Philadelphia – Columbus 0:2 (kon.) | Carolina – Dallas 4:1 (kon.) | Toronto – Boston 4:3 (po pr.)
Tampa – Calgary 1:4 (kon.) | Chicago – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Buffalo 2:1 (kon.)
Winnipeg – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Colorado – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Pátek 04.04.2014, 04:47 • SAP Center, San Jose • NHL

59:35
    Los Angeles Kings si berou svůj oddechový čas.

59:17
    Jones míří na svou střídačku, a tak to Kings zkusí v šesti!

56:20
    Domácí ujížděli dva na jednoho a Couture nakonec celou situaci řešil svou střelou, ale jeho zakončení netrefilo bránu Kings.

48:38
    Na trestnou lavici jsou současně poslání na dvě minuty za hrubost Jason Demers (SJS) a Jarret Stoll (LAK).

47:39
    Kopitar si vybruslil zpoza brány a poslal kotouč před prázdnou klec, kde stál Gáborík, který však nedokázal zamést puk do brány Sharks.

46:27
    Los Angeles bude hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen domácí Matt Nieto (SJS).

44:20
    Kings odešli střídat, a kotouč se tak následně dostal na Coutura, jenž z pravé strany jel sám na Jonese, kterého však se svou kličkou do forhendu nedokázal překonat.

43:13
    Nolan našel krásnou křižnou přihrávkou zcela volného Browna, který se na pravé straně dostal do zakončení, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

35:44
    Los Angeles bude hrát další přesilovou hru, protože je vyloučen Tyler Kennedy (SJS) na dvě minuty za podražení.

34:59
    Martinez vystřelil z pravé strany a Niemi jeho střelu vyrazil před sebe, kde se k puku dostal znovu hostující obránce, jenž měl před sebou prázdnou bránu, ale ten následně poslal kotouč mimo bránu Sharks.

33:19
    Jeff Carter dostal kotouč na pravé křídlo, kde se dokázal dostat až do zakončení, ale Niemi si proti jeho střele skvěle vyjel a dokázal jeho pokus zneškodnit.

32:59
    Ve středu kluziště se do sebe pustili Joe Thornton (SJS) a Slava Voynov (LAK), a oba tak dostávají dvě minuty za hrubost.

32:13
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Sharks otáčejí vývoj utkání! Wingels se dostal k puku u pravého mantinelu, kde nakonec vyslal svou střelu směrem na Jonese, jenž vyrazil kotouč před sebe, kde se k němu dostal LOGAN COUTURE, a ten s pukem obkroužil bránu Kings a následně jej zasunul do odkryté brány hostů. Asistence: Patrick Marleau, Wingels.

27:15
    Sharks bleskové využívají přesilovou hru! Thornton vyhrál následné vhazování a Boyle nahrál na levou stranu BRETTU BURNSOVI, jenž svou dělovkou propálil Jonese v bráně Los Angeles. Asistence: Dan Boyle, Joe Thornton.

27:11
    Dustin Brown (LAK) putuje na trestnou lavici, když dostává dvě minuty za hrubost.

23:26
    Los Angeles bude hrát další přesilovou hru, protože Dan Boyle (SJS) dostává dvě minuty za držení protihráče.

18:21
    Kings budou hrát další přesilovou hru, když Jason Demers (SJS) dostává dvě minuty za podražení.

09:02
    Havlát ujížděl zcela sám na Jonese, ale český útočník se svou následnou střelou netrefil bránu Kings.

05:09
    Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách, protože dvě minuty za hákování dostává Anže Kopitar (LAK).

04:47
    Kopitar nahrál na levou stranu Gáboríkovi, který byl zcela osamocený ve velmi dobré pozice, ale slovenskému útočníkovi sjel kotouč z hole.

04:04
    Máme tu první přesilovou hru v utkání. Brett Burns (SJS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

03:36
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings se velice rychle dostávají do vedení! Kotouč se dostal až na modrou čáru, kde jej poslal na bránu Sharks Martinez a jeho nahození ještě tečoval mezi betony Niemiho JORDAN NOLAN. Asistence: Alec Martinez, Dustin Brown.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 28. Burns (Boyle, Thornton), 33. Couture (Marleau, Wingels) – 4. Nolan (Martinez, Brown)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Boyle, Hannan, Stuart, Braun – Pavelski, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Wingels – Nieto, Sheppard, Kennedy – Havlát, Desjardins, M. Brown.
    Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Doughty, Muzzin, Regehr, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – Pearson, Carter, Toffoli – Nolan, Stoll, D. Brown – Clifford, Richards, Lewis.

Rozhodčí: O´Rourke, Rehman – Cameron, Wheler.

Diváci: 17 562