Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
Los Angeles – Arizona 4:0 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
New York Islanders
Čtvrtek 03.04.2014, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z utkání mezi Senators a Islanders je to už vše. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný čtvrtek. (03:49:07)

Dnešní utkání sledoval 16 516 diváků.

Ve třetí třetině utkání nakonec padnulo nejvíce branek v utkání. Ottawě se podařilo vyrovnat stav zápasu v přesilové hře, ve které vstřelil jedinou branku Senators v utkání český útočník Michálek, jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Nerozhodný stav však vydržel pouhé tři minuty, protože se znovu v přesilové hře prosadili hostující, když po krásné kombinaci doklepával puk do prázdné brány Cizikas.

Autor vítězné branky utkání: Casey Cizikas.

60:00

59:59
    Ottawa vyhrála následné vhazování a do zakončení se ještě dostal jeden z domácích, ale Nilsson má puk ve své moci.

59:57
    Frank Nelson (NYI) ještě dostává v posledních vteřinách utkání dvě minuty za hákování.

59:49
    Nelson ze středního pásma netrefil opuštěnou bránu Senators jen o pár centimetrů.

59:32
    Z levé strany se pokusil vystřelit Turris, ale domácí hráč trefil řped sebou stojícího hráče Isles.

59:17
    Anderson zůstává na střídačce, a tak to Sens zkusí v šesti!

59:17
    Paul MacLean (OTT) si bere svůj oddechový čas.

59:17
    Turris vyslal svou střelu ihned po přejetí modré čáry a Nilsson jí vyrazil nad sebe a kotouč nakonec spadnul před hostujícího brankáře, který jej přikryl svou lapačkou.

58:49
    Senators sice nahodili puk do svého útočného pásma, ale ten zde skončil na hokejkách Isles.

58:28
    Clutterbuck posunul puk do své útočné třetiny a hosté následně odcházejí střídat.

58:09
    Hosté opět jen poslali puk ze svého obranného pásma.

57:42
    Islanders zatím pozorně brání, a nedovolují tak Ottawě dostat se do útočného pásma.

57:13
    Michálek se pokusil obhodit jednoho z hostujících hráčů, který mu však kotouč vyseknul z hole, a ten následně skončil ve středním pásmu.

56:50
    Hosté následně vyhodili puk do středního pásma, odkud jej domácí Gryba poslal na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před Andersona.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 47. Michálek (Neil, Wiercioch) – 18. Bailey (Strome, Donovan), 50. Cizikas (Bailey, Strome)

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Phillips, Gryba, Wiercioch, Ceci – Michálek, Zibanejad, Hemský – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Smith, Neil – Kassian, Pageau, Condra.
    Trenér: Paul MacLean.

New York Islanders: Nilsson (Nabokov) – Hamonic, de Haan, Hickey, Czuczman, Donovan, Carkner – Bailey, Nielsen, Lee – Persson, Nelson, Clutterbuck – Martin, Strome, McDonald – Halmo, Cizikas, Sundström.
    Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Jackson, LaRue – Henderson, Pancich.

Diváci: 16 516