Bastia – Nantes 0:0 (kon.) | Lorient – Lille 1:4 (kon.) | Marseille – Guingamp 1:0 (kon.)
Monaco – Bordeaux 1:1 (kon.) | Nice – Lyon 0:1 (kon.) | PSG – Montpellier 4:0 (kon.)
Remeš – Rennes 1:3 (kon.) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (kon.) | Sochaux – Évian TG 0:3 (kon.)
Toulouse – Valenciennes 3:1 (kon.)
FC Lorient
1:4 (1:1)
Lille OSC
Sobota 17.05.2014, 21:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir (Lorient) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Pro dnešek je to ode mě vše. Věřím, že jste se u dnešního zápasu bavili a přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou. (22:52:29)

Hráči Lorient oslavují, na hřišti Lorient dokázali otočit vývoj zápasu a po zasloužené výhře si v příští sezóně zahrají předkolo UEFA Champions League. Jérémie Aliadiére sice poslal Lorient do vedení, jenže Salomon Kalou dvěma góly dokázal s přispěním Nolana Rouxe zápas otočit a vše podtrhl v nastavení vlastním gólem Grégory Bourillon. Lille tedy končí na třetím místě, zatímco Lorient na osmém. Konečný výsledek. Lorient 1 Lille 4.

90+2
    Lille právě vstřelilo branku!
    GRÉGORY BOURILLON si vstřelil v závěru nastavení ještě vlastní gól! Lorient ve druhém poločase absolutně odpadlo.

90+2
    Zbytek zápasu už se dohrává pouze z povinnosti a více už v letošním ročníku zřejmě neuvidíme.

90+1
    Nad rámec posledního zápasu letošní sezóny francouzské Ligue 1 byly nastaveny 2 minuty.

90
    Rozeběhla se poslední minuta zápasu. Za chvíli se dozvíme, kolik se bude nastavovat.

89
    I když dnes hráči Lorient s Lille prohrají, tak nepodali špatný výkon, ba naopak. V prvním poločase byli svěřenci trenéra Christiana Gourcuffa dokonce aktivnější a nebezpečnější, jenže hosté poté zabrali a vytvořili dostatek šancí na to, aby zápas dokázali otočit.

88
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Bryan Pelé, přichází Fabien Robert.

87
    Lille už pomalu může oslavovat účast v předkole UEFA Champions League v následující sezóně.

86
    hosté zvolili rozehrávku nakrátko, aby u rohového praporku ušetřili nějaké cenné sekundy.

86
    Na opačné straně bude mít výhodu rohového kopu také Lille...

85
    Lorient nedokázalo z rohového kopu nic vytěžit a Lille se v pohodě ubránilo.

85
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází David Rozehnal.

84
    Lille připravilo poslední střídání. Do hry se chystá vstoupit David Rozehnal.

84
    Franck Béria do toho šel hodně naplno a nyní měl štěstí, že hlavní rozhodčí neodpískal penaltu ve prospěch Lorient.

83
    Bryan Pelé upadl v šestnáctce po souboji s Franckem Bériou, penalta se ale nepískala.

83
    Pokud bych dnes měl zvolit nejlepšího hráče, tak jím nemůže být nikdo jiný než Salomon Kalou, který dnes dokonale ukázal, proč je nejlepším střelcem svého týmu.

Tomáš Reiner

Branky: 22. Aliadiére (Lautoa) – 32. Kalou (Roux), 52. Roux (Balmont), 65. Kalou, 90+2. Bourillon (vla.)

Karty:   4. Ecuele Manga (LOR), 38. Audard (LOR) – 45+1. Kalou (LIL)

FC Lorient: Audard – Gassama (62. Baca), Bourillon, Lautoa (37. Doukouré), Guerreiro – Traoré, Ecuele Manga, Coutadeur, Pelé (88. Robert) – Aboubakar, Aliadiére.
    Náhradníci: Chaigneau – Koné, Pedrinho, Baca, Abdullah, Doukouré, Robert.

Lille OSC: Enyeama – Béria, Kjaer, Baša, Souaré (79. Sidibé) – Balmont (78. Origi), Mavuba, Gueye – Roux (85. Rozehnal), Delaplace, Kalou.
    Náhradníci: Elana – Rozehnal, Sidibé, Meïté, Mendes, Rodelin, Origi.

Rozhodčí: Nicolas Rainville. Asistenti: L. Stien, M. Lombard. Čtvrtý rozhodčí: J. Cailleux