Slavia – Sparta 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 10:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:2 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:3 (kon.)
K. Vary – Pardubice 1:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 02.03.2014, 17:00 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga

Nejlepší hráči: Jan Výtisk (LIB) a Peter Húževka (VIT). (19:31:44)

Neskutečné, Liberec vyhrává i popáté v řadě! O třech bodech rozhodly dva rychlé góly na začátku třetí třetiny, Vítkovice se už na srovnání nezmohly.

60:00

59:38
    Vítkovice ani neodvolávají gólmana, Liberec má vítězství jasné.

59:20
    Další pošťuchování hráčů v rohu za Lašákovou brankou, ale rozhodčí už vylučovat nebudou.

59:08
    Liberečtí se snaží ubránit poslední minutu, Vlach vyhazuje do obranného pásma Vítkovic.

57:52
    Kolouch se prosmýkl do pásma a rychle vypálil zleva, Lašákovi kotouč sice vyklouzl z rukavice, ale odskočil naštěstí pro domácí do rohu.

57:15
    Liberec je v plném počtu.

57:14
    Kudělka trefil hůl libereckého obránce, ten vyhazuje.

56:35
    Hostům se přesilovka moc nedaří, jedinou šanci měl zatím Sloboda, který však minul branku.

55:15
    Vyloučení: Martin Bartek (LIB) dvě minuty vysoká hůl, Richard Stehlík (VIT) dvě minuty sekání, pět minut + do konce utkání za hrubost. Koba Jass (LIB) dvě minuty sekání, pět minut + do konce utkání za hrubost. Vítkovice budou hrát přesilovou hru pět na čtyři, tresty bitkařů se vyruší.

55:15
    Počkáme si na tresty, bitce předcházel ještě jeden faul.

55:15
    Jass a Stehlík se pustili do pěstního souboje!

54:46
    Hra se přesunula na druhou stranu, ovšem také nepřicházejí žádné střely.

53:56
    Nyní se hraje chvíli bez šancí, Liberečtí napadli rozehrávku hostů, ale k puku nedostali.

52:42
    Bulíř chtěl oslovit Vlacha, který přijížděl mezi kruhy, ale na puk nedosáhl.

52:08
    Stále pokračuje snaha Vítkovic o kontaktní gól, ale přímo vyložené šance nepřicházejí.

51:39
    Barinkův pokus od modré krývá Lašák v lapačce.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 24. Bartek (Nedvěd, Gřegořek), 42. Výtisk (Filippi, Hunkes), 42. Valský (Urban, Čakajík) – 26. Húževka (Burger, Barinka)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Melicherčík) – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Filippi, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Bulíř, Jass
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Pastor, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Kucsera – Szturc, Valčák, Káňa

Rozhodčí: Turčan, Horák – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 4 821