Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – NY Islanders 2:4 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.)
Chicago – Edmonton 5:3 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 0:4 (kon.)
Anaheim – Detroit 1:0 (kon.)
Dallas Stars
2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
New York Islanders
Pondělí 13.01.2014, 00:05 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám pěknou noc! (02:37:08)

Československá stopa v utkání:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Kyle Okposo (NYI) 2+0
    2. jméno Poulin (NYI) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. John Tavares (NYI) 1+1

Utkání je za námi. Počet střel na bránu je sice vyrovnaný 31 – 31, závěru duelu ale jednoznačně zvládli lépe hosté a díky třem gólům v závěrečných pěti minutách si připisují výhru v Dallasu. Stars sice po celou dobu zápasu vedli, nakonec ale zůstávají domu bez bodu, i tak krutý může sport být.

60:00

59:45
    Domácí to ještě zkouší bez brankáře, času jim ale již mnoho nezbývá.

59:09
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, to je pro Stars, kteří ještě pět minut před koncem drželi jednobrankový náskok, studená sprcha. Hosté pečetí svoji dnešní výhru střelou do prázdné brány, trefil se BROCK NELSON. Asistence: Josh Bailey.

58:55
    Není na co čekat, domácí to zkusí v šesti bez brankáře!

58:36
    Hosté v samotném závěru obrací vývoj utkání a dostávají se minutu a půl před koncem do vedení. JOHN TAVARES si najel za záda domácí obrany na přesný pas od svého spoluhráče a šikovnou tečí nedal gólmanovi Ellisovi šanci. Asistence: Calvin de Haan, Thomas Vanek.

58:10
    Seguin si vybruslil s pukem do středu útočného pásma. Nenápadně ho zkusil poslat do protipohybu brankáře, po teči od jednoho z beků si však puk našel cestu mimo.

57:20
    Eakin se pokusil z pravého křídla prokličkovat až k hostujícímu brankáři, během toho ale přišel o puk.

56:47
    Domácí se snaží rychle odpovědět, v útočném pásmu ale nedostávají mnoho prostoru.

55:44
    Hostující celek srovnává stav duelu čtyři minuty před koncem třetí třetiny! Na pravém kruhu napřáhl KYLE OKPOSO, švihem se trefil přesně ke vzdálenější tyči, od které se puk odrazil do domácí branky. Rozhodčí museli celou situaci ještě nechat zkontrolovat brankovým rozhodčím, který potvrdil, že se nejednalo jen o tyčku, která byla slyšet, ale o regulérní gól. Je srovnáno a můžeme tak začínat znovu. Asistence: Calvin de Haan.

55:08
    Posunutá branka domácího týmu, která doslova zasypala brankáře Ellise. Hra je proto přerušena.

54:38

54:35
    Hostující celek tentokrát uspěchal rozehrávku. Tři vteřiny před koncem početní výhody se bude vhazovat před hostujícím Poulinem.

54:12
    Domácí se nakonec dostali na puk a mohou se osvobodit.

53:49
    MacDonald od modré trefil jen bránícího obránce Dallasu, zámek hostí pokračuje.

53:03
    Tavares se protlačil až před domácího brankáře, sám před Ellisem ale trefil jen jeho náruč.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 12. Whitney (Chiasson, Fiddler), 19. Gončar – 31. Okposo (Vanek, Tavares), 56. Okposo (de Haan), 59. Tavares (de Haan, Vanek), 60. Nelson (Bailey)

Dallas Stars: Ellis – Goligoski, Daley, Jordie Benn, Dillon, Connauton, Gončar – Jamie Benn, Seguin, Cole – Roussel, Eakin, Garbutt – Ničuškin, Horcoff, Chiasson – Whitney, Fiddler, Peverley.
    New York Islanders: Poulin – Strait, MacDonald, de Haan, Hamonic, Donovan, Hickey – Vanek, Tavares, Okposo – Bailey, Nielsen, Nelson – Grabner, Strome, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.

Rozhodčí: Charron, O'Rourke – Galloway, Gibbs