 prohry; skóre 80:66; 28 bodů; v tabulce 5. místo.

Příjemné nedělní odpoledne z tuzemského hlavního města, kde zanedlouho v rámci patnáctého kola první ligy mužů vyzve lídr tabulky SK Bivoj Litvínov tým Florbal Ústí nad Labem.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Litvínova. Utkání začíná ve 14:30 hod.

Stadion: SH SPORTaS, s. r. o., U Koldomu 2049, Litvínov 1;
    kapacita: 1 200 diváků

Zdeněk Kamínek ml.

Hledáme zpravodaje pro tým SK Bivoj Litvínov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Skuhrovec), 10. Řeháček (Hertl), 18. Hertl (Skořepa), 23. Kropáček (Hulič), 31. Řeháček (Hertl), 60. Hulič – 5. Svoboda (Nergl), 18. Tržil (Brom), 34. Filipec (Koník), 44. Bečvář (Grosse)

Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek