Ottawa – Montreal 4:7 (kon.) | New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (kon.)
Florida – Calgary 1:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.)
Anaheim – Nashville 2:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 0:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)
St. Louis Blues
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Colorado Avalanche
Sobota 05.04.2014, 20:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, loučím se s vámi a někdy u NHL opět napočtenou. (23:04:47)

3. Ryan O'Reilly (COL) 1+0

Je dobojováno. Colorado Avalanche si díky výsledku 0:4 připsali jubilejní padesátou výhru letošní sezóně, 31 zákroky a čistým kontem k tomu přispěl Semyon Varlamov. O vítězství hostů rozhodly branky Stastného, MacKinnona, Holdena a O'Reillyho.

60:00

59:52
    V tomto utkání se už nic nestane.

59:38
    Hosté už se nikam nehrnou, jen kombinují u své branky a čekají na zvuk sirény.

58:48
    Bluesmani vyhazují, tribuny se vyprazdňují.

57:52
    Maxim Lapierre (STL) – dvě minuty, sekání.

57:52
    U hrazení se strhla hromadná (a naprosto zbytečná) bitka.

55:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Krásná přesilovková kombinace hostům zajišťuje čtyřbrankový náskok. Přes Johnsona, Barrieho, Landeskoga a Stastnyho se kotouč dostal před branku k RYANU O'REILLYMU, jenž prostřelil Millera počtvrté. Asistence: Paul Stastny, Gabriel Landeskog.

55:05
    Leopold vyhazuje.

54:43
    David Backes (STL) je potrestán dvěma minutami za krosček a dvěma minutami za hrubost. Trest za hrubost obdržel i Nathan MacKinnon (COL).

54:21
    Ani Polák, ani Jackman své pokusy nevyslali podle svých představ.

53:59
    Benoitovi na modré kotouč přeskočil hůl...

53:05
    Ve vlastním oslabení zahrozil Maxim Lapierre, Varlamov puk po jeho střele stáhl ze vzduchu do své moci a přerušil hru.

51:50
    Laviny zatím nic nevymyslely. Naopak, radovat se mohli domácí. To by ale musel Schwartz mířit o poznání přesněji.

50:49
    Další vyloučení – a dokonce hned pětiminutové. Brenden Morrow (STL) obdržel vyšší trest za krosček a desetiminutový osobní trest. Kratší z nich odsedí Magnus Pääjärvi.

50:49
    Pokus Morrowa byl na Varlamova krátký.

50:24
    Stastny připravil o kotouč Sobotku, ale nic nevymýšlel, jen ho ledabyle nahodil na Millera.

49:55
    Gabriel Landeskog (COL) nasimuloval pád po zákroku Davida Backese (STL). Oba obdrželi dvouminutové tresty.

47:59
    Patrick Bordeleau (COL) a Barret Jackman (COL) si velmi negentlemansky vyměňovali názory, oba jsou potrestáni dvěma minutami za nesportovní chování.

47:59
    Do zakončení se přihnal Shattenkirk a pořádně zatopil obraně hostí i brankáři Varlamovovi. Na samotném konci této akce Bordeleau neuhlídal svou hůl, vrazil do Shattenkirka a zasáhl ho tak, že bekovi St. Louis krvácí rty.

47:34
    Hra je přerušena, do konce Shattenkirkova trestu zbývá vteřinka. Tato početní výhoda Coloradu hrubě nevyšla.

46:43
    Přesilovka se hostům vůbec nedaří, Lapierre teď nasbíral dobrých 15 sekund v útočném pásmu soupeře.

45:35
    Kevin Shattenkirk (STL) je vyloučen na dvě minuty za zahákování unikajícího Bordeleaua.

44:43
    Pas Holdena zkoušel usměrnit za Millera Reaves, neúspěšně, ale domácí jsou stále u puku.

43:58
    Dlouho se hrálo bez přerušení, než Miller po nahození z rohu kluziště našel puk ve své rukavici.

42:04
    Barrieho střela se o zadní hrazení doklouzala do středního pásma k Barriemu.

41:26
    Mitchell se chytil do ofsajdové pasti. Hosté už hrají v plném počtu.

40:56
    Hosté se opět osvobozují, tohle oslabení už přečkají bez újmy.

40:05
    Domácí ještě dohrávají přesilovku, ale dopředu se hned po úvodním buly žene Talbot.

40:01

...a už to nestihl. Druhou třetinu si domácí Bluesmani rozhodně za rámeček nedají. V rozmezí 10 minut inkasovali hned třikrát, když síť za Millerem postupně rozvlnili Stastny, MacKinnon a v netradiční pozici i Holden. Na tyto tři branky zatím modří marně hledají odpověď, zatímco Laviny hrají v naprosté pohodě a zatím jsou jednoznačně lepším týmem. Třetí třetina začne přibližně v 22:06

40:00

39:53
    Shattenkirk se ještě před druhou sirénou pokusí něco s nepříznivým stavem udělat.

39:31
    Puk se ocitl od Ottem, aniž by o tom nedávná akvizice z Buffala vůbec věděla. Hosté se osvobozují.

39:15
    John Mitchell (COL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

38:43
    Leopold se odvážně proháčkoval do střelecké pozice, Varlamov s obtížemi zasáhl.

37:16
    Domácí se přeci jen na chvilku do vytouženého území za modrou lajnou podívali, ale opravdu jen na chvilku.

36:28
    Miller opět radši přerušuje hru, hosté jsou u každého kotouče o dva kroky dříve, než hráči s notou na dresu.

35:22
    Zakázané uvolnění, provinili se hráči Avalanche.

34:11
    Když už to vypadalo, že se Blues usadí v útočném pásmu, přeskočil puk Ottovu hůl. Domácí tři rychlé branky očividně poslaly do kolen.

33:30
    Smolař Miller tentokrát přesně zasáhl proti střele Bordeleaua.

31:11
    Barrie vystihl úmysly forvarda domácích a vyslal kupředu MacKinnona.

30:25
    Hosté zvyšují na tříbrankový rozdíl, ačkoliv to nejdříve vypadalo, že branka uznána nebude. Střelu Stastnyho Miller zázračně lapil, ale kotouč se smolně odrazil za jeho záda, odkud ho za brankovou čáru fotbalovým způsobem dopravil NICK HOLDEN, avšak Ott kopnutý kotouč tečoval – gól platí. Asistence: Paul Stastny.

29:50
    Stastny v dobré střelecké pozici ztratil rovnováhu.

28:48
    Po Berglundově střele z otočky se před Varlamovem strhla mela, v níž se nejvíce oháněl tvrďák Ott.

28:09
    Odvážný Carey opět drze vnikl do útočného pásma, ale Shattenkirk s Leopoldem ho obrali o kotouč.

26:20
    Hosté zvyšují svůj náskok. Chybu v rozehrávce Bluesmanů vystihl Nate Guenin a vyslal na zteč McGinna, jehož pokus Miller vyrazil přesně na hůl NATHANA MACKINNONA, který ho prostřelil a opět zvýšil svůj náskok v tabulce produktivity nováčků před Ondřejem Palátem na šest bodů. Asistence: Jamie McGinn, Nate Guenin.

25:48

25:46
    Puk se několikrát periodicky přesunul na trase Bouwmeester-Leopold, aby nakonec zamířil do depa Varlamov a úspěšně zaparkoval ve výstroji hostujícího gólmana.

24:51
    Zvláštní. Ken Hitchcock si na začátku druhé třetiny vybírá oddechový čas!

24:02
    Bouwmeester se Shattenkirkem rozjíždí další útok zpoza vlastního brankáře.

23:48
    Hosté hráli v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Brad Malone (COL).

23:41
    Trma-vrma ve středním pásmu, už dobrou minutu se na ledové ploše nic neděje.

22:35
    Leopoldova prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

21:14
    Využitá přesilovka. Ránu Nathana MacKinnona Miller vyrazil jen před sebe, odkud se o Pietrangelovu brusli kotouč odrazil k PAULU STASTNYMU, jenž neměl problém zavěsit puk do poloodkryté branky. Asistence: Nathan MacKinnon, Maxime Talbot.

20:00
    Vladimír Sobotka (STL) byl ještě na samém konci první třetiny potrestán na dvě minuty za krosček a dvěma za hrubost. Druhým mužem, jenž byl potrestán za hrubost byl Gabriel Landeskog (COL). Výsledek? Přesilovka pro hosty.

20:01

Úvodní perioda branku nepřinesla. I větších příležitostí bylo jako máku, za zmínku stojí snad jen pokusy Jackmana, Berglunda a Sobotky. Hosté se zatím spíše brání a ani nabídnutá přesilová hra jim příliš nevyšla. Na střely je to zatím 14 – 6 pro Bluesmany, druhá třetina začne přibližně v 21:06.

20:00

19:19
    Berglund za bouřlivého potlesku vyhazuje.

18:30
    Hosté zatím nic nevymysleli. Tedy kromě Barrieho nepřesné střely.

17:39
    T.J. Oshie (STL) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

17:25

17:13
    Sobotka se obtočil kolem branky a zkoušel zasunout puk za Varlamovova záda. Černá pryž se ale od ramene hostujícího gólmana odrazila vysoko nad branku.

15:39
    Po souboji v rohu kluziště rovnohávu ztrativší O'Reilly odpálil kotouč do středního pásma.

15:25
    Patrick Bordeleau (COL) je vyloučen na dvě minuty za hákování Dmitrije Jaškina.

15:12
    Pohledná česká kombinace: Polák nahazoval, Sobotka střílel, ale Varlamov chytil...

14:33
    MacKinnovu střelu Miller rutinně vyrazil za sebe.

13:56
    Oshie se opět mrštně probil až do zakončení, beci Colorada reagovali dlouhým odpalem na icing.

13:40
    Bouwmeester – ač s problémy – rozehrál.

12:44
    Reaves s Jaškinem šikovně clonili, Varlamov tedy měl zakrytý výhled proti dělovce Jackmana, ale se štěstím zasáhl.

12:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

11:33
    Schwartzův ukrytý pokus neomylně mířil mezi betony coloradského gólmana, Varlamov ale své nohy bleskurychle sklapl k sobě a přerušil hru.

10:51
    Holden rozehrává útok z hloubi vlastního obranného pásma.

10:07
    David Backes (STL) a Max Talbot (COL) jsou shodně vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

09:53
    To už jsou hosté v plném počtu.

07:52
    Oshie prošel útočným pásmem jako nůž máslem a natlačil se až před Varlamova, který dobrým zákrokem zabránil téměř jistému gólu.

09:22
    John Mitchell napravil své zaváhání a napodruhé už hosty osvobodil.

09:01
    Mitchell nevyhodil, Sobotkův projektil minul branku.

08:33
    Kapitán David Backes v bezprostřední blízkosti nebezpečně tečoval kotouč, jenž ale nakonec těsně minul zařízení.

07:59
    Berglundova rána nalezla jen výstroj připraveného Varlamova.

07:53
    Za hákování je na dvě minuty vyloučen Brad Malone (COL).

07:43
    Nate Guenin po chybě Oshieho přišel k puku jako slepý k houslím, ale byl o něj také velmi rychle připraven.

06:53
    Morrow svou akcí nepochodil, Johnson může obrátit hru.

06:07
    Benoitova střela se nepotkala s přesností, ale MacKinnonovi alespoň umožnila pokračovat v kombinaci.

05:16
    Pääjärvi znepříjemňoval rozehrávku Varlamovovi a málem na něm vyloudil touš. Ruskému brankáři ve službách Avalanche přispěchali na pomoc obránci a ošemetnou situaci vyřešili.

04:12
    Coloradský pěšák Carey na několik sekund pořádně motal hlavy domácím zadákům, ale nedočkal se podpory ze strany svých spoluhráčů.

03:29
    Polákovu jedovatici eliminoval Varlamov, rameno ho ale musí štípat ještě teď.

03:05
    Johnson si na brankovišti zjednal pořádek, když se ubránil agresivně se postrkujícímu Ottovi. Vylučovat se nebude.

02:38
    Hejdův propagační pokus zpoza modré čáry pořádně rozvibroval plexisklo nad Millerovou brankou.

02:15
    Hejdův pas přes osu hřiště dosvištěl až k Jackmanovi.

01:19
    Cliche přišel o puk v rohu kluziště kvůli obrannému zákroku Kevina Shattenkirka, bývalého hráče Colorada.

00:58
    Jackmanovu střelu od modré gólman Colorada neviděl, ale nakonec kotouč nalezl pod svým pravým betonem.

00:32
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

00:13
    Bluesmani se po úvodním buly ujali puku a ihned ho nahodili na Varlamova.

00:01

Hráči obou týmů právě vstupují na led potemnělé arény, utkání za několik okamžiků začne.

St. Louis Blues: Miller (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Colaiacovo, Shattenkirk, Leopold, Polák – Jaškin, Backes, Oshie – Morrow, Sobotka, Schwartz – Pääjärvi, Berglund, Ott – Roy, Lapierre, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Barrie, Guenin, Holden, Sarich – Landeskog, Stastny, Mitchell – O'Reilly, MacKinnon, McGinn – Bordeleau, Talbot, McLeod – Malone, Cliche, Carey. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: St. Pierre, Rooney – Kowachik, Nowak.

Přeji krásný hokejový večer. NHL dnes pokračuje dalšími zápasy, které budou zcela jistě zajímavé, jelikož se velmi rychle blíží konec základní části. My se zde zaměříme na utkání St. Louis Blues – Colorado Avalanche, tedy utkání mezi celky, které hrají v Západní konferenci.

Úvodní vhazování je naplánováno na 20:00.

Celek St. Louis se nachází na prvním místě západní konference a na dálku bojuje s Bostonem Bruins o pozici lídra celé NHL. Z 76 utkání vytěžili Bluesmani 111 bodů. Domácí táhne především Alexander Steen (33+27) a T.J. Oshie (21+39). V bráně operuje Ryan Miller (92,27%).

Avalanche na tom jsou o něco hůře, postup do bojů o Stanley Cup už ale mají jistý. Po 76 odehraných utkáních mají 104 bodů a patří jim čtvrtá pozice Západní konference. Jejich útok táhne dvojice mladíků Matt Duchene (23+47) a Gabriel Landeskog (26+37) s tím, že první jmenovaný je zraněný. Jedničkou mezi tyčemi je Semyon Varlamov (92,57%).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 22. Stastny (MacKinnon, Talbot), 27. MacKinnon (McGinn, Guenin), 31. Holden (Stastny), 56. O'Reily (Stastny, Landeskog)

St. Louis Blues: Miller (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Jackman, Shattenkirk, Leopold, Polák – Jaškin, Backes, Oshie – Morrow, Sobotka, Schwartz – Pääjärvi, Berglund, Ott – Roy, Lapierre, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Barrie, Guenin, Holden, Wilson – Landeskog, Stastny, Mitchell – O'Reilly, MacKinnon, McGinn – Bordeleau, Talbot, McLeod – Malone, Cliche, Carey. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: St. Pierre, Rooney – Kowachik, Nowak

Diváci: 19153