Slovan Bratislava – Orenburg 0:2 (kon.) | Líšeň – Brno 2:5 (kon.)
Neděle 22.06.2014, 15:00 • SK Líšeň • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

SK Líšeň: Krajíček – Široký, Pecha, Omelchenko, Valla, Bohuslav, Lisický, Matoušek, Nosko, Zavřel, Milotínský.
    Náhradníci: Zigo, Bednář, Leasure, Dvořák, Kubík, Šudoma.

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Hladký – Jugas, Schuster, Buchta – James, Kaščák, Varaďa, Sýkora – Slančík, Škoda, Stehlík. 2. poločas: Veselý – Avdić, Malík, Šumbera – Přerovský, Sedlák, Kunc, Lutonský – Brigant, Vávra, Surynek..

Zbrojovka dnes vstupuje do letní přípravy, soupeřem jí bude partnerská Líšeň. Utkání je zároveň vyvrcholením 90. oslav výročí založení líšeňského klubu.

1

1
    První minuta je hodně opatrná, na týmech je znát herní pauza, což v této fázi sezony nemůže být překvapením.

2
    Míč mají ve své moci Zbrojováci, za které nastoupili čtyři z pěti nováčků. Spolu s nimi i navrátilci z hostování – Škoda, Stehlík a Varaďa.

4
    Líšeň rozehrává standardní situaci po faulu Jamese.

8
    Brankář Krajíček v pohodě kryje nezdařenou akci hostí a rychle vyhazuje míč ze svých rukavic.

10
    Jugas v kombinaci s Varaďou zakládají útok Zbrojovky, Líšeň se zatím víceméně jen brání.

11
    Kaščák vyslal přesný centr na Stehlíka, kterému se nepovedlo míč zpracovat.

13
    Buchta plní roli obránce a odhlavičkovává míč do útočných řad.

14
    Jakub Milotinský v obrovské šanci Líšně, poloprázdnou branku z levé strany přestřelil.

16
    Brno právě vstřelilo branku!
    Nováček v dresu Brna se prosazuje první brankou utkání! Nepovedenou první střelu dorazil laxním skluzem JAN SÝKORA a otevírá gólový účet utkání.

18
    Zbrojovka dál pokračuje v napadání, James se pokusil o stylovou nahrávku patičkou.

20
    Poklidnou kombinaci hostí zastavuje až ofsajd.

22
    Matoušek prodral míč přes dva obránce a stihl i odcentrovat, Hladký však míč vyboxoval mimo zónu nebezpečí.

24
    Líšeň měla výhodu volného přímého kopu, ten však zůstal nevyužit a skončil v rukavicích hostujícího Hladkého

25
    Stehlík skvělou nenápadnou střelou překvapil Krajíčka a nastřelil tyč!

26
    Nováčci v barvách Brna udeřili podruhé, teď se po parádním centru trefil Slovák FABIÁN SLANČÍK.

28
    JINDŘICH STEHLÍK přidává třetí branku Brna.

29
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Milotinský, přichází Kubík.

32
    Kaščák nezastihl dlouhou přihrávku Buchty a vhazovat bude Líšeň

34
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Branku za tým SK Líšeň vstřelil ALEXI OMELČENKO! Stav utkání 1:3

37
    Zbrojovka opět začíná akci velmi pozvolně a nikam nespěchá.

41
    James vypálil dělovku pouze do boční sítě.

42
    Kaščák rozehrál ze středu útočnou akci, která vzápětí skončila na adresátovi nahrávky, Stehlíkovi.

43
    Buchta naštěstí pro hosty zablokoval křižnou přihrávku do malého vápna.

44
    Hladký po rohu vyskočil ve vápnu ze všech nejvýš a centr v pohodě kryje.

45
    Započaly poslední sekundy prvního poločasu, v tom druhém už nebude figurovat většina základního mužstva Zbrojovky.

45

Nyní probíhá část programu oslav 90. výročí – předávání ocenění mladých i starších generací působících v Líšni.

46

47
    Daniel Přerovský se snažil vstoupit do poločasu aktivně, ale jeho střela neměla gólové parametry.

49
    Krajíček se ujme odkopu od brány po nezdařené akci Vávry.

52
    Vávra nedoběhl dlouhý nákop Muamera Avdiče.

57
    Široký nerozehrál standartku ideálně a dopředu se hrne Brigant.

57
    Čtvrtou branku mohl vstřelit Vávra, ovšem jeho střelu Krajíček jen vyrazil a ŠIMON ŠUMBERA měl úlohu jasnou.

60
    Po rohu měl blízko k druhé brance Omelčenko – hlavou mířil kousek nad.

63
    Líšeň má velkou příležitost ke skórování, volný přímý kop z 18 metrů.

64
    Takto kopnutý centr ovšem neměl šanci Veselého ohrozit.

66
    Šumberu teď nadvakrát výborně vychytal Krajíček a sklidil ovace místních diváků!

67
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Walla, přichází Leasure.

70
    Repete rohového kopu, tentokrát z druhé strany. Zahrál jej Přerovský.

72
    Za domácí se po rychlé akci prosazuje ADAM LISICKÝ a upravuje skóre na 2:4!

75
    Domácí se po vstřelené brance oklepali z počátečního stresu a útočí aktivně dál.

75
    TOMÁŠ KUNC se v Líšni odprezentoval výtečnou střelou ze zhruba 25 metrů, která byla umístěna přesně k pravé tyči. Krajíček neměl nárok.

78
    Líšeň zahraje rohový kop z levé strany

80
    Veselý hlavičku Omelchenka v pohodě kryje.

82
    Kdyby si Veselý včas nevyběhl, Leasure by se řítil do stoprocentní šance.

86
    Avdič výborným skluzem metr před brankovou čárou zabránil třetí brance Líšně!

89
    Zápas už se dohrává v poklidném tempu.

90
    Brigantovi se nepodařilo zakončit přes clonícího obránce.

Zbrojovka v zápase potvrtila roli jasného favorita a vyhrála hladce 5:2. Ode mne je to vše, pro onlajny.com Ondřej Smejkal. (16:51:58)

Ondřej Smejkal

Branky: 34. Omelčenko, 72. Lisický – 16. Sýkora, 26. Slančík, 28. Stehlík, 57. Šumbera, 75. Kunc

SK Líšeň 2019: Krajíček – Široký, Pecha, Omelchenko, Valla, Bohuslav, Lisický, Matoušek, Nosko, Zavřel, Milotínský.

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Hladký – Jugas, Schuster, Buchta – James, Kaščák, Varaďa, Škoda – Sýkora, Slančík, Stehlík. 2. poločas: Veselý – Avdić, Malík, Šumbera – Přerovský, Sedlák, Kunc, Lutonský – Brigant, Vávra, Surynek.