Bílý trikot: Peter Sagan (Cannondale)/ vozí Michal Kwiatkowski (OPQS)
    Puntíkatý trikot: Cyril Lemoine (Cofidis)
    Červené číslo pro nejbojovnějšího jezdce etapy: Martin Elmiger (IAM)
    Nejlepší tým: Astana Pro Cycling

Nejbojovnějším jezdcem sedmé etapy byl zvolen Švýcar Martin Elmiger.

Vítězem etapy se stal Matteo Trantin z týmu Omega Pharma- Quick Step, který vyhrál svojí druhou etapu na Tour.

V průběžném pořadí Tour k mnoha změnám nedošlo, ale pár se jich přeci jen najde. Z první desítky například vypadl Švýcar Fabian Cancellara.

Žlutý dres nadále hájí Vincenzo Nibali o dvě vteřiny před týmovým kolegou Jakobem Fuglsangem. V zeleném nadále jezdí neohroženě Peter Sagan, který vede i mezi mladými jezdci v soutěži o bílý dres, který však nosí druhý v pořadí Michael Kwiatkowski. V čele soutěže o puntíkatý dres pak vede Cyril Lemoine z Cofidisu, ale zítra přijdou první opravdové horské prémie a je velmi pravděpodobné, že přijde změna.

Velkým zklamáním byla dnešní etapa pro Tejaye Van Garderena, který měl pád 15 kilometrů před cílem. Nakonec nabral ztrátu minutu a dvou vteřin, celkově pak ztrácí bezmála tři a půl minuty.

Je za námi nakonec velice zajímavá sedmá etapa. V závěru jsme viděli několik nástupů i pádů. Velký favorit dnešní etapy Peter Sagan nakonec bojoval a prohrál na cílové čáře o špičku galusky s Italem Matteem Trentinem. Velký boj to byl nejen o vítězství, ale i o další pozice. V závěru se ukázal vpředu i Leopold König, jenže pád 900 metrů před cílem ho připravil o možnost výrazněji promluvit do pořadí na čelních místech.