Kladno – Most 3:1 (kon.) | Vlašim – Jihlava 3:1 (kon.) | Letohrad – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Karviná – Třinec 2:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 5:3 (kon.) | Kert Park Praha – Hr. Králové 2:4 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 12.04.2014, 13:00 • Letohrad • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím Vás ze sluníčkem prozářené letohradské hokejbalové arény, kde za zhruba 40 minut začne úvodní utkání play-out FORD Credit Extraligy hokejbalu mužů. Nastoupí proti sobě domácí tým Letohradu a hostující Ústí nad Labem.

Dopoledne zde byla odehrána utkání mladších žáků, v nichž Letohrad dvakrát porazil Autosklo Pardubice.

Dnešním zápasem započnou boje v čtyřčlenné skupině o umístění, z nichž poslední tým čeká baráž.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara – Adamec (C), Košťál, Bělohlávek, Forman, Vychytil, Grund, Kormunda, Král, Kovář, Halbrštát, Štefka, Krejsa, Tesař, Lux, Protzner

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Brhel) – Růžička, Zákon, Kváš (C), Obdržálek, Kotlář, Kučera, Hubený, Langthaler, Rubeš, Faigl, Šilínek, Baxa, Smolík, Jirava, Řídel

Do začátku utkání zbývá zhruba devět minut, týmy přichází na hřiště.

Za malou chvíli se začne, týmy už jsou u branek připraveny k předzápasovému pokřiku.

00:01

00:30
    Oba týmy začaly opatrně, první střela patřila ústeckému Langthalerovi.

02:39
    Do ohromné šance se dostali nejprve Kovář, poté Král. Gólman byl ale pozorný.

03:18
    Letohrad má opticky mírnou převahu, soupeř se do útočného pásma dostává sporadicky, aniž by ohrozil Šimaru v brance.

04:44
    Teď se Ústí usadilo v útočném pásmu, Šimarovu pozornost prověřil Jirava. Ten ale míček přikrývá.

05:50
    Ke střele se chystal před brankou osamocený Hubený, než si ale stačil zpracovat balonek, tak mu jej Šimara vypíchl hokejkou.

07:24
    Míček se před branku pokoušel nastřelit Růžička, jeho pokus ale zmařil domácí Forman a poslal míček na zakázané uvolnění.

08:02
    Ústecký obránce nahodil míček do brankového prostoru Letohradu, kde nikým nehlídán stál Langthaler. Měl jedinečnou příležitost k prolomení skóre, ale Šimara skvělým zákrokem jeho snahu zneškodnil.

12:25
    Hra se přelévá ze strany na stranu, teď se do šance dostal Hubený, Šimara ale chytá.

13:07
    Střelou z buly se pokoušel překvapit ústeckého Bandu Halbrštát, ale bez úspěchu.

13:49
    Od modré pustil dělovku domácí Krejsa, jeho střelu Banda vyrazil hokejkou mimo hrací plochu.

14:46
    Opět sám před bránou měl mnoho prostoru k zakončení hostující Rubeš, Šimara se ale opět blýskl skvělým zákrokem.

15:00

Po první třetině je stav bezbrankový – stále 0:0. Zpočátku měl opticky více navrch tým Letohradu, pak se ale Ústí rozehrálo a ke konci jich bylo plné hřiště. Střely za první třetinu byly 8:6.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

15:01

15:44
    Hned v úvodu se do šance dostal ústecký Rubeš, Šimara vyráží betonem.

16:38
    V dvou se na ústeckou branku řítili Štefka s Krejsou, ústecký Obdržálek ale střele zabránil svou hokejkou.

18:04
    Před Bandou se o prolomení nuly pokoušeli Protzner se Štefkou, vzápětí ale rozhodčí přerušuje pro posunutou branku.

19:44
    Další útok na letohradskou branku, tentokrát se o něj pokoušeli Řídel se Smolíkem. Šimara celý tělem míček zalehl.

20:21
    Na střelu nahrál Královi Kovář, Banda míček vyrazil vysoko mimo hrací plochu.

20:57
    Téměř od červené tvrdě střílel Halbrštát, střelu ale odrazil ústecký obránce.

21:30
    Před brankou se v dobré střelecké pozici ocitl Zákon, Šimara jeho střelu vyráží.

22:34
    U mantinelu před časomírou se v souboji o míček přiostřilo mezi Králem a Kučerou, rozhodčí však situaci uklidňují.

24:07
    U mantinelu zůstává po souboji o míček ležet Obdržálek, po chvíli se ale zvedá a odchází na střídačku.

25:40
    Po střele jednoho z hráčů Letohradu se před brankou hostů strhává bitka. Dvě minuty za sekání dostává letohradský Jan Lux a dvě + dvě minuty za krosček a hrubost dostává Ivan Kučera. Hraje se 5 na 4.

25:50
    Hraje se velmi tvrdě a agresivně, zejména ze strany Ústí.

27:00
    Tvrdě zpoza modré pálil Krejsa, jeho rána ale těsně minula branku a odrazila se od zadního mantinelu.

28:27
    Z pravého kruhu střílel Protzner, gólman střelu vyrazil hranou lapačky.

29:02
    Teď Letohradští dostali Elbu pod tlak – ta se mu brání i za cenu zakázaného uvolnění.

29:02
    Jan Lux je zpátky ve hře. Kučerovi dobíhá trest.

30:00

Ve druhé třetině se hra dost přitvrdila, zejména u mantinelu. Střely za druhou třetinu byly 13:9.

Další třetina začne přibližně v 14:10.

30:01

30:18
    Na začátku třetí třetiny je stav stále 0:0. Aktivněji začali hosté, Šimara hned v úvodu čelil dvěma střelám.

30:44
    Za podražení je vyloučen domácí Matěj Grund, Ústí hraje přesilovku.

31:43
    Za hákování je vyloučen ústecký Michal Hubený.

32:44
    Grund je zpátky ve hře, Letohrad hraje přesilovku.

33:28
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Po souhře Adamce a Krejsy strhává v přesilovce vedení na stranu Letohradu svou přesnou střelou MICHAL KOVÁŘ – 1:0. Asistence: Jiří Krejsa, Miroslav Adamec.

35:29
    Hosté se hrnou do útoku, jejich snahu maří pískané postavení mimo hru.

36:40
    Teď měl Šimara velké štěstí, po špatné rozehrávce jeho branku zachránil obětavým pádem útočník Lux.

37:03
    Z kruhů zkoušel Bandu prostřelit Krejsa, ten vyráží do boku.

37:30
    Odehrána polovina třetiny, brankáři si mění strany.

39:57
    Střílí Adamec, po jeho střele ale zvoní levá tyčka.

41:01
    Ústí právě vstřelilo branku!

Letohrad doplatil na to, že si nepohlídal hráče. V přečíslení se k míčku dostal na kruhu stojící MICHAL HUBENÝ a trefil se přesně do nepokrytého místa mezi Šimarovými betony – 1:1. Asistence: Miloslav Kváš, Ivan Kučera.

41:25

Ústí se dostává do vedení. Přesně do levého horního rohu se asi po třetí dorážce trefil JAN ŠILÍNEK – 1:2. Asistence: Roland Baxa.

41:53
    Další nebezpečná střela na branku domácích – levou tyčku rozezvonil ústecký Rubeš.

42:53
    Teď měli Letohradští několik šancí ke srovnání. Nejprve v běhu od modré pálil Adamec, odraženého míčku se zmocnil Košťál, před brankou ale nezvládl zakončit.

43:01
    Letohrad si vybírá time-out.

43:01
    Domácí v power-play.

44:16
    Teď se míček nebezpečně blížil do letohradské branky, ale nakonec míří mimo! Nahodil ho tam Šilínek.

44:45

Od gólmana dostal míček Růžička a poté ho až do branky posunul ROLAND BAXA – 1:3. Asistence: Miloslav Růžička, Zdeněk Banda.

45:00

Rozhodčí ještě udělují tresty, po skončení zápasu za svůj nesportovní výrok dostává osobní desetiminutový trest ústecký Aleš Obdržálek.

Skončil zápas prvního kola play-out FORD Credit extraligy mužů. Zápas byl velmi napjatý, některé zákroky zejména ze strany hostů byly na hraně. Letohradu se ale dnes nevyplatila jejich nepozornost při obsazování soupeřových hráčů. Střely ve třetí třetině byly 12:18, celkově tedy 33:33.

Děkuji Vám za pozornost a přeji pěkný zbytek víkendu. (14:52:22)

Iva Janoušková

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 34. Kovář (Krejsa, Adamec) – 42. Hubený (Kváš, Kučera), 42. Šilínek (Baxa), 45. Baxa (Růžička, Banda)

Rozhodčí: Černý Martin, Prudík Michal