Francie – Norsko 5:4 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – Rusko 1:4 (kon.) | Dánsko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.)
Bělorusko – Německo 5:2 (kon.) | Slovensko – Itálie 4:1 (kon.) | Švýcarsko – Kazachstán 6:2 (kon.)
Slovensko
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Itálie
Sobota 17.05.2014, 19:45 • Čižovka aréna, Minsk • Mistrovství světa

Pro dnešní večer se z běloruského Minsku loučím a zítra ze zdejší haly Čižovka opět na počtenou. (22:00:08)

Slovensko si připisuje zasloužené tři body. Celý zápas bylo jasně lepší, a to ještě neproměnilo několik tutových šancí. Nebýt Bellissima, mohl být výsledek daleko vyšší. I když se Italové v závěru pokusili hrát 6/3, Laca nepřekonali. Ten předvedl opět jistý výkon a kouč Vůjtek může být se svou oporou spokojen.

Nejlepší hráči zápasu:

Miroslav Šatan (Slovensko) – Christian Borgatello (Itálie)

Střely na branku celkem:

53:20

60:00

59:26
    I ve třech to Slováci zvládají, italská šestice sice tlačila, ale gól z toho už nebude.

58:59
    Fantastický Laco, který chytá ránu Rocca do lapačky. To byl přátelé exkluzivní semafor. Následně po buly střílel Johnson a trefuje tyč. Teď měli Slováci velké štěstí.

58:36
    Italové hrají přesilovku 6/3. Švarný nemá dokonce hůl, Slováci jsou pouze ve dvou.

58:55
    Kouč Tom Pokel si bere oddechový čas a po něm pošle na led hned šestici hráčů.

58:35
    Itálie bude hrát dvojnásobnou přesilovku. Tomáš Tatar usedá na trestnou lavici.

58:00
    Už se hrají poslední dvě minuty zápasu a rozhodčí signaluzují další vyloučení.

57:27
    Kostnerovu střelu Laco ukryl do své lapačky. To nebyla vůbec špatná střela, po hříchu jich dnes bylo pouze patnáct.

57:06
    Ještě jedno vyloučení. Karol Sloboda potrestán dvěmi minutami za hákování.

57:06
    Tři minuty před koncem ještě jedna komerční přestávka, o výsledku je ovšem rozhodnuto. Slováci získají tři body do tabulky.

55:26
    Italové chtějí výsledek alespoň kosmeticky upravit, času už mnoho nemají.

54:57
    Slováci jsou v pěti, ve vlastním oslabení mohli udeřit pátým gólem. Tatar však tuto možnost prováhal.

54:40
    Tomáš Tatar si položil italského brankáře, ale kotouč vůbec netrefil. Žádné zakončení se tak nekonalo a stav se nemění.

54:40
    Trestné střílení pro slovenský tým. Tomáš Tatar pádil sám na Bellissima a byl zahákován. Nebylo co řešit, sudí Nord nařizuje nájezd.
    Unikátní sběratelské relikvie. Získejte masku Tomáše Vokouna či jeho zápasový dres ze zlatého šampionátu 2010 v Německu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) – 39. Egger (Rocco)

Slovensko: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, Mihálik, Čerešňák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Miklík, Mikúš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Skokan, Viedenský, Šťastný – Réway. Trenér: Vladimír Vůjtek.
    Itálie: Bellissimo (Bernard) – Egger (C), Borgatello, Larkin, Nicoletti, Sullivan, Johnson, Hofer – Scandella, di Casmirro, Kostner – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Gander, Tudin, Fontanive – Insam, Felicetti, Bernard, Bona. Trenér: Tom Pokel.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Nord (SWE) – Hull (CAN), Puolakka (FIN)