Třinec – Chomutov 5:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 3:0 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Berani Zlín – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Vsetín – HC Plzeň 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 4:2 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:6 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Středa 29.01.2014, 14:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL extraliga juniorů

Střetnutí je u konce. Olomoučtí Kohouti vítězí 3:0 a výrazně se po dvou bitvách proti pražským "S" přiblížili k záchraně. (16:03:05)

Zásahy gólmanů ve 3. třetině
    Urbisch – 9
    Langer – 10

60:00

47:15
    Početní výhoda Pražanů skončila ještě před vypršením trestu domácího hráče. Březina (SPA) potrestán dvěma minutami za podražení. Za chvíli tak čeká zkrácená výhoda Hanáky.

45:35
    Obránce Kraigher (OLO) odjíždí na trestnou lavici, domácí hráč se provinil držením protihráče.

40:01

Zásahy gólmanů ve 2. třetině
    Urbisch – 11
    Langer – 15

40:00

38:12
    V závěru druhé třetiny se bude ještě jednou vylučovat. Na trestnou lavici odchází Arnošt (SPA) a Škůrek (OLO). Oba budou pykat dvě minuty za hrubost.

34:19
    Nyní se budou muset Hanáci opět bránit. Na trestnou lavici míří za hákování Bauer (OLO).

28:39
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci stejně jako v úterý proti Slavii střílí branku během vlastního oslabení. Již na tříbrankový rozdíl zvýšil vedení domácího celku ŠIMON BETÁK. Asistence: Milan Ostřanský.

27:50
    Chvíli po návratu hokejisty pražské Sparty na led se provinil nedovoleným zákrokem Soukal (OLO).

25:33
    Domácí mužstvo si zahraje početní výhodu. Budiak (SPA) se provinil hákováním a musí na trestnou lavici.

22:53
    Domácí hokejisté stejně jako v první třetině střílí branku hned v úvodu. A opět u toho byla první olomoucká lajna. Autorem druhé branky Hanáků se stal LUKÁŠ KRÁLÍK. Asistence: Aleš Jergl.

20:01

Zásahy gólmanů v 1. třetině
    Urbisch – 9
    Langer – 19

20:00

14:55
    Hosté dlouhé pětiminutové oslabení zvládli bez inkasované branky. Nyní jsou na ledě již v plném počtu.

09:55
    Pražané se budou po zbytek utkání muset obejít bez Mikliše (SPA), který inkasuje od rozhodčího pětiminutový trest a zároveň trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. Ostřanský (Jergl, Králík), 23. Králík (Jergl), 29. Beták (Ostřanský)

HC Olomouc: Urbisch (Kochta) – Škůrek (C), Hradil, Kraigher, Soukal, Rašner, Nesvadba, Brandýs – Pavlovský, Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Kočiřík, Králík, Ostřanský, Vrána, Beták, Zezula.
    HC Sparta Praha: Langer (Neužil) – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek (C), Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Brzobohatý, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc.

Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba