Sparta – Ostrava 2:0 (kon.) | Příbram – Jablonec 0:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Dukla Praha 0:4 (kon.)
Liberec – Plzeň 6:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Znojmo – Slavia 2:3 (kon.)
Táborsko – Jihlava 2:5 (kon.) | Hr. Králové – Brno 1:0 (kon.) | Třinec – Varnsdorf 4:0 (kon.)
AC Sparta Praha
2:0 (1:0)
FC Baník Ostrava
Pondělí 04.08.2014, 13:00 • TC AC Sparta Praha, Strahov • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítejte u zápasu 2. kola Juniorské ligy. Na pražském Strahově se nám představí v zajímavém duelu týmy AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava. Zápasem, jehož výkop je naplánován na jednu hodinu po poledni, Vás provede v podrobném onlajnu Jiří Čihák.

Sparťané před novou sezonou zrušili svůj rezervní tým s tím, že se budou více soustředit na Juniorskou ligu. V ní se zatím letenským příliš nedařilo, v dosavadních dvou ročnících soutěže skončila Sparta na šesté a jedenácté příčce.

Vstup do nového ročníku této soutěže svěřencům trenéra Michala Horňáka také nevyšel úplně podle představ. V zápase proti Vysočině Jihlava Pražané neproměnili hned několik zajímavých šancí a po přestávce inkasovali z pokutového kopu. Utkání v Jihlavě ale nakonec skončilo remízou, neboť domácí Pedro si do vlastní branky srazil centr Peška.

Ostravský Baník by v letošní sezoně rád navázal na uplynulý ročník, kdy se umístil na šesté pozici. V premiérové sezoně Juniorské ligy ovšem baníkovci skončili na poslední příčce za pražskými Bohemians. První kolo nového ročníku ale svěřencům trenéra Radomíra Korytáře vyšlo. Ve slezském derby s Třincem zvítězili těsně 1:0, když se několik minut před koncem prosadil útočník Jakub Šašinka.

Vítejte na zamračeném Strahově. Druhé kolo Juniorské ligy dnes proti sobě svede týmy domácí Sparty Praha a hostujícího Braníku Ostrava. Zajímavý duel začíná již za malou chvíli, sledujte vše v našem podrobném onlajnu!

AC Sparta Praha: Vorel – Kadlec, Matějka,Toml, Macháč – Pešek, Čavoš (c), Kulhánek, Miskovič – Schick, Jurdík
    Náhradníci: Hovorka, Šíma, Vokoun, Surmaj, Mejdr, Kitanovič, Pellegriny

FC Baník Ostrava: Macej – Kaša, Helešic, Opatřil, Behan, Byrtus (c), Kundrátek, Celba, Tomšů, Stronati, Petrus
    Náhradníci: Špavelko, Honiš, Ožvolda, Čech, Šašinka, Hrdlička, Jaška

Rozhodčí: Lerch – Fišer, Koval.

Jedenáctky obou mužstev již nastupují na hrací plochu, zápas Sparty s Baníkem začne za okamžik.

1

1
    Výkopem domácí Sparty začal duel 2. kola Juniorské ligy.

1
    Sparťané budou mít k dispozici standardní situaci z pravé strany.

2
    Sparta právě vstřelila branku!
    To je vstup do zápasu! Domácí rozehráli standardní situaci na krátko k RICHARDU MACHÁČOVI. Ten si na hranici velkého vápna připravil míč na levačku a jeho tečovaná střela zaplula do ostravské branky!

4
    Čavoš byl při rozehrávce faulovaný Opatřilem, sparťané zůstanou v držení míče.

5
    Další faul na sparťanského kapitána, domácí se pokusí ohrozit Maceje postupným útokem.

6
    Sparta zatím svého soupeře tlačí, ostravský Baník se nemůže vůbec dostat z vlastní poloviny.

7
    Baník mohl zaútočit, nepřesnou přihrávkou však zhatil celou akci Behan.

8
    Tak až nyní se baníkovci dostali na dostřel! Z pravé stran odcentroval do šestnáctky Celba, hlavičkující Petrus branku minul.

9
    Domácí Toml zkoušel dlouhou přihrávku založit útočnou akci, našel ale pouze jednoho z ostravských obránců.

10
    Po dalším faulu hostí je míč v držení Sparty.

11
    Hra se v posledních minutách trochu vyrovnala, nyní je v držení míče Baník, který se pokouší o postupný útok.

12
    Domácí obrana odolala, ovšem pouze za cenu dlouhého odkopu.

13
    Teď ale opět zahrozila Sparta! Patrik Schick šel z pravé strany sám na bránu, celou situaci chtěl řešit technickým obstřelem, jenže branku minul.

14
    Jakub Pešek se podobně jako jeho spoluhráč Schick prodral z prava do pokutového území. Dostal se však příliš blízko k brankáři Macejovi, který mu znemožnil zakončit.

15
    Na polovině hřiště byl znovu faulovaný kapitán Sparty Čavoš, domácí jsou opět u míče.

16
    Dlouhý centr na hostujícího Celbu pohlídal důrazný Macháč, míč do hry vrátí brankář Vorel.

18
    Petrus byl atakovaný Macháčem, hosté se dožadují odpískání faulu, to se však neděje a sparťané mohou opět hrozit.

19
    Kadlec poslal Vorlovi těžkou přihrávku, domácí brankář to však zvládl a rozehrál další útočnou akci Sparty.

20
    Vorel hledal dalším dlouhým nákopem Jurdíka, obránce Stronati míč ale zachytil.

23
    Celba se pustil na drzý průnik do velkého vápna Sparty, domácí obránci jej však čistě o míč obrali.

24
    Kadlec přihrával do běhu Peškovi, baníkovci přihrávku odvrátili na rohový kop.

24
    Kaša centr z rohu opět odvrátil jen k rohovému praporku.

25
    A další roh pro domácí Spartu.

25
    Třetí roh již Baník odvrátil do bezpečí a vyrazil do protiútoku, Behanův centr do pokutového území však nikoho v bílém nenašel.

26
    Baník se hru pokouší uklidnit a kombinuje na vlastní polovině hřiště.

27
    Míč ale končí v zámezí a od vlastní brány rozehrává Vorel.

28
    Jurdík byl faulován na polovině hřiště, Sparta na krátko rozehrála další standardní situaci.

28
    Petrus přiklepl míč Opatřilovi, který z dvaceti metrů zkusil vystřelit, vytloukl ovšem pouze sparťanské bloky.

29
    Nemístné chování Filipa Kašy vyřešil domluvou sudí Lerch.

30
    Sparťané se pokoušel i postupný útok, Macháč ale nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku, a při následné snaze získat míč zpět, fauloval.

31
    Miskovič vybojoval pro domácí další rohový kop.

31
    Čavošův centr vyboxoval mimo pokutové území brankář Macej.

32
    Macháč posílal zajímavý střílený centr do šestnáctky, baníkovci se ale ubránili. Vzápětí to levou nohou zkoušel z úhlu Schick, střela mu vůbec nesedla.

34
    Kapitán Baníku Byrtus vedl útočnou akci, která ztroskotala na pevné čtveřici domácích obránců.

35
    Nyní sledujeme nepříliš pohlednou pasáž utkání. Míč je neustále ve vzduchu a hráči svádí ve středu hřiště nespočet ostrých soubojů.

36
    Po nepřesné střele Kundrátka rozehrál od vlastní svatyně brankář Vorel.

37
    Domácí Milan Jurídk se dostal ke střele z necelých dvaceti metrů, trefil ovšem pouze brankáře Maceje.

37
    Další roh Sparty odhlavičkoval král vzdušného prostoru před brankou Baníku – Filip Kaša.

39
    Velký důraz nyní prokázal Patrik Schick, míč doslova vydoloval z pod nohou dvou hostujících obránců, vyloženou šanci pak ale nepřesnou střelou zahodil.

40
    Po jednom ze soubojů zůstává na zemi Patrik Čavoš, vypadá to ale, že bude v pořádku znovu pokračovat ve hře.

41
    Schick byl faulovaný před pokutovým územím soupeře. Sparta rozehraje přímý volný kop z nějakých třiceti metrů.

42
    Jiří Miskovič vystřelil po zemi, Macejovu branku netrefil.

43
    Jurdík si zády k brance zpracoval centrovaný míč, střela z otočky mu ale nesedla.

45
    Pešek centroval do pokutového území, nikoho v rudém v něm ale nenašel.

45

Je za námi úvodní dějství zápasu Juniorské ligy mezi pražskou Spartou a Baníkem Ostrava. Domácí vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem, již ve 2. minutě totiž prostřelil brankáře Maceje tečovanou střelou Richard Macháč. Hra se v průběhu prvního poločasu trochu vyrovnala, větší příležitosti ale měli junioři ze Sparty. Ty největší spálil útočník Patrik Schick, a tak je poločasové skóre 1:0 ve prospěch domácího týmu.

46

46
    Baník do druhého poločasu jednou vystřídal: Odešel Dominik Tomšů, přišel Dan Ožvolda

47
    Petrus se hnal do pokutového území Sparty, domácí obránci jej ale odzbrojili.

48
    Kadlecův centr odvrátil hostující Stronati pouze k Miskovičovi, jehož dalekonosná střela jen těsně minula ostravskou branku!

50
    Pešek byl faulovaný Kundrátkem, jenž za tento počin uviděl žlutou kartu.

51
    Baník je v úvodu druhé půle živější, sparťané však útočníky hostů drží v dostatečné vzdálenosti od Vorlovy branky.

52
    Za zakopnutí míče po odpískání uviděl žlutou kartu Oldřich Byrtus.

53
    Sparťané mohli vyrazit do protiútoku, jenže Miskovič poslal nepřesnou přihrávku.

54
    Další střídání Baníku: Odešel David Petrus, přišel Jakub Šašinka.

55
    Šašinka se ihned dostal do šance! Po rohovém kopu jen těsně minul hlavou branku.

55
    Stronati se unáhlil a nepřesným nákopem odevzdal míč Spartě.

56
    Poprvé se domácí ve druhém poločase dostali do pokutového území a hned je z toho branka! Milan Jurdík přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího JIŘÍHO KULHÁNKA, který zachoval chladnou hlavu a umístil míč k pravé tyči mimo dosah brankáře!

58
    Pro Baník je tak situace ještě složitější, do druhého poločasu sice Slezané vstoupili aktivně, místo vyrovnání však přišla tvrdá rána v podobě druhé inkasované branky.

59
    Pešek si chtěl sám proklestit cestičku do pokutového území, to se mu nepodařilo.

60
    Kadlec vybojoval pro Spartu rohový kop.

60
    Baník se ubránil a nyní se pokusí zaútočit.

60
    Třetí střídání Baníku Ostrava: Odešel Josef Opatřil, přišel Radim Čech.

63
    Miskovič vybojoval míč a pronikl až do pokutového území, jeho zpětnou přihrávku odvrátili obránci Baníku na rohový kop.

63
    Z této standardní situace se ale Sparta neoprosadila.

64
    Radim Čech střílel zpoza vápna těsně nad břevno, Vorel však tento pokus kontroloval.

66
    Sparťané nyní dlouho obléhali branku Baníku, nakonec ale akci přerušil Kulhánkův útočný faul.

67
    Baník Ostrava opět střídá: Odešel kapitán Oldřich Byrtus, nahradil ho Adam Hrdlička.

68
    Po nepřesné rozehrávce domácí Sparty jsou u míče Ostravané.

69
    Střídá také Sparta: Odešel Patrik Schick, přišel David Surmaj.

71
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal domácí Toml, branku Ostravy netrefil.

72
    Baník po delší době zahrozil! Kaša cpal míč do pokutového území, sparťané odvrátili na roh.

73
    Z rohového kopu Baníku nic nebylo.

74
    Miskovič poslal krásnou přihrávku na Surmaje, toho zastavil ofsajd.

75
    Pešek hledal v pokutovém území Čavoše, tomu míč od nohy utekl.

77
    Sparťanské střídání: Odstoupil Jiří Kulhánek, nastoupil Aleksandar Kitanovič.

78
    Střídající Surmaj obešel brankáře Maceje, poté však z obrovského úhlu nedokázal zamířit přesně. Vybojoval alespoň rohový kop, z něho ale Sparta nebezpečná nebyla.

78
    Baník opět vystřídal: Lukáše Kundrátka nahradil Dominik Špavelko.

80
    Po faulu na polovině Baníku rozehrají standardní situaci sparťané.

81
    Kadlecův centr do pokutového území sebral ze vzduchu brankář Macej.

81
    Kadlec si zřejmě nějak ublížil, po zmíněném centru zůstal ležet u rohového praporku, nyní je v péči lékařů.

82
    Macháč hledal v pokutovém území Surmaje, tomu přihrávka přišla na paty.

83
    Střídání pražské Sparty: Zraněného Milana Kadlece nahradil Jan Mejdr.

85
    Hra se v posledních minutách trochu otevřela. Baník se pokouší o zdramatizování zápasu, zatímco domácí Sparta chodí do nebezpečných protiútoků.

86
    Jeden z rychlých kontrů táhl Jakub Pešek, vzal to na sebe, jenže střela mu ani trochu nesedla.

88
    Sparta Praha střídá: Ze hřiště odešel Milan Jurdík, nahradil ho Ondřej Šíma.

89
    Baníku se v útočné fázi nedaří, všem akcím hostí vždy něco chybí. Musel by se stát zázrak, aby sparťané tento zápas ztratili.

89
    Další střídání Sparty: Jakuba Peška nahradil Petr Hovorka.

90
    Sparťané mohli potvrdit své vítězství, proti byl ale brankář Patrik Macej, který na závěr vytáhl výborný zákrok.

90+1
    Vorel špatně vyběhl, Josef Celba to ale nepotrestal. Brankář Sparty své zaváhání stačil napravit.

90+2

Sparta si připisuje do tabulky první tři body v letošním ročníku Juniorské ligy. Proti Baníku Ostrava předvedla gólové nástupy do obou poločasů, když se nejdříve trefil Richard Macháč a druhou branku přidal Jiří Kulhánek. Baník si za celý zápas nevypracoval žádnou vyloženou šanci a v Praze prohrál zcela zaslouženě.

Z tréninkového centra pražské Sparty je to pro dnešek vše, loučí se s Vámi Jiří Čihák. U fotbalu zase někdy na shledanou! (14:59:09)