Brašov – Banská Bystrica 1:7 (kon.) | Tychy – Fehérvár 3:1 (kon.) | Zvolen – Chomutov 1:3 (kon.)
ASC Corona Brašov Wolves
1:7 (0:2, 0:4, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 14.08.2014, 12:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Nick Larson rutinérsky zakončuje svoj nájazd a Bystričania víťazia aj v samostatných nájazdoch. 2:0!

Austin Block svoj nájazd premieňa po bekhendovom blafáku. 0:1!

56:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Pekná individuálna akcia MICHALA HUDECA, ktorý poľahky prenikol po ľavej strane popri mantineli a bekhendovým blafákom prekonáva Patrika Polca. Asistencie: Rastislav Konečný, Max Nicastro.

52:11
    Max Nicastro nasadil nádherný hit pri striedačke Brašova Zsongorovi Antalovi.

48:59
    Nick Larson oslabuje zbytočne svoje mužstvo, odsedí si 2 minúty za hrubosť.

45:41
    Jaroslav Obšut v ďalšej roztržke, tentokrát s Michalom Hudecom, s ktorým si niečo vysvetľovali ešte aj cez striedačky. Obšut odkráčal do svojej šatne, kedže dostal trest 2+10 minút + do konca stretnutia za hrubosť.

45:18
    Antal Szombor sa natlačil pred Wiikmana, dokázal si ho aj položiť, ale zákrok zápasu predviedol švédsky gólman v službách Banskej Bystrice!

43:05
    Obrovská šanca Andreja Kudrnu, ktorý mohol puk bekhendom dopraviť do prázdnej Fulopovej brány, ale v koncovke totálne zlyhal!

38:54
    Levente Zsok oslabuje svoje mužstvo, kedže inkasuje dvojminútový trest za napadnutie.

38:19
    Učebnicová akcia na jeden dotyk! Puk šiel po osi Kafka – Hudec – ANDREJ KUDRNA a posledný menovaný už nemal problém zasuúť puk za chrbát gólmana Patrika Polca. Asistencie: Michal Hudec, Petr Kafka.

35:01
    Bystričania predsa len stihli využiť svoju početnú výhodu. Strela Michala Hudeca prepadla Polcovi cez výstroj a pred brašovskou bránou už bol nikým nekrytý PETER LUNTER, ktorý nemal problém doklepnúť puk za jeho chrbát. Asistencie: Michal Hudec, Nick Larson.

33:07
    Ďalšie vylúčenie na strane Brašova, tentokrát si odsedí dve minúty za nedovolené bránenie slovenský obranca Richard Filip.

32:22
    Nick Larson nastrelil Juhamati Hietamäkiho, od ktorého sa puk takmer odrazil až za chrbát Polca!

31:10
    Evgeny Pysarenko si odchádza posedieť na dve minúty na lavicu hanby za nedovolené bránenie.

30:14
    Sme svedkami vzájomného vylúčenia. Na trestnú lavicu putujú dvaja kohúti, konkrétne Jaroslav Obšut a Austin Block. Obaja zinkasovali osobné desaťminútové tresty za provokovanie protihráča.

27:46
    A je tu ďalší presný zásah Banskej Bystrice! ANDREJ KUDRNA sa prezentoval krásnou streloz spomedzi kruhov z pravej tyčke Polcovej brány. Asistencie: Petr Kafka, Lukáš Bambúch.

25:17
    Brašov Wolves dal gól! Len 5 sekúnd stačilo Brašovu na využitie presilovej hry! Richard Filip vystrelil od modrej čiary a tesne pred Wiikmanom tečoval puk ROBERT PETER! Asistencie: Richard Filip, Levente Zsok.

25:12
    Teraz to ale so svojou aktivitou prehnali a ponúkli presilovú hru Brašovu. Marek Biro si odsedí dve minúty za držanie hokejky.

23:12
    Bystričania pomerne rýchlo využívajú svoju početnú výhodu. Strelu švihom Richarda Mráza vyrazil Polc pred seba, kde už bol pripravený AUSTIN BLOCK, ktorý zavesil puk rovno pod brvno Polcovej svätyne. Asistencia: Richard Mráz.

22:29
    Presilovku si zahrá Banská Bystrica. Richard Filip inkasuje dvojminútový trest za sekanie.

20:38
    Veľké šance Brašova! Najprv strieľal Arpád Mihaly a k nebezpečnej dorážke sa potom dostal Petres, ktorý však nie celkom dobre trafil puk.

19:26
    Krásna strela švihom od Miroslava Preisingera a ešte krajší zákrok lapačkou brankára Patrika Polca!

13:05
    Svoju prvú presilovku budú mať k dispozícii ešte v prvej časti hry aj Brašovčania. Kevin Montogmery dostáva dve minúty za krosček.

09:12
    Banská Bystrica si zahrá svoju prvú početnú výhodu! Jakub Žilka vybojoval faul, keď ho hákoval Zsolt Molnar, ktorý zinkasoval menší dvojminútový trest.

07:21
    Bystričania vedú už o dva góly! Strela švihom od modrej čiary vysokého amerického obrancu MAXA NICASTRA skončila na prekvapenie všetkých v sieti Brašova! Asistencia: Michal Hudec.

06:00
    "Barani" idú po šiestich minútach do vedenia a presadila sa štvrtá formácie! Mislav Rosandič nahodil ľahký puk pred brankára Polca a tam ho perfektne tečoval do ľavého horného rohu brány MÁRIO RÓTH. Asistencie: Mislav Rosandič, Jakub Žilka.

03:22
    Kevin Montgomery napriahol z celej sily od modrej čiary, tesne pred Polcom tečoval puk Richard Mráz a gólman Brašova len so šťastím udržal puk medzi svojimi betónmi.

02:24
    Nenápadna strela švihom Atilu Imecsa zaskočila gólmana Wiikmana! Puk trafil jeho ľavú tyčku!

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 26. Peter (Filip, Zsok) – 6. Róth (Rosandič, Žilka), 8. Nicastro (Hudec), 24. Block (Mráz Richard), 28. Kudrna (Kafka, Bambúch), 36. Lunter Peter (Hudec, Larson), 39. Kudrna (Hudec, Kafka), 57. Hudec (Konečný, Nicastro)

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fulop) – Oprea, Obšut, Janos, Nagy Cs., Hietamäki, Filip, Pysarenko – Molnar, Fodor, Peter, Saluga, Dumitru, Mihaly, Imecs, Klouda, Zsok, Balint, Virag, Petres
    HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Gachulinec, Lunter Peter, Nicastro, Bambúch (A), Biro, Rosandič, Predajniansky – Handlovský, Block, Mráz Richard – Konečný, Hudec (C), Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Róth, Zigo, Žilka

Rozhodčí: Štefík – Greguš, Rojík