Bohemians 1905 – Jablonec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 1:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Hr. Králové 2:1 (kon.)
Jablonec – Mladá Boleslav 3:2 (11:10 po pen.)
Bohemians Praha 1905
0:2 (0:1)
FK Jablonec
Sobota 28.06.2014, 10:00 • Benátky nad Jizerou • Turnaj o pohár města Benátky nad Jizerou

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Dobrý den přeji všem fotbalovým nadšencům. Příprava prvoligových týmů je v plném proudu, o malé zpestření letní dřiny se postará první ročník turnaje O pohár starosty města Benátek nad Jizerou, kterého se zúčastní Bohemians Praha 1905, Baumit Jablonec, Mladá Boleslav a prvoligový nováček Hradec Králové.

V prvním semifinálovém klání se spolu střetnou týmy Bohemians a Jablonce. Svěřenci trenéra Pivarníka začali svou přípravu teprve před pěti dny a v rámci tohoto turnaje tak sehrají své první přípravné duely. Bohemians hlásí zatím dvě posily a to brankáře Švengera ze Sparty a slovinského fotbalistu Elvise Bratanoviče z Teplic. To Jablonečtí měli sehrát své první utkání již ve středu, zápas se Slovanem Bratislava byl ale zrušen pro průtrž mračen. Jablonec přes léto výrazně posílil svůj kádr a to o Tomáše Juna, Martina Pospíšila, Vlastimila Hrubého, Milana Mišůna, Luďka Pernicu a Jose Antonia Romeru. Tak uvidíme, jak se noví hráči předvedou.

Bohemians Praha 1905: Gabriš – Ibeagha, Bourenane, Jindříšek, Mikuš, Růžička, Šmíd, Artemuk, Nerad, N´Dekre, Brabec
    Náhradníci: Ieremenko, Kalina, Bratanovič, Hubínek, Krch, Moravec, Mosquera

FK Baumit Jablonec: Hrubý – Pernica, Kovář, Kysela, Crnkič, Mišůn, Fantiš, Skwarczek, Pospíšil, Hubník, Jun
    Náhradníci: Novák, Rossi, Kopic, Romera, Loučka, Moulis, Čížek

Rozhodčí: Arnošt – Kříž, Hádek.

Oba celky jsou již připraveny u svých střídaček, utkání nám bude moci co nevidět začít.

Jablonečtí nastupují do utkání v černých dresech, Bohemians naopak zvolili své klasické zeleno-bílé barvy.

1

1
    Spolu s úvodním hvizdem sudího začalo v Benátkách pršet, uvidíme, který z týmů se s nepřízní počasí popere lépe.

2
    Kombinaci Jablonce dobře přerušil Růžička.

2
    První rohový kop utkání budou zahrávat Jablonečtí.

3
    Ten ale v poklidu uklidil znovu Růžička.

4
    Při první útočné akci Bohemians byl v ofsajdové pozici nachytán N´Dekre.

5
    Další rohový kop vybojoval na levé straně Mišun. Z rohu hlavičkoval Pernica, ve vzduchu si ale počínal nedovoleně.

7
    Na levé straně centroval N´Dekre, jeho přihrávku ale v klidu sebral brankář Hrubý.

8
    Rychlý brejk Bohemians zakončil z vápna po zasekávačce Artemuk, jeho pokus ale mířil jen doprostřed branky.

9
    Na druhé straně zakončoval přízemní střelou z dvaceti metrů Mišun, Gabriš byl pozorný.

11
    Tomáš Jun rozehrával další rohový kop, nejvýše se vyšplhal Mišun, hlavičkoval ale nad branku.

12
    Jun poslal krásný pas na pravou stranu, kde centroval Fantiš a z první zakončoval Hubník, jeho pokus ale bravurně vytáhl brankář Gabriš! Dosud největší šance utkání.

14
    Další krásný pas Juna do lajny, tentokrát z toho ale nebezpečí pro obranu Bohemians nevyplynulo.

15
    Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu a to znamená jediné – ofsajd a v něm Artemuk.

16
    Jablonečtí zahrávali trestný kop z poměrně dobré pozice. Exekuce se ujal Jun, který poslal míč přímo na hlavu Pernici, ten však zamířil mimo.

17
    Jablonec má dnes dobře zmáknutý ofsajd systém, o tom se na vlastní kůži přesvědčil Mikuš.

18
    V dobré pozici na pravé straně poslal Jindříšek centr do území, kde nikdo v zeleno-bílém nebyl.

20
    Tři nebezpečné centry po sobě mířili do pokutového území Bohemians, ani jeden však hráči Jablonce nedokázali zužitkovat v šanci.

22
    V první polovině poločasu jsou jasně aktivnějším celkem Jablonečtí, dosud jsme však branku neviděli.

24
    Pěknou akci Bohemians zakončoval z pravé strany Mikuš, Hrubý byl na místě.

26
    Krásný centr do vápna dostal Fantiš, Skwarczekova hlavička ale gólové parametry neměla.

29
    Mikušovi utíká míč za brankovou lajnu.

30
    N´Dekre vyslal dalekonosnou střelu, neměl však správně seřízená mířidla a branku přestřelil.

31
    Nad Benátkami vysvitlo slunce, panují rozhodně lepší podmínky, než na začátku utkání.

33
    Brabec výborně zastavil nebezpečí a naopak založil protiútok, po kterém zakončoval N´Dekre, byl ale tísněn obráncem a není tak divu, že zakončení nebylo ideální.

34
    Ve sprinterském souboji s obránci nebyl Mikuš úspěšný.

35
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Jablonec jde do vedení! Tomáš Jun skvěle posunul míč do lajny na Fantiše, který housličkami jednomu z obránců posunul míč na MILANA MIŠUNA, pro něhož už nebyl žádný problém brankáře propálit! Za svou aktivitu si Jablonec branku zasloužil.

38
    A pro Bohemians mohlo být ještě hůře, z levé strany ale trefil Kovář pouze tyč!

39
    Kousek za půlící čárou faulován Mikuš. Následnou standardní situaci na sebe vzal Jindříšek, jehož centr ale doputoval pouze k Hrubému.

40
    Tempo hry nám poněkud uvadlo, oba celky již čekají na poločas.

45

Máme za sebou první poločas, ve kterém byli jasně aktivnějším celkem Jablonečtí. Za svou aktivitu byli odměněni ve 35. minutě, kdy se trefil Mišun. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.

41

40
    Do druhého poločasu vystřídali Bohemians kompletně celou jedenáctku krom brankáře Gabriše. Místo nich nastoupili hráči z lavičky dosud krom Budínského, Havla a Cseha.

43
    V dobré šanci se ocitl Novák, ještě než stihl zakončit, byl mu odmáván ofsajd.

41
    I Jablonec prostřídal deset hráčů, které nahradili fotbalisté z lavičky, jediný, kdo se tak zatím nedostal do hry je brankář Šebek.

46
    Útočná akce Jablonce byla obranou zeleno-bílých včas zastavena.

46
    Velké nedorozumění mezi brankářem Gabrišem a obránce málo stálo Bohemians další branku, nakonec vše ale dobře dopadlo.

48
    Zajímavá standardní situace pro Bohemians.

49
    Centr dobře vyboxoval brankář Hrubý, s následnou střelou Moravce si také bez potíží poradil.

52
    Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Bohemians, Jablonec ale zatím dobře brání.

55
    Pas Moulise na Lička nebyl úspěšný.

58
    K pěknému centru z pravé strany se nedostal Moulis.

60
    Dlouhý pas zachytil bez potíží Gabriš. Druhý poločas již nepřináší tak kvalitní fotbal.

63
    Čížek po levé straně přes pozornou obranu Bohemians neprošel.

64
    Ve svém pokutovém území byl faulován Cseh.

65
    Bratanovič byl po svém útoku obrán o míč, když postupoval sám. Tato situace vznikla, protože nebyl nikým ze svých spoluhráčů doplněn.

66
    Krásný míč dostal do pravé lajny Ieremenko, při zpracování si ale pomohl rukou, což neuniklo pozornosti pomezního sudího.

68
    Pěkná narážečka Jabloneckých nakonec ale končí ofsajdem Kopice.

69
    O několik okamžíků později nastala ta samá situace na druhé straně, v ofsajdu tentokrát Mosquera.

69
    Jabloec jde do dvoubrankového vedení! JAN KOPIC dostal pěknou přihrávku, kterou umístil za záda brankáře! Gabriš nemá u tohoto gólu úplně čisté svědomí, jeho vyběhnutí mělo být rychlejší!

71
    Další centr směřoval do pokutového území Bohemky, tentokrát Gabriš jistě míč vyboxoval do bezpečí.

73
    U postranní lajny byl faulován Cseh. Bohemka se ještě v závěrečných minutách bude snažit alespoň zkorigovat skóre.

75
    Bratanovič dostal pěkný míč do běhu, místo nahrávky před branku na úplně volného Janga volil střelu, kterou mu ale brankář Hrubý vytesnil na roh!

77
    Moravec hezky centroval z pravé strany, Mosquera si ve vápně zpracoval míč, dlouho ale váhal se zakončením a stihli se k němu stáhnout obránci, kteří jeho střelu zblokovali jen do rukavic Hrubého.

80
    Už běží poslední minuta utkání.

A je dobojováno! První semifinálové utkání Benáteckého utkání je za námi. Zvítězil v něm Jablonec 2:0 díky brankám Mišuna a Kopice. Do finále, které se bude hrát od 17:30 tak postupuje Jablonec, naopak Bohemians si zahrají od 15:30 utkání o třetí místo. (11:30:21)