Břeclav – Kometa jun. 3:0 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 4:3 (1:0 po s.n.) | Skalica – Francie U23 5:4 (1:0 po s.n.)
Trenčín – Havířov 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – High1 5:0 (kon.)
Olomouc – Minsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 6:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 0:2 (kon.)
Trnava – Senica 4:6 (kon.) | Poruba 2011 – Osvětim 1:2 (kon.) | Piešťany – Pavlodar 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Levice 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:4 (0:2 po s.n.) | Kadaň – Litoměřice 2:3 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Zlín – Třinec 3:6 (kon.) | Znojmo – Pardubice 3:5 (kon.)
Vsetín – Přerov 2:1 (1:0 po s.n.)
Berani Zlín
3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 07.08.2014, 18:00 • ZS Luďka Čajky • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes nás na Zimním stadionu Luďka Čajky čeká repríza loňského semifinále. Úřadující mistr PSG Zlín přivítá na svém ledě dobře známého soupeře, kterými jsou Oceláři Třinec.

Oceláři Třinec

Třinec, který v loňské sezoně vypadl v semifinále právě se svým dnešním soupeřem, udělal ve svém kádru několik změn. Některá zvučná jména sice odešla, ale další přišla. Tým opustilo hned 11 hokejistů včetně Bonka (konec kariéry), Růžičky, Zagrapana, Květoně, nebo Peterka. Do týmu ovšem přišlo 11 nových hráčů v čele s Kleslou, Irglem a Krepsem.

Oceláři sehráli už tři přípravné zápasy. Ve své nové aréně nejprve hostili Liberec a zvítězili 6:2. Poté prohráli v Olomouci 1:2 a v posledním zápase na domácím ledě padli až po nájezdech s účastníkem KHL Dinamem Minsk.

PSG Zlín

Ševce čeká první přípravný zápas a vůbec první zápas od 5. finále s Kometou Brno, kde se Zlín radoval ze svého druhého titulu v historii. Berani tradičně příliš změn v kádru nedělali. Do Finska odešli Honejsek se Zámorským, který se pokusí zabojovat o místo v prvním týmu NY Rangers. Dále pak útočník Marek Melenovský, jenž je na hostování v Jihlavě, ale to je vše. Zlínu se jinak povedlo udržet kádr i s kapitánem Petrem Čajánkem, který se ještě rozhodl pokračovat v kariéře. Tým posílil o Tomáše Žižku a Romana Vlacha. Jinak se trenéři rozhodli dát šancí mladíkům.

Právě mladí hráči by měli dostat prostor i v dnešním utkání. "Chceme vyzkoušet nové varianty složení obran i útoků. Dáme šanci především mladých hokejistům. Vyzkoušíme mladé hráče jako jsou útočníci Popelka, Kovařík, Zaremba nebo Šťastný. V brance nastoupí Libor Kašík, připraven bude Luboš Horčička,“ řekl trenér Rostislav Vlach pro klubový web. Zkušení Čajánek, Leška, Marušák a Žižka dostali pro dnešek volno.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Řezníček, Tesařík, Horák, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Valenta – Popelka, Sedláček, Šťastný, Vlach, Holík, Kovařík, Fořt, Zaremba, Kubiš, Veselý, Matula, Ondráček, Balaštík

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš, Repe, Zíb – Heider, Pisárik, Orsava, Žejdl, Dravecký, Hrňa, Polanský, Irgl, Rufer, Matuš, Gašparovič, Chmielewski, Kindl, Cienciala.

Oba týmy jsou již na ledové ploše a utkání za okamžik začne.

00:01

00:24
    První útok rozjeli Oceláři, ale narazili na zlínskou obranu a ke střele se nedostali.

00:36
    A už tu máme první trest. Dvě minuty za podražení si odsedí třinecký Orsava.

01:04
    Zlínští při snaze o rychlý útok zahráli na zakázané uvolnění.

01:25
    Kašík kryje nahození z poloviny hřiště a Ševci jdou ofenzívy.

01:38
    Ovšem zastavilo je postavení mimo hru.

01:59
    Střela Horáka od modré skončila ztečovaná v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Hrubce.

02:16
    Další ofsajd domácích. Posunutí modrých čar bude v úvodu zřejmě dělat trochu problémy.

02:37
    Domácí při snaze o přečíslení zahráli na zakázané uvolnění. Navíc Oceláři už jsou v plném počtu.

02:55
    Oceláři se po buly dostali do šance. Gašparovič pálil z otočky sám mezi kruhy, ale Kašík svým betonem pohotově vyrazil.

03:54
    Ševci se dostali v útočném pásmu do tlaku a Hrubec se musel činit.

04:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    První gól je na světě. Roman Vlach projel podél mantinelu, nastřelil puk na Hrubce, tomu se kotouč prokutálel kolem betonu a do sítě ho dorazil PAVEL KUBIŠ. Asistence: Roman Vlach

05:03
    Puk je na střídačce, sudí nařizuje vhazování ve středovém kruhu.

05:28
    Ševci vyhráli vhazování v obranném pásmu, ale Matějíčkova přihrávka nenašla útočníka a tak je pískáno zakázané uvolnění.

06:40
    Nepřesnosti na obou stranách, ale nakonec nahozený puk do zlínské třetiny zachytil Dravecký a z kruhu prověřil připravenost Kašíka.

07:10
    Po přihrávce od Hrni se ocitl v šanci Polanský. Sám před Kašíkem však trefil jen beton zlínského brankáře.

07:38
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři dostali domácí pod tlak. Nejprve Chmielewski trefil břevno, ale ofenzíva Třince trvala dál. Polanský se dostal k puku za bránou, předložil ho mezi kruhu, kde si pro něj sjel DAVID NOSEK a mezi betony Kašíka dostal kotouč do sítě. Asistence: Polanský, Chmielewski

09:02
    Oceláři zůstávají aktivnějším týmem. Střelu hned po buly kryl Kašík ramenem a puk následně musel schovat do lapačky.

09:37
    Střela Orsava z vrcholu kruhu vypadla Kašíkovi z výstroje a prokutálela se jen těsně vedle pravé tyčky.

09:37
    Oldřich Horák vyfasoval dvě minuty za podražení. Třinec bude hrát přesilovku.

10:58
    Zlínu se povedlo po dlouhém třineckém obléhání dostat kotouč až za branku Hrubce.

11:52
    Puk je znovu v třineckém obranném pásmu a zlínští v plném počtu.

12:31
    Horák byl sražen za brankou a sudí raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po levici Kašíka.

13:08
    Hosté otáčí zápas a jdou do vedení. Irglovu střelu ještě Kašík vyrazit stihl, ale pouze k neobsazenému JIŘÍMU POLANSKÉMU, který v pohodě doklepl puk do zcela volné branky. Asistence: Irgl, Gašparovič

13:50
    Další kotouč se třepetá v sítí Kašíka. DAVID NOSEK napřáhl od modré, Kašík měl zakrytý výhled a kotouč skončil až v horním růžku branky. Asistence: Jakub Gašparovič, Radim Matuš

15:02
    Zlínský stadion sborovým potleskem povzbuzuje své hráče, kterým se podařilo usadit v útočném pásmu.

16:09
    Jiří Polanský si jde odsedět dvě minuty za hrubost. Zlín bude hrát přesilovku.

17:16
    V obrovské šanci se ocitl Petr Holík. Ten dostal přihrávku před odkrytou branku, jenže puk mu zřejmě skočil a trefil pouze konstrukci branky.

18:13
    Hosté jsou v plném počtu a Jiří Polanský se ihned vydává na útočný výlet.

18:31
    Třineckou akci zastavuje ofsajd. Bude se tedy vhazovat.

19:00
    Minuta do konce třetiny u puku jsou v útočném pásmu hosté.

19:38
    Chmielewski střílel od modré, jeho střelu tečoval zlínský obránce a málem tím svému brankáři uškodil. Kašík se musel natáhnout jak dlouhý, tak široký, aby puk zastavil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:52.

Úvodní třetina zápasu je za námi a lepším týmem je zatím Třinec. Hosté měli víc ze hry, více šancí a také vstřelil více gólů. Nutno podotknout, že mistr dnes hraje své první přípravné utkání. To Třinec už je v tempu a má za sebou již tři zápasy.

20:01

20:30
    Domácí ztratili v útočné třetině puk a ke střele se dostal jeden z útočníků Ocelářů. Kašík musel zasahovat ramenem.

21:04
    Třinec se do útočného pásma nepodívá. Sudí píská ofsajd.

21:22
    Zlínská obrana opět hoří. Chmielewski se dostal až mezi kruhy a Kašík musel vytáhnou další ze svých pohotových zákroků. Naštěstí pro Zlín se pak neujala ani následná střela od modré.

22:29
    Tomáš Fořt obral váhajícího třineckého obránce o puk. Jenže na Hrubce najížděl moc z úhlu a tak hostujícími brankáři jen vyprášil betony.

23:36
    Třinečtí se usídlili v útočném pásmu. Polanský hledal před brankou svého spoluhráče, ale bohužel pro Třinec nenašel. Přesto Oceláři vybojovali alespoň vhazování před zlínskou bránou.

24:08
    Za hákování odchází na trestnou zlínský Ondřej Veselý.

24:27
    Ondráček se dostal s pukem do útočného pásma, ale jeho střela z otočky skončila mimo branku.

24:49
    Doudera napřáhl od modré, ovšem našel jen připraveného Kašíka.

25:00
    Zlínští se osvobozují vyhozením k třinecké bráně.

25:23
    Přesilovka je využita. Třinec navyšuje své vedení. JAKUB ORSAVA se šikovně s pukem natlačil až před Kašíka a poté puk zasunul ke vzdálenější tyči. Asistence: Lukáš Žejdl, Vladimír Dravecký

27:20
    Zlínská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, takže se hra přesune zpátky před Kašíka.

28:11
    Zarembovi se nepodařilo projít přes třineckého obránce. Puk tak mají opět Oceláři a vydávají se směr Kašíkova klec.

29:25
    Chmielewski se ocitl v dobré pozici, když dostal kotouč dostal do jízdy před branku, ale Kašík se stačil roztáhnout a třineckému útočníkovi puk také úplně nesedl.

29:59
    Hostující David Nosek si jde odsedět dvě minuty za podražení.

30:37
    Horák se pokoušel o střelu od modré, ale trefil jen clonícího protihráče. Třinec se tak osvobozuje.

31:16
    Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.

31:28
    Nakonec zvolili nahození na Hrubce a konečně vybojovali útočnou třetinu.

32:00
    Hosté se bez větších problému ubránili. Nosek už je na ledě.

32:15
    Na trestnou lavici si jde na dvě minuty posedět hostující Matuš, který odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:32
    Balaštík dostal puk do své oblíbené pozice mezi kruhy, ovšem trefil jen betony připraveného Hrubce.

33:15
    Domácí také využívají přesilovku. JIŘÍ ONDRÁČEK dostal přihrávku od Matějíčka, popotáhl si kotouč a střelou z kruhu zamířil přesně nad rameno Šimona Hrubce. Asistence: Martin Matějíček

34:06
    Doudera inkasoval atak od Pavla Sedláčka, který si vykoledoval 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. Třinec čeká další přesilovka.

35:01
    Kašík musel vytáhnou další zákrok a puk podržel ve výstroji. Bude se tedy vhazovat ve zlínské třetině.

35:33
    Hrubec musel v lapačce krotit nahozený kotouč, který se odrážel zpět před bránu.

36:13
    Domácí jsou v plném počtu.

36:31
    Tesařík to zkoušel od modré, ale přestřelil.

36:42
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Hrubce.

37:27
    Nepřesná rozehrávka na polovině hřiště končí zakázaným uvolněním Ocelářů.

38:03
    Cienciala se od mantinelu proháčkoval až před zlínskou klec, kde byl opět ve střehu Kašík.

38:34
    Za podražení si odsedí dvě minuty na trestné domácí Jiří Ondráček.

39:00
    Minuta do konce třetiny a u puku jsou v útočném pásmu Oceláři.

39:40
    Zíb se napřáhl ke své tvrdé ráně od modré, ale tu schytal jeden ze zlínských bránících hráčů.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:44.

Zlín byl ve druhé třetině svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem a tomu také odpovídá počet branek v druhé části hry. Nejprve sice navýšil vedení hostů Orsava, ale osm minut na to snížil na rozdíl dvou branek Ondráček. Třetí třetina může přinést ještě zajímavou podívanou.

40:01

40:35
    Rychlá souhra Třince po modré čáře. Po přihrávce od Irgla si na kruhu zpracoval kotouč JAKUB ORSAVA, zamířil a vyprášil růžek branky Libora Kašíka. Gól padl jen vteřinu po skončení přesilovce. Asistence: Zbyněk Irgl, David Nosek

42:31
    Popelka rychle obskočil třineckého obránce, ale na modré čáře mu puk ujel do rohu.

43:35
    Dvě minuty za sekání si odsedí třinecký Chmielewski.

44:23
    Balaštík se dostal ke střele z kruhu, ale branku těsně přestřelil.

45:22
    Třinec sice vyhodil, ale domácím se povedlo dostat rychle zpět a Hrubec musel vytáhnout jeden ze svých zákroků.

46:06
    Dvě minuty za podražení si odsedí hostující Jiří Polanský.

46:38
    Další trest, tentokrát však půjde sedět zlínský hráč. Oldřich Horák si odpyká dvě minuty za hrubost.

47:26
    Kovařík byl pod tlakem a tak puk zpoza brány vyhodil raději na zakázané uvolnění.

48:08
    Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

48:40
    Valenta vyhazuje a ve stejném čase se na led vrací potrestaný Horák.

48:58
    Zlínská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění. Hra se přestěhuje před Kašíka.

49:35
    Třinečtí jeli tři na dva. Postupně si chtěli všichni vyměnit puk a zakončit, ale Kindlova nahrávka skončila ztečovaná za brankou.

49:55
    Dvě minuty za hákování si odsedí třinecký Kindl.

50:38
    Oceláři zavezli kotouč až ke Kašíkovi a šli střídat.

50:57
    Zlínská přesilovka končí. Valenta odchází na trestnou na dvě minuty za hákování.

51:37
    Třinečtí si v pásmu vyměnili kotouč a z kruhu pálil těsně vedle tyčky Zbyněk Irgl.

52:01
    Na druhé straně zahrozili také domácí, ale Hrubec byl připraven. Vhazovat se bude u branky třineckého gólmana.

52:49
    Ke střele z úhlu se dostal Dravecký. Kašík kotouč vyráží betonem.

53:36
    Balaštík se dostal za třineckou obranu, ale chyběla mu rychlost, takže zvolil střelu bekhendem a Hrubec si s ní bez větších obtíží poradil a zkrotil puk v náruči.

54:08
    Třinečtí se vystavili do ofsajdu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

54:25
    Oceláři vybojovali vhazování po levici Kašíka.

55:27
    Hůl Zbyňka Irgla skončila v obličeji Oldřicha Horáka. Nemůže následovat nic jiného než trest pro třineckého útočníka. Ten si na trestné posedí dvě minuty.

55:47
    Ševci využívají přesilovku. JAROSLAV BALAŠTÍK dostal přihrávku na úroveň brankové čáry, ihned nastřelil puk na Hrubce a tomu se kotouč nějak prokutálel přes výstroj až do sítě. Asistence: Petr Holík, Tomáš Valenta

56:37
    Zlínské gól povzbudil a Hrubec měl zase plno práce.

57:20
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat u branky Kašíka.

57:25
    Stadionem zní pokřik "Kaša": Zlínský gólman si vysloužil obdiv za svůj efektivní zákrok lapačkou hned po vyhraném buly Ocelářů.

58:07
    Hrubec kryje ránu od modré a drží puk v náručí.

58:23
    Jaroslav Balaštík chytil do rukavice puk a zahodil jej za což obdrží dvě minuty. Co jiného mu ale zbývalo, když se kotouč vznášel nad zlínským brankovištěm?

58:35
    Ondřej Veselý jde na dvě minuty na trestnou, takže Třinec si zahraje přesilovku 5 na 3:

59:09
    Oceláři využívají přesilovku 5 na 3 a prosazuje se nová akvizice z Ruska ZBYNĚK IRGL. Ten dostal přihrávku na kruh s puk poslal přesně do levého horního rohu Kašíkovy branky. Asistence: Jakub Orsava.

60:00

Nyní následují ještě doplňkové samostatné nájezdy.

Dravecký střelou nad lapačku Kašíka proměňuje.

Na druhé straně překonává podobně Hrubce Matula.

Žejdl vyprášil jen Kašíkovi betony.

Balaštík zvolil kličku, která mu ovšem nevyšla a Hrubec chytá.

Orsava také Kašíka nepřekonal.

Holík se pokoušel o kličku, ale ta skončila jen na betonu Hrubce.

Zbyněk Irgl těsně před gólmanem zpomalil, pohrál si s pukem a zavěsil pod horní tyč.

Ondráček mířil k tyči, ale netrefil bránu.

Za pískotu tribun se rozjel k nájezdu Polanský, ale Kašík jeho střelu zastavil těsně před brankovou čárou.

Roman Vlach ztroskotal na Hrubcovi, takže v doplňkových nájezdech vítězí Třinec 2:1.

To je ze stadionu Luďka Čajky pro dnešek vše. Díky za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou. (20:30:56)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 5. Kubiš (Vlach), 34. Ondráček (Matějíček), 56. Balaštík (Holík, Valenta) – 8. Nosek (Polanský, Chmielewski), 14. Polanský (Irgl, Gašparovič), 14. Nosek (Gašparovič, Matuš), 26. Orsava (Žejdl, Dravecký), 41. Orsava (Irgl, Nosek), 60. Irgl (Orsava)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Řezníček, Tesařík, Horák, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Valenta – Popelka, Sedláček, Šťastný, Vlach, Holík, Kovařík, Fořt, Zaremba, Kubiš, Veselý, Matula, Ondráček, Balaštík