Dukla – Zlín 32:24 (kon.) | Kopřivnice – Frýdek-M. 28:29 (kon.) | Jičín – Plzeň 15:19 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
28:29 (13:18)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Sobota 01.02.2014, 18:00Chance Extraliga mužů

Utkání mezi Kopřivnicí a Frýdkem Místkem nám končí 28:29, ve prospěch hostů. Kopřivnický kádr nezvládl vstup do prvního poločasu dle svých představ, když z kraje utkání domácí prohrávali 0:5. Kopřivničtí házenkáři dokázali snížit brankovou ztrátu v prvním poločase na rozdíl pěti branek, což bylo také jejich maximum. Kopřivnice se nedokázala herně a střelecky prosadit v prvním poločase, jak by si představovala. V druhém poločase svěřenci kopřivnického trenéra Ivo Vávry předváděli naprosto odlišný výkon, za který jim patří velká chvála a poděkování, kdy dokázali se svým soupeřem držet krok a po právu můžeme konstatovat, že domácí celek byl lepším týmem, ale po častých nepochopitelných vyloučeních a rozhodnutích, bylo viditelně kopřivnickým házenkářům bráněno dojít k vítěznému cíli. Určité snahy o to, aby Kopřivnice odcházela z tohoto utkání se sklopenou hlavou byly víc, než znatelné. Z tohoto dramatického utkání se s vámi loučí Martin Petřek, který se na vás těší u dalšího on-line přenosu. (20:16:34)

60
    Konec zápasu. (28:29)

59
    V této poslední minutě se i přes urgentní snahu domácích vstřelit branku již nic nestane. (28:29) (28:29)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. (28:29) (28:29)

58
    Kopřivnice neproměňuje důležitou šanci z nařízeného sedmimetrového hodu. (28:29) (28:29)

57
    Kopřivnický kádr přechází do útoku, ale hráč je ve vzniklé brankové příležitosti atakován, což znamená, že domácí budou házet sedmimetrový hod. (28:29) (28:29)

56
    V kopřivnické hale panuje naprosto bouřlivá a živelná atmosféra! (28:29) (28:29)

55
    Frýdek Místek bude muset vystřelit rozhodčími je vyslán varovný signál pro pasivní hru, ale hosté zůstávají neustále v útoku, což je nepochopitelné. S klidným svědomím mohu konstatovat že rozhodčí v dnešním utkání předvádí čarokrásné výkony, které sou v rozporu s pravidly házené. Nakonec Frýdek pálí ze spojek, ale kopřivnický brankář Marek Žingor se blýskl v bráně vynikajícím zákrokem. (28:29) (28:29)

54
    Dyba ze spojky prostřeluje obranu kopřivnického celku a posouvá tímto své spoluhráče do vedení rozdílem jediné branky! (28:29) (28:29)

53
    Po hezké útočné kombinaci se trefuje do brány Frýdek. Kopřivnice následně přechází do protiútoku, který končí brankou. (28:28) (28:28)

52
    Kopřivnický hráč byl hrubě atakován, ale v dnešním utkání padají dvouminutové tresty pouze na stranu Kopřivnice! Trenér, masér, i asistent trenéra vyběhli z laviček na palubovku, protože zdravotní stav hráče vypadal velmi vážně, ale po chvíli se kopřivnický hráč statečně zvedá a za pomocí svých spoluhráčů odchází na lavičku! (27:27) (27:27)

51
    A je srovnáno! Kopřivnice se pokouší o definitivní zlom v utkání! Kopřivničtí házenkáři s úspěchem proměňují volný devítimetrový hod v branku. (27:27) (27:27)

50
    V kopřivnické hale byly nyní k vidění dvě velmi rychlé branky. (26:27) (26:27)

48
    Kopřivnický celek bude hrát v oslabení! Rozhodčími byl udělen další dvouminutový trest domácím hráčům. V dnešním utkání padá spoustu dvouminutových trestů, které sou často velmi sporné a vůči domácím hráčům neférové. Po protestech domácí lavičky svolává delegát utkání rozhodčí k časomíře, kde s nimi rozmlouvá. (25:26) (25:26)

47
    Frýdek Místek s úspěchem využívá ve svém útoku křídla. Kopřivničtí házenkáři následně dokázali využít dvakrát po sobě své útoky. (25:26) (25:26)

46
    Radek Bajgar obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest, ale protože je to jeho třetí vyloučení, tak bude následovat červená karta.

45
    Kopřivnický kádr je úspěšný v koncovce rychlého protiútoku.

44
    Kopřivničtí hráči vysunují obranu. Frýdecké spojky jsou hlídané.

43
    Proti domácím byl nařízen sedmimetrový hod, který Frýdek ve svůj prospěch využívá.

42
    Daniel Hojník nyní svou chybu napravuje, když vysílá raketovou střelu ze spojky.

41
    Nařízený sedmimetrový hod neproměňuje za stavu 21:24 Daniel Hojník !

40
    Frýdek utíká svému soupeři rozdílem tří branek. Frýdečtí házenkáři se vyznamenali bezchybnou střelou z levé spojky, která končí v levém dolní rohu brány. Na druhé straně palubovky Kopřivnice okamžitě odpovídá brankou.

39
    Nyní oba dnešní celky doprovází střelecká neúspěšnost v útocích.

38
    Na obou stranách palubovky padly bleskové branky.

37
    Kopřivnický celek se pokouší o zlom a dramatizuje utkání! Domácí hráči dokázali snížit na rozdíl dvou branek a jsou znovu v útoku!

37
    Zmařená branková příležitost vstupem do brankoviště značí sedmimetrový hod pro celek hostů, který frýdečtí házenkáři nemarní. Na druhé straně palubovky prostřelují kopřivnické spojky obranu soupeře.

36
    Petr Kichner si naběhl na devítce a z postu spojky s úspěchem končí frýdecký útok.

35
    Kopřivnice předvádí radikálně odlišný herní výkon v druhém poločase. Domácí hráči snižují na rozdíl dvou branek! Trenér hostů Chrastina Aleš okamžitě reaguje oddechovým časem.

33
    Frýdek vyslal v útoku ze spojky nahrávku na křídlo,které se snažilo proměnit, ale kopřivnický brankář Marek Žingor zasahuje!

32
    Kopřivnický celek snižuje brankovou ztrátu a upravuje stav utkání na 15:19! Následně další útok kopřivnických hráčů využívá s přehledem Meca. Nyní útočí házenkáři z Frýdku.

31
    Druhý poločas odstartoval rozehrávkou domácích hráčů, kteří se prosazují v podání Rečka. Na druhé straně palubovky úspěšně proměňuje šanci z křídla Hečko. (13:18)

31
    Začal druhý poločas. (13:18)

30
    První poločas skončil. (13:18)

29
    I po odpískání budou házenkáři z Frýdku Místku házet volný devítimetrový hod, ale tato možnost končí střeleckým neúspěchem. (13:18) (13:18)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (13:18) (13:18)

28
    Kopřivnickým se v závěru utkání podařilo snížit na rozdíl pěti branek. (13:18) (13:18)

27
    Za kopřivnické se v útoku prosazuje Adam Reček. Frýdek Místek okamžitě odpovídá brankou zásluhou Kalouse, který i přes snahu bloku kopřivnických obránců navyšuje brankový rozdíl. (12:18) (12:18)

27
    Nyní střelecky za frýdecké házenkáře zazářil Dyba, jehož střela z křídla se mění v další branku Frýdku. V kopřivnické bráně dochází k výměně brankáře. Do brány nastupuje místo Luďka Fabiána jeho týmový kolega Marek Žingor. (11:17) (11:17)

27
    Domácí hráči budou hrát v početní nevýhodě. (11:16) (11:16)

26
    Přes bránící hráče Frýdku se dokázal až na šestku probojovat Bajgar, který svou příležitost končí brankou. Hned na to Kopřivnice uděluje svému soupeři další branku v podání křídel, o kterou se zasloužil Střelec Martin. (11:16) (11:16)

25
    Frýdek se v krátkém časovém úseku prosazuje dvakrát po sobě zásluhou Dyby. (9:16) (9:16)

24
    Kopřivnice neproměňuje svůj rychlý útok. (9:14) (9:14)

23
    Tento oddechový čas přinesl pro Frýdek tížený úspěch, když si Petrovský připisuje v následném útoku svou šestou branku v utkání. Kopřivnice přechází do útoku a vysílá perfektní střelu z křídel, která končí v bráně brankáře hostů. (9:14) (9:14)

22
    Frýdecká strana si vyžádala oddechový čas. (8:13) (8:13)

22
    Kopřivnice snižuje na rozdíl pěti branek! (8:13) (8:13)

21
    Kopřivnice dokazuje, že je také celkem, který umí s úspěchem své protiútoky využít. (7:13) (7:13)

20
    Kopřivnický kádr doprovází střelecká neúspěšnost ze spojek. V útočné fázi Frýdku se prosazuje z letu křídla Hečko. (6:13) (6:13)

19
    Frýdek nezahazuje možnost zvýšit svůj náskok z protiútoku. (6:12) (6:12)

19
    Zmařená branková příležitost vstupem do brankoviště znamená jíž několikátý nařízený sedmimetrový hod pro Frýdek Místek, ale Luděk Fabián si připisuje další úspěšný zákrok ze sedmimetrových hodů. (6:11) (6:11)

18
    Frýdek Místek si nerozumí v útočné rozehrávce. Kopřivnice má možnost snížit vzniklou brankovou ztrátu z rychlého útoku, ale brankář hostů v této situaci úspěšnější! (6:11) (6:11)

17
    Daniel Hojník vyslal svou střelu na brankáře Frýdku, ale tato střela pouze orazítkovala tyč. Následně přechází Frýdek do protiútoku, který končí s neúspěchem. (6:11) (6:11)

16
    Ale tento hráč se prosazuje o pár minut později, což znamená navýšení vedení hostů rozdílem pěti branek. (6:11) (6:11)

15
    Kopřivnický celek bude hrát v početní nevýhodě. Zároveň byl proti domácím nařízen sedmimetrový hod, který ale Luděk Fabián chytá! Frýdek Místek si připisuje první nevyužitý sedmimetrový hod zásluhou Petrovského. (6:10) (6:10)

14
    Frýdek okamžitě reaguje brankou. (6:10) (6:10)

13
    Adam Reček snižuje na rozdíl čtyř branek, což už v této chvíli není pravdou díky úspěšnému proskoku v útoku ze strany Jiřího Mičoly. (6:9) (6:9)

12
    Na obou stranách palubovky padly v rychlém sledu branky. (4:9) (4:9)

11
    Frýdecké spojky vysílají své střely na bránu. Balon se ale odrazil od tyče zpátky do hracího pole, kterého se zmocnil Frýdek zásluhou křídla a navyšuje tak své vedení. (3:8) (3:8)

10
    Kopřivnice se nyní vyznamenala atraktivní tvrdou střelou Adama Rečka proti které nenalezl brankář hostů recept.Frýdek Místek s úspěchem zapojuje do hry spojky, které posílají balon za záda domácího brankáře Luďka Fabiána. (3:7) (3:7)

9
    Na obou stranách palubovky padly bleskové branky. (2:6) (2:6)

9
    Nyní byl rozhodčími nařízen sedmimetrový hod i na druhé straně palubovky, který využívá Hojník a stává se autorem první kopřivnické branky v tomto duelu. (1:5) (1:5)

8
    Opět zmařená jasná branková příležitost vstupem brankoviště znamená sedmimetrový hod pro Fýdek, který si 100 procentní úspěšnost nekazí. (0:5) (0:5)

7
    Rozhodčími byla udělena žlutá karta Vaculovi, za nedodržení třímetrové vzdálenosti u volného devítimetrového hodu. (0:4) (0:4)

7
    Probíhá posledních 14 vteřin oslabení. (0:4) (0:4)

7
    Kopřivnická strana si vyžádala oddechový čas. (0:4) (0:4)

6
    Kopřivnickému celku je ze strany rozhodčích vyslán varovný signál pro pasivní hru. Kopřivnice nakonec pálí ze spojek, ale tyto střely trefují pouze bránící hráče soupeře. (0:4) (0:4)

5
    Bránící hráč vstupem do brankoviště zmařil jasnou brankovou příležitost, což znamená, že Frýdek-Místek bude házet sedmimetrový hod, který s úspěchem využívá. Zároveň obdržel kopřivnický pivotman Jiří Gřes dvouminutový trest. (0:4) (0:4)

4
    Po hezké útočné kombinaci uděluje Frýdek svému soupeři další branku. (0:3) (0:3)

3
    Až z devítky na šestku dokázal projít Klaban a úspěšně navyšuje vedení svého celku. Vzápětí kopřivničtí házenkáři nevyužívají vyloženou brankovou příležitost z křídel. (0:2) (0:2)

2
    Po verdiktu rozhodčích obdržel Jiří Gřes žlutou kartu. (0:1) (0:1)

2
    Autorem první branky prvního poločasu se stává Kichner Petr, který se z postu spojky nemýlí. (0:1) (0:1)

1
    Utkání odstartovalo rozehrávkou frýdeckého celku. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Příjemný den všem příznivcům vrcholové házené přeje Martin Petřek. V 18. kole Triglav extraligy házené mužů změří své síly KH Kopřivnice s týmem SKP Frýdek Místek.

V minulém kole zavítali kopřivničtí házenkáři na palubovku Hranic, kde prohráli vysokým rozdílem 40:29. Kopřivnice v tomto utkání nezvládla první poločas, když byl její soupeř na palubovce jednoznačně lepším a dominantnějším týmem. Nutno podotknout, že házenkáři z Hranic ovládli v první půli palubovku, což hranickým velmi usnadnilo cestu k vítěznému cíli. Do druhého poločasu totiž svěřenci kopřivnického trenéra Ivo Vávry nastoupili jako vyměnění. Nejenom, že Kopřivnice dokázala radikálně zlepšit svou hru, ale povedlo se jí i svého soupeře přestřílet v počtu vsítěných branek, když kopřivničtí házenkáři vyhráli druhý poločas poměrem na střely 20:19, ale ani zlepšená hra v druhém poločase nedokázala vynahradit zaváhání v půli první.

Házenkáři z Frýdku Místku sehráli svůj boj v minulém extraligovém utkání s několikanásobným mistrem republiky, Karvinou. V tomto utkání došlo k jednoznačnému překvapení, když Frýdek Místek odcházel z tohoto zápasu jako vítěz, konečným stavem 30:25. Domácí hráči po dobu trvání tohoto duelu dokázali většinu zápasu vést. V tomto utkání exceloval svými vynikajícími zákroky domácí brankář.

Kopřivnice bude na domácí palubovce po zimní přestávce bojovat o cenné body poprvé. Pokud by se kopřivnickým házenkářům podařilo v tomto střetu zvítězit, mohli by mít díky rozestavení v ligové tabulce klid na duši, kdyby v zítřejším zápase podlehl tým Přerova hranickým házenkářům. Vyústěním této situace by bylo, že kopřivnický celek odskočí přerovským hráčům rozdílem dvou bodů, a zůstane pevně a bez ohrožení na 11. místě v tabulce.

V podzimní části vyzněl tento duel lépe pro Frýdek Místek, když frýdečtí házenkáři porazili v domácím prostředí Kopřivnici stavem 24:18. Kopřivnice má v dnešním utkání svému soupeři co oplácet. Toto dramatické a pro oko diváka zajímavé utkání odstartuje v 18:00.

Martin Petřek

# P jméno G/7m 7m ŽK vy ČK
    Celkem 0/0 0 0 0 0
    Rozhodčí: Hanák Michal Králíček Jiří. Delegát českého svazu házené je pan Staněk Antonín.