Slovensko – Francie 3:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:4 (kon.) | Česko – Kanada 3:4 (kon.)
Rusko – USA 6:1 (kon.)
Rusko
6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
USA
Pondělí 12.05.2014, 19:45Mistrovství světa

57:49
    Brock Nelson je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, počet hráčů na ledě se vyrovná.

57:02
    Kevin Hayes byl v průniku do útočného pásma zastaven nedovoleně. Viktor Tichonov dostává dvě minuty za sekání.

54:04
    Burmistrov se proháčkoval do pásma, tam ho nedovoleně zastavil Jeff Petry a odchází na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

49:21
    Další přesilovka pro USA. Jevgenij Kuzněcov poslal puk z vlastního pásma mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry.

46:45
    Rozhodčí vylučují ruského kapitána Alexandera Ovečkina na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro USA.

40:23
    Brock Nelson je vyloučen na dvě minuty za sekání. Rusové budou hrát přesilovku.

35:22
    Rozhodčí vylučují Craiga Smithe na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost. Sergej Kalinin inkasuje jen dvě minuty za hrubost. Pro Američany to znamená, že budou hrát ve čtyřech, Rusové zůstávají ve třech.

34:14
    Spojené státy budou hrát v pěti proti třem! Denis Denisov dostává dvě minuty za hrubost.

34:00
    Američané obsadili ruské obranné pásmo a vynutili si přesilovku. Jegor Jakovlev je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:30
    Američané se natlačili do útoku, Anton Bělov musel sáhnout k nedovolenému zákroku a za krosček na McDonalda odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

08:43
    Artjom Anisimov je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, Spojené státy si zahrají první přesilovku.

04:00
    Rusové si zahrají první přesilovku. Jacob Trouba podrazil Kuljomina a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Jakub Mezlík

Branky a nahrávky: 7. Kuljomin (Medveděv, Anisimov), 19. Ovečkin (TS), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuzněcov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 40. Tichonov (Ovečkin) – 21. Abdelkader (Petry)

Rusko: Vasilevskij (Chudobin) – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medveděv, Jakovlev, Bělov, Čudinov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Kuljomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov
    USA: Thomas (Leggio) – Trouba, Dekeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Murphy – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Johnson, Nelson, Smith – Stapleton, Wingels, Mueller – J. Hayes, McDonald, Shore – Miele

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler (oba CZE) – Carlson (CAN), Dehaen (FRA)