3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Avangard Omsk
Pátek 28.03.2014, 09:00 • Yunost Sport Palace • KHL - Pohár naděje

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den. (11:16:38)

Ve třetí třetině dokázali hráči Omsku přetavit jasnou střeleckou převahu (celkově 42:20, ve třetí třetině 11:5) ve dvě branky a rozhodnout tak o konečné výhře 4:3. Avangard tak po vítězství 3:1 na zápasy postupuje do finále Poháru naděje, kde změří síly s Dinamem Minsk. Pro loňského vicemistra KHL- Traktor Čeljabinsk- se dnes sezona 2013/2014 definitivně končí.

60:00

59:40
    Růžička vyhazuje kotouč do středního pásma.

59:20
    Hosté se po vhazování dokázali osvobodit.

58:55
    Domácí trenér si bere oddechový čas, aby své borce namotivoval k vyrovnání.

58:40
    Michael Garnett odjíždí na střídačku, Čeljabinsk to zkusí v šesti.

58:40
    Nene, domácí se nemůžou usadit v útočném pásmu na více než deset vteřin.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a dost možná i celé této série právě začínají.

57:01
    Ivanov našel okénko v obraně a dostal se až před Garnetta, kanadský gólman jeho pokus vykryl betonem.

56:30
    Domácí musí vyrovnat, jinak se pro nich letošní působení v Poháru naděje skončí, Omsk však zatím výborně brání.

54:28
    Hostující trenér si bere oddechový čas.

54:28
    Avangard právě vstřelil branku!
    Studená sprcha pro domácí mužstvo. Pět a půl minuty před koncem dostává Traktor hodně nepříjemný gól. SERGEJ ŠIROKOV vjel do útočného pásma, sjel si do mezikruží a švihem vystřelil přesně do horního růžku domácí brány. Asistence: Kirill Ljamin.

54:02
    Hosté hrají v plném počtu. Uplynulou početní převahu si domácí za rámeček nedají.

52:45
    Omsk se zatím dobře brání, Kalinin se dokonce ve vlastním oslabení pokusil vystřelit, jeho projektil byl zblokovaný.

52:02
    Po dlouhé době si zahrají přesilovou hru domácí, Jevgenij Nurislamov (OMS) fauloval a už sedí na trestné lavici.

51:24
    Kazjonov vjel do útoku a vypálil, dostal se i k dorážce své střely, Garnett si všechno pohlídal.

50:10
    Na druhé straně pálil Růžička, jeho rána byla tečována do ochranné sítě.

49:20
    Nyní už mají puk na svých hokejkách domácí hráči a snaží se zaútočit.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 13. Sajustov (Abdullin, Gubarev), 28. Cybin (Čerkasov, Borodkin), 44. Abdullin (Gubarev) – 7. Machanovskij (Rasskazov, Nurislamov), 34. Růžička (Sjomin), 46. Pivcakin (Sjomin), 55. Širokov (Ljamin)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin)- Rjabykin, Bondarev, Katičev, Borodkin, Vasilčenko, Kondratěv, Klimontov, Chlystov- Panov, Glinkin, Zavaruchin- Gubarev, Sajustov, Abdullin- Čistov, Mokin, Valejev- Čerkasov, Cybin, Kordjukov,
    Avangard Omsk: Šilin (Mezin)- Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Nurislamov, Ljamin, Poleščuk- Růžička, Kalinin, Perežogin- Sjomin, Berdnikov, Kazjonov- Širokov, Ivanov, Kurjanov- Machanovskij, Zubkov, Žerebcov, Rasskazov

Rozhodčí: Gamalej, Bukin- Parfjonov,Otmachov