Vennes – Monaco 2:3 (kon.) | Marseille – Remeš 2:0 (po pr.)
2:0 (0:0)
Stade de Reims
Neděle 05.01.2014, 20:45 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer. Vítám Vás u dalšího zápasu francouzského poháru, kde se střetne na domácí půdě Olympique Marseille, který bude hostit Stade de Reims. Zápas začíná ve 20:45. Buďte s námi u tohoto onlajn přenosu.

Domácí celek se ve francouzské lize nachází na šesté pozici se ziskem devětadvaceti bodů z dosavadních devatenácti odehraných duelů.

Poslední zápasy

Marseille – Bordeaux 2:2
    Marseille – Toulouse FC 2:1
    Lyon – Marseille 1:1

Dnešní hosté jsou v zápase outsiderem, když se ve francouzské lize nalézají na osmé příčce se ziskem devětadvaceti bodů. Hosté budou chtít Marseille jistě potrápit a pokusí se postoupit právě na úkor domácích.

Stade Reims – Marseille 0:1

Olympique Marseille: Samba – Abdallah, Nkoulou, Diawara (C), Mendy – Thauvin, Lemina, Romao, Imbula, Payet – Gignac.
    Náhradníci: Khalifa, Mendes, Abergel, Fanni, Bracigliano, Bangoura, Cheyrou.

Stade de Reims: Placide – Mandi, Tacalfred (C), Fofana, Turan – Devaux, De Préville, Peuget – Fortes, Charbonnier, Ayité.
    Náhradníci: Atar, Courtet, Weber, Signorino, Agassa, Oniangué, Ca.

Rozhodčí: Bien – Danizan, Plancon.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Olympique nastoupí v bílých dresech, hostující Remeš si oblékla dresy černé barvy.

1

1
    Domácí zahájili utkání výkopem, a ihned se dostali do dobré příležitosti, ale hostující obrana stihla ještě zasáhnout a usměrnit míč na roh.

2
    Terén nebude dnes technickému fotbalu příliš přát, vypadá na silně podmáčený, ale způsobilý ke kře.

2
    Remeš se zatím nedostala příliš do hry, Olympique kombinuje na vlastní polovině.

3
    Až teď hrál Turan, ale přišel o míč a vpřed postupuje Lemina.

3
    Ještě stihl přihrát na Gignace, který na středu hřiště převzal přihrávku a "bodlem" poslal míč na branku Remeše, Břevno se jen otřáslo.

5
    Hra se vrátila ke středovému kruhu, kde bezpečně kombinuje domácí obrana.

5
    Ta navíc do hry zapojila i brankáře Sambu.

6
    Turan se předvedl v lepším světle, našel křižnou přihrávkou dobře postaveného Fortese, ten přiťukl do ofsajdu Charbonnierovi.

8
    Olympique ztrácí na polovině hřiště míč, De Préville se objevil z ničeho nic za obranou, ale tváří v tvář brankáři Sambovi si nedokázal poradit.

9
    Rohový kop domácího týmu plachtil na hranici velkého čtverce, kde stála připravená obrana hostů.

10
    Postup Remeše zastavuje zdvihnutý praporek nad hlavou jednoho z pomezních rozhodčích, je to ofsajd.

11
    Remeš převzala iniciativu, před De Prévillem musel zasáhnout jeden z domácích stoperů.

12
    Další ofsajd hostujícího týmu.

13
    Lemina našel na pravé straně rozběhnutého Abdallaha, ale jeho centr srazil hostující hráč na autové vhazování.

14
    Gignac ve středu hledal někoho ze spoluhráčů, ale nevšiml si, že tam žádného nemá, tak se Remeš dostala zadarmo k míči.

15
    Payet zakombinoval s Gignacem, Placide musel na zem, aby míč zachytil .

16
    Teď dobře zasáhl domácí kapitán Diawara, který posunul míč do autu.

17
    Hosté jej rozehráli, ale jen na kopačky domácího týmu. Ten se díky Payetovi a Gignacovi dostal až před vápno Remeše.

18
    Samba udělal obrovskou chybu a dává příležitost hostům k zahrání přímého kopu, v domnění, že může míč na hranici vápna ukrýt do rukavic, tak učinil, ale podle soudů rozhodčích to bylo vně pokutového území.

19
    Vše se obešlo bez karty, následně svoji chybu Samba napravil, když vyrazil zahrávaný přímý kop.

20
    Lemina ve vápně nepřetlačil v souboji Turana, domácí tak budou kopat jen rohový kop.

21
    Pro ten si došel Placide a stáhl si jej ze vzduchu.

22
    Mendy nerozehrál přesně, vhazovat tedy bude Remeš.

23
    Je odehráno více než 20 minut utkání, k vidění byly i dvě výborné šance, nejprve domácí nastřelili břevno, hosté vyrovnali hru a pak se De Préville ocitl sám před brankářem, ale zaváhal.

23
    Mendy hledal kudy najít spoluhráče v pokutovém území, až se dostal téměř na hranici brankové čáry, odtud nemohl ohrozit ani branku Placideho. Míč z jeho kopačky tak končí v zámezí.

24
    Dlouhý míč hledal Payeta, Fofana jej stihl sebrat dříve než domácí útočník, atak Gignace Fofana rovněž ustál, i když pokud by ztratil míč, tak byli dva domácí hráči ve velkém čtverci sami na brankáře.

26
    Mandiho špatná rozehrávka dostala míč do vzduchu, kde se snaží jej získat oba týmy do své moci.

26
    Hosté si v útoku nedávají pozor, už je to po několikáté co v něm byli přistiženi.

27
    Thauvinův ostrý centr letěl na Gignace, ten stál v ofsajdu, takže jeho pokus o hlavičku byl zbytečný.

29
    Remeš si přihrával přes celou šíři hřiště, nalevo se míče ujal Ayité, ale jeho pokus o centr do vápna skončil pouze u pozorného Samby.

30
    Téměř půlhodina hry je odehrána, hra se přemístila do středu hřiště, ani jeden tým v současné době nemá optickou převahu.

31
    Thauvin nikomu nepůjčil míč, podstoupil několik soubojů, které ustál, ale jeho pokus již neměl potřebnou razanci, aby ohrozil Placideho v brance Remeše.

32
    Marseille začíná více vystrkovat růžky a být častěji u kulatého nesmyslu.

33
    Diawara zastavil postup Remeše razantním odkopem.

34
    Payet zakombinoval s Gignacem, do jejich souhry se zapojil i Abdallah, ale toho stačil již zastavit vracející se Turan.

34
    Ten se při obranném zákroku zranil a musí být ošetřen.

35
    Payet ještě stihl odcentrovat od brankové čáry, ale domácí v akci nepokračují.

35
    U brankové čáry zůstal ležet Mario Lemina, který předtím svedl několik ostrých soubojů s hostující obranou a dostal několikrát loktem do obličeje. toto rozhodčím zcela uniklo.

37
    Po ošetření Leminy se pokračuje ve hře. Hosté zahráli raději na roh, aby neriskovali složitou rozehrávku ze svého vápna.

38
    Fortese nechala obrana Olympique v postavení mimo hru, což odmával i asistent hlavního sudího.

39
    míč léta ve středovém kruhu z kopačky na kopačku, ale pokaždé je to noha hráče jiného týmu.

40
    Nakonec se Remeš pokusí o výsun Charbonniera, ale ten byl v ofsajdu, na tohle si hostující útočníci nedávají vůbec pozor.

41
    Začala poslední pětiminutovka prvního poločasu. Zatím se nic podstatného neděje, oba týmy hrají ze zabezpečených obran a tomu odpovídá i současný obraz hry.

42
    Payet rozehrál přímý kop asi ze 35 metrů, jeho centrovaný míč mířil do velkého čtverce Remeše, ale nikoho v bílém nenašel.

43
    Zbytečná patička Gignace, která chtěl vyšperkovat kombinaci až na pravou stranu, bohužel celou situaci přečetla hostující obrana.

44
    Mandy dostal míč na Thauvina, který si na rohu velkého vápna udělal prostor, dostal se narážečkou až do pokutového území, jeho střela po zemi notně protáhla Placideho.

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Již se hraje nastavení, které bylo nařízeno na dvě ošetřování.

45+2
    Olympique se ke střele nedostal, Remeš mohla jít do rychlého brejku, ale tuto situaci si domácí hráči pohlídali a míč získali zpět.

45+3
    Ještě jeden roh v podání hostů.

45+3

První poločas je minulostí, nepadla v něm ani branka, ale několik nebezpečných situací k vidění bylo. Nejprve domácí trefili břevno, o několik minut později šli Remeští na brankáře, ale jim se nevedlo podle představ. Pak se hra spíše přesunula do středu hřiště, kde probíhá boj o každý centimetr trávníku. Samba pak ještě musel potvrdit svoje kvality a vytáhnout přímý kop Turana z hranice šestnáctky.
    Neodcházejte od nás, druhý poločas bude jistě stejně zajímavý jako ten první.

46

46
    Remeš postupuje několika auty po pravé straně směrem k vápnu.

46
    Domácí se však dostali k míči a rychle po své pravé straně přešli až před vápno Remeše, jenže centr do vápna se jim vůbec nepovedl.

47
    Teď to domácí zkouší naopak po levé straně, ale ani tudy cesta nevede.

48
    Lemina se nakonec na ose hřiště dostal ke střele, ale plachtící míč mezi tři tyče nezapadl.

50
    Nakopávaná, kterou předvádí oba týmy nemá s fotbalem nic společného, ale možná je to způsobené taky terénem, který však na první pohled vypadá v pořádku.

51
    Samba teď ani sám neví, jak chytl šanci De Prévillemu, který si naběhl za obranu na autové vhazování. Domácí brankář reflexivně vytrčil nohu a odrazil míč do bezpečí.

52
    Na druhé straně se pokoušel předvést Romao, ale do vápna již Gignacovi míč nepředal.

54
    Reměš dostala Olympique pod tlak, ten se brání pouze odkopy do zámezí.

54
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal na malém vápně dostal Peuget, ale mířil pouze nad branku domácích.

55
    Placide nemohl míč zachytit ve vlastním vápně, protože balón mezitím vyskotačil mimo pokutové území, hostující brankář jej tedy raději odkopl.

56
    Imbula sebral na středu hřiště míč, postupoval přímočaře na hostující branku, ale minul pravou tyč branky Placideho.

57
    Olympique se vymanil z obléhání, a snaží se oplatit stejnou mincí, jenže obrana Remeše zatím funguje bezchybně.

58
    Tak to může domácí mrzet. od brankové čáry dostal na roh malého čtverce míč Gignac, jeho pohotová střela se otřela pouze o boční síť.

59
    Peuget si vyměnil míč s Ayitém, následný centr zblokovali domácí na aut.

60
    Z něj se míč dostal k Diawarovi, který neváhal odehrát balón na roh.

60
    Z něj ovšem nic hosté nevymysleli, domácí dokonce postupují vpřed.

61
    Hodina hry je za námi, stále hrajeme bez branek. Obraz hry a územní převaha jsou stále stejné. A jak se říká každý chvilku tahá pilku, tak se přelévá hra ze strany na stranu.

62
    Fofana neriskoval kličku a raději zvolil přihrávku na jistotu přes Placideho.

62
    Domácí se však brzy ujali míče, jenže o něj díky ofsajdu Gignace přišli.

63
    Mandy skluzem zasáhl přihrávku Mandiho, hosté budou vhazovat.

64
    Samba na penaltě vycítil centr z pravé strany a proto si pro něj došel.

65
    K Mendymu se odrazil odvracený míč od hranice pokutového území Remeše, jeho pokus končí hodně mimo.

66
    První střídaní na straně domácích. Odchází Florian Thauvin, kterého nahrazuje Saber Khalifa.

67
    Střídají i hosté, Nicolase De Préville nahrazuje Eliran Atar.

69
    Placide se musel vytáhnout, když se na něj řítili domácí útočníci. hostující brankář obstál s barvurou.

70
    Hra se přelévá ze strany na stranu, Charbonnier v dobré příležitosti netrefil domácí branku.

71
    Olympique se nehodlá smířit s remízovým stavem, na hranici vápna dostal nabito Gignac, Placide jeho pokus vyráží.

72
    Gignac napálil přímý kop jen do zdi, domácí se k míči vrátili.

73
    Saber Khalifa jako střídající hráč mohl rozhodnout, ale jeho levačka z úhlu nenašla místo za Placideho zády.

74
    Remeš postupuje po pravé straně díky autovým vhazováním.

75
    A aby udržela míč co nejdéle na svých kopačkách vrací hru až před Placideho, který má dostatek času na rozehrávku.

76
    Rozhodnutí tohoto utkání přinese jediná branka. uvidíme, který tým ji a zda vstřelí nebo se dočkáme prodloužení či dokonce penaltového rozstřelu.

77
    Dlouhý aut hostů sbírá Samba a rychle rozehrává. Gignac se dostal s míčem až do vápna, Placide se položil do předpokládaného směru střely a míč následně i zasáhl.

78
    Druhé střídání domácího týmu, Maria Leminu nahradí na zbývající minuty Benoît Cheyrou.

80
    Tak už mohlo být rozhodnuto, samba se vydal příliš daleko z branky, ale hosté jeho zaváhání nestihli využít. Míč s kopačky Ayité letí mimo.

81
    Fofana teď musí mít na nozeotisk míče, Gignacova rána jej pěkně orazítkovala.

82
    Prince Oniangué si zahraje poslední minuty místo Gaëtana Charbonniera.

83
    Khalifa trefil Peugeta, Remeš získala míč a může postupovat vpřed.

84
    Khalifu fauluje Mohamed Fofana, když domácí borec již byl za jeho zády. Hostující obránce mu lehce brnkl o nohu. Po zásluze vidí žlutou kartu.

85
    Přímý kop zblokovala hostující zeď, Placide neměl problém pak míč zkrotit.

86
    Mendy se v přetlačované s Ayitém dopustil faulu, hlavní sudí vrací míč hostům.

86
    Gignac předal na Payeta, postup domácího borce zastavil pozorný Mandi.

87
    Abdallah na druhé straně dostal prostor ke střelbě, ale vysloužil si za svůj pokus pouze pískot domácího publika.

88
    Marseille už spěchá, chce ještě rozhodnout před koncem normální hrací doby.

89
    Tak to už fakt není možné, co domácí zahazují. Gignac našel špatnou přihrávkou Payeta, ten však ve vápně míč zasekl a poslal jej na Cheyroua, který nešikovně vystřelil. Khalifa míč ještě tečoval, reflexivní zákrok Placida jeho pokus vyrazil, ale pouze na hlavu Khalifa, který však do své střely nedal razanci a Placide míč na brankové čáře zastavil

90
    Běží poslední minuta druhého poločasu.

90+1
    Byly nastaveny 2 minuty.

90+2
    Na přímý kop si naběhl Devaux, ale přihrávku před branku, jeho spoluhráči nečekali.

90+2
    Placide chytá jednoduchou střelu Khalifa.

90+2
    Druhý poločas skončil.

V normální hrací době jsme branku neviděli, na řadu přijde prodloužení, případně pokutové kopy.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Hosté zahájili výkop prodloužení, ale příliš daleko se nedostali.

92
    Oniangué se dostal do vápna přes Abdallaha, ale jeho zakončení Sambu neprověřilo.

93
    Placide musel daleko ze své branky,aby na něj nemohl postupovat Cheyrou, který dostával dlouhý pas.

94
    Remeš je zatím v pasivitě. A jen se brání nájezdům Olympique.

94
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Tak přece se domácí dočkali. Míč od Payeta přelétl celé vápno, ta si na hlavičku naběhl Cheyrou, který vrátil míč na malé vápno, kde stál dobře postavený ANDRÉ-PIERRE GIGNAC a pokořil výborného Placideho.

97
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Floyd Ayité, přichází Gaëtan Courtet.

97
    Samba nadvakrát zlikvidoval rohový kop hostů. Navíc byl při tom faulován.

98
    Domácí jsou stále při chuti, Imbulova střela ze střední vzdálenosti minula hostující branku.

100
    Hra se na chvíli uklidnila a hraje se především uprostřed hřiště.

101
    Turan se pokoušel projít přes dva domácí hráče, ale nepovedlo se mu to, Domácí však hostujícího hráče faulovali.

102
    Samba si přímý kop z velké dálky pohlídal a už s rozehrávkou nespěchá.

102
    Payetův centr před Khalifou odvrací Tacalfred.

103
    Pomalu se blíží konec první půle prodloužení.domácí vedou o jednu branku, ale Remeš se jim snaží jejich náskok zlikvidovat.

104
    Courtet už už předskakoval Diawaru, který míč nechával Sambovi, jenže domácí brankář přispěchal na místo pozdě, takže kapitán Marseille zvolil raději odkop.

104
    Prvním napomínaným hráčem domácích je Alaixys Romao.

105
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Kassim Abdallah je posledním střídajícím domácím hráčem, na posledních 15 minut hry přichází Laurent Abergel.

106
    Domácí zatím brání svůj vytvořený náskok.

107
    Antoine Devaux nešetrně zastavil průnik domácích a vidí žlutou kartu.

108
    Tacalfred vysunul za obranu Courteta, který však nezvládl koncovku. A místo vyrovnání zamířil mimo.

110
    Khalifa se pokusil o kličku alá Zidane a byl přitom faulován.

110
    Diawara si nekopmlikoval život a přes Sambu dostal míč daleko od branky.

111
    Ale hosté dobývají branku Sambeho i nadále, v obrovské šanci se ocitl Oniangué, ale jeho half-volej asi z penalty Samba chytá.

112
    Cheyrou vysouval Gignace, ale Placide vystihl úmysl domácích a po míči vyběhl a získal jej do své moci.

113
    Mandy pomohl svému kolegovi, kterému unikal Fortes. ten nakonec i fauloval.

114
    Tacalfred raději Khalifa zastavil, aby zmírnil hrozící nebezpečí.

115
    Přímý kop se dostal na vápno, kde Payet sklepl míč přímo na nohu ANDRÉ-PIERRu GIGNACOVI, který trefil prostor u pravé tyče hostující branky. o osudu utkání se zdá být rozhodnuto.

116
    Remeš se ještě pokouší o jakýsi atak, ale jen odevzdávají míč.

117
    Khalifa se omlouvá, místo, aby vysunul Gignace, tak z velké dálky vystřelil. a míč Placideho téměř neohrozil.

118
    Do konce prodloužení zbývají 2 minuty, domácí se ještě jednou tlačí do útoku, míč však po nepřesné přihrávce končí u Placideho.

119
    Remeš se ke střele nedostala a domácí ještě spěchají před Placideho.

120
    Diawara nedovolil projít Turanovi až ke střele. Odkopem našel pouze obranu Remeše.

Je dobojováno, co domácí nestihli v minutách 90, podařilo se jim v dalších 30. Obě branky Olympique dal Gignac. poprvé jej obrana nechala volného na malém vápně a ostrostřelec domácího týmu své příznivce nezklamal. Podruhé mu pěkně míč přistrčil Payet. Domácí si za prodloužení postup do dalšího kola zasloužili.

To je ode mne pro dnešek vše, u dalších utkání francouzských soutěží napočtenou. (23:18:05)