Heerenveen – Dordrecht 1:2 (kon.) | Cambuur – Twente 1:1 (kon.) | Breda – Excelsior 1:1 (kon.)
Heracles – Alkmaar 0:3 (kon.)
SC Cambuur Leeuwarden
1:1 (1:0)
FC Twente
Sobota 09.08.2014, 19:45Nizozemská Eredivisie

Je tady konec dnešního zápasu prvního kola Eredivisie. Domácí tým začal výborně, když se ve třinácté minutě prosadil Albert Rusnák. Po celý zápas byli domácí lepším týme a již to vypadalo, že si připíší historicky první vítězství nad Twente. Jenže proti byl Mokhtar, který dvě minuty před koncem základní hrací doby napřáhl za pokutovým územím a nekompromisně srovnal na 1:1.

Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou! (21:39:26)

90+3

90+1
    Poslední střídání na straně domácích. Ze hřiště odchází Ogbeche a přichází Barto.

90
    Hlavní arbitr ještě nastaví tři minuty nad rámec hrací doby.
    MOKHTAR - 1:1

88
    Twente právě vstřelilo branku!
    Neskutečná smůla pro domácí tým! MOKHTAR se prohnal až k pokutovému území, kde napřáhl a balon zaplachtil až za bezmocného Nienhuise. Je tedy srovnáno – 1:1!

87
    I tomu se domácí obrana dokázala ubránit a odkopává balon daleko od vlastní brány.

86
    Teď ovšem přijde dlouhý nákop do pokutového území od Mokhtara z volného přímého kopu.

85
    Twente se ještě nedokázalo dostat ani na dostřel domácí brány.

84
    Rusnák se pokusil obstřelit z ostrého úhlu Marsmana, ale ten si balon pohlídal.

83
    Fanoušci domácího týmu se již pomalu začínají radovat, jelikož by to byla historicky první výhra nad tímto soupeřem.

82
    Domácí stále výborně brání a Twente začíná působit dost bezradně.

80
    Střídání v týmu Twente. Daryl Lachman dnes dohrál a s výsledkem se pokusí něco udělat Renato Tapia.

79
    Zápas se nám pomalu přesune do své poslední desetiminutovky a Cambuur stále vede nad favoritem z Twente 1:0.

78
    Třetí střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Hemmen a nahrazuje ho Dijkstra.

76
    Velká šance na zvýšení stavu zápasu pro domácí! Rusnák centroval do pokutového území, kde přesně našel hlavu Hemmena, který ovšem trefil pouze připraveného Marsmana.

75
    Jenže svým centrem nenašel nikoho před bránou, a tak ani z této šance nic nebude.

74
    A teď bude mít příležitost zahrávat rohový kop. Míč si staví Mokhtar.

73
    Procento držení míče se pomalu přesouvá na stranu Twente, které má ještě na srovnání nějakých dvacet minut.

72
    Je to tak. Ze hřiště odchází Kasper Kusk a nahradí ho Bilal Ould-Chikh.

71
    Martina fauloval ve středu hřiště a nyní přijde čas na střídání.

69
    Vypadá to, že na hřiště přijde další posila do útoku Twente.

68
    Twente má nyní veliký tlak, ale zatím si nevytvořilo žádnou pořádnou gólovou příležitost. Stále vidíme mnoho nepřesných přihrávek.

Držení míče 56% – 44%

Střely celkem 8 – 6

Střely na bránu 2 – 0

66
    Hosté stále zkoušejí najít nějakou skulinku v domácí obraně, ale zatím se jim to příliš nedaří.

64
    Rusnák centroval do pokutového území, ale Hemmen namířil hlavičkou balon mimo tři tyče.

63
    Mokhtar se prohnal po levé straně hřiště, ale s balonem si příliš neporadil a tak kulatý nesmysl končí v rukách Nienhuise.

62
    Twente v poločase posílilo útočné řady, Cambuur nyní pro změnu defenzivu. Uvidíme, co bude slavit větší úspěch.

61
    Střídání v domácím týmu. Dejan Meleg má dnes dohráno a nahradí ho Bob Schepers.

60
    Po souboji u postranní čáry bude vhazovat Cambuur.

58
    Kusk upadl v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí mu jasně ukazuje, že penaltu pískat nebude.

57
    Castaignos svou střelu z první nasměřoval jen nad horní tyč Marsmanovy brány.

56
    Hosté začínají přidávat na tempu. Je vidět, že sem určitě nepřijeli prohrát.

54
    Twente se snaží nyní kontrolovat hru, ale potřebovalo by spíše nějaký nápad s dobrým zakončením.

52
    Rusnákův centr se podařilo hostující obraně odvrátit a zažehnat tak nebezpečí.

51
    Rusnák vymyslel geniální přihrávku na Pereiru, ale jeho střelu na poslední chvíli ztečoval Martina na rohový kop.

50
    Po centru Drosteho se snažil zakončit Bakker, ale jeho střela mířila mimo branku Marsmana.

48
    Castaignos zahrál nechtěně rukou a k balonu se dostanou domácí fotbalisté.

47
    Uvidíme, co nám předvede Twente ve druhém poločase. Bude se muset tlačit dopředu, což bude hrát do noty brejkům domácích.

46

46
    Do druhého poločasu již nenastoupí Schilder a nahradí ho útočník Mokotjo.

Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a do kabin se tak odchází za stavu 1:0 pro Cambuur, když se z volného přímého kopu prosadil Rusnák. Druhý poločas začne přibližně ve 20:45.

45

44
    Domácí tým kontroluje konec poločasu a nechce připustit nějaké větší komplikace.

43
    Castaignos byl v dobrém náběhu za obranou, ale právě kvůli tomu to detailu je odpískán ofsajd.

41
    Twente předvádí házenou okolo pokutového území domácích, ale ti jsou dobře zformováni a vytvářejí neprostupnou hráz.

40
    Abych byl upřímný, tohle není to utkání, které by mělo být ukázkou fotbalové krásy.

Držení míče 55% – 45%

Střely celkem 6 – 2

36
    První poločas se nám pomalu chýlí ke svému konci a Cambuur stále vede nad favoritem 1:0 zásluho Rusnáka.

35
    Nakonec se oba zvedají a vypadá to, že budou schopni pokračovat ve hře.

33
    Za polovinou hřiště se srazili Hemmen a Martina a oba zůstávají ležet na trávníku.

32
    Mokhtar se pokoušel umístit svou hlavičku mezi tř tyče, ale to byl pro něj nadlidský úkol.

31
    Tak nyní si vzali balon na kopačky hráči Twente a zkoušeli něco vymyslet. Dnes je to ovšem velká bída. U balonu jsou tedy opět domácí.

28
    Dlouhý nákop Castaignose ovšem končí až v rukavicích Nienhuise, který posílá balon na nohy Pereirovi.

27
    Po dlouhé době se k balonu dostalo i Twente a má možnost rozehrát na polovině hřiště.

25
    Stále stejná písnička. Nijak záživný fotbal bez šancí, zaskočené Twente a kombinující Cambuur.

22
    Jsme v polovině prvního poločasu a zápas nám zatím nic dramatického, kromě branky Rusnáka, nepřinesl.

20
    Domácí jsou stále velice aktivní a tlačí Twente stále více k vlastnímu pokutovému území.

18
    Twente působí dost nesmělým dojmem a ani se nijak nesnaží o vyrovnání skóre.

16
    Cambuur stále kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene.

14
    Je tu to, co se dalo čekat. Domácí předváděli od začátku aktivní hru a odměnou jim je vedení 1:0.
    Albert RUSNÁK - 1:0

13
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Cambuur dostal příležitost k volnému přímému kopu na hranici šestnáctky. Balon si postavil ALBERT RUSNÁK a nekompromisně zavěsil do sítě gólmana Marsmana.

10
    Bude z toho další rohový kop.

9
    Rohový kop pro Twente, které má šanci se po dlouhé době předvést.

8
    Rusnák byl v dobrém náběhu do pokutového území, ale včas ho stihl zakřižovat Martina.

6
    Twente si stále ještě pomalu nesáhlo na balon. Stále s ním hrají domácí.

5
    Z následného centru však nevznikla nebezpečná příležitost.

4
    Lachman odkopl balon do zámezí a bude z toho rohový kop pro domácí celek.

3
    Cambuur stále kombinuje s míčem na své polovině a pokouší se založit nějakou útočnou akci.

2
    Ovšem dlouho se s míčem na kopačkách neohřáli. Nyní hrají domácí ve žlutých dresech.

1
    O úvodní výkop se postarali hráči Twente.

1

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Pereira, Bijker, Reijnen, Droste – El Makrini, Rusnák, Bakker – Ogbeche, Hemmen, Meleg

FC Twente: Marsman – Breukers, Martina, Lachman, Koppers – Schilder, Ebecilio, Kusk, Castaignos, Mokhtar – Borven

Rozhodčí: E. Janssen – F. Jansen, F. Vandeursen.

Twente 1:0 Cambuur – 11. 3. 2000

Zajímavostí je, že Cambuur ještě nikdy nedokázal Twente porazit. Tyto týmy se od roku 1998 utkaly celkem sedmkrát.

Twente – poslední zápasy

Mönchengladbach 4:1 Twente – 2. 8. 2014

Twente 2:0 Sporting – 28. 7. 2014

Twente 0:0 Konyaspor – 23. 7. 2014

Vítáme vás dnešního u on-line přenosu z prvního letošního zápasu nizozemské Eredivisie. Utkání začíná v 19:45 a bude vás jím provázet David Košinár.