Montreal – Washington 0:5 (kon.) | Tampa – Colorado 5:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:5 (kon.)
Winnipeg – Toronto 5:4 (po pr.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 0:3 (kon.)
San Jose – Minnesota 3:2 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:7 (kon.) | Detroit – Florida 4:5 (0:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Washington Capitals
Neděle 26.01.2014, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z Montrealu je to pro tuto chvíli vše. Dobrou noc Vás přeje komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (03:54:21)

3. Braden Holtby (WSH) 3 zák., 0 gólů, 100,0%

Washington dobyl Bell Centre, kde byl po drtivou většinu zápasu lepším týmem. O výhru Capitals na ledě Montrealu se postarali Ovečkin, Erskine, Beagle, Carlson a Wellman. Konečný výsledek. Montreal Canadiens 0 Washington Capitals 5.

60:00

59:55
    Brournival se ještě pokusil backhandem vstřelit čestný úspěch Canadiens, Holtby byl ale připraven a o čistého konto ho už nikdo nepřipraví.

59:30
    Gionta se ocitl v postavení mimo hru.

58:27
    Domácí fanoušci bučí a ani se jim nedivím. Jejich Montreal je dnes vůbec nepotěšil, opak je pravdou.

57:32
    Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude před Holtbym.

56:41
    Backstrom se dostal mezi kruhy ke střele, Budaj byl ale připraven a betony jeho pokus vyrazil.

55:55
    Wellmanovi unikl puk do středního pásma.

55:32
    Brian Gionta (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za vražení na mantinel.

55:02
    Canadiens se dostali na brankovišti k sérii dorážek, ani tentokrát ale Holtbyho překonat nedokázali!

54:23
    Washington předvedl pohlednou kombinační akci, kterou zastavil úspěšným zákrokem Peter Budaj.

53:44
    Bournival bojoval v rohu kluziště o puk, proti dvojnásobné přesile o něj ale přišel.

53:02
    Capitals se dopustili chyby v obraně, Tomáš Plekanec ji ale nedokázal potrestat.

52:08
    Střela od modré v podání domácích hráčů byla zablokována.

51:59
    Holtby přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

51:15
    Washington hraje opět v plném počtu.

51:05
    Gorges mohl vstřelit gól v oslabení po přihrávce Plekance, Holtbyho svatyně ale náporu odolala!

50:22
    Eller vytlačil Erata z útočného pásma Capitals.

49:55
    Plekanec se dostal v oslabení ke střele, kterou pozorný Holtby ukryl ve své výstroji a přerušil hru.

49:40
    Backstrom se ocitl v šanci, Petera Budaje ale překonat nedokázal.

49:15
    Hokejová noc v Montrealu se pro domácí tým a jeho fanoušky změnila v pěkný horor.

49:15

48:38
    Washington právě vstřelil branku!
    CASEY WELLMAN se prosazuje a zvyšuje již na 5:0!! Capitals se dostali do úniku dva na jednoho a Ovečkin našel na vzdálenější tyči přesnou přihrávkou najíždějícího Wellmana, který zamířil střelou po ledě přesně k levé tyči. Peter Budaj neměl šanci na to, aby se přesunul k druhé tyči. ASISTENCE: Alex Ovečkin.

47:41
    Laich se vrací zpět na led a hosté hrají v plném počtu.

47:37
    Domácí tvrdě vypálili, jejich střela ale byla zablokována a Holtby zasahovat nemusel.

46:48
    Brierova střela končí mimo.

45:41
    Brooks Laich (WSH) dostal menší trest, 2 minuty za držení.

44:11
    Johansson napřáhl k parádní a velmi tvrdé střele, která orazítkovala horní tyč Budajovy brány!

44:10
    Washington skvěle kombinoval před Budajovou bránou, slovenský brankář ale nemusel řešit žádnou vážnou situaci.

43:30
    Holtby vyjel za bránu a přesně rozehrál.

42:56
    Montreal mohl přejít v oslabení do protiútoku, ten ale zastavilo postavení domácích hráčů mimo hru.

42:18
    Daniel Briere (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za podražení. Washington si zahraje přesilovku.

41:44
    Wilson přišel za bránou o puk a Montreal se ubránil.

41:13
    Ovečkin v šanci. Jeho střela ale končí mimo.

40:40
    Johansson vypálil z dálky, jeho pokus byl ale sražen mimo.

40:08
    Canadiens vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Budaje.

40:01

Naposledy se dnes vracíme do Bell Centre, kde zatím Washington Capitals nad domácím Montrealem Canadiens dominuje a do závěrečné třetiny půjde s čtyřbrankovým náskokem. Braden Holtby zatím příliš mnoho práce neměl a je blízko k vychytání čistého konta.

Souboj českých hokejistů Tomáše Plekance a Martina Erata zatím vyznívá lépe pro Erata, který si připsal dvě asistence a i jeho zásluhou nastřílel Washington ve druhé třetině do sítě Montrealu čtyři góly. Domácí v prostředním dějství naprosto propadli. Skóre po dvou třetinách. Montreal Canadiens 0 Washington Capitals 4.

40:00

39:28
    Gallagher vypálil, jeho tvrdá střela ale prolétla nad.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.

38:39
    Domácí vytvořili před Holtbyho bránou po nahození Ellera závar, z něhož ale nakonec nic nebylo.

37:43
    Washington přešil přesilovku, během níž nemusel Bredan Holtby ani jednou zasahovat.

37:28
    Martina Erata odzbrojil v obranném pásmu pozorný Tomáš Plekanec.

36:30
    Pacioretty hledal před bránou Bourqueho, ten se ale k šesté střele na bránu v podání Montrealu nedostal.

35:43
    Eric Fehr (WSH) dostal menší trest, 2 minuty za vyhození puku přes plexisklo.

35:34
    Georges vypálil na bránu a jeho střela byla odměněna opět bouřlivým potleskem.

35:16
    Carlson vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

35:04
    Washingtonu se v poslední době nedaří, dnes to ale zatím vypadá na jednoznačné vítězství.

35:04
    Budaj si připsal první úspěšný zákrok a hra byla přerušena.

34:17
    Deharnais se snažil uvolnit krásnou přihrávkou Gallaghera, ten ale bránu Holtbyho neohrozil.

33:41
    Pokud dobře počítám, tak Montreal v dnešním zápase vystřelil na bránu pouze čtyřikrát, což je hodně špatné.

32:35
    Briere se postaral po více než 20 minutách o první střelu na bránu v podání Montrealu a domácí fanoušci ohodnotili jeho pokus ironickým bouřlivým potleskem.

32:31
    Montreal hraje v plném počtu.

30:31
    Brandon Prust (MTL) dostal větší trest, 10 minut.

30:31
    Brendan Gallagher (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za simulování.

30:31
    Střídání brankářů. Carey Price předvedl další nejistý zákrok a raději pustil do brány Petera Budaje.

30:31
    JOHN CARLSON zvyšuje už na 4:0!! Carlos nahodil puk od modré čáry na bránu a jeho nahození zamířilo přesně nad rameno Careyho Price. ASISTENCE: Brooks Laich, Martin Erat.

29:29
    Erskine nahodil puk od modré na bránu a Price puk lapačkou vyrazil mimo.

28:36
    Pacioretty v šanci po hrubé chybě Washingtonu! Price ho ale dokázal vychytat a Gallagher už se k dorážce nedostal.

28:10
    Hosté podnikli další kombinaci, po níž se dostal do šance Martin Erat, jeho pokus ale zamířil mimo tři tyče.

26:21
    JAY BEAGLE posílá Capitals po nádherné kombinační akci do tříbrankového vedení!! Wilson našel na vzdálenější tyči krásnou přihrávkou Beagla, kterému už nezbývalo nic jiného, než uklidit puk do prázdné brány, což se mu podařilo. ASISTENCE: Tom Wilson, Mike Green.

26:07
    Následuje reklamní přestávka.

26:07
    Backstrom mohl přihrávat na Ovečkina, nakonec to ale zkusil sám a Price jeho střelu u bližší tyče kryl.

25:33
    Hosté z hlavního města USA se dostali ke střele, kterou pozorný Price ukryl ve výstroji a hra byla přerušena.

25:13
    Canadiens se osvobodili a vyhodili puk až za bránu Washingtonu.

24:58
    Ovečkin napřáhl ke střele, která byla sražena mimo kluziště.

24:05
    David Deharnais (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

23:05
    JOHN ERSKINE zvyšuje na 2:0!! Erskine nahodil puk po Eratově přihrávce na bránu a kotouč následně zamířil mezi nohama Careyho Price, který měl zakrytý výhled, do brány. ASISTENCE: Martin Erat, Troy Brouwer.

22:25
    Washington znovu u puku.

21:46
    ALEX OVEČKIN posílá Washington do vedení a nutno říci, že zaslouženého!! Carlson nahodil puk na bránu, kde se dostal ke střele Chimera. Price poté jeho pokus vyrazil, jenže k dorážce se dostal Ovečkin a puk propasíroval za domácího brankáře. ASISTENCE: Jason Chimera, Joel Ward.

21:13
    Carlson napřáhl ke střele, jeho pokus ale skončil pouze na zadním mantinelu.

20:43
    Plekanec vybojoval puk v souboji s Johanssonem a osvobodil své spoluhráče.

20:01
    Washington dohrává přesilovku, která bude trvat necelé dvě minuty.

20:01

Vracíme se zpět do Montrealu, kde za pár okamžiků začne druhá třetina střetnutí mezi Canadiens a hostujícími Capitals, kteří přestříleli domácí během úvodního dějství 12:3.

V Bell Centre úvodní třetina gól nepřinesla. V závěru prvního dějství byl nebezpečnější Washington, vedoucí gól se mu ale vstřelit nepodařilo. Dobrou šanci měl český hokejista Martin Erat, na pozorného Careyho Price ale vyzrát nedokázal. Skóre po první třetině. Montreal Canadiens 0 Washington Capitals 0.

20:00

19:47
    Lars Eller (MTL) dostal dvojitý trest, 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Na druhé straně dostal menší trest za stejný prohřešek Nicklas Backstrom (WSH).

19:08
    Ovečkin se dostal mezi kruhy ke střele, kterou Price našel v lapačce.

18:57
    Eller se snažil ze vzduchu trefit kotouč, nakonec se mu to ale nepodařilo.

18:19
    Alzner odvedl v obraně dobrou práci a podél mantinelu rozehrál přesně na Carlsona.

17:52
    Desharnais to pořádně schytal, zřejmě ale bude v pořádku.

17:43
    Útočnou snahu Canadiens přerušilo postavení mimo hru.

17:10
    Briere vyhrál vhazování pro Montreal.

16:34
    Montreal se ubránil a Louis Leblanc se vrací z trestné lavice.

16:03
    Green napřáhl od modré ke tvrdé střele, kterou Price s mírnými potížemi vyrazil.

16:00
    Carlson přenesl hru doleva na Ovečkina, který si zpracoval puk a poté se snažil zamířit k bližší tyči, u ni byl ale včas Price.

14:34
    Takže také Washington si zahraje po reklamní přestávce přesilovku.

14:34
    Louis Leblanc (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za hákování.

13:59
    Erat se dostal v rychlém sledu dvakrát do zakončení, Pricova brána ale odolala!

13:15
    Gallagher hledal před bránou Paciorettyho, ten se ale nedokázal otočit s pukem.

12:33
    Carrick předvedl velmi špatnou rozehru.

11:46
    Alzner si vybruslil před bránu a pokusil se backhandem zakončit, Price byl ale připraven a jeho střelu vyrazil.

11:01
    Tomáš Plekanec nejprve vybojoval útočné pásmo a poté nahazoval puk na bránu, ten ale zamířil mimo.

10:43
    Travis Moen se dostal v brankovišti ke dvěma nebo dokonce třem dorážkám, Braden Holtby ale dokázal všechny pokusy levého křídla Montrealu pochytat!

09:27
    Gorges vyslal na hostující bránu jedovatou střelu, která skončila přibližně 10 centimetrů nad břevnem!

08:45
    Hráči Washingtonu se na několik sekund usadili v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

07:37
    Hra byla přerušena a následuje první reklamní přestávka.

07:03
    P.K. Subban se dostal ke střele, kterou připravený Braden Holtby v pohodě kryl.

06:44
    Jay Beagle se vrací zpět z trestné lavice a Washington přežil oslabení.

06:36
    Plekanec se ocitl v dobré šanci, jenže puk nedokázal zpracovat.

05:59
    Montreal předvedl pohlednou kombinaci, ke střele na bránu se ovšem nedostal.

04:44
    Jay Beagle (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

04:39
    STŘELY NA BRÁNU: Montreal 0 Washington 3

03:52
    Ovečkin nahazoval puk před bránu s nulového úhlu a Backstrom se ho na brankovišti snažil dvakrát dorazit, Carey Price si ale připsal důležitý zákrok a jeho pokus betonem vyrazil!

03:18
    Nicklas Backstrom se dostal mezi kruhy ke střele, která byla sražena a Carey Price ji poté pravým betonem vyrazil mimo.

02:26
    Útok Montrelu přerušilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:52
    Brendan Prust (MTL) a mladíček Tom Wilson (WSH) dostali větší trest, 5 minut za bitku.

01:34
    Eller nahodil puk za bránu, kde pracoval Plekanec.

00:40
    Do sestavy Washingtonu se dnes vrací po zranění třísel Alex Ovečkin.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál domácí Desharnais.

00:01

Po doznění americké hymny následuje hymna Kanady, po jejímž doznění už bude vše připraveno k zahájení zápasu, který budou řídit hlavní rozhodčí Jean Hebert a Kevin Pollock. Na čarách jim budou asistovat pánové Scott Driscoll a Brad Kovachik.

Montreal se musí obejít bez trojice zraněných hráčů George Parrose, Francise Bouillona a Raphaela Diaze, zatímco na seznamu marodky Washingtonu je Aaron Volpatti a Mikhail Grabovski.

Hráči obou týmů již vyjeli na rozbruslení, pojďme si proto nyní představit oba brankáře. V bráně domácího Montrealu se představí Carey Price, zatímco klec Washingtonu bude hájit Braden Holtby. Peter Budaj a Michal Neuvirth jsou připraveni na střídačce.

Těsně před úvodním buly

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Murray, Gorges (A), Beaulieu, Jemelin, Subban, Markov (A) – Prust, Plekanec, Gallagher – Moen, Briere, Leblanc – Bournival, Eller, Bourque – Pacioretty, Desharnais, Gionta (A).
    Hlavní trenér: Michel Therrien.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Erskine, Alzner, Green (A), Carrick, Carlson, Orlov – Ovečkin (C), Backstrom (A), Wilson – Johansson, Laich (A), Erat – Chimera, Wellman, Brouwer – Ward, Beagle, Fehr.
    Hlavní trenér: Adam Oates.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kevin Pollock – Scott Driscoll, Brad Kovachik.

Sestavy

Československá stopa v utkání

Stoprocentně se dnes na ledě objeví český centr Tomáš Plekanec. V brance hostů by měl být Holtby, ovšem na lavičce bude připraven k zásahu do utkání Michal Neuvirth.

Vzájemné zápasy

Pro oba týmy je to třetí vzájemné měření sil v letošním ročníku. A že se jednalo o vyrovnané zápasy, o tom svědčí skóre. Obě utkání skončila výsledkem 3:2. Poprvé se radoval Montreal, podruhé (až po nájezdech Washington).

Nevypadalo to, že by hosté měli před několika týdny problémy s tím, aby play off uhráli. Jenže už 7 zápasů čekají na vítězství. V posledních dvou utkání navíc nehrál zraněný Ovečkin a Capitals dali jen jednu branku. Start ruského kanonýra je nejistý i dnes, navíc na seznam marodů přibyl Michail Grabovskij.