Sparta – Žižkov 7:0 (kon.) | Sparta – Vlašim 1:3 (kon.)
AC Sparta Praha
7:0 (6:0)
FK Viktoria Žižkov
Čtvrtek 09.01.2014, 11:00 • TC Strahov • Přípravný zápas

Již za hodinu a půl se zde na Strahově odehraje další přípravné utkání, ve kterém změří Sparta síly s Graffinem Vlašim. (12:40:07)

Je tu konec přípravného zápasu mezi Spartou a Žižkovem. Domácí především v prvním poločase jasně dominovali a zcela po zásluze vyhráli nad svým soupeřem vysoko 7:0.

87
    U míče jsou nadále domácí fotbalisté, kteří svému soupeři prakticky nepůjčují balon.

83
    Zápas se jen dohrává, míč v pohodě drží pražská Sparta.

81
    Po nakrátko rozehraném rohu se míč dostal k Vackovi, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.

81
    Na pravé straně hřiště měl hodně prostoru domácí Dočkal, jeho nízký centr ale obrana odvrátila na roh.

80
    Z pravé strany zkoušel do vápna Sparty centrovat Roubal, jeho pas byl ale příliš dlouhý a nikoho ze spoluhráčů nenašel.

79
    Sparťané ale ve velké pohodě míč odvrátili mimo vápno a dokonce se málem dostali do brejku.

78
    Po hodně dlouhé doby musí být v permanenci Vaclík. Je tu přímý kop pro Žižkov.

77
    Hosté ve druhém poločase zatím prakticky neohrozili bránu soupeře. Nyní se sice nadechovali k rychlému brejku, jenže ten zcela pokazili.

76
    Po centru do vápna se míč odrazil k Vackovi, jehož rána bez přípravy skončila mimo.

75
    Nyní budou mít domácí možnost zahrávat rohový kop. Z pohledu brankáře Boháče to bude po jeho levé ruce.

74
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Vacek.

72
    Především záložní řada Sparty hraje výborně v defenzivě a svým obráncům hodně usnadňuje hru. Hráči Žižkova nedokážou překročit půlící čáru.

70
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Hurka, přichází Procházka.

70
    Dvacet minut před koncem sledujeme poměrně poklidnou podívanou. Stále ale platí, že hosté se prakticky nedostávají k míči.

68
    Z levé strany zkoušel nyní Matějovský z velkého úhlu překvapit Boháče, ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože míč skončil jen na boční síti.

66
    Z velké dálky zkusil vypálit Vácha, jeho rána pravačkou ale prolétla vysoko nad Boháčovo bránou.

Petr Bílek

Branky: 24. Krejčí, 25. Dočkal, 35. Lafata, 38. Lafata, 42. Lafata, 45. Krejčí, 52. Bednář

Karty:   53. Šťastný (ZIZ)

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Hybš – Matějovský, Vácha, Hušbauer (74. Vacek) – Dočkal, Krejčí – Lafata (46. Bednář)
    Náhradníci: Přikryl, Mareček, Vacek, Polom, Bednář, Nguyen

FK Viktoria Žižkov: 1. poločas: Ottmar – Dressler, Bodeček, Hejný, Bartošák – Bartl, Hurka, Karaduz, Folprecht, Hadaščok – Voltr. 2. poločas: Boháč – Houžvička, Kiidron, Šťastný, Folwarczny – Roubal, Súkenník, Mareš, Opluštil, Hurka (70. Procházka) – Škoda

Rozhodčí: Blažej – Kalenda, Kubr.