Samara – Rostov 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – Zenit 1:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Dynamo 1:1 (kon.)
CSKA Moskva
1:0 (1:0)
FK Zenit Petrohrad
Sobota 15.03.2014, 13:00 • Arena Khimki, Khimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny příznivce kopané. Ruská Premier Liga má na programu 27. kolo a my budeme sledovat duel, ve kterém vyzve moskevské CSKA celek Zenitu Petrohrad. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.

CSKA Moskva

Domácímu celku se v této sezoně nedaří podle představ. Na svém kontě má zatím 34 bodů a nachází se ´až´ na pátém místě. Na vedoucí Lokomotiv Moskva ztrácí CSKA už devět bodů, takže to vypadá, že do bojů o mistrovský titul letos nezasáhne.

Zenit Petrohrad

Hostující celek je na tom o něco lépe, protože s Lokomotivem bojuje o první místo v tabulce. Zenit zatím nasbíral 41 bodů, má tedy pouze o dva body méně než Lokomotiv a nachází se na druhém místě. Celek z Petrohradu dnes tedy nebere nic jiného, než tři body.

Zenit – Tomsk 0:0
    Zenit – Ural 2:1
    Terek – Zenit 1:1
    Zenit – Rostov 0:2
    Spartak – Zenit 4:2

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně pochopitelně narazily. Tehdy se hrálo v Petrohradu a domácí Zenit utkání zvládl na výbornou a nakonec vyhrál 2:0.

CSKA Moskva: Akinfejev – Fernandes, Berezuckij, Ignaševič, Ščennnikov – Tošić, Milanov, Elm, Musa – Dzagojev, Doumbia
    Náhradníci: Čepčugov -Vasin, Berezuckij, Zuber, Nababkin, Efremov, Rahimić, Vitinho, Bazeljuk

Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňjukov, Hubočan, Lombaerts, Smolnikov – Witsel, Fajzulin, Ryazantsev – Hulk, Rondón, Danny
    Náhradníci: Malafejev – Criscito, Keržakov, Zyrjanov, Luković, Tymoščuk, Zujev, Vasjutin, Šatov, Zinkov

Rozhodčí: Vilkov – Gavrilin, Pisanko.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání mezi CSKA Moskva a Zenitem Petrohrad začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté. Jako první se míče dotkl Dzagojev.

1
    Domácí se hned vydali dopředu, ale po nepřesné přihrávce o míč přišli. Hosté zatím v klidu kombinují na své polovině.

2
    Rondón to vzal na sebe a dostal se až na hranici velkého vápna, ale se střelou tak dlouho váhal, až o míč přišel.

3
    Po dlouhé přihrávce se za míčem hnal hostující Milanov, ale nakonec ho na hrací ploše nezastihl a od své branky bude rozehrávat Akinfejev.

4
    Zenit je zatím aktivnější. Nyní hosté opět velmi dobře napadali a rychle získali kulatý nesmysl.

5
    Danny se zkoušel prodrat do vápna CSKA, ale tam výborně zasáhl Fernandes, který míč vybojoval.

5
    Vzápětí se dopředu vydali i domácí, ale vše skončilo hodně nepovedeným centrem z pravé strany, po kterém míč doputoval do zámezí.

6
    Začátek zápasu je velmi opatrný a hlavně plný nepřesností. Hraje se stále uprostřed hřiště a na první střelecký pokus čekáme.

8
    Domácí borci to opět zkusili po pravé straně, ale ani z této rychlé akce nebylo vůbec nic.

9
    U míče jsou hráči CSKA, kteří vůbec nikam nepospíchají.

10
    Nakonec se domácí vydali dopředu a byl z toho centr z levé strany. K míči se natlačil Tošić, ale jeho hlavička z hranice velkého vápna nemohla Lodygina ohrozit.

11
    Witsel výborně vysunul Ryazantseva, ale tomu míč utekl do zámezí. Škoda pro hosty, protože to vypadalo hodně nadějně.

12
    Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Dzagojev, ale jeho rána byla hodně nepřesná a míč skončil několik metrů nad brankou petrohradského celku.

13
    Po chybě hostů šli domácí do rychlého přečíslení, ale Doumbia se k míči nakonec nedostal, protože před ním skvěle zasáhl vracející se Lombaerts.

15
    Po rychlé akci vypálil z hranice velkého vápna Hulk a po jeho nenápadné přízemní střele orazítkoval míč levou tyč!

16
    Domácí nyní výborně kombinovali na polovině Zenitu, ale hosté skvěle napadali a hráči CSKA museli poslat míč ke svému brankáři.

17
    Fotbalisté CSKA jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim v útočné fázi vůbec nedaří.

18
    Nakonec z toho byl dlouhý nákop, kterému ale scházela přesnost a míč v pohodě sebral Lodygin.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Zatím je to velmi opatrné a na první branku stále čekáme. Viděli jsme zatím jen jednu střelu, kterou se prezentoval hostující Hulk, který orazítkoval tyč.

21
    Hulk se hnal dopředu, po souboji s domácím zadákem upadl, ale rozhodčí nepíská a hraje se dál. Brazilský útočník jen kroutí hlavou.

22
    Následná akce celku z Petrohradu skončila zbytečným útočným faulem a na tahu jsou tedy hráči CSKA.

22
    Jenže po chybě domácí o míč přišli. Moskevskému celku se zatím vůbec nedaří.

23
    Hulk to zkusil ze standardní situace, ale z dobrých třiceti metrů poslal míč pouze do zdi.

25
    Aktivní Hulk dostal dobrou přihrávku do vápna CSKA, ale na poslední chvíli před ním skvěle zasáhl Akinfejev, který míč sebral a zastavil tak akci Zenitu.

26
    Domácí celek vybojoval první rohový kop.

27
    Ale z prvního rohu nic nebylo, protože Berezuckij si ve vápně Zenitu pomohl faulem.

28
    Hosté dlouho kombinovali na polovině CSKA, ale nakonec se nedostali ani ke střele.

29
    Witsel nakonec vybojoval rohový kop.

29
    Ale vše vyřešil pozorný Akinfejev, který vyběhl ze své branky a kulatý nesmysl sebral.

30
    Domácí se nyní dostali k několika centrům, ale ani jeden se neujal a na první branku tak stále čekáme.

31
    Na druhé straně se zkoušel do vápna prokličkovat Rondón, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí.

32
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A máme tu první branku, kterou vstřelil domácí GEORGI MILANOV. Šikovný záložník napřáhl z dobrých dvaceti metrů a poslal míč přesně do levého horního rohu. Lodygin se za míčem pouze ohlédl. Nádherný projektil a CSKA tedy vede 1:0.

34
    Domácí jsou na koni a opět se tlačí před branku Zenitu, který je z inkasované branky evidentně zaskočený.

35
    Hosté se ubránili pouze za cenu dlouhého odkopu. U míče jsou tedy stále domácí fotbalisté.

36
    Hosté zabojovali a získali míč. Z dálky to nakonec vyzkoušel Danny, ale po jeho dělovce skončil míč vysoko nad brankou CSKA.

37
    Zenit vybojoval rohový kop.

38
    Ve vápně se k míči dostal obránce Lombaerts, ale z hranice penalty ho poslal nad branku! To byla velká šance Zenitu.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek. Zenit stále prohrává o jednu branku, tak uvidíme, zda hosté ještě v prvním dějství něco vymyslí, nebo zda CSKA půjde do kabin s těsným vedením.

41
    Málem to bylo o dvě branky. Fernandes přihrál do vápna Zenitu, kde byl Musa, ale ten z ideální pozice branku přestřelil!

42
    Fernandes je na pravé straně hodně aktivní a hosté s ním mají obrovské problémy. Nyní domácí obránce opět skvěle zastavil akci Zenitu.

43
    Zenit se usadil na polovině moskevského celku, který se ale stále velmi dobře brání.

43
    A nakonec domácí míč vybojovali a dopředu se hnal Musa, ale na poslední chvíli byl zastaven.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Musa přihrával do vápna Zenitu, ale důrazný Doumbia se k míči nakonec nedostal.

45+1
    Na druhé straně neuspěl Hulk a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45+1
    Zenit se ještě dostal k míči, ale tentokrát vše skončilo nepřesnou přihrávkou do vápna CSKA.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme pohledné a zajímavé utkání, které lépe zvládají domácí fotbalisté, kteří po parádní brance Milanova vedou 1:0. Největší šanci hostů měl Hulk, ale po jeho střele skončil míč na tyči. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase.

Druhý poločas začne přibližně v 14:03.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik a myslím si, že se máme na co těšit.

46

46
    Hosté v poločase střídali. Na trávník se už nevrátil Danny a zahraje si Keržakov.

46
    A nakonec dohrál i Fajzulin, kterého nahradil Šatov.

47
    Hosté jsou u míče a snaží se něco vymyslet, ale domácí stále velmi dobře napadají.

48
    Stále se hraje na polovině moskevského celku.

49
    Nakonec z levé strany odcentroval Smolnikov, ale přihrávka se mu nepovedla a míč skončil v zámezí.

50
    Hulk byl opět velmi tvrdě atakován, ale i tentokrát bylo podle rozhodčího vše v rámci pravidel.

51
    Po bleskové akci se do vápna Zenitu dostal Tošić, ale s kličkami to přehnal a nakonec o kulatý nesmysl přišel.

53
    Velký pozor si domácí zadáci dávají stále hlavně na Hulka, který je největší útočnou hrozbou Zenitu. Jakmile má tento brazilský borec míč, okamžitě jsou u něj dva domácí hráči.

54
    Po delší době se dopředu vydali i domácí fotbalisté, ale Doumbia byl na poslední chvíli zastaven.

55
    Na druhé straně to z rohu velkého vápna zkusil Šatov, ale jeho technický pokus nebyl přesný a Akinfejev nemusel zasahovat.

56
    A další akci Zenitu zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Keržakov v ofsajdu.

58
    Oba celky se tlačí dopředu, ale na druhou branku stále čekáme, protože na trávníku dominují obránci.

59
    Po další nepřesné přihrávce míč sebral pozorný Akinfejev, který tak vypomohl svým zadákům.

60
    Stále se hraje na polovině moskevského celku, který se ve druhém poločase hlavně brání, ale zatím úspěšně.

61
    Jenže tentokrát domácí míč získali, šli do brejku na jehož konci byl Doumbia, ale jeho rána byla na poslední chvíli zblokována.

62
    Na druhé straně vše ukončila nepřesná přihrávka na Hulka.

64
    Domácí Dzagojev napřáhl z dálky a po jeho parádním projektilu skončil míč na břevně! Hosté nyní měli obrovské štěstí.

65
    Už se opět hraje na polovině CSKA.

66
    Ale ani tentokrát hosté nic nevymysleli a stále prohrávají o jednu branku. Zenit to nebude mít vůbec lehké, protože čas se velmi rychle krátí a domácí výborně brání.

67
    Další akce Zenitu skončila ofsajdem.

68
    Musa utekl po levé straně, poté přihrál pod sebe na hranici penalty, ale Doumbia pouze trefil hostujícího hráče. K odraženému míči se dostal Milanov, ale napálil ho nad branku!

69
    Hosté už sází vše na útočnou kartu a domácí stále chodí do rychlých brejků. Konec zápasu tak bude ještě hodně zajímavý.

71
    Je před námi posledních dvacet minutek. Hosté jsou stále aktivnější, ale vyrovnávací branky se zatím nedočkali. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo vybojuje cenné tři body.

72
    Hulk nyní výborně prošel mezi dvěma protihráči, ale nic víc nevymyslel a nakonec o míč přišel.

73
    Keržakov si zpracoval míč ve vápně CSKA, ale ke střele se nedostal, protože parádním obranným skluzem se prezentoval Elm.

74
    Na druhé straně napřáhl z dálky Tošić, ale rána mu nesedla a míč jen tak tak doskákal do zámezí.

75
    A další střelecký pokus. Dzagojev ale napálil míč jen nad branku, kterou střeží Lodygin.

76
    Šatov poslal zajímavý míč do vápna CSKA, k hlavičce se dostal kapitán Lombaerts, ale v těžké pozici branku domácího celku netrefil.

78
    Další akce Zenitu skončila ofsajdem, ve kterém byl podle rozhodčího Witsel.

79
    Po střele z úhlu muset zasahovat Akinfejev, ale zvládl to na výbornou. Roh pro Zenit.

80
    Ale ani z tohoto rohu Zenit nic nevytěžil a stále prohrává o jednu branku.

81
    Až do vápna se prodral Šatov, ale nakonec ho skvěle zastavil Dzagojev.

82
    Žlutou kartu uviděl hostující Smolnikov.

83
    Doumbia kombinoval s Tošićem, ale ten byl v rozhodující fázi přistrčen a ke střele z vápna se nedostal. Rozhodčí ale nepíská a hraje se dál.

85
    Domácí poprvé střídají. Dohrál střelec zatím jediné branky Milanov a zahraje si Vitinho.

86
    Domácí opět střídají. Tošiće nahradil Zuber.

87
    Obraz hry je stále stejný. Zenit se tlačí dopředu a CSKA brání.

88
    A málem bylo vyrovnáno! Ve vápně CSKA se k míči dostal Keržakov, který to zkusil technicky, ale Akinfejev vytáhl parádní zákrok a míč vyrazil!

89
    Zenit střídá. Dohrál Ryazantsev a zahraje si Zyrjanov.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90+2
    Domácí střídají. Dohrál Doumbia a zahraje si Bazeljuk.

90+2
    Žlutou kartu uviděl hostující Rondón.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které rozhodl Giorgi Milanov, který se trefil ve 32. minutě a vystřelil tak CSKA cenné tři body. Zenit tedy v boji o titul ztratil velmi důležité body. Nutno ale dodat, že utkání to bylo velmi vyrovnané a slušela by mu remíza, ale na to se nehraje a body bere moskevský celek.

To je z mé strany vše, hezký sobotní den. (14:52:05)