Slavia – Havlíčkův Brod 7:0 (kon.) | Hr. Králové – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Olomouc – Warriors Brno 5:3 (kon.)
Kladno – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Třinec – Havířov 11:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 26.01.2014, 11:30ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Dobré nedělní dopoledne z Hradce Králové. Dnes je na programu 25. kolo ELIOD extraliga mladšího dorostu, ve kterém se střetnou i Královští lvi Hradec Králové s hostujícím SKLH Žďár nad Sázavou.
    Poslední měření sil zde na domácím stadionu dopadlo pro Hradec špatně, Žďár vyhrál jasně 6:1 a domů si tak odvezl tři body.
    Ty chtěli Královští lvi získat v dalším střetnutím nazpět. Tentokrát na stadionu dnešních hostů zvítězil Hradec 5:3.
    Dnešní utkání bude mít i zajímavý náboj v tom, že se bude bojovat o čtvrté místo. Pokud by Hradec zvítězil za tři body, tak by se na čtvrté místo, kde je nyní Žďár, posunul. Naopak Žďáru stačí pro udržení svého postavení v tabulce dnes získat pouze bod.

POSTAVENÍ V TABULCE
    3. Bílí Tygři Liberec – 43 bodů
    4. SKLH Žďár nad Sázavou – 42 bodů
    5. Královští lvi Hradec Králové – 40 bodů

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Weiss) – Hroudký, Kynčl, Muška, Martinec, Voňka, Moník J., Pohl – Matějček, Pavlík "C", Hidveghy, Jirásek, Štohanzl, Moník F., Hejna, Matouš D., Dvořák, Pažourek, Matouš M.
    Trenér: Tomáš Martinec

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Neubauer) – Trejbal, Jankovský, Švanda – Macky, Geba, Havránek "C", Nečas, Kaut, Štefka, Nedvěd, Srnský, Nový, Matys, Zahradník, Macek.
    Trenér: Martin Sobotka.

00:01

00:11
    Do první šance se dostal Hradec. Zpoza brány dostal přihrávku Hidveghy, mezi betony ale puk neprocpal.

00:30
    Hradec i nadále v útočné třetině.

01:01
    Hostů se nepovedlo vyhodit puk a toho chtěl využít Jirásek, narazil ale na dva připravené obránce.

01:35
    Z mezi kruží pálil Matouš a Hejna se jeho střelu ještě pokoušel dorážet před Loubalem, ten byl ale připraven.

02:16
    Hosté se poprvé dostali do útoku, tam ale nic nevytvořili.

02:40
    Hidveghy si krásně obehrál dva obránce Žďáru a poté se pokoušel zastrčit bekhendem puk. Lobal se ale stihl přesunout.

03:18
    Nedovoleným bráněním se provinil hostující Nedvěd. Přesilovka pro Hradec.

03:47
    Hosté ale i tak útočí, Havránek ale byl v těžké situaci a tak se mu příliš dobře nepovedlo zakončit.

03:47
    Počty na ledě se nám srovnají. Hejna z Hradce dostává dvě minuty za sekání.

04:20
    Ze hry mají v této chvíli více hosté, velikou šanci si ale zatím nedokázali vytvořit.

05:18
    Hosté v plném počtu a Žďáru začíná přesilovka.

05:56
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nedáš- dostaneš. Po neproměněné šanci hostů se do přečíslení dostal Hejna s Pavlíkem. První jmenovaný pak skvělou přihrávkou našel před bránou RADOVANA PAVLÍKA, který posílá Hradec do hubeného vedení 1:0.

06:47
    Hejna s Dvořákem se pokoušeli kombinovat ve třetině hostů, ti ale skvěle brání.

06:55
    Hostující Zahradník se provinil faulem kolenem a domácí budou mít přesilovku.

08:23
    Skvělá akce domácích. Kynčl nahodil od modré puk na Hejnu, který se snažil střílet do protipohybu Loubala. Ten se ale stihl přesunout!

10:46
    Hostující Macek se nyní dobu pokoušel něco v pásmu Hradce vymyslet, Hradec sel výborně bráni, a tak se mu nic nepovedlo.

11:20
    Žďár právě vstřelil branku!
    Skvělá akce MARTINA NEČASE, který si projel napříč třetinou Hradce a překonal Vomáčku- 1:1!

12:00
    Hradec hnedle vlétl do třetiny Žďáru a snaží se něco vymyslet. Pavlíková střela z mezikruží se ale neujmula.

14:25
    Domácí si zahrají další přesilovou hru.

14:54
    Ta jim ale moc dlouho nevydržela, domácí Jirásek se provinil držením hole.

16:46
    Hra nabírá na obrátkách a přibývá také ostřejších střetů.

17:10
    Už poněkolikáté v první třetině Hradec uzavřel Žďár do vlastní třetiny, kde se snaží rychle kombinovat.

18:00
    Domácí Hejna napřáhl od modré a možná trochu s přispěním Loubala trefuje břevno!

19:33
    Moník se provinil sekáním a hosté tak mají přesilovou hru.

19:45
    Kynčl vyvezl puk z vlastní třetiny a chvíli to vypadalo, že se i ve vlastním oslabením vydá do útoku. Nakonec ale puk pouze od poloviny nahodil na Loubala, který puk ihned posílá dopředu.

19:55
    Hradec ale znovu vyhazuje, a tak se v první třetině další branky už určitě nedočkáme.

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Hradcem Králové a Žďárem nad Sázavou. Domácí měli ze začátku jasnou převahu, kterou proměnili v 6. minutě, kdy přečíslení po konci přesilové hry hostů zakončoval Pavlík. Hosté se pak ale rozehráli a též začali ohrožovat branku. Do té se po pohledné individuální akci trefil Nečas, který tak určil prozatimní výsledek utkání.
    Druhá třetina startuje přibližně v 12:20.

20:01

20:25
    Hostující Trejbal se snažil provést puk do třetiny Hradce, tam ale narazil na obranu.

21:25
    Hosté nyní nebezpečně uzavřeli domácí do třetiny. Hradci se nedařilo vyhodit, a tak přišla tvrdá rána od modré, kterou ale schytal do své výstroje Jakub Moník.

22:08
    Hosté vsítili branku, rozhodčí ji ale neuznává kvůli přihrávce rukou.

22:45
    Zahradník se nyní snažil vstřelit branku a Vomáčka musel hodně ze svého teritoria, aby puk polapil.

23:15
    Domácí Dvořák vypustil od modré čáry hodně tvrdý projektil, ten se ale pravděpodobně na své dráze zastavil na jednom útočníkovi Hradce.

23:52
    Matějček hodně tvrdě narazil na mantinel. Na ledovou plochu už přispěchala zdravotnice.

23:52
    Z ledu odjel po vlastních nohách, snad bude v pořádku.

24:05
    Moník nabral neuvěřitelnou rychlost, obehrál si jednoho obránce, ale na tom druhém si už vylámal zuby.

24:47
    Hejna poslal ode zadního mantinelu přesnou přihrávku na Dvořáka, který tvrdě napřáhl, branku ale nedává.

25:10
    A na druhé straně se naopak zase činil Vomáčka, ten zneškodnil unikajícího Nečase.

25:52
    Další hráč narazil tvrdě do hrazení, tentokrát na straně hostů. Rozhodčí v tomto případě vyloučili domácího Hroudkého za vražení na hrazení.

26:58
    Sekáním se provinil Nedvěd, síly na hřišti se vyrovnají.

27:15
    Hosté jdou do vedení! MARTIN NEČAS ujel po pravé straně obráncům Hradce a trošku se štěstím posílá svůj tým do vedení 2:1.

28:50
    Vyloučení na straně hostů, provinil se Srnský.

28:10
    Domácí ale rychle vyrovnávají. Matějček našel přihrávkou MARTINA HEJNU, který od modré z první napřáhl srovnal na 2:2!

30:00
    Vyrovnávající branka Hradce obrovsky pomohla. V této fázi jsou na kotouči podstatě pouze oni a snaží se kombinovat.

31:37
    Matějček byl faulován a domácí mají trestné střílení.

31:37
    Nájezdu se ujal tentýž hráč, který se snažil rychlou kličkou proměnit k levé tyči. Loubal ale bez větších problémů chytá.

31:58
    Akce hostů! Nečas ujížděl kolem levého mantinelu a přihrával na Havránek, který málem koncem čepele poslal Žďár znovu do vedení.

33:38
    Pavlík už se vracel z útočné akce, kdy ale Hidveghy vybojoval v souboji puk a poslal RADOVANA PAVLÍKA do úniku. Ten chladnokrevně zakončil do pravého rohu a Hradec strhává vedení znovu na svoji stranu – 3:2!

34:18
    Domácí Hidveghy se provinil podražením a Žďár bude mít šanci na srovnání.

35:00
    Hostující Nedvěd s domácím Muškou teďka svedli herní souboj. Po odpískání ale ještě došlo na menší šarvátku v leže.

35:37
    Pavlík se rychle snažil projít obranou hostů, což se mu také povedlo. K zakončení se ale už nedostal.

36:13
    Nedvěd vybojoval za vlastní bránou puk a rozjel se na polovinu Hradce, tam ho ale obral Štohanzl, který se pokusil o totéž – též bezúspěšně.

37:48
    Žďárští se pokoušeli několikrát za sebou vyhodit puk z vlastní třetiny, Hradec ale výborně bruslí, takže mají hosté problémy.

38:51
    Moník poslal od vlastní branky puk až k modré, kde už číhal rozjetý Hidveghy. Jeden z obránců si ho ale u kruhů pohlídal.

39:39
    Kynčl střílel od modré a puk málem doletěl přes několik hráčů až k Loubalovi, zasahovat ale nakonec nemusel.

39:59
    Velká šance hostů pár chvilek před sirénou. Štefka se objevil u malého brankoviště s pukem na čepeli. Zakončit už ale nestihl.

40:00

Druhá perioda je minulostí, Hradec prokázal v ní dokázali vstřelit dvě branky, kdežto hosté pouze jednu, a tak do třetí třetiny půjdeme za stavu 3:2 pro Hradec. Začínáme v 13:12.

40:01

40:20
    V útoku Hradec, uvidíme, jestli se mu něco povede vytvořit.

41:07
    Macka dostává dvě minuty a Hradec bude mít přesilovou hru.

41:40
    Štohanzl našel zpoza brány u malého brankoviště Dominika Matouše, který ale trefuje přímo Loubala.

42:01
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Kynčl našel u levé tyče PATRIKA HIDVEGHYHO, který skóruje na 4:2!

42:18
    Jeden z hráčů hostů tvrdě narazil do brankové konstrukce.

42:18
    Zraněný hráč už je na nosítkách dovážen do nemocnice, snad bude v pořádku!

42:55
    Hidveghy přihrával k pravé tyči, kde číhal Pavlík. Ten se pokoušel žabičkou překonat beton Loubala, to se mu ale nepovedlo.

43:19
    VLADIMÍR SRNSKÝ dostal u levého kruhu ideální přihrávku a k pravé tyči překonává Vomáčku- 4:3.

44:02
    Hradec chce ihned své dvoubrankové vedení získat nazpět a tlačí se před Loubala.

45:24
    Dominik Matouš před hostujícím brankářem chtěl trefit letící- pouze promáchl.

46:33
    Hosté špatně rozehráli, čehož chtěl využít Hejna od modré. Loubal se betonem vytěsnil.

47:50
    Hidveghy míří těsně vedle pravého růžku.

48:23
    Švanda se provinil podražením a domácí budou mít přesilovou hru.

48:47
    Žďár s menšími problémy vyhazuje, Hradec ale rychle zakládá další útočnou akci.

49:21
    hejna dostal do jízdy puk, nic nevymýšlel a od modré ho tvrdě napálil. Loubal ale puk uklidil do lapačky.

49:38
    Srnský se nyní hodně tvrdě provinil u mantinelu a Hradec bude hrát pět na tři.

49:49
    Tak to je hodně nepříjemné, Pavlík z Hradce schytal tvrdý projektil někde do míst ramene.

51:40
    Ze hry mají nyní více Žďárští, z čehož také vyplynul faul na jednoho z jejich útočníků. Provinil se Hroudký a hosté hrají pět na tři!

52:27
    Lvi ale skvěle brání a Žďár podstatě vůbec nevyužil dvojnásobnou početní výhodu.

53:00
    Až nyní uzavřeli hosté Hradec do svého pásma a začali s kombinací.

53:40

54:41
    Hradci se nedaří dostat před Loubala, čehož využívá Žďár a hraje v útoku.

55:04
    Hostující brankář se nedovoleně provinil a Hradec bude hrát přesilovou hru.

55:07
    Ale Hradec dostává též trest, a to za zdržování hry.

55:28
    Pavlík se ihned po buly velice rychle vydal středem do útoku, hnedle na tři obránce hostů ale nevyzrál.

56:45
    Hra čtyři na čtyři svědčí více Hradce, který se drží před Loubalem.

57:48
    Hostující Nečas a Srnský šli po pravé straně do třetiny Hradce, domácí obránci si je ale perfektně rozebrali, a tak se hra přestěhovala zase před Loubala.

59:00
    Šedesát vteřin dělá Hradec od vítěství a posunu v tabulce!

59:26
    Hosté bez brankáře.

59:42
    Oddechový čas pro domácí.

59:50
    Už to vypadalo,. že se jeden z útočníků Žďárů dostane k nebezpečné střele. Pavlík ale vyhazuje!

59:57
    Hradec dnes zvítězí, už je to jasné.

60:00

Je za námi velmi vyrovnané utkání, ve kterém nakonec především kvůli druhé třetině zvítězili domácí, a to v poměru 4:3.
    Ode mě to je pro dnešek vše, těším se zase příště na počtenou. (13:56:58)

Ondřej Novotný

Branky a nahrávky: 6. Pavlík (Hejna), 29. Hejna (Matějček), 34. Pavlík (Hidveghy, Matějček), 43. Hidveghy (Kynčl) – 12. Nečas, 28. Nečas (Havránek), 44. Srnský (Zahradník)

Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Machač, Novák – Karlík