Francie – Norsko 5:4 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – Rusko 1:4 (kon.) | Dánsko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.)
Bělorusko – Německo 5:2 (kon.) | Slovensko – Itálie 4:1 (kon.) | Švýcarsko – Kazachstán 6:2 (kon.)
Lotyšsko
1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Rusko
Sobota 17.05.2014, 11:45Mistrovství světa

Přesně v 16:45 začíná další utkání dnešního programu v Minsk Areně, hala bude opět plná. Proti Německu se totiž představí domácí reprezentace Běloruska. Buďte u toho s námi. Pro tuto chvíli je to ode mě vše, zatím na počtenou. (14:01:25)

Nejlepší hráči dnešního utkání: Kristers Gudlevskis (Lotyšsko)Viktor Tichonov (Rusko)

Lotyši, ač utkání proti silnému výběru svého rodáka Olegse Znarokse prohráli, mají postup do čtvrtfinále ve svých rukou. Na kontě mají devět bodů a v současné chvíli se nacházejí na druhém místě tabulky skupiny B.

Je konec. Hráči Ruské federace vítězí i ve svém pátém utkání ve skupině a suverénně si zajišťují první příčku ve skupině B. Před zraky 14 427 diváků dokráčeli hráči sborné pro přesvědčivou výhru 4:1. Ač prohrávali, dokázali ještě během první třetiny otočit stav zápasu, který potvrdil čtvrtou brankou v polovině utkání Sergej Kalinin. Hráči Ruska se tak mohou již připravovat na čtvrtfinále proti čtvrtému celku skupiny A. Ten však ještě neznáme.

60:00

59:44
    K zakončení se ještě po průniku na levé straně dostal Kuzněcov. Pujacs jeho střelu tečoval do ochranné sítě.

59:25
    Burmistrov hlídá s kotoučem za lotyšskou brankou čas a ruské vítězství.

59:04
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, tedy nejspíše i utkání.

58:56
    Vhazuje se po pravici Bobrovského.

58:56
    Ruské nesrovnalosti na modré čáře vrcholí vyloučením Sergeje Plotnikova (RUS), který dostává dvě minuty za podražení.

58:34
    A teď Lotyše osvobodil Galvinš.

58:15
    Rusové svírají pobaltského soupeře v pásmu, nemohou se však dostat ke střele.

57:45
    Ještě si navíc svěřenci Olegse Znarokse, který mimo jiné zažívá zvláštní zápas – proti své rodné zemi na střídačce cizího národního týmu, zahrají přesilovku. Ronalds Keninš (LAT) dostává dvě minuty za hákování.

57:09
    Je více méně jasné, že sborná zůstane stoprocentní i po tomto odehraném utkání.

56:37
    Závěr utkání, jako v podstatě celý zbytek, si užívají Rusové v útočném pásmu s pukem na holi.

55:39
    Burmistrov měl nyní v útočném pásmu Lotyšů menší vyhlídkovou trasu, po níž našel přihrávkou zpoza branky Dadonova, který trefil dobře postaveného Gudlevskise.

54:55
    V útočném pásmu však již opět víří sborná. Kotouč na holi má Kuzněcov.

54:29
    Galvinš rozjíždí akci svého celku ve středním pásmu.

54:00
    Medveděv trefuje od modré čáry levou tyčku lotyšské branky!

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 8. Indrašis (Štals) – 11. Tichonov, 16. Širokov (Medveděv, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. Kalinin (Kutuzov)

Lotyšsko: Gudlevskis (Masalskis) – Galvinš, Pujacs, Lavins, Sotnieks, Jaks, Štals, Redlihs, M. Jass – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Daugavinš, Redlihs, Keninš – Berzinš, Girgensons, Indrašis – Dzerinš, Meia, K. Jass
    Rusko: Bobrovskij (Vasilevskij) – Denisov, Chudinov, Kutuzov, Medveděv, Jakovlev, Bělov – Ovečkin, Plotnikov, Tichonov – Kuljomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov.

Rozhodčí: Lars Brüggemann (GER), Aleksi Rantala (FIN) – Paul Carnathan (USA), Jon Kilian (NOR).

Diváci: 14 427.