Chabarovsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Vladivostok – Atlant 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Novosibirsk – Petrohrad 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 2:5 (kon.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Ufa – HC Slovan 4:2 (kon.) | Nižněkamsk – Lev 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Barys 7:2 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 09.01.2014, 16:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pěkné odpoledne při sledování další porce bitev na ploše KHL. Jedním z utkání je i zápas mezi Viťazem Čechov a Avtomobilistem Jekatěrinburg, které můžete díky tomuto přenosu sledovat. Úvodní buly je naplánováno na 16. hodinu.

Domácí celek s padesáti body na kontě drží aktuálně předposlední,tedy třináctou příčku, Západní konference. Z posledních pěti utkání si připsali pět bodů. Jediný vyhraný zápas byl pouze proti Spartaku Moskva po nájezdech. Jejich sen na letošní play-off se tedy rozplynul.
    Hosté jsou na tom znatelně lépe. Sedmašedesát bodů jim zajišťuje šestou pozici ve Východní konferenci. Jejich bilance je také veselejší, posledních pět utkání jim přineslo 9 bodů. Šest z nich získali výhrou po základní hrací době, další jim přišli z jedné výhry proti Novosibirsku v nájezdech a poslední prohraných nájezdů s Novgorodem.

Vzájemné utkání
    14. října se tyto dva celky střetly na hřišti Jekatěrinburgu. Vítězně nakonec vyšli hráči Avtomobilistu, kteří urvali druhý bod v nájezdech.

Československá stopa
    Za hostující celek můžeme spatřit v bráně Jakuba Kováře s číslem 21. Na straně domácích je to obránce s číslem 24, Branislav Mezei.

Viťaz Čechov: Lisutin(Backlund) – Chafizullin, Porseland, Golovkov, Malevič, Mezei, Seleznjov, Kudinov – Šitikov, Cibak, Koroljuk – Klimenko, Kokšarov, Afinogenov – Soloduchin, Koroljov, Kousal – Rybakov, Makejev, Šatckij

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář(Lobanov) – Gusev (C), Žuralijov, Viklund, Lepistö, Antonov, Megalinskij, Rybnickij, Trjamkin – Levandovskij, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Fjodorov, Simakov, Demagin – Golyšev, Strelcov, Arkalov

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Palej, Sivov.

00:01

1:19
    První zásah Kováře, musel vykrýt střelu z pravého kruhu.

2:48
    Lisutin si také sáhl poprvé na kotouč když šel proti střele Guseva.

3:34
    Klimenkova rána od modré končí v moci Kováře.

4:19
    Domácí teď dobře kontrolují kotouč, český gólman ale nemá příliš těžkou práci.

5:49
    Domácí jdou do početní výhody. Dvě minuty dostává Strelcov(JEK) za podražení.

06:50
    Andrej Antonov(JEK) putuje také za katr, stejně jako Strelcov dostává dvouminutový trest za podražení. Domácí budou mít téměř minutu přesilovou hru 5 na 3.

7:25
    První zásah Kováře v přesilovce domácích.

07:49
    Hosté jsou již ve čtyřech. Stále ale přetrvává tlak Viťaze.

08:19
    Domácím se příliš nedaří překombinovat čtyři hosty, Kovář se téměř vůbec nedostává do kontaktu s pukem.

08:31
    Soloduchin dostává dvouminutovku za hákování. Chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

08:50

09:29
    Levandovskij zkoušel střelu z levého kruhu.

10:31

11:13
    Hosté si nebezpečně počínali před Lisutinem, ten proto ve vhodné chvíli puk zakryl lapačkou.

13:49
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Dobrou souhru teď předvedla druhá útočná lajna hostů. Na konci tohoto "ťukecu" byl ARŤOM SERGEJEVIČ ČERNOV, který poslal kotouč do sítě domácích. Asistence: Anton Pavlovič Lazarev, Fjodor Valerjevič Malychin.

15:16
    Na trestnou lavici putuje domácí Kudinov(CEC), který dostává 2 minuty za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

15:38
    Hosté jsou opět před brankou Lisutina, Viklund poslal puk na Malychina, který ale nedokázal puk tečovat na bránu.

17:16

18:31
    Domácí se snaží rychle otřepat z inkasovaného gólu, příliš se jim ale nedaří přehrát soupeře.

18:57
    Koroljuk zkusil překvapit Kováře u pravé tyče. Gólman byl ale na dobrém místě.

20:00

Druhá třetina začne přibližně v 16:49.

První dějství nám přineslo pouze jedinou branku, kterou si díky trefě Černova připsali hostující Avtomobilisté. Na vyloučení je poměr zatím stejný, 2:2. Uvidíme, co nám přinese další třetina.

20:01

22:18
    Hra se neustále přelévá z jedné strany na druhou. Žádný z týmů se nepouští do ničeho nebezpečného.

22:48
    Kudinov projel po prostředku hřištěm až za modrou čáru a odtud vypálil přímo do výstroje Kováře.

24:17
    Hosté vyvíjí velký tlak na Čechov a domácí se tak musí stáhnout před Lisutina a bránit vlastní branku.

25:32
    Kudinov teď velmi tvrdě bránil brankoviště svého gólmana. Sudí Gofman si s ním něco vyříkal a vylučovat se zjevně nebude, jelikož to nebyl žádný nedovolený zákrok.

28:13
    Obě strany se pokusili o několik střel, všechny ale skončili mimo síť. Hraje se relativně plynulý hokej.

29:02
    Nahození Golokova končí nakonec icingem.

29:48
    Domácí si vytváří dobrý tlak na Jekatěrinburg, který již více jak minutu nedokázal vyhodit kotouč.

29:59
    Antonov teď dokázal osvobodit svůj tým a zkoušel střelu od modré, kterou snadně vytěsnil Lisutin.

31:26
    Domácí Robert Kousal (CEC) dostává dvouminutový trest za krosček.

31:57
    Koroljov dokázal uniknout až k hostujícímu brankáři, který dobře vykryl jeho střelu zápěstím.

32:18
    Demagin dostal kotouč zpět před Lisutina a ten jeho pokus blokuje.

32:35
    Síly na ledě se vyrovnají. Za podražení jde na dvě minuty sedět Tobias Viklund (JEK).

33:26

33:38
    IGOR JEMELEJEV zvyšuje náskok svého týmu již na dvě branky, dokonce ještě v oslabení! Vystihl rozehrávku na jednoho z domácích, kteří se chystali usadit se před Kovářem, a Jemelejev poslal kotouč do Lisutonovy sítě. Bez asistence

33:54
    Slovenský bek Mezei pálil tvrdou ránu od modré, se kterou si Kovář dokázal poradit.

34:35

36:02
    Domácí těžko hledají cestu do útočného pásma.

37:15
    Hosté jsou při chuti, krásně teď projel velkou částí hřiště Fjodorov a prověřil strážce domácí svatyně.

38:12
    Lisutin likviduje jednu střelu za druhou, domácí obraně se příliš nedaří získat kotouč pod kontrolu.

38:31
    Hosté potřebují vystřídat a přicházejí o kotouč. Čechov se snaží vymyslet novou útočnou akci.

39:29
    Hraje se převážně ve středním pásmu, do sirény se toho již moc nestihne.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 17:36.

Druhá třetina, druhý gól. Opět na straně hostů, tentokrát po zásluze Jemelejeva, který si v individuální akci poradil s domácím Lisutinem. Poněkud slabší třetina na vyloučení, znovu se ale vylučovalo na obou stranách stejně – jedenkrát. Poslední dějství nám nejspíše nabídne velmi podobný hokej jako doteď, pokud domácí nevymyslí v kabině nějaký plán, který by je vrátil do zápasu.

Dnešní utkání sleduje 2600 diváků.

40:01

40:25
    Poslední část začíná velmi opatrným hokejem.

41:41
    A je tu další vyloučení na straně hostů. Žuralijov (JEK) dostává dvouminutový trest za podražení.

41:54
    Viklund dokázal zahrozit na domácí bránu ve vlastním oslabení.

42:52
    První střela domácích za přesilovku. Kovář ji bez problému vykryl.

43:28
    Afinogenov projel přes modrou a z první pálil. Kovář se štěstím vyráží.

43:41

45:10
    Spousta nepřesností ve středním pásmu.

48:02
    Čechov právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl pouhé jedné branky! MARTIN CIBAK pálil po přihrávce od Koroljuka z pravého kruhu a kotouč se od horní tyče odrazil do brány! Asistence: Alexander Koroljuk

49:15
    Lazarev dostal nečekanou přihrávku před bránu hostů a kdyby stihl zareagovat, mohl padnout gól! Velké štěstí pro domácí.

51:05
    Další nebezpečný závar před Lisutinem.

54:18
    Afinogenov zavezl kotouč před Kováře ale nedokázal zakončit.

55:25
    Kovář stále drží náskok svého týmu a nedává soupeřovi možnost vyrovnat. Nyní vykryl bombu Kousala.

56:51
    Koroljov (CEC) dostává dvouminutový trest za sekání.

58:02
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty zápasu. Domácím se začíná čas neúprosně krátit.

58:51

59:00
    ALEXEJ JEFIMOV ještě navyšuje skóre hostů po dobré nahrávce od Guseva a Lisutin loví třetí puk z vlastní sítě. Asistence: Sergej Gusev, Igor Jemelejev.

60:00

Zápas je u konce. Hosté dle předpokladů vsítili třetí gól ve třetí třetině a z utkání si tedy odváží všechny tři body. Domácím se podařilo po zásluze Cibaka snížit na stav 1:2, Jefimov však přesně minutu před koncem poslal do prázdné brány třetí kousek.

Děkuji vám za pozornost a přeji vám pěkný zbytek dne. (18:08:25)

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 49. Cibak (Koroljuk) – 14. Černov (Lazarev, Malychin), 34. Jemelejev, 59. Jefimov (Gusev, Jemelejev)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin(Backlund) – Chafizullin, Porseland, Golovkov, Malevič, Mezei, Seleznjov, Kudinov – Šitikov, Cibak, Koroljuk – Klimenko, Kokšarov, Afinogenov – Soloduchin, Koroljov, Kousal – Rybakov, Makejev, Šatckij

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Palej, Sivov