1:2 (1:1)
SC Heerenveen
Pátek 28.02.2014, 20:00 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie

To je z dnešního on-line přenosu vše, přeji hezký zbytek večera. (21:58:00)

Je za námi utkání mei Heraclesem a Heerenveenem. Zápas nakonec končím vítězstvím Heerenveenu 2:1. Rozhodující gól vstřelil ve 49. minutě nejlepší střelec Eredivisie, Finnbogasson. Na tuto branku už nedokázali fotbalisté domácího celku odpovědět.

90+4
    Uth měl na noze vyrovnávací gól poté, co k němu míč šťastně propadl, následná střela skončila těsně mimo pravé tyče!

90+3
    Taktické střídání na straně hostů. La Parru nahrazuje Sinkgraven.

90+1
    La Parra stál v jasném ofsajdu, čehož si všiml i asistent rozhodčího.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty!

89
    Marzo se pořádně opřel do míče. Tuto dělovku fantasticky vyrazil Pasveer na rohový kop. Z rohu opět nic nebylo.

88
    Schenkeveld se dopustil faulu na vlastní polovině.

87
    Dlouhé nákopy směřují především na Tannaneho, ten je ale dobře střežen obranou Heerenveenu.

86
    Z hřiště odchází Ziyech, do hry přichází de Kamps.

85
    Hráči hostů se snaží co nejvíce hru zdržovat poléháváním na trávníku.

84
    Střela Fazliho byla sražena na rohový kop. Ale ani tentokrát nedošlo po rohovém kopu k ohrožení branky.

82
    Heerenveen zatím skvěle drží míč a v pohodě kombinuje.

81
    Nordfeldt míč v pohodě lapil a okamžitě rozehrává.

80
    Kruiswijk nešikovně poslal míč za brankovou čáru, Heracles bude zahrávat roh.

78
    Po dlouhém dohodování, zda se jednalo o faul či nikoliv, se hra konečně rozběhla.

76
    Na trávníku zůstává po srážce s Schenkeveldem ležet Ziyech.

75
    Je před námi posledních patnáct minut řádné hrací doby, dočkáme se vyrovnání? Nebodalší branky Heerenveenu?

74
    Ziyech zkoušel chytře přelobovat Pasveera, ke gólu tomuto pokusu chyběla větší přesnost.

73
    Prudkého míče se nikdo nedotkl, rozehrávat bude Pasveer.

72
    Fazli vybojoval rohový kop.

71
    Na obranné polovině Almela budou hosté vhazovat.

70
    Davidson sice ztratil míč, poté ale zastavil dobře se rozvíjející akci Heerenveenu dobrým obranným zákrokem.

69
    Ziyech svou přihrávkou nikoho nenašel, Pasveer vykopává.

67
    Po dalším faulu domácích je potrestán žlutým kartónkem Schenkeveld.

66
    Tannane fauloval van den Berga, z opakovaného záběru to ovšem na faul nevypadalo.

65
    Heracles obléhá šestnáctku Heerenveenu, chybí tomu střela.

64
    Tak Dijks přece jen opouští hřiště, nahrazuje jej Marzo.

63
    Heracles kombinuje u středového kruhu a snaží se najít skulinku v obraně hostí.

62
    Na hřišti chvíli ležel Dijks,nejedná se o nic vážného a hra může pokračovat.

61
    Rosheuvel se jako vítr prohnal po pravé straně. Následnému zakončení chyběla přesnost.

60
    Almelo začíná až od Pasveera.

59
    Tannane se snažil vypíchnout míč jednomu z beků, nepodařilo se mu to. Vhazovat bude Heracles.

57
    Boj ve středu pole přerušil hvizd sudího, je pískán faul Cziommera.

55
    Hra postradá přesnost. U míče jsou častěji fotbalisté Heraclesu, těm dělá velké problémy rozehrávka.

54
    Tannane upadl v pokutovém území, o faul se v žádném případě nejednalo, hra pokračuje.

53
    Hraje se nahoru dolů, sledujeme v těchto chvílích velmi atraktivní fotbal.

52
    Tannane měl na hlavě vyrovnání, jeho pokus ale Nordfeldt vytěsnil konečkami prstů. Z následného rohového kopu se žádná zajímavá situace nezrodila.

51
    První žlutou kartu v tomto utkání dostává za šlapák van den Berg.

49
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Heerenveen otáčí vývoj utkání a ujímá se vedení. De Roon našel krásným centrem van Anholta, s jeho střelou si Pasveer ještě dokázal poradit, s následnou dorážkou ALFREDA FINNBOGASSONA už však nikoliv. Pro tohoto útočníka to je 22. brnka v sezóně.

47
    Heracles je na začátků druhého poločasu aktivnější. Teď byl v ofsajdu Finnbogasson.

46
    Tak toto mohl být úvod z říše snů. Uth dostal krásnou přihrávku du běhu od Quansaha a pelášil sám na bránu, jeho pokus ovšem Nordfeldt výborně zneškodnil.

46

Je za námi první půle tohoto duelu. Skóre otevřel ve 26. minutě nádhernou střelou z přímého kopu Tannane. Jenže za deset minut si domácí obrana špatně rozebrala hráče a po nadýchaném centru se hlavou prosadil de Roon. Ve zbytku první půle jsme sledovali fotbal plný nepřesností a faulů, uvidíme, co nabídne druhý poločas.

45

44
    Bel Hassani na hranici šestnáctky obdržel pěknou přihrávku a ještě postupoval sám na Nordfeldta, bohužel pro Almelo je máván ofsajd.

43
    Byli jsme svědky střetu mezi Nordfeldtem a Uthem, je pískán útočný faul.

41
    Před Tannanou zvedl jeden z hráčů Heerenveenu nohu příliš vysoko. Z následného přímého kopu nic nebylo, Tannane trefil pouze zeď.

39
    Hosté v pohodě kombinují ve středu pole, hra se začívá vyrovnávat.

38
    Vyrovnávací branka Heerenveen nebudila, uvidíme, zda se dočkáme dalších branek.

36
    A je vyrovnáno! Po velice dobrém centru z pravé strany se k hlavičce dostal nikým nehlídaný MARTEN DE ROON a v pohodě skóroval. Obránci Almela tuto standartní situaci opravdu nezvládli.

35
    O míč se bojuje ve středu pole.

33
    Finnbogasson se ovšem dostal do dobré střelecké pozice, dobrým obranným zákrokem se prezentoval Schenkeveld.

32
    Almelo kombinuje na vlastní polovině a nikam teď nespěchá.

31
    Obrana Heraclesu si zatím velice dobře hlidá nejlepšího střelce ligy, Finnbogasona. Ten se dnes ještě pořádně nedostal k míči.

30
    Dijks už s míčem zašel příliš daleko a vykopávat bude Pasveer.

28
    Heracles se i po vstřelené brance žene do útoku, uvidíme, zda se domácím podaří vsítit druhou branku.

26
    Domácí se ujímají vedení! K přímému kopu se postavil OUSSAMA TANNANE a ten svou střelu krásně zatočil k levé tyči Nordfeldtovy branky, krásný fotbalový moment. Gólman hostí byl absolutně bez šance.

24
    Koenders ještě stihl míč na hrací ploše a poslal jej do pokutového území. Van Anholtovi se míč nepodařilo odkopnout a ke střele se dostal Bel Hassani, z dobré pozice minul.

23
    Almelo nyní kombinuje vy středu hřiště, uvidíme, co domácí borci vymyslí.

22
    Obránce Kum se nečekaně zjevil v pokutovém území a snažil se přesně zakončit, bohužel se mu to nepovedlo a střela skončila vysoko nad bránou.

21
    Střelu Cziommera zablokovala modro-černá zeď.

20
    Quansah byl faulován 18 metrů před bránou. To vypadá pro Heracles velmi nadějně.

19
    Po souboji s Cziommerem leží na trávníku van Anholt, už se ale pomalu zvedá a bude pokračovat.

18
    Quansah svým centrem nikoho nenašel a to znamená, že vykopávat bude Nordfeldt.

17
    Koenders byl faulován u autové čáry, rohodčí tento faul viděl a napomíná hráče hostí.

15
    Bel Hassani to zkusil z přímého kopu, Nordfeldt si s touto střelou skvěle poradil.

14
    Fotbalisté Heerenveenu teď zlepšili své napadání, to začalo dělat problémy hráčům Almela.

13
    Koenders musel přihrát vlastnímu brankáři, byl totiž pod velkým tlakem.

12
    Dá se říci, že v těchto minutách jsou aktivnější hráči Almela, jenž častěji drží míč a snaží se něco vymyslet.

11
    Centr Rosheuvela nenadělal Nordfeldtovi žádné potíže.

10
    Centr Bel Hassaniho byl sražen na autové vhazování.

9
    Menších zmatků v obraně hostí mohl využít Cziommer, avšak chyběl mu krok.

8
    Uth byl zastaven dobrým obranným zákrokem, vhazovat bude domácí tým.

5
    Heracles se snaží něco vymyslet, obrana Heerenveenu už je však dobře zformována na vlastní polovině.

4
    Cziommer se velice dobře uvolnil v pokutovém území a vystřelil, jeden z obránců ovšem jeho střelu zblokoval tak dobře, že míč ještě stihl na hrací ploše zachytit brankář Nordfeldt.

3
    U míče už jsou nyní fotbalisté Heerenveenu, kteří kombinují na vlastní polovině.

2
    La Parra to zkoušel po pravé straně, jeho úmysly ale překazil dobře se vracející Uth.

1
    Domácí tým nastupuje v bílo-černých dresech, hosté zvolili modro-černou kombinaci.

1

Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu. Fanoušci Heraclesu si na úvod připravili velice pěknou choreografii. Zápas za malou chvíli začne.

Heracles Almelo: Pasveer – Davidson, Rienstra, Schenkeveld, Koenders – Cziommer, Bel Hassani, Quansah – Tannane, Uth, Rosheuvel
    Náhradníci: Telgenkamp, Amoah, Bruns, Navratil, Gyasi, D. Rienstra, Belterman.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Dijks, Kum, van Anholt, la Parra, Kruiswijk, Finnbogasson, de Roon, Fazli, van den Berg, Ziyech

Trenér: Marco van Basten

Poslední utkání odehráli hráči Heerenveenu na domácí půdě proti celku Breda. I přes výraznou převahu zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Trenér: Jan de Jonge

Poslední utkání odehráli hráči Heraclesu na hřišti Zwolle. Zápas skončil nerozhodně 1:1. O branku hostů se postaral ve 39. minutě Jeroen Veldmate.

21.kolo Heracles – Breda 1:2
    22.kolo Den Haag – Heracles 0:3
    23.kolo Heracles – Cambuur 1:1
    24.kolo PSV – Heracles 2:1
    25.kolo Zwolle – Heracles 1:1

Vítejte u dnešního on-line přenosu z nejvyšší nizozemské soutěže. V této reportáži se zaměříme na duel mezi Heracles Almelo a SC Heerenveen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.