Německo U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.) | USA U18 – SR 18 6:2 (kon.) | Česko U18 – Rusko U18 3:2 (po pr.)
Švédsko U18 – Finsko U18 10:0 (kon.) | Kanada U18 – Švýcarsko U18 3:2 (kon.)
USA U18
6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Čtvrtek 24.04.2014, 12:00 • Kisapusto, Lappeenranta • Mistrovství světa do 18 let

Je konec. Slovenský tým prohrává s favorizovanými Američany 2:6, když nezvládl začátek utkání a brzy inkasoval. Výkon slovenské reprezentace se postupně zlepšoval, ve třetí třetině dokonce po zásluze vstřelila dvě branky, na víc to ale nestačilo. Američané tak postupují do sobotního semifinále.

Pro tuto chvíli z Lappeenranty vše, díky za pozornost a sledujte další zápasy čtvrtfinálového dne na Onlajny.com. (14:13:25)

60:00

59:55
    Slováci vyváží kotouč z pásma.

59:44
    Meliško (SVK) dostává ještě dvě minuty za faul loktem.

59:30
    USA v plném počtu.

59:09
    Slovensko v pásmu s pukem u mantinelu.

58:01
    Skvělý Húska proti Pavelekovi. Americký útočník ujel sám na brankáře, zkusil ho rozhýbat, ale Húska reflexivně ramenem vyráží.

57:30
    Collins (USA) vyloučen za sekání. Další slovenská přesilovka.

57:13

56:32
    Slovensko pokračuje v jednoduché přesilovce. Kotouč má na holi za vlastní brankou.

55:30
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    No, Nedeljkovic dnes nebude mít příliš dobrou úspěšnost zákroků. S tímto gólem ale nemohl nic dělat. Slováci si přihráli před branku, tam jim sice pomohl odraz od hole amerického obránce, nicméně MARCO HALAMA zakončoval nad ležícího brankáře do zcela odkryté klece. Asistence: Lukáš Hrušík a Kristian Ferleťák.

55:13
    Hanifin (USA) vyloučen za vysokou hůl.

55:09
    Slováci v pásmu, navíc v signalizované výhodě. Zahrají se tedy dvojnásobnou přesilovku.

54:43
    Milano (USA) vyloučen za krosček. Přesilovka Slovenska.

53:37
    Zápas už postrádá tempo a náboj, slovenský odpor je zdá se definitivně zlomen.

52:37
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané využívají přesilovku poté, co Collinsovu střelu od modré doráží mezi Húskovy betony NOLAN STEVENS. Asistence: Ryan Collins.

52:02
    Matthews hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, jenže přihrál špatně a Slováci vyhazují.

51:26
    Belpedio si sjel na levý kruh a bez přípravy pálil po křížné přihrávce. Húska se dobře přesunul a zasahuje.

50:51
    Maier (SVK) v krátké době podruhé na trestné lavici, tentokrát za hákování.

50:47
    Signalizovaný trest. USA budou hrát v početní převaze.

49:47
    Slovensko se sympaticky nevzdává a jeho výkon ve třetí třetině je sympatický. Nyní hraje více s pukem, má však problém přejít střední pásmo přes postavenou obranu soupeře.

48:30
    Dlouho slovenská čtveřice odolávala tlaku soupeře, nakonec je z toho však trochu smolný gól v jejich síti. Střela JOHNA MACLEODA od modré čáry se od nohy jednoho z clonících hráčů odrazila mimo Húskův dosah. Asistence: Alex Tuch.

47:29
    Maier (SVK) vyloučen na 2 minuty za podražení.

47:29
    Slovensko cítí šanci a žene se dopředu, často jej však brzdí nepřesnosti v kombinaci.

46:17
    Za aktivitu jsou slovenští hráči odměnění nejlepším možným způsobem. Teč americké hokejky poslala nahození do útočného pásma přímo na hůl KRISTIANA FERLEŤÁKA, který tvrdou ranou nad lapačku skóruje. Asistence: Christian Jaroš.

45:06
    Slovensko se snaží hrát aktivně, vysunulo forčeking a dělá rozehrávce USA problémy.

44:19

44:03
    Američané vyhráli osobní souboj u mantinelu a vyhazují.

43:38
    Slovenští hráči se zatím nedokázali usadit v pásmu. Sice hrají s pukem na holi, ale daleko od Nedeljkovice.

42:19
    Hitchcock (USA) poslal k ledu Maiera, který se zvedá jen za pomoci svých spoluhráčů. Dvě minuty za krosček pro amerického útočníka.

41:34
    První americká formace zatlačila soupeře, Tucha ale vychytal nadvakrát Húska.

40:01

Nic nového na ledové ploše. Gólový příděl do slovenské sítě se zastavil ve 24. minutě, kdy Američané dali čtvrtou branku. Od té doby trvá převaha USA, ale větších šancí si americký tým vypracoval málo. Faktem je, že to ani nepotřebuje. Slováci si první střelu na branku připsali ve 27. minutě, celkem vyprodukovali zatím čtyři pokusy. Další třetina začne přibližně ve 14:38.

40:00

39:13
    Pěknou ránu od modré vyslal Jaroš. Nedeljkovic si povyjel a chytá.

38:55
    Přesilovka Slováků končí. Za stejný přestupek je vykázán Maier (SVK).

38:16
    Tuch (USA) na ledě dlouho nepobyl, je vyloučen za nedovolené bránění.

38:01
    Belpedio to jen zkusil volným nahozením od modré, Húska kryje.

37:04
    Milanův švih zpoza obránce schoval Húska v lapačce.

36:21
    Oba týmy mají problémy usadit se v útočném pásmu. Slovensko zastavuje v závěru přesilovky ofsajd.

35:09
    Slovensko je v plném počtu, začíná mu zkrácená přesilovka.

34:24
    Húska neměl vážnější zákrok, navíc nyní si oddechne. Tuch (USA) vyloučen za držení.

33:09
    Halama (SVK) vyloučen za hákování.

32:01
    Komerční přestávka. Nevypadá to, že by zde měl nastat zvrat. Slováci vyprodukovali v dosavadním průběhu zápasu dvě střely na branku, obě v přesilovce.

30:54
    Američané v souvislém tlaku, ale převážně v okolí mantinelů a za Húskovou brankou.

29:44
    Connor se dostal k volnému puku před brankou, trestuhodně ale minul odkrytou branku.

28:32
    Eichel dostal po své střele řádně naloženo u mantinelu ve slovenském pásmu.

27:05
    USA v plném počtu, Ferleťák zároveň míjí z mezikruží.

26:20
    Nahození Milého si jeden z Američanů málem srazil do vlastní sítě, nakonec si ale poradil.

26:08
    Ve 27. minutě zápasu je tu první zásah Nedeljkovice proti střele Petráše z pravého kruhu.

25:50
    Milý rozehrává slovenskou přesilovku z levého křídla.

25:30
    Američané dvakrát za sebou vyhazují.

25:05
    Tak teď si zřejmě už i Nedeljkovic připíše první zákrok. Collins (USA) je vyloučen za držení a Slováky čeká přesilovka.

24:00
    Dva američtí hráči se dostali sami před Húsku a provedli to ideálně. Connor přenechal AUSTONU MATTHEWSOVI a ten zavěsil pod břevno. Brankář neměl šanci. Asistence: Kyle Connor a Jack Glover.

23:49
    Rychlý pokus o vysunutí Ferleťáka nevyšel, s pukem na holi hraje Pavelek.

23:07
    Milano to zkusil příklepem z levého křídla, netrefil branku.

21:28
    Slováci stále nemají střelu na branku, ale mohl z toho být gól. Hrušíkovu střelu z levého kruhu tečovala hůl jednoho z amerických obránců a puk proskákal těsně vedle levé tyče.

20:25
    Slovensko je kompletní.

20:01
    Slovensko vystřídalo brankáře, místo Mateje Tomka nastupuje Adam Húska.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka přinesla jasnou dominanci Spojených států. Papírový favorit dnešního duelu vstřelil branku hned v úvodní minutě, následně navíc zužitkoval přesilovku pět na tři, a tak se velmi brzy dostal do pohodlného vedení. Střely na branku po 1. třetině mluví nesmlouvavě: 20:0!

Další třetina začne přibližně v 13:51.

20:00

19:25
    Teď to Američané překombinovali. Dostali se tři před Tomka a jediného obránce, ale přišla přihrávka navíc, která navíc neměla přesnost.

18:39
    Eichel trefuje z levého kruhu konstrukci branky, od ní se puk odráží do ochranné sítě.

18:25
    Najednou to vypadá, jako by Američané zařadili jiný rychlostní stupeň a Slovensko nestíhá. Jaroš (SVK) vyloučen za podražení.

17:08
    Americká pětice se po gólu ani příliš neraduje, ale akce to byla pohledná. Milano s Eichelem připravili rychlou kombinací prostor mezi kruhy pro ANDERSE BJORKA, který měl čas, zamířil přesně k pravé tyči a skóruje. Asistence: Jack Eichel a Sonny Milano.

15:48
    Milano zakryl Tomkovi výhled na brankovišti, slovenský brankář tak po nahození raději přerušuje hru.

15:28
    Ani teď se Slováci nedostali k přímému ohrožení americké branky. Američané vyvážejí puk do středního pásma.

15:13
    Statistika střel na branku po 15 minutách úvodní části mluví nesmlouvavě: 17:0 pro USA!

14:54
    Slováci vybojovali buly v útočném pásmu po levé ruce Nedeljkovice.

13:25
    Série soubojů ve středním pásmu. Slovensku se daří rozbíjet americké pokusy o přechod do útočné třetiny.

12:51
    Branka neplatí, Bjork dle názoru sudích kotouč úmyslně kopnul. Slovenská střídačka se raduje. Vhazování před Tomkem.

12:51
    První slovenský obranný pár vyrobil v rozehrávce velkou chybu. Anders Bjork se dostal k puku a od brusle jej protlačil za záda Tomka. Zda to bylo úmyslně či ne, bude muset posoudit videorozhodčí.

12:20
    Pokus Slovenska o dlouhou přihrávku končí icingem.

11:26
    Alex Tuch dostal pas do jízdy za slovenskou obranu, byl však už velmi blízko brankáři a nedokázal kotouč zvednout.

10:49
    Opět Tomek v akci, poradil si se Stevensovou střelou i následnou dorážkou. Slováci však přichází o puk hned ve středním pásmu.

09:28
    První americká formace, která zatím proti každému soupeři na turnaji dominuje, si i v tomto duelu vytváří tlak. Tomek zachytil dvě nebezpečné střely.

08:38
    Zakázané uvolnění USA. Slovensko se nyní dostalo do zápasu a má více ze hry.

07:55
    Sražené nahození se dostalo až na hokejku Hrušíka, jeho švih z pravého kruhu míří nad břevno.

06:49
    Na druhé straně elitní útok USA vypracoval gólovku pro Jacka Eichela, jeho střelu z mezikruží však tentokrát vychytal dobrým zásahem Tomek.

06:07
    Teď už Slováci dobrou možnost měli, přihrávka před branku směřovala na najíždějícího Paločka, ten tísněný obráncem v pádu nezasáhl kotouč.

05:36
    Čtvrtý slovenský útok sympaticky zatlačil soupeře před vlastní branku, větší šanci si ovšem nevypracoval.

04:23
    Slováci v plném počtu.

04:01
    Američané pokračují v klasické početní výhodě, je jim ale odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

03:28
    Napotřetí už to ale JOHNU MACLEODOVI vyšlo. Tomek toho přes clonící hráče mnoho neviděl. Puk tak sice dokázal tečovat, ale ne zastavit na cestě do sítě. USA využívají přesilovku pět na tři. Asistence: Jack Eichel.

03:24
    Slovenská trojice se zatím drží. Další MacLeodovu ránu vyráží Tomek.

03:08
    MacLeod pálí tvrdě od modré, Tomek vyráží betonem.

02:23
    Slovenská situace se velmi rychle komplikuje. Grman (SVK) dostává dvě minuty za podražení a Američany čeká dlouhá přesilovka pěti proti třem.

02:00
    Přihrávka před branku směrovala na Tucha, ten v klíčovém momentu minul.

01:43
    Halama (SVK) vyloučen na 2 minuty za hákování.

01:32
    Hitchcock najížděl z pravého křídla před branku, střelu i následnou dorážku nasměroval do Tomka.

00:54
    Takhle si slovenský tým vstup do zápasu jistě nepředstavoval. Vyhrál sice úvodní buly a vyrazil do útoku, následně ale vyrobil obrovskou chybu ve vlastním pásmu a dva hráči USA zůstali zcela sami před Tomkem. JACK EICHEL sice napoprvé nezvedl puk nad beton ležícího brankáře, z dorážky už ale dostal puk za čáru. Asistence: Alex Tuch.

00:01

Čtyři minuty před začátkem duelu je hala v Lappeenrantě téměř prázdná, odhadem tu mohou být tak čtyři stovky diváků. Většinu z nich tvoří skauti.

Z vyrovnané dvojice slovenských brankářů nakonec v klíčovém utkání dostává přednost Matej Tomek. Jinak jsou sestavy obou týmů beze změn.

USA U18: Nedeljkovic (Minney) – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Eichel, Tuch, Milano – Bjork, Larkin, Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Stevens – Fiegl. Trenér: Cole Danton.

Slovensko U18: Tomek (Húska) – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Koch, Grman – Paločko, Milý, Sukeľ – Haľama, Ferleťák, Hrušík – Valent, Bondra, Pospíšil – Klenko, Petráš, Tatár. Trenér: Anton Bartánus.

Rozhodčí: Schukies (GER), Sergejev – Lazarev (oba RUS), Ponomarjow (GER).

Slovensko se v úvodu šampionátu stalo překvapením turnaje. Sebralo bod Rusku, s přehledem zvládlo klíčový souboj o postup proti Německu a potrápilo také Kanadu, s níž prohrálo až gólem v samotném závěru. Až poslední duel ve skupině proti Švédsku prohráli Slováci jasně a jsou si vědomi úkolu, který před nimi stojí.

"USA patří mezi nejlepší týmy na tomto turnaji, hrají dynamický hokej. Pokud naši chlapci podají výkon na hranici svých možností, máme šanci uhrát dobrý výsledek," řekl trenér Slovenska Anton Bartánus.

Výsledky Slovenska v základní skupině:
    Slovensko – Rusko 2:3pp
    Slovensko – Německo 4:1
    Slovensko – Kanada 1:2
    Slovensko – Švédsko 2:6

USA vyhrály základní skupinu B v Lappeenrantě před českým týmem. Američané zaváhali v úvodu turnaje, kdy překvapivě podlehli Švýcarům, poté se ale odrazili k lepším výkonům a neztratili ani bod. V úterý porazili domácí Finsko 4:3 a v dnešním zápase tak budou jednoznačným favoritem.

Výsledky USA v základní skupině:
    USA – Švýcarsko 2:4
    USA – Česko 3:0
    USA – Dánsko 7:0
    USA – Finsko 4:3

Příjemný čtvrtek ze severu Evropy! Ve východofinských městech Lappeenranta a Imatra je dnes na programu velký den hokejového mistrovství světa do 18 let – čtvrtfinále.

Program vyřazovacích bojů odstartuje souboj Spojených států amerických a Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 1. Eichel (Tuch), 4. MacLeod (Eichel), 18. Bjork (Eichel, Milano), 24. Matthews (Connor, Glover), 49. MacLeod (Tuch), 53. Stevens (Collins) – 47. Ferleťák (Jaroš), 56. Halama (Hrušík, Ferleťák)

USA U18: Nedeljkovic – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Eichel, Tuch, Milano – Bjork, Larkin, Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Stevens – Fiegl. Trenér: Cole Danton.
    JOJ ŠPORT Slovensko U18: Tomek (21. Húska) – Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Koch, Grman – Paločko, Milý, Sukeľ – Haľama, Ferleťák, Hrušík – Valent, Bondra, Pospíšil – Klenko, Petráš, Tatár. Trenér: Anton Bartánus.

Rozhodčí: Schukies (GER), Sergejev – Lazarev (oba RUS), Ponomarjow (GER)