FC Augsburg
1:2 (1:1)
FC Schalke 04
Pátek 14.03.2014, 20:30 • SGL Arena, Augsburg • Německá Bundesliga

Tolik tento jistě zajímavý zápas, díky za pozornost a za týden zase u německé Bundesligy se budu těšit na počtenou. (22:31:01)

Schalke tedy bere tři body a prozatím se posune na třetí místo Bundesligy.

První poločas 1:1, druhý 0:1. Schalke se povedl vstup do druhého dějství, již ve 49. minutě se prosadil kanonýr Huntelaar. Hosté si vedení pečlivě střežili a mohli svůj náskok ještě zvýšit. Jenže se tak nestalo a posledních pět minut patřilo Augsburgu, přišel totiž solidní tlak tohoto mužstva. Fährmann však prokázal, proč je momentálně jedničkou před Hildebrandem.

90+4
    Ještě jedna střela, Esswein se pokusil překonat Fährmanna střelou k levé tyči, nepovedlo se. Každou chvíli sudí ukončí tento mač.

90+3
    Žlutou kartu dostává Adam Szalai (FC Schalke 04).

90+1
    Polský mladík svůj pokus přepálil a míč končí vysoko nad bránou.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec zápasu. Milik bude zahrávat další standardku, a že jich dnes bylo.

90
    Mohlo být rozhodnuto. Boatengův centr spadl metr před Manningerovu bránu, ale nakonec má rakouský brankář míč pod kontrolou. Pokryl i dorážku z bezprostřední blízkosti.

90
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Adam Szalai.

88
    Essweinův přetažený centr propadl na zadní tyč, kde byl Milik a mnoho znovu nechybělo. Tutovku domácího fotbalisty však kryje připravený Fährmann.

87
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Alexander Esswein.

86
    Vše se odehrává před Fährmannovou klecí, domácí střílí z každé pozice, ale vše končí u připravených bloků Schalke. Každá střela je zatím zablokována.

85
    Hosté si koledují. Soupeř se dostává do velkého závěrečného tlaku. Střídající Dong-Won Ji rozhýbal svůj tým a ten nápor je obrovský. Další roh po střele Klavana.

84
    Hahn v rychlém sledu podruhé v šanci. Tentokrát ji naštěstí pro Schalke tečoval Matip a pro Fährmanna to už byla snadná práce.

83
    Obrovská šance domácích, kteří mohli Hahnem vyrovnat. Ten si naběhl z druhé vlny na centr Altintopa, který mu míč pustil pod sebe a poté přišla rána jako z děla. Jenže kousíček nad bránu.

82
    Kapitán Baier to dělal dobře, hledal si prostor ať už na střelu nebo přihrávku. Kousek chyběl, aby se míč dostal na Wernerovu kopačku.

81
    Balon šel přímo do rukavic vyběhnuvšího Fährmanna. Nicméně Augsburg zůstává na své útočné polovině.

80
    Rohový kopy zatím 8:5 pro domácí. Werner si jde pro míč a pošle ho na Fährmannovu bránu.

Roman Zajíček

Branky: 5. Werner (Bobadilla) – 33. Huntelaar (K-P. Boateng), 49. Huntelaar (Kolasinac)

Karty:   14. Werner (AUG), 30. Kohr (AUG), 56. Hahn (AUG) – 35. K-P. Boateng (SCH), 38. Huntelaar (SCH), 60. Ayhan (SCH), 64. Draxler (SCH), 90+3. Szalai (SCH)

FC Augsburg: Manninger – Vogt, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Baier (C), Hahn, Kohr (75. Ji), Altintop, Werner (87. Esswein) – Bobadilla (66. Milik).
    Náhradníci: Amsif – Hong, de Jong, Milik, Esswein, Ji.

FC Schalke 04: Fährmann – Hoogland, Höwedes (C), Matip, Kolasinac – K-P. Boateng, Neustädter, Obasi (46. Ayhan), Draxler (77. Meyer), Goretzka – Huntelaar (90. Szalai).
    Náhradníci: Hildebrand – Papadopoulos, Ayhan, Max, Meyer, Annan, Szalai.

Rozhodčí: Dankert – Hacker, Rohde

Diváci: 30 660