Pjunik – Astana 1:4 (kon.) | Širak – Karaganda 1:2 (kon.) | Kajrat – Kukësi 1:0 (kon.)
Veris – Litex 0:0 (kon.) | Qäbälä – Široki Brijeg 0:2 (kon.) | Santos Tartu – Tromsø 0:7 (kon.)
Banga Gargždai – Sligo Rovers 0:0 (kon.) | MYPA – Fuglafjørdur 1:0 (kon.) | Čelik – Koper 0:5 (kon.)
Sillamäe Kalev – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Turnovo – Čichura 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Met. Skopje 0:3 (kon.)
VPS – Brommapojkarna 2:1 (kon.) | Botev Plovdiv – Libertas 4:0 (kon.) | Vaduz – Europa 3:0 (kon.)
Rosenborg – Jelgava 4:0 (kon.) | Göteborg – Fola 0:0 (kon.) | Sioni – Flamurtari 2:3 (kon.)
FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (kon.) | Differdange – Atlantas 1:0 (kon.) | Broughton – Haugesund 1:1 (kon.)
Víkingur – Daugavpils 2:1 (kon.) | B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (kon.) | Rudar Velenje – Laçi 1:1 (kon.)
RNK Split – Mika 2:0 (kon.) | Hibernians – Trnava 2:4 (kon.) | Čukarički – Sant Juliá 4:0 (kon.)
Folgore – Budućnost Podgorica 1:2 (kon.) | Diósgyöri – Birkirkara 2:1 (kon.) | Derry City – Aberystwyth Town 4:0 (kon.)
Aberdeen – Daugava Riga 5:0 (kon.) | Crusaders – Ekranas 3:1 (kon.) | Stjarnan – Bangor City 4:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Glenavon 3:0 (kon.) | Fram – Kalju 0:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – FK Lovćen 0:0 (kon.)
SS Folgore
1:2 (0:2)
FK Budućnost Podgorica
Čtvrtek 03.07.2014, 20:30 • Stadio Olimpico di Serravalle, San Marino • Evropská liga (předkola)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:38:50)

Dnes jsme měli možnost vidět velmi zajímavé úvodní utkání 1. předkola Evropské ligy, ve kterém favorit utkání Budućnost Podgorica nakonec vyhrála na hřišti sanmarinského týmu SS Folgore/Falciano 2:1, za hosty se prosadili Raspopović a Raičković, za domácí pak v druhém poločase korigoval skóre Perrotta.

90+5

90+3
    Hosté se snaží tahat čas na útočné polovině.

90+1
    Hosty v nastavení tahají čas, Milošević střídá Vujačiće.

90
    Už probíhá poslední minuta dnešního zápasu, Vukčević svou střelou netrefil branku.

88
    Domácí mají dostřídáno, Berardi nahradil střelce jediné branky Folgore Perrottu.

86
    Vukčević je potrestán žlutou kartou.

84
    Další střídání domácích, ze hry odstupuje Della Valle, na jehož místo nastupuje Vagnetti.

83
    Raičković opět netrefuje branku, hosté se ale snaží ještě zvýšit svůj náskok.

81
    Střídání na obou stranách. Za domácí má dohráno Loiodice, jeho místo už zaujal Berretti, na straně hostů Burzanović vystřídal Ilinčiće.

79
    Rogošić dalším skvělým centrem od rohového praporku našel Vujačiće, který ale hlavičkoval nad branku.

78
    Podgorica opět přebírá iniciativu na svou stranu.

76
    Raičević z dobré příležitosti netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

74
    Marko Ilinčić je prvním potrestaným hráčem na straně Podgorici.

72
    Pacini minul branku.

70
    V posledních minutách se hra přesunula opět před branku Ljuljanoviće, domácí se snaží o vyrovnání.

66
    Série rohových kopů pro Budućnost, Rogošić už ale zřejmě ztratil kouzlo z prvního poločasu, kdy po jeho dvou standardních situacích vstřelil hosté dvě branky.

63
    Marco Muraccini dostává žlutou kartu.

61
    Podgorica trochu vyrovnala hru, jejich další rohový kop už musí být pro domácí jako poplach.

58
    Ceschiho akce zastavena pro ofsajd, na druhé straně rychle pálil Rogošić, ale minul branku.

56
    Následně dostává žlutou kartu Fabio Ceschi.

55
    Folgore/Falciano právě vstřelilo branku!
    Domácím se opravdu povedlo snížit! Ljuljanović nejdříve neudržel míč po střele Mucciniho a na dorážku FRANCESCA PERROTTY už byl krátký!

53
    Na začátku druhého poločasu opět trochu překvapivě aktivnější domácí tým, který chce pochopitelně s výsledkem něco udělat.

48
    Paciniho rohový kop nenašel nikoho ve správném dresu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

45+1

44
    Rogošićovu střelu včas zablokovali domácí obránci, blíží se konec první půle.

42
    Raičković se snažil přidat svůj druhý gól v dnešním zápase, branku ale minul.

40
    Na hostech je vidět, že dvoubrankový náskok ze hřiště soupeře jim bude stačit, už se nikam moc neženou.

38
    Herně to Budućnosti rozhodně není ono, dvougólový náskok, ještě k tomu na hřišti soupeře, se ale cení!

36
    Budućnost Podgorica právě vstřelili branku!
    Černohorci jdou do dvoubrankového vedení opět po povedené standardní situaci. MILOS RAIČKOVIĆ si skvěle naběhl na Rogošićův centr od rohového praporku a zvyšuje vedení svého týmu na 2:0!

34
    Hosté tlačí, Tomković z dobré pozice opět minul branku.

32
    Pacini míří na druhé straně rozehrát rohový kop.

30
    Favorit utkání z Podgorice jde ve 30. minutě do vedení po dobře zahraném přímém volném kopu. Vladislav Rogošić našel připraveného MOMCILA RASPOPOVIČE, který se v šestnáctce nemýlil!

24
    Další rohový kop pro Budućnost.

23
    Hostující Vujačić nachytán v postavení mimo hru.

21
    Ljuljanović si připisuje další zákrok proti střele Paciniho, domácí tým v posledních minutách překvapivě aktivnější.

19
    Další střela Della Valleho tentokrát končí mimo branku.

17
    První nebezpečí před brankou Podgorici, po rohu se ke střele dostal Della Valle, Ljuljanović ale ukázal svou sílu v brance.

15
    Deni Hočko vystřelil mimo tři tyče.

13
    Rogošičóvi se ale při rozehrávání od rohového praporku příliš nedaří.

12
    Další rohový kop pro hosty.

9
    Raičevićovu střelu krotí domácí brankář Bicchiarelli.

8
    Podgorica začala aktivně, v krátké době kopala dva rohy.

1

SS Folgore/Falciano: Bicchiarelli – M. Muraccini, Muccini, Paglialonga, Sartori – Loiodice – Della Valle, Nucci, Pacini (C), Perrotta – Ceschi
    Náhradníci: Lazzaro – Guidi, Berardi, Riccardi, Ottaviani, Vagnetti, Berretti
    Trenér: Nicola Berardi.

FK Budućnost Podgorica: Ljuljanović – Vukčević, Tomković (C), Kopitović, Raspopović – Hočko, Raičković – Rogošić, Raičević, Ilinčić – Vujačić
    Náhradníci: Asanović – Roganović, Banović, Janketić, Kazić, Milošević, Burzanović
    Trenér: Goran Perišić.

Rozhodčí: Árnason – Sigurdsson, Valdimarsson (Island).

FK BUDUĆNOST PODGORICA

Tým z černohorské Podgorice je v poslední letech pravidelným účastníkem evropských pohárů. Budućnost se v historii, kdy ještě patřila Černá Hora pod Jugoslávii pohybovala na rozmezí první a druhé ligy, v samostatné černohorské soutěži ale patří k samé špičce.

Dvakrát dokázala Budućnost získat mistrovský titul, pětkrát skončila druhá, do letošních bojů v Evropě se dostal loňským čtvrtým místem v lize.

Ačkoliv je Podgorica pravidelným účastníkem evropských pohárů, v podstatě nikdy nedosáhla výraznějšího úspěchu, jediný postup v posledních letech zaznamenala v sezóně 2010-11, když v druhém předkole Evropské ligy vyřadila ázerbajdžánský tým FK Baku.

SS FOLGORE/FALCIANO

Sanmarinský tým SS Folgore/Falciano moc lidem v České republice asi nic neřekne, čemuž se ani nejde divit. Klub vznikl v roce 1972, třikrát v historii dokázal vyhrát mistrovský titul, dvakrát získal místní pohár.

Jednou v historii už si Evropské poháry tým z jednoho z nejmenších států v Evropě zahrál, a to v sezóně 2000-01, kdy v rámci předkola Poháru UEFA nestačil na švýcarskou Basilej (1:5 a 0:7).

Do letošních bojů v Evropě se dostal úspěšným play-off sanmarinské ligy, když prohráli až finálový souboj o místenku v Lize mistrů s týmem La Fiorita.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého evropského fotbalu. Ačkoliv Mistrovství světa je stále v plném proudu, už tento týden odstartovala nová sezóna evropských pohárů. Dnes je na programu velká porce úvodních zápasů 1. předkola Evropské ligy, v jednom z nich se utkají SS Folgore/Falciano a FK Budućnost Podgorica!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.