Ottawa – Montreal 4:7 (kon.) | New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (kon.)
Florida – Calgary 1:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.)
Anaheim – Nashville 2:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 0:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)
New Jersey Devils
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Washington Capitals
Sobota 05.04.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:39:07)

New Jersey bylo v zápase lepší a zaslouženě nad Washingtonem vítězí. Tým z hlavního města USA byl mírně aktivnější jen v první třetině, kterou gólem Ovečkina vyhrál 1:0, ve zbylých 40 minutách hry však Devils šli za obratem, toho se nakonec také dočkali. Hrdinou utkání je střele Carter, který zařídil pro Devils naději na play off, především i proto, že Columbus doma ztratil zápas se Chicagem inkasovaným gólem 2 vteřiny před koncem utkání.

59:50
    Jágr střílel přes celé hřiště do prázdné brány odrazem o mantinel, branku ale těsně netrefil a je to icing.

58:38
    Grabovskij zavezl puk do útočného pásma, to ale hosté neudrželi.

58:00
    2 minuty do konce třetiny...

57:30
    Johansson měl na hokejce vyrovnání, jeho střelu z mezikruží ale vyráží skvělý Schneider!

57:00
    3 minuty do konce utkání, Devils aktivně brání těsné vedení.

56:10
    Icing Devils.

55:06
    Devils právě vstřelili branku!
    New Jersey hraje v osmi útočnících, i tak zápas otáčí a vede 2:1! RYAN CARTER si stáhl kotouč na střed hřiště a i přes dotírající hokejky Greena a Alznera trefil k levé Halákově tyči. Asistence: Peter Harrold.

54:27
    Bäckström nachytán v ofsajdu, hra přerušena.

53:21
    Brunner nyní pohrdl velkou šancí domácích, z mezikruží nedokázal vystřelit.

52:24
    Následuje icing Caps.

51:55
    Caps jen odevzdávají puk, útočit mohou domácí.

51:03
    Na střídačce New Jersey nyní sedí jen 8 útočníků!

50:28
    Zajac bekhendem z mezikruží míjí bránu!

50:00
    Polovin třetiny je pryč, velmi důležité utkání v boji o naději o play off tak stále nemá vedoucí tým.

49:30
    Kuzněcov ztrácí puk v útočném pásmu, hrát budou domácí.

48:16
    Stále zranění zůstávají Eliáš, Volčenkov, Henrique a Josefson, domácí tak mají velké potíže se složením prvních třech útočných lajn.

47:32
    Bek Devils Larsson vypálil pohotově od modré, Halák dnes ale chytá skvěle.

46:35
    Caps opět kompletní.

46:05
    Jágr nabil Zajacovi do nebezpečné střely, Halák vyráží!

45:16
    Fehr vyváží kotouč do bezpečí a brání hosty tlaku soupeře.

44:35
    Penner vyloučen za krosček.

44:17
    Kuzněcov nabil Grabovskimu do předbrankového prostoru, jeho střelu z první ale chytá Schneider!

43:58
    Beagle vyslal Chimeru do útočného pásma, hosté drží domácí pod tlakem.

43:00
    Domácí mohli zápas otočit, Zubrus ale trefuje prudkou střelou zápěstím jen tyč!

42:35
    Celá situace se následně opakuje na druhé straně.

42:09
    Následuje icing Devils.

41:50
    Domácí jsou kompletní.

41:42
    Carlson vypálil od modré, Schneider vyráží.

41:00
    Ovečkinovi střela z levého kruhu tentokrát nesedla.

40:24
    Od modré vypálil Carlson, hosté se ale neprosadili ani z dorážky.

40:01

Devils ve druhé třetině výrazně přidali a zaslouženě srovnali skóre. Gelinasovo nahození mikroskopickou tečí usměrnil do levého horního rohu Halákovy brány Ruutu. Rozhodne tak až třetí třetina...

Třetí třetina začne cca ve 2:57.

40:00

39:57
    Ovečkin měl k dispozici gólový volej z velké blízkosti, puk ale v rychlé situaci nedokázal trefit.

39:49
    Trest pro hráčskou lavici Devils odsedí Brunner.

38:33
    Židlický a Wilson vyloučeni za hrubost.

39:00
    Minuta do konce třetiny...

38:24
    Potlesk tribun si vysloužil Schneider, který dokázal pokrýt nebezpečnou střelu Orlova od modré.

37:31
    Schneider vyráží dělo Ovečkina, domácí gólman měl pořádně co dělat.

36:38
    Alzner prohrál souboj o puk v rohu útočného pásma, puk ale stále kontrolují Caps.

35:43
    Následuje ofsajd Caps.

35:26
    Bek hostů Strachan pálí těsně vedle levé Schneidrovy tyče!

34:57
    Pěknou kombinaci předvedla Bäckströmova formace v útočném pásmu, tu ale nedokázala zakončit střelou.

33:52
    Ruutu nebezpečně tečuje kotouč, Halák ale zasahovat nemusel.

32:21
    A je vyrovnáno! Nahození Gelinase z levého kruhu tečuje do levého horního rohu brány TUOMO RUUTU! Asistence: Eric Gelinas, Travis Zajac.

32:03
    Icing hostů.

31:12
    Obrovské štěstí nyní stálo při straně domácích, Brouillette ani Bäckström nedokázali trefit prázdnou bránu Devils!

30:45
    Obránce Washingtonu Carlson udělal chybu v rozehrávce, Devils toho ale nevyužili a do brejku tak spěcha Ovečkin.

30:00
    Polovina utkání je pryč, Devils se snaží zápas minimálně vyrovnat, ve druhé třetině vedou 10:3 na střely.

29:17
    Střelu beka Capitals blokuje Greene, puk končí až v ochranné síti.

28:20
    Jágr pálí z pravého kruhu zápěstím, Halák skrytou střelu vyráží betonem!

27:54
    Capitals jeli tři na jednoho, Bäckström překvapivě nepřihrával, Schneidra ale z levého kruhu nedokázal prostřelit.

27:17
    Po střele beka domácích Fayna vznikl velký zmatek před bránou Haláka, ten však situaci společně s vlastní obranou ustál.

26:21
    Protiútok hostům nevyšel, lépe si nevedli ani domácí.

25:50
    Volčenkov vypálil od modré, Halák chytá puk do lapačky. Ve druhé třetině je New Jersey lepší, překonat Haláka je ale zatím velmi velmi obtížný úkol.

25:16
    Sislo vypálil z pravého kruhu z voleje, Halák vyráží.

24:44
    Capitals jsou opět kompletní.

24:10
    A Caps mohou opět vyhodit.

23:38
    Jágr se po chybě hostů dostal sám na mezikruží, ve skvělé pozici ale nedokázal přesně zamířit.

23:03
    Zajac udělal chybu při rozehrávce, Capitals tak vyhazují další puk.

22:20
    Hostům se však daří opět vyhodit.

21:47
    Zajac dorážel Židlického nahození, Halák byl ale pozorný a puk vyráží.

21:03
    Hostům se daří puk vyhodit.

20:50
    Washington je už ve čtyřech...

20:43
    Ward fauluje Židlického, dostává 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

20:30
    Židlického přihrávka na Jágra nebyla přesná, hosté tak v oslabení puk vyhazují.

20:01

První třetina byla herně vyrovnaná, více vyložených šancí však měli hokejisté Washingtonu. Ty poslal do vedení ten nejpovolanější, v 11. minutě překonal Schneidra totiž Alex Ovečkin. Utkání o naději pro play off tak zatím lépe vychází týmu trenéra Oatese...

Druhá třetina začne cca ve 2:03.

20:00

19:30
    Domácím se však zatím nedaří dostat se do útočného pásma.

19:00
    Poslední minuta první třetiny...

18:50
    A Chimera je vzápětí vyloučen za hákování.

18:32
    Jeden z nejrychlejších hokejistů ligy Chimera ujížděl sám na branku, jeho bekhendový blafák však Schneider mezi betony nepropustil!

18:00
    Ani dvojka Bäckström – Ovečkin se nedokázala prosadit, protiútok Devils se s úspěchem však téže nepotkal.

17:22
    Beagle prohrál souboj o puk v útočném pásmu, Devils tak budou útočit.

16:32
    Ward nabil Fehrovi, ten ale trefuje jen tyč domácí brány!

15:43
    Bäckström ve skvělé pozici mohl střílet, místo toho ale nabil do druhé vlny obránci Alznerovi. Jeho střelu s obtížemi vyráží Schneider lapačkou pryč.

15:26
    Icing domácích.

15:00
    Devils se v útočném pásmu neprosadili, útočit tak budou hosté.

14:05
    Od modré vystřelil tahem Green, branku Schneidra ale netrefil.

13:38
    Jágr ustál hit Wilsna i tlak Chimery a může tak zavézt puk do útočného pásma.

12:54
    Vhazovat se bude po pravici Haláka.

12:18
    Od modré vypálil bek domácích Harold, bránu ale netrefil.

11:47
    Hra přerušena, ošetřován je Eliáš, útočník Devils. Toho poranil mladý forvard Caps Wilson.

11:32
    Vhazuje se po levici Schneidra.

10:12
    Washington právě vstřelil branku!
    A je to tým z hlavního města USA, který se dostává do vedení jako první. Když se dostane ke střele z mezikruží ALEXANDER OVEČKIN, většinou končí situace gólem. Třeba tak jako nyní – Schneider na puk nedosáhl, ruský snajpr tak úspěšně zacílil k pravé tyči svůj 49. gól sezony. Asistence: Michajl Grabovskij, Nicklas Bäckström.

09:22
    Washingtonu se nyní nedaří založit kloudný útok, Devils jsou aktivnější.

08:34
    Hosté jsou opět kompletní.

08:07
    Bek hostů Alzner ubránil Jágra a vyhazuje puk do bezpečí.

07:35
    Z přesilovky New Jersey zbývá minuta, domácí se zatím nedostali do útočného pásma.

07:00
    Nyní už začíná přesilovka Devils...

06:34
    Za hákování je však následně vyloučen hostující forvard Ward.

06:22
    Devils navíc vyhazují puk ven z vlastního pásma.

05:57
    Domácí jsou opět ve čtyřech...

05:22
    Ovečkin střelou z levé strany minul.

04:59
    Larsson fauluje pronikajícího Chimeru, hosté tak budou hrát 5 na 3!

04:38
    Domácí však dostávají puk ven z obranného pásma.

03:52
    Domácí bek Volčenkov fauluje Warda, dostává tak dvě minuty trest. Nejlepší přesilovka ligy, ta z Washingtonu, tak nastoupí proti nejlepšímu ligovému oslabení.

03:38
    Orlov napálil puk z voleje z levého kruhu, Schneider však kotouč pokryl.

03:29
    Schneider přerušuje hru, vhazovat se tak bude po jeho levici.

02:47
    Domácí nahazují do útočného pásma, následně se však Devils provinili ofsajdem.

01:59
    Ryder se odhodlal ke střele z mezikruží, puk jde ale nad Halákovu bránu.

01:21
    Bäckström se chtěl protlačit do útočného pásma přes levé křídlo, zastavil ho ale bek domácích Larsson.

00:12
    Jágr hned v úvodu nabil Židlickému do druhé vlny, jeho střelu z voleje vyráží Halák.

00:01

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene (A), Židlický, Volčenkov, Larsson, Harrold – Jágr, Zajac (A), Ruutu – Brunner, Eliáš (A), Henrique – Ryder, Josefson, Zubrus – Sislo, Gelinas, Carter.

Washington Capitals: Halák (Holtby) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Brouillette, Strachan – Ovečkin (C), Bäckström (A), Grabovskij – Brouwer, Beagle, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Kuzněcov, Penner.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Shewchyk, Cvik.

Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 1:00, nenechte si ji ujít.

Tým Alexe Ovečkina bojuje o účast v play off, zatím však marně. Po 76 odehraných utkáních má tým z hlavního města USA 81 bodů, tedy o jeden víc, než Devils. Na 8. Columbus tým ztrácí 4 body, naděje na účast ve Stanley Cupu tedy stále žije. V posledních dnech však sílí kritika herního projevu kapitána Caps Ovečkina, který je nejhorší hráč NHL ve statistice +/-. Stále však platí, že je 28letý Rus nejlepší střelec ligy.

S Jágrovými Devils to už několik posledních dnů nevypadá příliš dobře, vyhlídky na účast v play off jsou značně mlhavé. Po 76 odehraných utkáních má New Jersey 80 bodů, což tým řadí na 11. příčku ve Východní konferenci. Ztráta na poslední postupovou osmou pozici je 5 bodů, Devils však už zbývá odehrát jen 6 utkání. Dnes se postaví trápícímu se Washingtonu, který shodně bojuje o play off – Caps jsou hned před Devils, mají o bod více.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 33. Ruutu (Gelinas, Zajac), 56. Carter (Harrold) – 11. Ovečkin (Grabovskij, Bäckström)

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Shewchyk, Cvik

Diváci: 17 625