Orlová – Břeclav 0:0 (kon.) | Mikulovice – Kroměříž 1:1 (kon.) | Hlučín – Zlín B 1:0 (kon.)
Hulín – Slovácko B 3:0 (kon.) | Prostějov – Zábřeh 3:2 (kon.) | Opava – HFK Olomouc 1:1 (kon.)
Slezský FC Opava
1:1 (0:1)
1. HFK Olomouc
Sobota 19.04.2014, 18:00 • Městské sady, Opava • Moravskoslezská fotbalová liga

Domácí tak do druhé půle vstupovali s oslabením jednoho muže v poli, i tak však svého soupeře přehrávali. Opavští si vytvořili souvislý tlak, který byl v 72. minutě korunován vyrovnávací brankou Radima Grussmanna. Favorit zápasu a zároveň největší aspirant na postup do Fotbalové národní ligy se v závěru utkání snažil strhnout vedení na svou stranu. To se mu však již nepodařilo, a tak se v Městských sadech body dělily. (09:15:26)

Utkání tedy končí nerozhodným výsledkem 1:1. Skóre zápasu otevřel ve 40. minutě hostující Marek Heinz, který s přehledem proměnil nařízený pokutový kop. Před jeho provedením se navíc Luboš Horka musel předčasně odebrat do kabin, jelikož míč směřující do prázdné brány zastavil rukou, za což od hlavního rozhodčího dostal červenou kartu.

90+2
    Domácí ještě kopali přímý volný kop v blízkosti pokutového území, Schaffartzikova rána však letěla vysoko nad.

90+1
    Hlavní arbitr nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Celou proceduru kopnutí rohového kopu si opět zopakoval Polách, jeho centr však ani napodruhé neprošel k žádnému domácímu hráči.

90
    Posléze Slezané získali ve svůj prospěch také rohový kop, který byl obranou hostí odvrácen.

89
    Domácí jsou stále na útočné polovině, kde vybojovali autové vhazování.

87
    Hosté ještě střídají, Marka Heinze nahradil Jiří Bernard.

87
    Marek Heinz dostal za pomalý odchod při střídání žlutou kartu.

86
    Opava má stálý tlak, ale Holice brání velice urputně a domácí hráči se stále nemohou dostat na dostřel Lešňovského brány.

85
    Aktivita je v závěru utkání jasně na straně domácího celku, Slezanům se však stále nedaří protlačit se do nebezpečného zakončení.

84
    Centr Grussmanna doplachtil pouze do rukavic brankáře hostů.

83
    Z následného rohového kopu, který byl rozehrán od levého praporku, se nic důležitého nestalo.

82
    Dnešní utkání sleduje 1624 platících diváků, kteří vytváří fantastickou atmosféru.

81
    Opava zvýšila tempo hry na plné obrátky, odměnou jí je vybojovaný rohový kop.

80
    Opavští fotbalisté se hnali do útoku, zastavil je však velmi těsný ofsajd.

79
    Hosté střídají, Tomáše Dadáka vystřídá Jan Hlavica.

78
    Opavští se dostali do rychlého protiútoku, který nedovoleným zákrokem musel zastavit David Bednář. ten za svůj zákrok zezadu dostal žlutou kartu.

77
    Hostující fotbalisté se dostávají k bráně Opavy pomocí autových vhazování.

76
    Ze standardní situace ale nic nebylo, odkopávat bude hostující gólman.

75
    Vzápětí dostává Martin Dupkala žlutou kartu za nedovolený zákrok ve středu hrací plochy.

74
    Na opačné straně hřiště se do zakončení dostal střídající Dupkala, ale jeho ráně scházela potřebná přesnost.

72
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava si vytvořila souvislý tlak, který korunovala vyrovnávací brankou! Tu vsítil RADIM GRUSSMANN, ke kterému se míč dostal po teči jednoho z hostujících hráčů, a razantní střelou podél brankáře rozvlnil síť za zády Tomáše Lešňovského.

71
    Opava z rohového kopu nebyla úspěšná, pozorná hostující obrana si poradila bez potíží.

70
    Do velkého náporu se dostali také hráči Opavy, těm se však nepodařilo přes obětavou obranu hostů zakončit, zblokováno bylo hned několik střel.

69
    Po Hromkově přihrávce se k míči dostal Heinz, který přihrával ještě lépe postavenému Stehlíkovi, ten míč napálil těsně vedle vzdálenější tyče.

68
    Útok Opavy zastavuje asistent hlavního rozhodčího, který odmával ofsajd.

67
    Hosté střídají, místo Jana Tögela si zahraje Martin Dupkala.

67
    Žlutý karetní trest dostává domácí Tomáš Polách.

67
    Opava se však svou pílí dostala zpátky na polovinu svého soupeře a vybojovala roh, ten však hostující obrana odvrátila.

65
    Domácí kombinovali na své polovině hřiště, ale dostali se do tlaku, po kterém nakonec míč odkopl na tribunu brankář Květon.

64
    Grussmann našel v pokutovém území Schaffartzika, který svůj projektil poslal ke vzdálenější tyči Lešňovského brány, bohužel pro Opavu jeho razantní rána letěla těsně mimo tři tyče.

63
    Opavané vybojovali autové vhazování v blízkosti hostující brány, vzápětí však o míč přišli a kombinují s ním hosté.

61
    Hostující Bednář prošel kolem jednoho z bránících hráčů jako nůž máslem a řítil se do šance, v posledním okamžiku však ztratil rovnováhu a netrefil ani bránu.

60
    Nyní se nedovoleného zákroku dopustil Polách, s míčem tak můžou kombinovat hosté.

59
    Hraní míče rukou ve středu hřiště, míč budou mít k dispozici domácí fotbalisté.

57
    Útok založili také hosté, z levé strany hřiště centroval Dadák, ale hráči HFK Olomouc se provinili nedovoleným zákrokem proti brankáři.

55
    Opava vstřelila gól! Domácí fotbalisté s lehkostí prošli do pokutového území hostů, kde se přihrávkou snažili najít ještě výhodnější pozici, míč po střele sice skončil v bráně, ale branka nemohla platit kvůli ofsajdu.

54
    Hosté se pokusili rychle rozehrát na Stehlíkam, ten se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

53
    Metelka nakopl míč z prostřed hřiště k bráně hostů, tam si na něj počkal brankář Lešňovský.

52
    K bráně domácích se dostali hosté, centr na Tögela byl však přetažený a také velmi nepřesný.

51
    Opavské ofenzivní snažení končí útočným faulem.

49
    Polách našel přesnou přihrávkou Mrázka, jeho centr z pravé strany hřiště ale nikoho v modro-žlutém nenalezl.

48
    Domácí druhou půli začali velkým náporem, do vyložené střelecké pozice se však dostat nedokázali.

46
    Domácí trenér o poločasové přestávce střídal, ve druhé půli neuvidíme Petra Nekudu, kterého nahradil Robin Wirth.

46

Úvodní poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, k vidění bylo minimum gólových šancí a hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami. Vedení se ujali ve 40. minutě hosté, kteří proměnili nařízený pokutový kop. Exekutorem byl Marek Heinz. Opavští vstoupí do druhé půle oslabeni o Luboše Horku, který v pokutovém území zahrál rukou, když zasáhl míč směřující do prázdné brány, a musel se tak předčasně odebrat pod sprchy.

45+3

45+2
    Následná standardka Polácha nebyla úspěšná, míč byl přetažený a skončil vedle brány.

45+1
    Grussmann poslal přihrávkou míč Schaffartzikovi, toho fauloval Stehlík.

45
    Hlavní arbitr v prvním poločase nastavil tři minuty.

44
    Žlutou kartu dostává domácí František Metelka, který se provinil nedovoleným zákrokem vůči jednomu ze soupeřů.

43
    Opavští se dostávají k blízkosti pokutového území dost obtížně, hosté odvádí perfektní defenzivní práci.

41
    Hosté se pokusili o další útočnou kombinaci, tu však zastavil ofsajd.

40
    HFK právě vstřelil branku!
    Míč si na značku pokutového kopu postavil zkušený mazák MAREK HEINZ a nařízenou penaltu s přehledem proměnil, když domácího brankáře poslal na opačnou stranu.

39
    Luboš Horka dostává za svůj prohřešek červenou kartu, opavský fotbalista zastavil míč směřující do prázdné brány rukou.

39
    Po ruce Horky ve vápně byla nařízena penalta pro HFK Olomouc.

38
    Hosté mohli zahrozit z přímého volného kopu, ten kopal Heinz, ale jeho centr odvrátil jeden z obránců.

37
    S blížícím se koncem poločasu je tempo hry mírnější, hraje se především ve středu hřiště a mezi oběma pokutovými územími.

34
    Při další útočné akci se Opavští dostali do ofsajdu, nepřímý volný kop tak budou kopat hosté.

33
    Nekuda se svou přihrávkou pokoušel oslovit Mrázka, ale přihrávka byla příliš dlouhá a opavský fotbalista tak míč nestačil ideálně zpracovat.

32
    Dlouhý centr Vavříka z pravé strany hřiště dolétl pouze do náruče připraveného brankáře Lešňovského.

30
    Domácí fotbalisté se dopustili útočného faulu, s míčem tak mohou kombinovat hráči Olomouce.

29
    O ofenzivní výpad se pokoušeli domácí, Mrázek byl však přistižen v ofsajdu.

27
    Dlouhý centr dostal Vavříka do velkého úhlu, opavský hráč již nedokázal vrátit míč zpět do ohně, a ten tak skončil za brankovou čárou.

26
    Na opačné straně hrací plochy vybojovali rohový kop Opavští, ale nenaložili s ním vůbec dobře.

25
    První vážnější šanci zápasu si vytvořili hosté, míč z dlouhého autového vhazování dolétl až k Hromkovi, který si naběhl do pokutového území a na Květona vyslal nebezpečnou ránu, tu však opavský brankář skvěle zneškodnil.

23
    Útočnou akci hostujícího týmu zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčího, ofsajd.

22
    Hrabina se snažil proniknout přes hostující obranu, míč mu ale razantním odkopem odebral Lukášek.

21
    Hosté vybojovali rohový kop, centrovaný míč proskákal šíří pokutového území až k samotnému brankáři Květonovi.

20
    Míč do ohně centroval Matyska, ale obětavým zákrokem jej odvrátil jeden z domácích obránců.

19
    Schaffartzik nedovoleně atakoval Stehlíka, standardka pro hosty.

18
    Opavští v poklidu kombinují u své branky, zatím se nemohou dostat přes půlící čáru, kde dobře brání hosté.

17
    Poté se vydali také na útočnou polovinu, zpoza pokutového území zakončil Grussmann, ale cíl netrefil.

16
    Fotbalisté Opavy drží míč na svých kopačkách a kombinují na vlastní polovině hřiště.

15
    Míč z nařízené standardní situace dolétl až k brankáři Květonovi, který jej schoval do náruče.

14
    Domácí hráči se u středové čáry dopustili faulu, hosté budou kopat přímý volný kop.

13
    Polách se přihrávkou pokoušel oslovit Mrázka, míč byl však příliš rychlý a doputoval až za brankovou čáru, odkopávat bude hostující brankář.

12
    Domácí vzápětí zahrávali další rohový kop, míč však opět vyboxoval brankář Lešňovský.

11
    Polách zkoušel z rohu poslat míč na hranici malého vápna, tam jej ale vyboxoval brankář hostí.

10
    Nekuda se po pravé lajně hnal dopředu, následně poslal míč do šestnáctky, ten byl odkopnut na roh.

9
    Na opačné straně hřiště se o útok pokusili také hosté, míč však skončil v zámezí.

8
    Opava se dostala k pokutovému území hostů, Mrázek si naběhl s míčem po levé straně hrací plochy a pokusil se odcentrovat do vápna, tam ale jeho centr zneškodnil jeden z bránících fotbalistů.

6
    Zmiňovaným zraněným hráčem byl David Korčián, který nuceně musel přenechat místo Jindřichu Stehlíkovi.

6
    Zraněný hráč musí být nakonec odnesen nosítkami mimo hrací plochu.

5
    Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet jeden z hostujících hráčů, hra je proto přerušena.

4
    Zakládající útočnou akci hostů zastavil faul Opavy ve středu hřiště.

3
    Úvodní minuty se odehrávají ve středu hrací plochy, ani jedno z mužstev se nemůže dostat do zakončení.

2
    Domácí nastoupili v tradiční žluto-modré barvě dresů, hosté jsou oděni do bílého.

1

SFC Opava: Květon – Vavřík, Hrabina, Horka, Grussmann, Nekuda, Schaffartzik, Polách, Metelka, Dvorník (K), Mrázek
    Náhradníci: Hampel, Wirth, Jurečka, Komenda, Sedláček, Můčka, Schneider

1. HFK Olomouc: Lešňovský – Lukášek (K), Tögel, Hromek, Bednář, Dadák, Korčián, Kršák, Žondra, Heinz, Matyska
    Náhradníci: Kopřiva, Bernard, Šuba, Dupkala, Hlavica, Štěpánek, Stehlík

Rozhodčí: Trávníček – Kubica, Lakomý Delegát: Káňa.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí byl na dnešní utkání delegován pan Miroslav Trávníček, jemuž budou asistovat pánové Martin Kubica a Lukáš Lakomý. Delegátem svazu byl jmenován pan Jaroslav Káňa.

Holický FK Olomouc

HFK Olomouc se nachází na osmém místě, a uzavírá tak horní polovinu tabulky. Holice má na svém kontě prozatím sedmadvacet bodů, které získala za osm výher a tři remízy, devětkrát si celek z Hané nepřipsal ani bod. To vše při aktivním skóre 26:19.

K poslednímu venkovnímu utkání cestovala Holice do Hulína, kde změřila síly s tamním Spartakem. O osudu celého duelu rozhodla jediná branka, která padla ve 36. minutě z kopačky domácího Dvořáčka. O týden později přivítali Olomoučtí na svém stadionu Hlučín, a dvanáctý tým porazili po brankách Žondry 2:0.

Opavští fotbalisté se s devětatřiceti body nacházejí na čele třetiligové tabulky s náskokem dvou bodů na Sigmu Olomouc B a HFK Třebíč. Celek ze Slezska v dosavadních dvaceti odehraných utkáních zaznamenal jedenáct vítězství, připsal si také šest remíz a třikrát odešel ze hřiště poražen.

Před dvěma týdny Opavští na svém stadionu deklasovali tehdy ještě druhou Třebíč, která z Městských sadů odjela s vysokým debaklem 0:5. Minulé utkání však svěřencům Jana Baránka nevyšlo, když prohráli na hřišti zachraňující se Kroměříže 1:3. Pro Opavu to byla vůbec první jarní porážka.

Hezký podvečer z opavského fotbalového stadionu. V rámci 22. kola Moravskoslezské fotbalové ligy dnes proti sobě nastoupí vedoucí celek tabulky SFC Opava, jehož soupeřem bude osmý HFK Olomouc. Výkop tohoto utkání je naplánován v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.