Omsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Ufa 3:4 (0:2 po s.n.) | Barys – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 6:0 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 14.01.2014, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Nižněkamsk tedy otočil ve 3. třetině nepříznivý vývoj zápasu na svoji stranu a bere z dnešního duelu všechny tři body. To je ode mne vše a já Vám přeji krásný zbytek dnešního večera. (18:14:47)

60:00

59:58
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Ten ale svojí chybu napravuje a rozhoduje tak o výhře Nižněkamsku v dnešním duelu. bez asistence.

59:33
    Kterou Jakimov trestuhodně z kruhu míjí.

59:10
    Až nyní odjíždí Fokin z branky.

58:40
    Čeljabinsku se nedaří usadit v útočném pásmu.

58:01
    Hrají se poslední 2 minuty 3. třetiny.

57:36
    Chistov se pokoušel něco vymyslet za brankou domácích, ale od spoluhráčů nenašel pomoc a tak o puk přišel.

56:55
    Nižněkamsk navíc nepouští hosty ke kotouči a sám hraje v útočné třetině.

56:00
    Čeljabinsku už moc času na vyrovnání nezbývá.

54:13
    Teď už se ale radují. JEGOR MILOVZOROV odčinil svojí chybu z před pár okamžiky a posílá svůj tým těsně před koncem zápasu do vedení. Bez asistence.

53:55
    Nižněkamsk mohl jít do vedení, to by ale Milovzorov musel nejprve trefit odkrytou klec, která se před ním vyskytla.

52:40
    Proti Koukalovi už ale brankář Čeljabinsku musel zasahovat.

51:33
    Netíkovu střelu srazila hostující obrana do ochranné sítě.

50:48
    Icing Neftěchimiku.

49:30
    Jinak se ale ze zápasu stává opět taktická bitva o střední pásmo.

47:50
    Kokutov však zahrál na zakázané uvolnění

47:25

46:50
    Nižněkamsk však zatím během přesilovky neohrozil Fokina.

45:25
    Navíc budou mít domácí hráči k dispozici přesilovou hru. Za podražení putuje na trestnou Chistov.

44:04
    BOGDAN JAKIMOV dostal puk do jízdy a střelou nad beton Fokina na vzdálenější tyč srovnává skóre. Asistence: Igor Polygalov, Renat Mamašev.

43:38
    Zakázané uvolnění Neftěchimiku.

42:40
    Panov dlouho operoval za brankou domácích, nic z toho ale nevytěžil.

41:05
    Domácí se drali do útoku, ale zastavuje je ofsajd.

40:01

Je za námi prostřední dějství, které už obstaralo alespoň jene gól a postaral se o něj český útočník Jan Bulis, jenž se zřejmě řídil heslem, když nevíš co s pukem, tak vystřel a padl z toho gól. Čeljabinsk tak půjde do 3: třetiny, která začne přibližně v 17:40, s jednobrankovým náskokem.

40:00

39:32
    Také domácí hrají v plném počtu.

39:25
    Belousov nepřekvapil Fokina střelou z úhlu.

36:55
    Krásnou kombinaci hostů zastavil na brankové čáře svým zákrokem opět Sudnitsin.

35:50
    Popov ujížděl sám na Sudnitsina, ale trestuhodně v brejku vůbec netrefil branku.

35:00
    Čeljabinsku se však zatím přesilovka moc nedaří.

33:28
    Zápas nedohrává další hráč. Vitalij Šulakov (NIZ) dostává trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

32:29
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Sotva jsme to ale dospal, tak ke střele napřáhl JAN BULIS a otevírá tak gólový účet dnešního utkání. Asistence: Andrej Kosticyn, Alexej Bondarev.

32:15
    Čeljabinsk se marně snaží dostat do útoku přes obranný val domácích ve středním pásmu.

31:07
    Rybin nenašel mezírku mezi Fokinovými betony.

30:54

30:27
    Rána Milovzorovova z kruhu končí v ochranné síti.

30:10
    Nižněkamsk musí opět začít od vlastní branky.

29:40
    Hosté se dokázali osvobodit.

28:54
    Za hákování putuje na trestnou lavici Vasilčenko (CLJ).

27:25
    Pokus Kosmačjova na vzdálenější tyč Fokina nepřekvapil.

26:40
    Také Čeljabinsk se dostal ke střele. Rána Zavaruchina, ale nezamířila mezi prostor tří tyčí.

25:54
    Nižněkamsk hraje v plném počtu.

25:16
    Až nyní musel Fokin zasahovat, když jej od modré prověřil Mamašev.

23:54
    A právě finský útočník dostává 2 minuty za zdržování hry.

22:05
    Další technický přestupek na straně hostů, tentokrát je to ale zakázané uvolnění.

21:25
    Na druhé straně Bulis přejel modrou čáru rychleji než Kontiola. Ofsajd Čeljabinsku.

20:37
    Rybinův pokus skončil pouze v lapačce Fokina

20:01

Je za námi první třetina zápasu, který zatím moc krásy ani střel nenabídl, za to trestů ano. Oba celky přišli o jednoho hráče, kteří díky ošklivým zákrokům dostali na trest na 5 minut do konce utkání.

17:50
    Domácí musí opět z pásma díky postavení mimo hru.

17:00
    Tentokrát se Nižněkamsk vyhnal z útočné třetiny sám díky špatné kombinaci.

16:05
    Hosté se navíc osvobozují.

15:20
    Fokin drží svými zákroky Čeljabinsk na bezbrankovém stavu.

14:31
    Rozhodčí to dnes nemají lehké v 1. třetině. Trest na 5 + do konce zápasu dostává tentokrát hostující Jevgenij Katičev za zásah do oblasti hlavy a krku.

13:00
    Ani jeden z týmů zatím nemůže přijít na překvapivou myšlenkou a proto s pukem končí pouze na útočné modré, kdy nahodí kotouč za branku soupeře.

11:39
    Také hosté jsou kompletní.

11:15
    Nižnekamsk hraje v plném počtu.

10:40
    Se střelou Chochrjakova si hostující gólman věděl rady.

9:39
    Kontiola (CLJ) vyloučen za podražení.

9:30
    Traktor sice kombinuje v útočné třetině, zatím se však neodhodlal ke střele.

8:25
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

7:30
    CHistov tak dlouho kroužil za brankou s pukem, až o něj přišel.

6:15
    Přesilovka ale končí. Kondratěv (CLJ) dostává 2 minuty za zdržování hry.

5:56
    Jaroslav Alševskij tvrdě atakoval Katičeva u mantinelu, který se jen těžko zvedá z ledu, a dostává tak na trest 5 + do konce utkání.

4:02
    Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu. Nyní se domácí vystavili ofsajdu.

2:50
    Netík se dostával před Fokina, ale v poslední chvíli ho o kotouč obral Bondarev.

1:35
    Sudnitsin si připisuje první zákrok proti střele Kondratěva.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sudnitsin) – Bjolov, Šulakov, Beljakov, Berezin, Mamašev, Kosmačjov, Romanov – Rybin, Koukal, Netík – Kulikov, Milovzorov, Jakimov – Taraťuchin, Trunjov, Belousov – Chochrjakov, Alševskij J., Alševskij S. – Polygalov.

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Danilišin) – Vasilčenko, Kondratěv, Rjabykin, Bondarev, Borodkin, Katičev, White, Chlystov – Kontiola, Kosticyn, Bulis – Popov, Glinkin, Kokujov – Zavaruchin, Chistov, Panov – Osnovin, Mokin, Valejev

Rozhodčí: Kadyrov, Sojn – Parfjonov, Sysujev..

Česká stopa

V dnešním utkání vyjedou také na led tři čeští hokejisté. Za Nižněkamsk to budou Petr Koukal s Tomášem Netíkem. V Čeljabinsku hraje už delší dobu Jan Bulis.

Nižnekamsk

To s Neftěchimikem to vypadá již jasně. Matné výkony od začátku soutěže zaručily tomuto týmu, že se velmi pravděpodobně nepodívá do play off. Současné 12. místo a 44 bodový zisk říká, že na pozice zaručující vyřazující boje ztrácí momentálně 16 bodů a jen výborný závěr v KHL by posunul tento tým do play off.

Čeljabinsk

zatím může pouze vzpomínat na loňskou sezonu, ve které došel až do finále o Gagarinův pohár. Letos to vypadá zatím s Traktorem všelijak a momentálně laboruje na hraně postupu do play off. Sice mu patří 9. pozice se 60 body, Vladivostok však uzavírá postupovou osmičku pouze díky lepšímu skóre.

Krásné úterní odpoledne při sledování Kontinentální hokejové ligy. Ta má dnes na programu 5 utkání a jedním z nich je i duel Neftěchimik Nižněkamsk – Traktor Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 45. Jakimov (Polygalov, Mamašev), 55. Milovzorov, 60. Milovzorov – 33. Bulis (Kosticyn, Bondarev)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnitsin (Dalton) – Bjolov, Šulakov, Beljakov, Berezin, Mamašev, Kosmačjov, Romanov – Rybin, Koukal, Netík – Kulikov, Milovzorov, Jakimov – Taraťuchin, Trunjov, Belousov – Chochrjakov, Alševskij J., Alševskij S. – Polygalov.

Rozhodčí: Kadyrov, Sojn – Parfjonov, Sysujev.

Diváci: 4 000