Slovensko – Francie 3:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:4 (kon.) | Česko – Kanada 3:4 (kon.)
Rusko – USA 6:1 (kon.)
Švýcarsko
3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Bělorusko
Pondělí 12.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • Mistrovství světa

V Minsk Areně bylo k vidění utkání plné zvratů. Švýcaři smazali prvotní náskok Běloruska a po první třetině vedli. V dalším průběhu však selhali v zakončení a povolili soupeři další obrat utkání. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Michail Grabovskij a přál bych vám slyšet ten hukot. Švýcarsko tak po třech utkáních zůstává bez bodu, Bělorusové jich mají šest. (18:15:54)

Nejlepší hráči zápasu: Eric Blum (SUI) – Sergej Kosticyn (BLR).

60:00

59:38
    Ambühl trestuhodně minul kotouč ve vynikající pozici!

59:18
    Roman Josi svým nahozením jen těsně minul.

58:55
    Vhazuje se ve středním pásmu, přesto jsou Švýcaři na ledě v šesti.

58:55
    Sean Simpson si vyžádal pro švýcarský tým oddechový čas.

58:55
    Simon Moser nastřelil kotouč na Kovala, po čemž se strhla v brankovišti strkanice. Ta pokračuje nyní za Kovalovou brankou.

58:45
    Švýcarsko je na ledě se šesti bruslaři.

58:22
    Denisov osvobozuje již ve čtyřech hrající Bělorusy.

58:20
    Střela Suriho končí v ochranné síti, vhazuje se před Kovalem.

» Grabovskij proměňuje samostatný únik.

57:54
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Šílenství? Ano, doslovné a zasloužené, Minsk Arena bouří! MICHAIL GRABOVSKIJ se dostal po krásné přihrávce do úniku a ten proměnil krásným blafákem do bekhendu.

57:37
    I Bělorusové vědí, jak si zkomplikovat život. Po zablokované střele musel faulovat Dmitrij Korobov (BLR), který si odpyká dvě minuty za podražení.

57:02
    Velká šance pro Grabovského se Sergejem Kosticynem! Tito hráči dvakrát dorážel těsně před Berrou nehlídaný puk. Švýcarský brankář odolal!

56:38
    Hráči helvétskho kříže se osvobozují jen za cenu vyhození kotouče na střídačku, vhazuje se před Berrou.

56:20
    A udělali jí Švýcaři, jmenovitě střelec prvního gólu Yannick Weber (SUI), který vyhodil kotouč mimo hracího plochu bez zavinění druhé hole. Dvě minuty za zdržování hry.

56:09
    Oba celky se bojí udělat chybu, hra je nyní dosti opatrná.

55:28
    Švýcaři začnou až od vlastního brankáře.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 7. Weber (Josi, Brunner), 18. Schäppi, 44. Froidevaux (Seger) – 6. S. Kosticyn, 24. Stas (Korobov, Platt), 50. Kosticyn (Kaljužnyj, Grabovskij), 58. Grabovskij

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Schlumpf, Josi, Seger, Weber, Blum, Grossmann, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Fiala, Holenstein – Ambühl, Plüss, Suri – Rufenacht, Schäppi, Stancescu – Froideveaux
    Bělorusko: Koval (Mezin) – Korobov, Graborenko, Denisov, Jevenko, Stasenko, Gotovec, Karev – Kaljužnyj, Stěpanov, Grabovskij – Platt, Stas, S. Kosticyn – Kolcov, A. Kosticyn, Kitarov – Ugarov, Jefimenko, Volkov – Kovyršin

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Piechaczek (GER) – Kilian (NOR), Schrader (GER)