Břeclav – Kometa jun. 3:0 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:3 (1:0 po s.n.) | Skalica – Francie U23 5:4 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Havířov 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – High1 5:0 (kon.)
Olomouc – Minsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 6:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 0:2 (kon.)
Trnava – Senica 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Osvětim 1:2 (kon.) | Piešťany – Pavlodar 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Levice 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:4 (0:2 po s.n.) | Kadaň – Litoměřice 2:3 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Zlín – Třinec 3:6 (kon.) | Znojmo – Pardubice 3:5 (kon.)
Vsetín – Přerov 2:1 (1:0 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
High1
Čtvrtek 07.08.2014, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítejte u textového přenosu přípravného utkání, v němž se BK Mladá Boleslav poprvé představí na domácím ledě. Jejím soupeřem bude jihokorejský celek High1. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Tým Bruslařů doznal před sezonou větších změn. Vedení středočeského klubu tak reaguje na skutečnost, že v příští sezoně bude hrát Tipsport extraligu, kam se klub po dvou letech opět vrátil. Bruslařský klub tak opustily některé známé tváře jako třeba Tomáš Nouza, Tomáš Demel, Marek Loskot, Jiří Rys, David Pojkar, Tomáš Jiránek a další. Trenéři chtějí i nadále stavět na mladém kádru, a tak do města automobilů zamířily zvučné, avšak mladé posily. Tým posílili hráči jako třeba Dominik Pacovský, David Květoň, Mitja Robar, Matěj Stříteský a další. Na postu brankáře pak Romana Willa, který odešel zkusit své štěstí do zámoří, nahradil exjihlavský David Rittich.

Bruslaři už mají za sebou úvodní zápas nové sezóny. Na ledě Pardubic prohráli těsně 3:4. Středočeši tahali po celých 60 minut za kratší konec provazu, prosadili se Musil, Lenc a David Vrbata. Vítěznou branku ČSOB Pojišťovny Pardubice vstřelil v čase 52:39 Tomáš Marcinko, účastník Olympiády v Soči i MS v Minsku.

High1

Celek High1 už se jednou na mladoboleslavském ledě představil – rovněž v rámci přípravy před dvěma lety. Utkání tehdy skončilo vítězstvím Bruslařů 3:1, Jihokorejci ale podali velmi srdnatý a houževnatý výkon. Branky zelenobílých vstřelili Frolík, Jiránek a Chaloupka. Tým, jehož domovským stadionem je Goyang Arena pro 2607 diváků, sídlí ve městě Chucheon. Klubovými barvami jsou červená a černá, z pozice trenéra tým vede Kim Youn-sung. Klub byl založen v roce 2004, první sezóny fungoval pod názvem Kangwon Land a ačkoliv hrál korejskou ligu, jeho cílem bylo prorazit do Asia Hockey League, což se podařilo už o rok později.

Dlouhodobou brankářskou jedničkou je Japonec Mistuaki Inoue, v obraně tvrdí muziku 86kg vážící Kanaďan, jenž vlastní i jihokorejský pas a hraje i za tamní reprezentaci: Bryan Young. Osmadvacetiletý bek byl v roce 2004 draftován věhlasným Edmontonem v pátém kole jako 146. hráč celkově a za tým Oilers si připsal 17 startů v NHL. Největší hvězdou týmu je bezpochyby kanadský útočník Michael Swift. Sedmadvacetiletý rodák z Peterborough to v kariéře dotáhl na 194 utkání ve farmářské AHL. Po odchodu na exotickou štaci do Jižní Korey okamžitě začal trhat klubové i ligové rekordy: v rámci celé ligy sbírá nejvíce kanadských bodů na zápas (v sezóně 2013/14 to bylo úctyhodných 2.34 bodu na zápas!) a je týmovým rekordmanem ve všech ofenzívních statistikách – gólech, asistencích a bodech.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Trenčan) – Hruška, Trška, Kučný, Stříteský, Žabka, Vidmar, Čermák – Mikulík, Výborný, Bárta – Květoň, Broš, Látal – Hyka, Musil, Jarůšek – Vrbata, Kubica, Lenc. Trenér: František Výborný.

High1: Han (Park) – Thang, Radja, Song, D. Kim, Jang, Yum – Choi, Kwok, Ryuichi – Ch. Kim, Lee, Park . Min, Cho, Regan. Trenér: Yoonsung Kim.

Rozhodčí: Horinek, Machač – Prokop, Kettner.

Do konce utkání zbývá zhruba pět minut, na ledě je zatím pouze rozbruslující se gólman hostí Jeaik Han.

Oba týmy už jsou nyní na ledové ploše.

00:01

00:17
    Po chybě v domácí rozehrávce se dostal volný kotouč na modrou čáru, kde se ho zmocnil Mike Radja a z první vypálil. Rittich jeho ránu vyrazil do rohu.

01:00
    První zákrok si připisuje gólman High1 Han.

01:27
    Fofrník Látal pronikl po pravém křídle až k Hanově brance, ale neměl dostatečnou podporu ze strany svých spoluhráčů.

02:07
    Mike Radja (HGH) fauloval Borise Žabku a Mladá Boleslav si zahrají první přesilovku dnešního utkání.

02:59
    Hosté ujížděli dva ne jednoho, ale vracející se Vidmar dokázal rodící se nebezpečí uhasit.

03:34
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Pěkná přesilovková souhra a Bruslaři se ujímají vedení. Hyka našel mezi kruhy volného RICHARDA JARŮŠKA, jenž přízemní střelou překonal Hana. Asistence: Tomáš Hyka, Jiří Kučný.

04:49
    Kučný nezpracoval skákavý kotouč na modré čáře, oba týmy střídají.

05:15
    Brankář High1 přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

05:47
    Druhé vyloučení High1 má na svědomí znovu ten samý muž – Američan Mike Radja (HGH).

06:31
    Čermák promáchl na modré, Boleslavští se musí vrátit do středního pásma.

07:19
    Ani Hruškovi jeho pokus nesedl.

07:47
    Hosté hrají v plném počtu.

08:37
    Jihokorejci svou rozehrávku hodně vysunuli, domácí mají s touto činností zatím problémy.

08:50
    Nyní to ale hosté s forčekingem přehnali a MARTIN LÁTAL ujížděl sám na brankáře, jehož i s pořádnou porcí štěstí překonal. Bez asistence.

09:20
    Ofsajd zbrzdil další rodící se možnost Mladé Boleslavi.

09:48
    Vrbata se zčistajasna zjevil před korejským brankářem, ale byl natolik dezorientovaný, že puk do poloodkryté klece nepropasíroval!

11:05
    Pumelici z pravého kruhu Han nadvakrát kryje.

11:24
    Mikulík střílel od modré, brankíř High1 puk vyrazil jen před sebe, kde naštěstí pro hosty nečíhalo žádné nebezpečí.

11:27
    Ryan Thang (HGH) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

11:51
    Další povedená přesilovka domácích, kteří zatím využili dvě početní výhody ze tří! MICHAL BÁRTA přizvednul Výborného prudký pas mimo Hanův dosah. Asistence: David Výborný, Milan Hruška.

12:45
    Tea-an Kwok střílel z hodně ostrého úhlu a na Ritticha si nepřišel.

13:44
    Han radši schoval v rukavici nahození od modré.

14:18
    Lenc z bezprostřední blízkosti těsně minul branku, v následném závaru před Hanovým brankovištěm nedokázal nikdo v bílozeleném protlačit kotouč za čáru.

15:26
    Radja využil další hrubky v domácí rozehrávce, jeho blafák se ale nevešel mezi tři tyče.

16:23
    Bárta našel mezi kruhy volného Milana Mikulíka, proti jeho dělovce ale bravurně zasáhl Han!

16:48
    Ani další Mikulíkův pokus nekončí v brance. Hosté posléze vyhodili na zakázané uvolnění.

17:07
    Rittich radši přikryl kotouč, který se dokutálel až k jeho výsostnému území.

18:07
    Brankář Han opět podržel svůj tým, tentokrát si na něm vylámal zuby David Květoň.

18:07
    Ryan Thang (HGH) je vyloučen na dvě minuty, znovu za hrubost.

18:39
    Donghwan Kim na druhý pokus dokázal vyhodit.

19:06
    Vrbatova pumelice neprošla přes hradbu těl.

19:57
    V posledních sekundách úvodní třetiny ještě vyslal propagační pokus Richard Jarůšek.

20:00

V Mladé Boleslavi právě skončila první dvacetiminutovka. Skóre je zatím jednoznačné (a průběhu hry odpovídající): 3:0. Hokej to není nikterak pohledný, Korejci se sice snaží, ale kvalita je na straně domácího celku. Postupně se prosadili Jarůšek, Látal a Bárta. Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:17
    Hned po vhazování ve středovém kruhu se do zakončení prodral Michal Bárta, ale jeho pokus postrádal přesnost.

21:06
    Látal neudržel balanc, do útoku se ženou hosté.

21:27
    Akce až do kuchyně! David Květoň s Michalem Brošem rozebrali obranu High1 a první jmenovaný předložil před prázdnou branku puk MARTINU LÁTALOVI, který se nemýlil. Asistence: David Květoň, Michal Broš.

22:21
    High1 rozehrává zpoza vlastního brankáře.

23:21
    Jeahyung Cho (HGH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:48
    Hosté dokázali vyhodit až k Rittichovi.

24:53
    Han se překutálel na druhý bok jako při válení sudů a zalehl kotouč.

25:21

25:45
    Rittich vybruslil ze své branky, aby měl k puku blíž, než dotírající Ryan Thang, muž se zkušenosti z NHL, kterou si vyzkoušel v dresu Nashvillu.

26:21
    David Rittich znovu zasahuje, tentokráte proti kapitánovi hostí Chanhwimu Lee.

26:54
    Songova teč nebyla příliš razantní a hlavně ani nemířila mezi tři tyče.

27:39
    Vrbata vypálil těsně nad Hanovu branku.

28:05
    Hanovu koncentraci otestoval nahozením od modré Zdeněk Kubica.

29:27
    Bruslaři se na dobrou minutu usadili v útočném pásmu, ale žádnou šanci si nevytvořili.

29:49
    Až teď letěla na Hana kloudná střela, ale Jihokorejec si s ní poradil.

30:07
    Látal byl zbaven své hole, rozhodčí to posoudili jako čistý zákrok. Nyní jsou v útoku hosté.

31:08
    Žabka uklidňuje hru.

31:15
    A Jeaik Han si v akrobatické pozici připisuje další úspěšný zákrok.

31:34
    Puk se ocitl až v ochozech, bude se vhazovat ve středním pásmu.

32:19
    Thang tečoval kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

33:02
    Musil vybojoval útočné pásmo pro Bruslaře a Hruška střelou švihem otestoval Hanovu lapačku.

33:54
    Kučného projektil trefil gólmana High1 do masky, hra však plyne dál.

34:13
    Nešťastná minuta pro korejského brankáře. Nyní ho do helmy trefila další prudká střela. Hra už je přerušena.

34:23
    Icing hostí znamená další vhazování před otlučeným a otřeseným Hanem.

34:57
    Han nedovolil Látalovi hattrick, domácí šestadvacítka to na něj zkoušela blafákem do forhendu, ale hrdina hostů výtečně zasáhl.

35:46
    Obrana High1 nestíhá a Han je v permanenci, další ránu vyslal Žabka.

36:13
    Jarůšek přebruslil Songa, ale na kotouč nedosáhl. Korejci nahazují do útočné třetiny a odjíždějí střídat.

36:58
    Čermákova rána od modré zanechala pořádnou stopu na vyrážečce Jeaika Hana.

37:45
    Výborný míchal s kotoučem za brankou hostí, situace přímo vybízela k vyzkoušení tzv. Granlundovy kličky, ale domácí kapitán radši zvolil přihrávku zpět do ohně. To se neukázalo jako ideální řešení, hosté se alespoň na chvilku vymanili z tlaku.

39:01
    Rittich znovu musel vyjet až skoro k modré čáře, aby uhasil hrozící nebezpečí.

39:46
    Ve druhé třetině se už nic podstatného zřejmě nestane.

40:00

V prostřední periodě padla jen jedna jediná branka, znovu do sítě High1. Ve 22. minutě zvýšil Martin Látal svým druhým gólem v zápase na 4:0 a tento stav platí až doposud. Hostům nelze upřít snaha, což o to – rvou se jako lvi. Mladoboleslavští jsou ale téměř permanentně nastěhováni za útočnou modrou čarou a na gólmana Hana vysílají jeden střelecký pokus za druhým. Třetí třetina začně přibližně v 18:33.

40:01

40:01
    Střídání brankářů: do branky Mladé Boleslavi nastoupil Adam Trenčan, který vystřídal Davida Ritticha.

40:18
    Výborný měl blízko k páté brance v Hanově síti, ale byl odtlačen Junilem Jangem.

41:06
    Trškova dělovka byla přizvednuta do ochranné sítě.

42:34
    Trenčan si připsal svůj první – nikterak obtížný – zákrok.

43:27
    Kim se snažil dostat se po levém křídle do útočné třetiny, ale jeho plán rázně přerušili mladoboleslavští beci.

44:29
    Na ledové ploše se nic světoborného neděje, ani jeden tým se nesnaží udávat tempo hry. Nelze se divit, když na světelné tabuli svítí stav 4:0.

45:24
    Dnešní utkání sleduje 638 diváků.

45:50
    Kučný se vydal na útočný výlet, ale Han proti jeho střele zasáhl.

46:03
    A úspěšný zákrok si na pažbu připisuje i Adam Trenčan.

46:30
    Broš s Látalem jeli proti dvěma bekům soupeře, ale slibnou šanci překombinovali.

47:15
    Po další střele jednoho z domácích hokejistů se bude vhazovat v útočném pásmu Bruslařů. Kotel Mladé Boleslavi žádá hráče, aby vstřelili pověstného "bůra".

48:24
    Zakázané uvolnění High1.

49:13
    Kubicova rána pravděpodobně zazvonila o pravou tyč Hanovy svatyně!

50:24
    Výborný předložil ideální pas Mikulíkovi, ale Han stihl včas přitisknout betony k sobě.

51:16
    Obrovská šance Boleslavi! První střelu ještě Han vyrazil, při té druhé ale Květoň netrefil odkrytou branku!

51:27
    Trenčan pro jistotu přerušuje hru.

52:18
    David Vrbata protečoval touš do útočné třetiny, tam se ho ale zmocnili hráči High1.

52:46
    Chuljun Kim vyslal na Trenčana zajímavý střelecký pokus, ale domácí gólman si s ním poradil.

53:24
    High1 vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se bude znovu před Hanem.

54:03
    Hra je znovu po zákroku Jeaika Hana přerušena.

54:29
    Hyka předložil puk do střelecké pozice Lencovi, jenž nechal vyniknout hostujícího brankáře.

55:08
    Hyka v krkolomné pozici netrefil odkrytou část branky.

55:26
    Napodruhé to ale Tomáši Hykovi vyšlo! Zbavil se protihráče a v pádu našel před prázdnou brankou RADANA LENCE, který jednoduše poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Hyka.

56:10
    Ofsajd hostí.

56:27
    Milan Mikulík projel celým útočným pásmem a z pravého kruhu otestoval Hanovu pozornost.

57:39
    Oba týmy střídají, Hruška zakládá další útočnou akci Bruslařů.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Choi dlouhým obloukem vyhodil kotouč z vlastní třetiny tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění. Hosté střídají a Mladoboleslavští musí vyklidit útočné pásmo.

59:26
    Puk Čermákovi uniká na modré, ale to ho vůbec nemusí mrzet. Do konce utkání zbývá půlminuta.

60:00

BK Mladá Boleslav vyhrála i třetí třetinu a to poměrem 1:0, na světelné tabuli svítí celkové skóre 5:0. Postupně se prosadili Jarůšek, Látal, Bárta, znovu Látal a Lenc. Hosté z Koreje ale podali velmi srdnatý výkon, za což jim 638 diváků ve ŠKOENERGO Aréně aplauduje. Loučíme se s vámi a přejeme hezký zbytek večera. (19:02:56)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Jarůšek (Hyka, Kučný), 9. Látal, 12. Bárta (Výborný, Hruška), 22. Látal (Květoň, Broš), 56. Lenc (Hyka)

BK Mladá Boleslav: Rittich (41. Trenčan) – Hruška, Trška, Kučný, Stříteský, Žabka, Vidmar, Čermák – Mikulík, Výborný, Bárta – Květoň, Broš, Látal – Hyka, Musil, Jarůšek – Vrbata, Kubica, Lenc. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Horinek, Machač – Prokop, Kettner