Finsko U18 – Česko U18 3:4 (0:2 po s.n.) | Rusko U18 – Německo U18 5:2 (kon.) | Švýcarsko U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.)
Švédsko U18 – SR 18 6:2 (kon.)
Švédsko U18
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Pondělí 21.04.2014, 18:30 • Imatran jäähalli • Mistrovství světa do 18 let

Díky za pozornost, to je z Imatry pro tuto chvíli vše. Příjemný zbytek večera. (20:58:25)

Utkání končí jasným vítězstvím Švédska, které bylo nebezpečnějším týmem, lépe se pohybovalo a především dokázalo využít nabídnuté šance. Slováky srazila k porážce mimo jiné velká nedisciplinovanost, na níž budou muset do čtvrtka, kdy je na programu čtvrtfinále, zapracovat. O konkrétním složení čtvrtfinálových dvojic se rozhodne zítra.

60:00

59:37
    Ještě jedna šance, Elgestal trefuje z pravého kruhu tyč za natahujícím se Tomkem.

59:05
    Ofsajd švédského týmu.

58:27
    Slovensko se sympaticky snaží ještě o korekci výsledku a hraje v útočném pásmu.

57:39
    Slováci jsou v plném počtu. Tomek zároveň nadvakrát kryje Lindblomovu střelu.

56:49
    Švédové už se nikam neženou. Tento zápas vyhrají.

55:52
    Slovensko našetřilo několik vteřin v útočném pásmu, stále se bude zhruba dvě minuty bránit v oslabení.

54:29
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Druhý gól ve dvojnásobné přesilovce střílí Švédové a WILLIAM NYLANDER kompletuje svůj hat-trick. Z pozice falešného obránce zamířil švihem ke vzdálenější tyči a překonal Tomka. Asistence: Adrian Kempe a Axel Holmström.

54:15
    Slováci na úvod stihli vyhodit a našetřit nějaké vteřinky, teď už jsou pod tlakem švédské pětice.

53:29
    Další trest na slovenské straně. Moravčík (SVK) dostává dvě minuty za sekání.

53:16
    Znovu obětavá slovenské hra v oslabení. Švédské střely neprocházejí na branku.

52:31
    Ne dlouho. Romančík (SVK) dohrál, za zákrok v rohu kluziště dostává trest na pět minut a do konce utkání.

51:57
    Slovensko v plném počtu.

51:33
    Skandinávskému týmu tentokrát nevychází zakončení, hráči ve žlutém trefují jen clonící slovenské hráče nebo hokejky svých spoluhráčů. Tomek prakticky nezasahoval, všechny střely pochytali jeho spoluhráči.

50:40
    Švédsko si nedokázalo přesně přihrát a Slováci vyhazují.

50:12
    A Slováci si komplikují život, Černák (SVK) vyhodil puk mimo kluziště a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

49:57
    Pospíšil (SVK) znovu na trestné lavici, tentokrát za hákování.

49:36
    Švédsko je v plném počtu.

49:31
    Meliško to zkusil přes obránce švihem, jen do náruče brankáře.

49:06
    Jaroš diriguje slovenskou přesilovku z modré čáry a také nebezpečně pálí, jeho tvrdou ránu Söderström vyráží.

47:36
    Vyloučeni Englund (SWE) na dvě minuty za krosček, Tornqvist (SWE) a Klenko (SVK) oba na dvě minuty za hrubost.

47:36
    Pospíšil zkusil zpoza branky zasunout kotouč za beton brankáře, neuspěl však. Po potyčce se bude vylučovat.

46:56
    Švédsko se snaží více držet puk a nehraje tak aktivně jako v předešlých dvou třetinách. Slováci tak mají více prostoru k útočení.

45:27
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Krásný gól z hokejky JURAJE MILÉHO, který vjel do pásma, kousek za modrou vypálil a s pomocí břevna překonává Söderströma. Bez asistence.

44:37
    Icing Slovenska.

44:28
    Tečovaná střela Anderssona nadělala Tomkovi velké problémy.

43:49
    Švédové se drží v útočném pásmu, ale zatím jen po rozích.

42:43
    Švédsko je kompletní, zbytek oslabení zvládlo s přehledem.

41:13
    Slovensku se dnes přesilovky vůbec nedaří. Tentokrát v ní dokonce inkasují, poté co se za záda obránců dostal HENRIK TORNQVIST a bekhendovou střelou skóruje. Asistence: Rasmus Andersson.

40:43
    Za nedovolené bránění je vyloučen Anton Karlsson (SWE).

40:28
    Se skákavou střelou z hole Milého si Söderström poradil.

40:01

Švédsko ve druhé třetině dokázalo efektivněji naložit se svými šancemi, pomohla mu také dvojnásobná přesilovka, a tak slovenský tým navzdory brance Jaroše má před závěrečnou třetinou před sebou těžký úkol. Další třetina začne přibližně ve 21:05.

40:00

39:57
    Chvíli před sirénou ještě střílel tvrdě od modré Jaroš, Söderström jen vyrazil, ale obránci Švédů už situaci pohlídali.

39:34
    Maier se pokusil založit útok individuálním průnikem, přišel ale o kotouč.

38:44
    Přihrávka naslepo před slovenskou branku se málem dostala až na hůl Englunda, ten však nedokázal zpracovat.

38:12
    Söderström po závaru v brankovišti raději zalehl kotouč.

38:00
    Střílenou přihrávku Halamy nedokázal před Söderströmem nikdo z dojíždějících hráčů tečovat.

36:12
    Akce ale pokračovala, rozhozená slovenská obrana se nedokázala zformovat a AXEL HOLMSTRÖM z mezikruží nekompromisně zavěsil. Asistence: Adam Ollas Mattsson a William Nylander.

36:08
    To je neuvěřitelné, co teď Švédové nedali. Tomek už ležel po předchozím zákroku na břiše a proti Holmströmovi byl prakticky bezmocný. Švédský útočník ale puk nezvedl, trefil jeho beton, od nějž se puk odrazil do vzduchu a za bránu...

35:47
    Gustav Franzen zůstal sám před brankou, dostal přihrávku na hůl od zadního mantinelu, jenže v zakončení selhal a trefil jen rameno Tomka.

34:50
    Slováci teď hrají více s pukem a snaží se dlouhými přihrávkami dostat do brejků. Švédové jim ale nedávají prostor.

33:18
    Patrik Koch se vydal na útočný výlet po pravém křídle. Střílel nahoru pod břevno, Söderström byl připraven.

32:18
    Šance v oslabení. Bondra střílel z levého kruhu, ovšem minul.

32:06
    Tomek uspěl nadvakrát proti Lindblomovi, následně Slováci vyhazují.

31:32
    Ottosson obkroužil útočné pásmo, nakonec střílel až téměř od modré čáry. Tomek měl čistý výhled a bez problému zasahuje.

31:05
    Koch (SVK) dostává dvě minuty za hákování.

30:22
    Forslingovo nahození od modré vyráží Tomek špičkou lapačky. Teď měli Slováci štěstí, nicméně budou hrát znovu v oslabení.

29:56
    Pokračuje jednoduchá švédská přesilovka, Tomek zatím neměl vážnější zákrok.

28:57
    Skandinávský tým využívá dvojnásobnou přesilovku, když se z mezikruží trefuje přes clonícího hráče přesně k tyči znovu WILLIAM NYLANDER. Tomek nestihl reagovat. Asistence: Adrian Kempe.

28:45
    Puk létá brankovištěm před Tomkem...

28:28
    Hrušík (SVK) vyloučen za podražení.

28:28
    Slováci se v oslabení bránili dobře a nedovolili soupeři větší šanci, pak ale znovu faulovali a půjdou do tří.

27:02
    Pospíšil (SVK) sekl na buly soupeře a inkasuje menší trest.

26:57
    Blesková odpověď slovenského celku! CHRISTIÁN JAROŠ dostal puk na modrou čáru, napřáhl a jeho střela zapadla až za záda švédského gólmana. Ten skrz clonící hráče nic neviděl. Asistence: Marco Halama.

25:44
    Teď zůstala ve slovenské obraně obrovská díra mezi kruhy, do níž si najel WILLIAM NYLANDER. Měl dost času na to, aby Tomkovi naznačil střelu a následně poslal puk mezi betony. Asistence: Axel Holmström.

24:45
    Švédsko kompletní. Söderström nemusel zasahovat.

24:30
    Švédská čtveřice si už dobrých dvacet vteřin přihrává a Slováci je jen marně honí.

23:41
    Slovensko za necelou minutu přesilovky ještě ani nenakouklo do útočného pásma. Špatná rozehrávka v kombinaci s dobrým napadáním Švédů znamená, že se hraje ve středním pásmu.

22:45
    Český rozhodčí Pavel Hodek dobře viděl sekeru Rosdahla (SWE) mimo hru a posílá švédského útočníka na trestnou lavici.

21:57
    Lindblom dostal skvělou přihrávku do mezikruží, kde zůstal neobsazen, jenže trefil jen před sebou clonícího hráče. To může švédského útočníka mrzet.

21:07
    Když to nešlo spoluhráčům, rozjel se do postavené slovenské obrany Anton Karlsson a proháčkoval se téměř až k brance. Na poslední chvíli jej obránci odstavili.

20:01

V úvodní části jsme sledovali převahu švédského týmu, který si vytvořil mnoho šancí, proměnil však jen jedinou. Slovenskému týmu znovu nelze upřít bojovnost a obětavost, v jejich obraně je však tentokrát více okének než například včera proti Kanadě. Další třetina začne přibližně ve 20:16.

20:00

19:49
    Slováci se už nestihnou usadit znovu v útočné třetině.

19:13
    Slovenskou kombinaci zakončoval střelou Černák. Brankář toho moc neviděl, dokázal ale puk vyrazit a švédská obrana následně vyhazuje.

18:34
    Právě Ottosson (SWE) vzápětí dostává 2 minuty za podražení. Slovenská přesilovka.

18:20
    Ottosson se prodral skrz slovenskou obrannou hráz až před Tomka, nestihl ale zakončit.

17:11
    Nylander chtěl znovu v dobré pozici ještě přihrávat a opět to provedl špatně.

16:28
    Forslingova rána bolestivě trefuje clonícího Jaroše, hra pokračuje. Slovenský zadák se těžce zvedá.

15:49
    Krásný zákrok Tomka, který semaforem zachytil prudkou ránu Anderssona od modré.

15:00
    Pospíšil (SVK) však přehnal svůj důraz a je vyloučen za nedovolené bránění.

14:30
    Pospíšil s Bondrou hledali možnost k zakončení ve švédském pásmu, pozorná obrana je ale obrala o kotouč.

13:37
    Slovensko teď přeci jen o něco vyrovnalo hru a už není pod takovým tlakem soupeře jako na začátku duelu.

12:25
    Z protiútoku zahrozili také Slováci. Pospíšil zatáhl puk do pásma, nahrál před branku, kde se k puku dostal Valent. Z otočky zkusil překvapit Söderströma, svou střelu však poslal mimo.

11:48
    Elgestal si dojel odražený kotouč, v dobré možnosti však posílá svou střelu mimo Tomkovu bránu.

11:15
    Zakázané uvolnění Švédska.

10:28
    Holmström přetlačil v souboji před slovenskou brankou obránce, hledal ale ještě lépe postaveného Nylandera a přihrávka mu nevyšla.

09:56
    O odpověď se pokoušel Pospíšil, schoval svůj střelecký pokus za obránce, ale mířil jen do středu branky a náruče připraveného brankáře.

08:14
    Nakonec je z velkého tlaku přeci jen branka. Postaral se o ni GUSTAV FORSLING, jenž si z pozice obránce sjel o něco blíže k brance a tvrdým příklepem ke vzdálenější tyči nedal Tomkovi šanci. Asistence: William Nylander a Adrian Kempe.

07:49
    Švédové hrají zkrácenou přesilovku a mají obrovský tlak. Kempe měl před sebou odkrytou branku, ale nedokázal přehodit Tomkův beton. Následně pálí osamocený Nylander mimo.

07:15
    Nylander se prokličkoval do šance, svůj bruslařský manévr ale neustál a nedokázal zakončit.

06:56
    Tomek přidržel nahození od modré čáry, následuje komerční přestávka.

06:18
    Přesilovka končí. Jaroš (SVK) chtěl zastavit další rychlý brejk soupeře bodyčekem, jenže švédského útočníka podrazil a odsedí si dvě minuty.

06:01
    Černák střílel od modré, Söderström nadvakrát kryje.

05:36
    Jenže málem samo inkasovalo. Rychlý brejk dvou na jednoho zakončoval hezkou střelou do horního růžku Tornqvist. Tomek se bleskurychle přesunul a vyráží puk těsně mimo.

05:11
    Mattsson (SWE) dostává dvě minuty za hákování, Slovensko bude mít možnost přesilové hry.

04:48
    Poprvé se ke slovu dostali Slováci, Pospíšil získal kotouč v útočném pásmu a ihned pálil. Söderström vyráží.

04:15
    Lindblom projel po pravém křídle až do zakončení, rychlým švihem míjí pravou tyč.

02:36
    Tým Švédska je zatím lepší. Slováci se téměř nedostali ke kotouči.

01:55
    Slováci lehce přišli o kotouč za vlastní brankou, Tornqvist rychle našel na brankovišti číhajícího Karlssona, ten však zaváhal a minul.

00:48
    Švédové předvedli rychlý přechod do útoku a Holmström měl na vrcholu kruhu slibnou pozici. Přestřelil.

00:01

Slovensko je zatím jednoznačně příjemným překvapením šampionátu. Tým trenéra Antona Bartánuse porazil v klíčovém zápase o postup do čtvrtfinále Německo, kromě toho ale sebral bod také Rusku a v neděli sehrál naprosto vyrovnaný duel proti obhájci zlata Kanadě. O body přišli Slováci nešťastnou chybou až v závěrečných minutách a podlehli 1:2.

Přesto dokázali, že tentokrát se nemusí bát žádného soupeře.

Švédsko po úvodní porážce 1:3 proti Kanadě sehrálo solidní druhý duel proti Rusku. Po čtyřiceti minutách vedlo 3:0, poté sice sehrálo zlou třetí třetinu, v níž přišlo o vítězství v základní hrací době, úspěšně zvládnuté nájezdy však darovaly týmu Tre Kronor dva body.

Švédové, kteří se letos nemůžou pochlubit tak silným týmem jako v předchozích letech, jsou tak zatím v tabulce čtvrtí, čekají je ale dva papírově slabší soupeři: Slovensko a Německo.

Příjemný pondělní podvečer z finské Imatry. Místní ledová hala, nacházející se za městem ve velkém sportovním areálu, bude hostit duel Švédska a Slovenska v rámci skupiny A mistrovství světa hráčů do 18 let.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 9. Forsling (Nylander, Kempe), 26. Nylander (Holmström), 29. Nylander (Kempe), 37. Holmström (Mattsson, Nylander), 42. Tornqvist (Andersson), 55. Nylander (Kempe, Holmström) – 27. Jaroš (Halama), 46. Milý

Švédsko U18: Söderström – Lagesson, Englund, Mattsson, Pettersson, Forsling, Andersson – Franzen, Kempe, Karlsson – Holmström, Nylander, Lindblom – Rosdahl, Forsbacka Karlsson, Tornqvist – Ehn, Ottosson, Elgestal – Muzito Bagenda. Trenér: Anders Eriksen.
    JOJ ŠPORT Slovensko U18: Tomek – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Koch, Grman – Paločko, Milý, Sukeľ – Haľama, Ferleťák, Hrušík – Valent, Bondra, Pospíšil – Klenko, Petráš, Tatár. Trenér: Anton Bartánus.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Salonen – Pesonen (oba FIN), Yamaguchi (JPN)