Šafářová – Mladenovicová 1:2 (kon.) | Plíšková – Erakovičová 1:2 (kon.)
Jekatěrina Makarovová (2)
2
6 6
sk Úterý 29.07.2014, 20:19WTA Washington - Mubadala Citi DC Open (tvrdý povrch)

Je jasné, že Rybáriková stratí po tejto prehre a neobhájení titulu pozície v rebríčku WTA. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (21:13:44)

Koniec zápasu

1:6
    A je dobojované! Jekaterina Makarovová už druhý mečbol premieňa a tak po setoch 6:1 a 6:1 pomerne hladko vyradila Magdalénu Rybárikovú, ktorá prišla do Washingtonu obhájiť minuloročný titul.

40-A
    Makarovová bude mať po winneri ďalší mečbol!

40-40
    Ale ten ešte nedokázala premeniť.

40-A
    Prvý mečbol pre Jekaterinu Makarovovú!

40-40
    Nasadená dvojka turnaja Makarovová odpovedá víťazným úderom.

40-30
    Naša tenistka má k dispozícii gembol,

30-30
    Rybáriková dorovnáva na 30:30 a bude bojovať o gembol.

15-30
    Makarovová je už len dve loptičky od postupu do ďalšieho kola.

15-15
    Slovenka kontruje priamym bodom z prvého podania.

0-15
    Ruská tenistka začína úspešne aj na príjme, keď Rybáriková nevedela reagovať na jej ritern.

1:5
    Jekaterina Makarovová čistou hrou potvrdila brejk z predošlej hry a už len jeden game ju delí od víťazstva v tomto zápase.

0-40
    Tri gemboly pre Makarovovú!

0-30
    Teraz sa oprela o druhé podanie a vedie 0:30.

0-15
    Makarovová zahájila šiestu hru druhého setu priamym bodom.

1:4
    A prvý hneď premieňa! Jekaterina Makarovová opäť odskakuje Rybárikovej na rozdiel dvoch brejkov. 1:4.

15-40
    Víťazný ritern prináša Makarovovej dva brejkboly!

15-30
    Siedma dvojchyba Rybárikovej posúva Makarovovú do vedenia 15:30

15-15
    Makarovová odpovedá za pomoci slabého druhého podania slovenskej tenistky.

15-0
    Svoj piaty servis zápasu začína podľa predstáv.

1:3
    Výborne! Magda Rybáriková dokázala vziať späť jedno stratené podanie a znížila stav druhého setu na 1:3.

A-40
    Výhoda a druhý brejkbol pre Rybárikovú.

40-40
    Zhoda. Makarovová hrozbu zmazala priamym bodom z prvého podania.

40-30
    Slovenka má na rakete brejkbolovú šancu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Rybáriková predviedla štvrtý víťazný ritern.

15-30
    Až teraz prišlo zníženie Rybárikovej po druhom podaní Makarovovej.

0-30
    Rybáriková nemá na riterne narozdiel od svojej súperky potrebnú úspešnosť.

0-15
    Makarovová vstupuje do štvrtej hry cez víťazné druhé podanie.

0:3
    A ten na našu smolu premieňa! Jekaterina Makarovová vzala už druhý servis Rybárikovej v druhom sete a dostáva sa tak do vedenia 0:3.

30-40
    Ďalší brejkbol pre Makarovovú!

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Magda si pomohla opäť prvým podaním, tentokrát už nemala súpera presnú mušku.

15-15
    Makarovová ale kontruje víťazným riternom po prvom podaní Rybárikovej.

15-0
    Tretí game druhého setu odštartovala Slovenka priamym fiftínom z prvého podania.

0:2
    Hneď prvý Makarovová premenila a tak potvrdila brejk z predošlej hry druhého setu. 0:2 S Rybárikovou to nevyzerá dobre.

0-40
    Rázom má Makarovová k dispozícii tri gemboly!

0-30
    Teraz sa opäť oprela o prvé podanie a Rybáriková sa nedokázala dostať do výmeny.

0-15
    Ruska postupne zvyšuje úspešnosť prvého podania. 0:15.

0:1
    Jekaterina Makarovová berie už prvý servis Rybárikovej v druhom sete a ujíma sa vedenia 0:1.

40-A
    Neuveriteľné! Šiesta dvojchyba Rybárikovej prináša Makarovovej ďalší brejkbol.

40-40
    Zhoda. Priamy bod z prvého podania doslova zachránil Rybárikovú.

30-40
    Prvý brejkbol Magda odvrátila tretím esom.

15-40
    Napriek tomu bude čeliť dvom brejkbolom súperky po víťaznom riterne!

15-30
    Rybáriková znižuje až teraz po úspešnom prvom podaní.

0-30
    Následne sa naša reprezentantka dopustila piatej dvojchyby.

0-15
    Do druhého setu vstupuje lepšie Makarovová, ktorá uspela vo výmene po prvom podaní Slovenky.

1:6
    Jekaterina Makarovová bez výraznejších problémov víťazí v prvom sete nad Magdalénou Rybárikovou pomerom 6:1. Pre obhajkyňu titulu to je nezávideniahodná situácia.

30-40
    Prvý setbol pre Makarovovú!

30-30

30-15
    Slovenka ide do vedenia vďaka siedmemu víťaznému prvému servisu.

15-15
    Rybáriková zapracovala na riterne a dorovnala na 15:15.

0-15
    Servis na zisk prvého setu začína Makarovová priamym bodom z prvého podania.

1:5
    Magdaléna Rybáriková zabránila kanárovi, keď svoj servis zakončila druhým esom. 1:5.

40-15
    Dva gemboly pre Rybárikovú!

30-15
    Tá je už napravená víťazným prvým podaním.

15-15
    Vzápätí však spravila štvrtú dvojchybu.

15-0
    Servis o udržanie sa v prvom sete zahájila Rybáriková podľa predstáv.

0:5
    Jekaterina Makarovová zvládla potvrdiť aj druhý brejk a už len game ju delí od víťazstva v prvom sete.

40-A
    Výhoda Makarovová, opäť víťazné prvé podanie.

40-40
    Teraz už zapracovalo prvé podanie Makarovovej a máme tu zhodu.

40-30
    Brejkbol pre Rybárikovú!

30-30

30-15
    Ruská tenistka sa oprela do druhého servisu a znížila na 30:15.

30-0
    Slovenka následne uspela vo výmene úspešným forhendom.

15-0
    Rybáriková začína na príjme nádejne, už musí dávať do toho všetko.

0:4
    Druhý však už nie a tak Jekaterina Makarovová berie druhý servis Rybárikovej v prvom sete a vedie už hrozivých 0:4.

30-40
    Ten prvý naša tenistka zmazala cez prvé podanie.

15-40
    Hneď na to však zaúradovala Ruska a má k dispozícii dva brejkboly!

15-30
    Magda sa teraz oprela o prvé podanie a znížila na 15:30.

0-30
    Slovenke sa absolútne nedarí a súperka využíva každú príležitosť na útok.

0-15
    Makarovová sa presadila riternom po druhom podaní Slovenky.

0:3
    Jekaterina Makarovová bez problémov potvrdila brejk z predošlej hry a v prvom sete vedie 0:3.

15-40
    Síce je percentuálna úspešnosť prvého servisu Makarovovej mizerná, druhý servis jej ide veľmi dobre. Dva gemboly.

15-30
    Vo výmene po druhom podaní Makarovovej uspela Rybáriková a tak je znížené na 15:30.

0-30
    Následne prišiel piaty víťazný druhý servis a stav 0:30.

0-15
    Ruska otvára druhý servis cez víťazné druhé podanie.

0:2
    Žiaľ, Slovenka Rybáriková robí tretiu dvojchybu v priebehu jednej hry a prichádza o svoj prvý servis. 0:2.

40-A
    Ritern Makarovovej po druhom podaní Rybárikovej prináša druhý brejkbol.

40-40
    Ten dokázala Magda odvrátiť prvým esom.

30-40
    Makarovová sa dostáva ku brejkbolu!

30-30
    Avšak Rybáriková si nedala pozor a po druhej dvojchybe je to po 30 na oboch stranách.

30-15
    Tú naša reprezentantka napravila priamym bodom z prvého podania.

15-15
    Lenže po dvojchybe je dorovnané na 15:15.

15-0
    Rybáriková vstupuje na servis víťazným prvým podaním.

0:1
    Jekaterina Makarovová sa síce natrápila, ale nakoniec svoj prvý servis dokázala podržať. 0:1.

40-A
    Fiftín z druhého podania a výhoda Makarovovej.

40-40
    Zhoda. Makarovová hrozbu odvrátila cez druhé podanie.

40-30
    A vzápätí má prvý brejkbol! Je za tým víťazný ritern.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Magda sa oprela o ritern po druhom podaní súperky.

15-30
    Rybáriková znižuje na 15:30 vďaka nevynútenej chybe ruskej tenistky.

0-30
    Následne Rybárikovej ritern končí v aute.

0-15
    Makarovová vstupuje do zápasu priamym bodom z prvého podania.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Príjemný večer všetkým priaznivcom kvalitného ženského tenisu. V americkom hlavnom meste Washington dnes pokračuje WTA turnaj na tvrdom povrchu druhým hracím dňom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom 1.kola medzi Magdalénou Rybárikovou a Jekaterinou Makarovovou. Pôjde o tretí vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Magda vedie vo vzájomnej bilancii 2:0. Naposledy súperku zdolala pred rokom na tom istom turnaji v semifinálovom zápase po setoch 6:2 a 6:0. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 20:00 SEČ.

25-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 37.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie bola na 31.mieste. Na tomto turnaji štartuje po tretí krát a treba podotknúť, že štartuje ako obhajkyňa minuloročného titulu! Magda však turnaj v americkom hlavnom meste nevyhrala len v roku 2013, ale aj 2012. Jej aktuálna forma je však znepokojujúca. V tejto sezóne vyhrala len 12 zápas a až 19 prehrala. Minulý týždeň prehrala už v prvom kole turnaja v Baku s Egučiovou 4:6 a 6:7.

Jekaterina Makarovová

26-ročná ruská tenistka je aktuálne na 20.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola aj na 9.mieste. Na tomto turnaji štartuje po druhý krát, minulý rok prehrala v spomínanom semifinále práve s Rybárikovou. Jej tohtosezónna bilancia je 24 víťazstiev a 11 prehier. Naposledy sa Makarovová predstavila ešte na Wimbledone, kde bola pomerne úspešná. Jej cesta sa skončila až vo štvrťfinále, kde ju zdolala neskoršia semifinalista Lucie Šafářová 6:3 a 6:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.