Ottawa – Montreal 4:7 (kon.) | New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (kon.)
Florida – Calgary 1:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.)
Anaheim – Nashville 2:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 0:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Washington Capitals
Sobota 05.04.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:39:07)

New Jersey bylo v zápase lepší a zaslouženě nad Washingtonem vítězí. Tým z hlavního města USA byl mírně aktivnější jen v první třetině, kterou gólem Ovečkina vyhrál 1:0, ve zbylých 40 minutách hry však Devils šli za obratem, toho se nakonec také dočkali. Hrdinou utkání je střele Carter, který zařídil pro Devils naději na play off, především i proto, že Columbus doma ztratil zápas se Chicagem inkasovaným gólem 2 vteřiny před koncem utkání.

59:50
    Jágr střílel přes celé hřiště do prázdné brány odrazem o mantinel, branku ale těsně netrefil a je to icing.

58:38
    Grabovskij zavezl puk do útočného pásma, to ale hosté neudrželi.

58:00
    2 minuty do konce třetiny...

57:30
    Johansson měl na hokejce vyrovnání, jeho střelu z mezikruží ale vyráží skvělý Schneider!

57:00
    3 minuty do konce utkání, Devils aktivně brání těsné vedení.

56:10
    Icing Devils.

55:06
    Devils právě vstřelili branku!
    New Jersey hraje v osmi útočnících, i tak zápas otáčí a vede 2:1! RYAN CARTER si stáhl kotouč na střed hřiště a i přes dotírající hokejky Greena a Alznera trefil k levé Halákově tyči. Asistence: Peter Harrold.

54:27
    Bäckström nachytán v ofsajdu, hra přerušena.

53:21
    Brunner nyní pohrdl velkou šancí domácích, z mezikruží nedokázal vystřelit.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 33. Ruutu (Gelinas, Zajac), 56. Carter (Harrold) – 11. Ovečkin (Grabovskij, Bäckström)

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene (A), Židlický, Volčenkov, Larsson, Harrold – Jágr, Zajac (A), Ruutu – Brunner, Eliáš (A), Henrique – Ryder, Josefson, Zubrus – Sislo, Gelinas, Carter.
    Washington Capitals: Halák (Holtby) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Brouillette, Strachan – Ovečkin (C), Bäckström (A), Grabovskij – Brouwer, Beagle, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Kuzněcov, Penner.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Shewchyk, Cvik

Diváci: 17 625