Bastia – Nantes 0:0 (kon.) | Lorient – Lille 1:4 (kon.) | Marseille – Guingamp 1:0 (kon.)
Monaco – Bordeaux 1:1 (kon.) | Nice – Lyon 0:1 (kon.) | PSG – Montpellier 4:0 (kon.)
Remeš – Rennes 1:3 (kon.) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (kon.) | Sochaux – Évian TG 0:3 (kon.)
Toulouse – Valenciennes 3:1 (kon.)
FC Sochaux
0:3 (0:2)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 17.05.2014, 21:00 • Stade Auguste-Bonal, Montbéliard • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je ode mne pro dnešek vše. V Sochaux zavládl smutek. v Évianu se bude ještě slavit. I vy si oslavte konec dnešního dne podle vlastních představ. U Ligue1 příští sezónu napočtenou. (22:55:56)

Červené karty: 0 – 0

Poté co hosté vyhráli první půli o dvě branky, když se v deváté minutě akrobaticky prosadil Wass a ve 42. minutě po jeho rohu Angoula, se druhá půle vyvíjela podle očekávání. Domácí otevřeli hru a bušili do obrany Évianu. Ten podnikal rychlé brejky. Jen z nich jim v 72. minutě vyšel, a Daniel Wass se trefil podruhé utkání a stal se hrdinou Évianu v této sezóně. Domácí nenašli ani jednou protizbraň proti dobré obraně hostů. Sochaux nedotáhlo svoji cestu za záchranou, i tak jejich výsledky v roce 2014 lze ocenit.

A je tu konec! Hostující hráči vběhli na trávník a začali oslavovat záchranu v soutěži. Domácí trenér přišel sportovně pogratulovat soupeři. A ujistil ho, že za rok se vrátí zpět.

90+1
    Hostující trenér samou radostí již poskakuje okolo čáry, která ohraničuje jeho prostor vymezený pro koučink. Všichni hráči na lavičce jsou již několik minut na nohou.

90+1
    Ač Benezet byl faulován, tak předtím byl v ofsajdu, Míč tedy připadá domácím.

90+1
    Ještě tři minuty nastavení.

90
    Ayewa fauloval Angoula, ještě jeden přímý kop asi 35 metrů.

90
    Tak ještě jedna minuta tohoto souboje.

89
    Hostující hráči jsou již nadrženi na oslavy záchrany.

88
    Již se pokračuje dále, ale další průběh je již pouze z povinnosti. o Posledním sestupujícím je rozhodnuto. Ligue2 si příští sezónu zahraje Sochaux. Ligue1 pro příští ročník udržel Évian.

87
    Sougou už postupoval po své pravé straně, když Turpin přerušil hru, protože si všiml, že v pokutovém území domácích leží jeden z hráčů Sochaux.

85
    Benezet postupoval sám na Pelého, vrátit se sním stihl Faussurier, který skluzem hostujícímu hráči vypíchl míč. Na první pohled to vypadalo jako penaltový zákrok. Hlavní sudí se rozhodl pro pokračování hry.

85
    Další drobný faul hostů u půlící čáry.

85
    Contout prošel přes jednoho protivníka, ten jej fauloval. Domácí hráč postupoval na druhého, který jej odzbrojil. Turpin vrací míč domácím, protože nevyužili výhody.

84
    Střídající Boccara je po zásahu domácích na zemi, Turpin píská nedovolený zákrok.

83
    Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Kévin Bérigaud, přichází Marco Rubén.