Zlín – Třinec 3:2 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Slavia 3:1 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:0 (kon.) | Liberec – Litvínov 3:2 (po pr.)
Berani Zlín
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 26.01.2014, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

58:45
    Hrdina posledních minut. Kašík ztratil hůl a i přesto zlikvidoval dvě střely třineckých a na závěr máchl lapačkou proti dělovce Rotha.

58:44
    Kašík v pádu vyrazil pokus Martina Růžičky, který vzápětí netrefil odkrytou branku.

58:24
    Je tomu tak, Hrubec je na střídačce a Třinec bude hrát se šesti hráči. Vhazuje se před brankou Kašíka.

58:24
    Hokejisté Třince sahají po oddechovém času. Poslední porada a zřejmě to hosté zkusí bez brankáře.

55:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Pořádně ledová sprcha pro třinecké hráče. Leška našel příhrou zpoza branky mezi kruhy volného BEDŘICHA KÖHLERA, který rozjásal zlínské publikum přesným zásahem za Hrubcova záda. Zlínský útočník se dnes prezentoval již druhou trefou. Asistence: Petr Leška, Jaroslav Balaštík.

54:42
    Radek Bonk v tutovce mezi kruhy nastřelil pouze vyjetého Kašíka.

54:29
    Melenovský tečoval pokus Linharta do protipohybu Kašíka a ten měl co dělat, aby kotouč zachytil. Kašík se ale fantasticky stačil přesunout a smeřující kotouč do sítě lapil do lapačky.

51:28
    Třinec špatně střídal a na ledě bylo v jednu chvíli šest hráčů. Trest za lavičku hostí odpyká Radim Matuš (TŘI)

48:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři vyrovnávají stav zápasu! Hodně kuriozní trefou se prosadil útočník DANIEL RÁKOS. Nahozený kotouč se odrazil pod Kašíka, který na něm bruslí uklouzl a na poslední chvíli už jej nedokázal zastavit v cestě do sítě. Regulérnost trefy potvrdila ještě konzultace s videorozhodčím. Asistence: Lukáš Havel, Jan Peterek.

48:00
    Bonk přihrál zpoza branky kotouč Polákovi, který si chytrou kličkou položil Kašíka, ale ten excelentně chytá kotouč do lapačky.

43:58
    Martin Růžička už se po svojí střele radoval, ale Kašík mu jeho pokus fantastickým zákrokem ramenem zneškodnil.

38:52
    Martin Růžička vypálil z první a narazil pouze na výbornou Kašíkovu lapačku.

37:59
    Nabuzený Třinec si zahraje přesilovou hru. Patrik Urbance (ZLN) zahrál vysokou holí a bude za to pykat.

36:27
    Třinečtí snižují stav utkání a to dokonce trefou ve vlastním oslabení. Hrubku v obraně domácích potrestal LUKÁŠ GALVAS, kterému se podařilo svižnou střelou překonat přesunujícího se Kašíka. Asistence: Jakub Orsava.

35:17
    Daniel Rákos (TŘI) 2 minuty za hru vysokou holí.

30:26
    Teď si početní výhodu zahrají hosté. Za sekání byl oceněn dvěma minutami faul Pavla Kubiše (ZLN)

29:15
    Kašík se nejprve rozjel proti kotouči odraženému od mantinelu, ale všiml si také Rákose a následně rychle zacouval zpět. Třinecký útočník z první nastřelil pouze couvajícího Kašíka.

28:10
    Třinec bude hrát opět oslabení. Vyloučen je Jakub Orsava (TŘI) 2 minutami za sekání.

27:39
    Zlín se usadil před Hrubcem a pořádně zatápěl pod kotlem. Nejprve Balaštík našel Lešku, který Hrubce z otočky nepřekonal. Ihned poté se odrazil kotouč k Řezníčkovi a puk poskakoval po brankovišti. Pozorný Polanský na poslední chvíli odstavil od puku dorážejícího Lešku.

24:48
    Rákos nedokázal zcela sám na zlínském brankovišti zkrotit neposedný kotouč. Třinecký útočník by střílel na Kašíka tváří v tvář.

23:31
    Radim Tesařík se ocitl s kotoučem na hokejce zcela sám před Hrubcem. Zlínský obránce ale trefil výbornou lapačku Šimona Hrubce.

22:22
    Radek Bonk (TŘI) 2 minutky za hákování.

17:10
    Bránící Köhler ve správný moment sebral gólovou šanci na brankovišti číhajícímu Danielu Rákosovi. Třinec měl souvislý tlak a Kašík musel střelu Noska zachraňovat na poslední chvíli před brankovou čarou.

14:44
    Zlín se dostává do dvoubrankového vedení. Letos sváteční střelec BEDŘICH KÖHLER si nabruslil do útočného pásma a nekompromisní dělovkou vymetl horní růžek třinecké branky. Asistence: Patrik Urbanec, Radim Tesařík.

7:12
    Daniel Rákos (TŘI) 2 minuty sekání. Berani budou hrát 35 vteřin pět na tři.

5:07
    Domácí pětice si delší dobu přihrávala kotouč a už to vypadalo, že o něj příjdou. Leška ale našel chytrou přihrávkou na modré čáře postaveného JIŘÍHO MARUŠÁKA, který svojí dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Leška, Oldrich Kotvan.

3:33
    Chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách a poté si domácí zahrají zkrácenou přesilovou hru pět na čtyři. Jakub Orsava (TŘI) 2 minuty za nedovolené bránění.

2:31
    Kotvan namazal kotouč z vlastní třetiny na modrou čáru, kde jej zachytil hostující Polanský. Zlínský bek měl veliké štěstí, že Polanský už kotouč převzal v ofsajdovém postavení.

1:50
    Třinečtí mají k dispozici první přesilovou hru. Vyloučen je Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za podražení.

0:48
    Orsava se dostal do samostatného nájezdu a Kašík ho výborným zákrokem dokázal vychytat. Třinec je hodně aktivní ze začátku zápasu.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 6. Marušák (Leška, Kotvan), 15. Köhler (Urbanec, Tesařík), 56. Köhler (Leška, Balaštík) – 37. Galvas (Orsava), 49. Rákos (Havel, Peterek)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Tesařík, Valenta, Řezníček – Veselý, Leška, Balaštík – Sedláček, Čajánek, Okál – Köhler, Holík, Ondráček – Kubiš, Melenovský, Honejsek.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth – Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Foltýn, Zíb – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Havel – Matuš, Marek Růžička, Hrňa.

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Barvíř, Blümel