Frýdek-Místek – Prostějov 0:2 (kon.) | Žižkov – Vyšehrad 5:0 (kon.) | Slavia B – Chomutov 2:1 (kon.)
SK Slavia Praha B
2:1 (2:1)
FC Chomutov
Úterý 22.07.2014, 17:00 • SC Xaverov Horní Počernice • Přípravný zápas

Druhý poločas byl již vyrovnanější a šance byly na obou stranách, na straně Slavie bylo k vidění hodně chyb, zato Chomutov doplácel na horší komunikaci. (19:03:29)

Kadavý jistě proměnil a Slavia vítězí i na penalty – 4:2!

Další břevno Chomutovského hráče – 3:2!

Mysliveček nedává šanci brankáři – 3:2!

Hosté vyrovnávají – 2:2!

Prosek bez problému – 2:1!

Chomutov trefuje břevno – 1:1!

Vitarigov netrefuje – 1:1!

S velkým štěstím hosté vyrovnávají – 1:1!

Sodoma proměňuje – 1:0!

Po skončení zápasu nás ještě čekají penalty.

90

90
    Ještě jedna a asi zřejmě poslední šance Chomutova, jemnou hlavičku v poklidu chytá Berkovec.

90
    A balon se posléze nebezpečně motal ve vápně po vyražení Berkovce, domácí obránce odkopává na roh.

89
    Také Zámečník se pokusil o parádičky a dostal do protiútoku soupeře. Po dvojitém faulu se bude kopat standardka.

87
    Velmi zbytečně nasadil Fialka jesličky protihráči, jelikož přišel o balon a z protiútoku měli hosté gólovou šanci, Berkovec vytáhl parádní a jistý zákrok.

85
    Opět po odmlce zaútočili hosté, kteří se ve vápně drželi delší čas, ani po rohovém kopu neprošel balon za Berkovce.

84
    Zákeřnější faul na Vitarigova, rozehrávka se sešívaným později vůbec nepovedla.

83
    Steve už na sebe musí mít vztek, opět se ocitl v ofsajdu.

81
    V akci Steve, jeho pokus končí mimo.

81
    Bejbl nakonec ve hře nemůže pokračovat, místo něj nastupuje na pár minut Zámečník.

79
    Tvrdý faul na Bejbla ocenil rozhodčí žlutou kartou, i nyní se za tento zbytečný faul v přípravném utkání dalo vylučovat.

79
    Také Chomutov si zaútočil, obrana sešívaných pozorná.

78
    Velmi aktivní Steve bojuje co nejvíce to jde, zatím ale nemá moc štěstí a balony mu utíkají.

76
    Protiútok hostí vedl jediný hráč, který také nic nemohl vytvořit a pouze přihrál do druhé vlny, tam se k balonu nedostal ani jeden spoluhráč.

75
    Celkem nadějný útok slávisté sami kazí, od Sodomy nedostal ideální přihrávku Steve a poblíž stojí Bejbl už měl k balonu daleko.

75
    Hra začíná být agresivnější, k vidění je daleko více soubojů.

73
    Kadavý byl stažen ve vápně, tuto spornou situaci rozhodčí neposoudil jako faul na penaltu a nechal pokračovat ve hře.

71
    Slávisté delší dobu kombinovali na své půlce, při pokusu dostat se do útoku o něj sami přišli.

68
    Oba týmy se připravovali na rohový kop jako na slavnostní událost, následné provedení bylo ihned ukončeno na hlavě prvního slávistického obránce.

67
    Chomutovští chtěli vystřídat již dříve, ale k němu se dostávají až nyní. Střídající hráči museli na půlce čekat pár minut.

65
    Steve si zatím nedává moc pozor na ofsajdy a objevuje se v něm již poněkolikáté.

64
    Aktuálně je k vidění méně pohledná pasáž, oba celky se navzájem dosti dobře brání.

61
    Po faulu Vitarigova měli na kopačkách standardku hosté, balon si našel cestu pouze mimo bránu.

58
    Po faulu zahrávali sešívaní přímý kop, Kadavý se dostal k velmi nepřesné hlavičce.

58
    Steve byl opět vidět, ve snaze dostat se přes obránce se provinil útočným faulem.

55
    Steve se hlásil o balon, který mu Mysliveček poslal pozdě a trochu mimo. Následnou aktivitou se k balonu prvně jmenovaný nakonec dostal a být lépe postavený, mohl po zaváhání brankáře zakončovat do odkryté brány.

54
    Sodomův celkem dobrý centr šel daleko mimo spoluhráče.

51
    Chomutovští se sami vystavují ofsajdu, špatná domluva je příčinnou.

49
    Druhý poločas rozjíždí aktivněji opět slávisté, jejich soupeř ale nyní daleko lépe brání.

47
    Do druhého poločasu vstupuje Slavia po osminásobném střídání.

46

V prvním poločase jsme sledovali celkem ofenzivní fotbal. Na obou stranách bylo spoustu nepřesností, ale k vidění bylo i několik pohledných akcí. Do vedení šli rychle sešívaní, když se k balonu dostal osamocený Fotr a suverénně proměnil. Poté se prosadil také Dostál, který do brány chytře sklepl balon. Chomutov, který nepřipomínal celek z třetí ligy se ale po druhém inkasovaném gólu trochu vzchopil a dokázal snížit, Berkovec na tuto střelu neměl moc nárok.

Po prvním poločase následuje pauza na 10 minut.

45

45
    Pár vteřin před koncem prvního poločasu dostali hosté možnost standardní situace, Berkovec balon bezpečně ukryl.

42
    Před koncem poločasu se u balonu pokouší držet hosté, Ti ale doplácí na kostrbatou rozehrávku.

40
    Chomutov právě vstřelil branku!

Po nevyužité standardce přichází protiútok Chomutova, který končí gólem. Berkovec si na balon sáhl, ale neměl šanci ho vytěsnit mimo bránu – 2:1!

39
    Chomutovský gólman sundal Zámečníka jako poslední muž v poli, místo červené ale přichází žlutá karta. Jméno brankáře ani doplnit nemohu, nemá na zádech číslo.

38
    První větší šance Chomutova, útočník ale svůj pád zřejmě přihrál a penalta se rozhodně pískat nemusela.

35
    Chomutovští dnes nehrají nijak slavný fotbal, několik hráčů doslova ani nedokáže pořádně nahrát.

32
    Slavia právě vstřelila branku!

Novák si dvakrát zopakoval rohový kop a z toho druhého se Slavia prosazuje, odražený balon chytře sklepl MARTIN DOSTÁL přímo k tyči a nedal žádnou šanci gólmanovi – 2:0!

30
    Krásná kombinace a centr Dostála na Zámečníka, před kterým byl balon poslán protihráčem na roh.

29
    Která ale vyrovnání nepřinesla, hlavička hostujícího hráče končí mimo bránu Berkovce.

28
    Krátká pauza pro občerstvení hráčů, za pár okamžiků se bude pokračovat standardkou pro Chomutov z cca 25ti metrů.

27
    Další podobné střela z kopaček Nováka, ani on se netrefuje mezi tři tyče.

25
    Salašovič pokusil střelu z velké dálky, bránu netrefuje.

23
    Fotrova přihrávka se mohla dostat k osamoceným spoluhráčům, balon ale neprošel přes zeď.

20
    Peterka se ocitl v další střelecky výhodně pozici, branku trestuhodně úplně minul.

19
    První rohový kop v zápase měli na svých kopačkách hosté, zakončení k vidění nebylo.

18
    Peterka ve vyložené šanci, brankář mu zmenšil úhel a slávistický mladík neuspěl.

18
    Pokus chomutovských končí opět ubráněním v podání slávistických obránců.

14
    Nadějný protiútok sešívaných překazil Peterka svým přetaženým centrem.

13
    Zámečníkovi se nepovedla přihrávka na křídlo a k balonu se po další odmlce dostali hosté na útočné půlce, nicméně nic opět neukázali.

12
    Úsměvná pasáž pro fanoušky, Fotr si nabíhal na centr, který zpracovával pozadu hlavou.

10
    Fotrovi byl odmáván ofsajd.

8
    Zatím jasně lepší a aktivnější slávisté si připsali další útok, Proškova střela byla odražena obráncem do autu.

6
    V další velké šanci se po rozehrání ocitl Prošek, nyní si ale dal záležet chomutovský gólman.

5

Ale nyní udělal Chomutov obrovskou hrubku. Balon prošel na úplně volného OSKARA FOTRA a ten si v souboji s brankářem počínal skvěle – 1:0!

4
    Slávisté hrají skvěle v obraně, ale finální fáze se zatím vůbec nedaří.

2
    Salašovič se pokoušel o lob přes obranu, ten letěl mimo spoluhráče a do zámezí.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči Slavie, kterým balon po pár vteřinách utekl až k bráně soupeře.

1

SK Slavia Praha U21: Berkovec – Dostál, Kodr, Fialka, Bejbl – Salašovič, Novák – Prošek, Peterka, Zámečník – Fotr
    Náhradníci: Kadavý, Pelikán, Prosek, Vitarigov, Möglich, Mysliveček, Sodoma, Soukup

FC Chomutov: XXX
    Náhradníci: XXX

Rozhodčí: XXX.

V dnešním utkání nebude k dispozici sestava celku Chomutova, který nám ji neposkytl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Kunc

Branky: 5. Fotr, 32. Dostál – 40. ???

Karty:   39. ??? (CHM), 79. ??? (CHM)

SK Slavia Praha B: ...
    sestava 1. poločas: Berkovec – Dostál, Kodr, Fialka, Bejbl – Salašovič, Novák – Prošek, Peterka, Zámečník – Fotr.
    ...
    sestava 2. poločas: Berkovec – Kadavý, Pelikán, Fialka, Bejbl (81. Zámečník) – Prosek, Vitarigov, Möglich, Mysliveček, Sodoma – Steve