Finsko – Česko 2:1 (2:0 po s.n.) | Švédsko – Rusko 2:0 (kon.)
Neděle 04.05.2014, 02:10 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL

Marián Gáborík (LAK) 2+1, 4 střely, čas na ledě 22:12

1. Marián Gáborík (LAK) 2+1
    2. Teemu Selänne (ANA) 1+0
    3. Jonathan Quick (LAK) 33 zák., 2 góly, 94,3%

Dnešní utkání sledovalo 17 393 diváků.

Na straně Los Angeles panuje obrovská radost, když nejprve vyrovnalo sedm sekund do konce základní hrací doby a poté v 73. minutě rozhodl o vítězství Králů Marián Gáborík, který nejprve vyrovnal a následně i rozhodl. Anaheim byl dnes velmi blízko vítězství, ale nedokázal nadějně rozehrané utkání do konce. Kačery může velmi mrzet neproměněná obrovská šance Perryho v prodloužení, který měl na holi rozhodnutí, ale nepodařilo se mu dostat kotouč do branky. Anaheim tedy prohrává s Los Angeles 2:3 po prodloužení.

Střely na branku: 35 – 36.

Stav série: 0 – 1.

72:07
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Dnešní utkání je u konce! Radují se hokejisté Los Angeles, když Kopitar zachytil kotouč mezi kruhy a střílenou přihrávkou našel u pravé tyče hůl hvězdy večera MARIÁNA GÁBORÍKA, který kotouč nasměroval do tyče, od které se odrazil do zad Hillera a poté zapadl do branky. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.

71:11
    Domácí se dostali pod tlak a tak Lindholm kotouč raději vyhodil na zakázané uvolnění.

70:49
    Rychlá akce hostí také brankou nekončí, když střela Toffoliho přes obránce skončila v lapačce připraveného Hillera.

70:37
    Silfverberg se dostal za brankou Quicka ke kotouči a ihned jej poslal před branku, ale tam se k němu dostali hosté.

69:48
    Na druhé straně se pokusil rozhodnout Selänne, ale jeho sólová akce skončila výborným zákrokem Quicka.

69:23
    Hokejisté Anaheimu špatně střídali a byla z toho velká šance pro Clifforda, který střílel z levého kruhu nikým neatakován, ale Hiller jeho střelu dokázal vyrazit.

68:23
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

68:01
    Quick podržel svůj tým velmi dobrým zákrokem, když před ním zůstal úplně volný Smith-Pelly, jenž měl dost času pro přesnou střelu, ale Quick zasáhl lapačkou.

67:25
    Etem našel před Quickem volného Fowlera, ale ten se střelou bekhendem neprosadil.

65:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

64:56
    Prodloužení má zatím vysoké tempo. Oba týmy nečekají na chybu soupeře a snaží se rozhodnout.

64:33
    Quick musel u své branky řešit velmi nebezpečnou situaci. Z velké blízkosti se dostal ke střele Smith-Pelly, ale brankář Los Angeles byl připraven.

63:23
    Na druhé straně vystřelil od modré čáry Doughty, ale kotouč skončil na zadním mantinelu. K dorážce se dostal Kopitar, ale jeho střela pouze proletěla brankovištěm vedle branky.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 12. Beleskey (Getzlaf, Fowler), 49. Selänne (Maroon, Getzlaf) – 10. Martinez (Gáborík, Kopitar), 60. Gáborík (Richards, Kopitar), 73. Gáborík (Kopitar, Doughty)

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Beauchemin, Lindholm, Fistric, Allen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Selänne, Perreault, Maroon – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Etem, Bonino, Smith-Pelly
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Martínez – Brown, Kopitar, Gáborík – Pearson, Carter, Toffoli – Williams, Stoll, King – Lewis, Richards, Clifford

Rozhodčí: Peel, Rooney – Amell, Nansen

Diváci: 17 393