Cottbus – Hamburg 2:2 (1:4 po pen.) | Dynamo Drážďany – Schalke 2:1 (kon.)
2:2 (1:0)
Hamburger SV
Pondělí 18.08.2014, 18:30 • Stadion der Freundschaft, Cottbus • Německý pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny příznivce kopané. Německý DFB-Pokal má na programu další zápasy prvního kola a my budeme sledovat duel mezi Energií Cottbus a Hamburgerem. Favoritem je hostující mužstvo.

Energie Cottbus hraje třetí německou ligu, ve kterém už v této sezoně odehrála čtyři zápasy. Chotěbuz dokázala v prvním kole vyhrát na hřišti Osnabrucku, pak přišla prohra s Drážďany a poté dvě remízy, s Munsterem a Erfurtem. Chotěbuzi tak zatím patří devátá příčka.

Hamburger SV, jehož dres obléká Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný, do nové sezony vstoupí až o víkendu. Sehrál ale několik přípravných zápasů a nevedl si vůbec špatně. Porazil totiž Sturm Graz, Akhisar Belediye a Erfurt. Nestačil pouze na italské Lazio.

Poslední vzájemné zápasy

Cottbus – Hamburger 4:2
    Hamburger – Cottbus 2:0
    Cottbus – Hamburger 1:2
    Cottbus – Hamburger 2:0
    Hamburger – Cottbus 0:0

Energie Cottbus: Müller – Berger, Mimbala, Möhrle, Szarka – Perdedaj, Zeitz, Michel, Ledgerwood – Elsner, Pospěch
    Náhradníci: Chato Nguendong, Gottschick, Pawela, Kleindienst, Wolf, Holz, Oberschmidt

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Djourou, Jansen – Behrami, Badelj – Jiráček, van der Vaart, Ilicevič – Rudnevs
    Náhradníci: Drobný – Skjelbred, Arslan, Lasogga, Ostrzolek, Tah, Zoua

Rozhodčí: Kinhöfer – Assmuth, Schüller.
    Jako první vběhl na trávník stadionu v Chotěbuzi brankář Hamburku René Adler.

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik.

V základní sestavě domácího celku nechybí útočník Zbyněk Pospěch, který do Chotěbuzi přestoupil z pražské Dukly. Na druhé straně se představí Petr Jiráček.

Vše je připraveno, jdeme na to!

1

2
    Hosté se hned vydali dopředu a usadili se na polovině Chotěbuzi, ale z první akce nebylo vůbec nic. Za potlesku tribun se dopředu vydali domácí borci, ale daleko se nedostali.

3
    U míče jsou opět hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují na své polovině.

4
    Po centru do vápna se k míči dral Westermann, ale souboj nevyhrál a zakončit tedy nedokázal.

5
    Westermann při souboji inkasoval nepříjemnou ránu a je ošetřován za postranní lajnou.

6
    Bundesligový celek je zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale Chotěbuz velmi dobře brání.

7
    Jenže nyní hosté chybovali a dopředu se dral Michel, ale jeho přihrávka nebyla přesná a Pospěch se k míči nedostal.

9
    Adler fauloval Perdedaje a je tu pokutový kop pro Chotěbuz!
    Faul brankáře Adlera na Perdedaje

9
    Adler nakonec uviděl žlutou kartu.

10
    Chotěbuz právě vstřelila branku!
    K míči se postavil MANUEL ZEITZ, který poslal míč přesně k pravé tyči a vzhledem k tomu, že Adler šel k tyči levé, tak Chotěbuz jde do vedení 1:0.
    Manuel ZEITZ - 1:0

12
    Hosté se snaží rychle odpovědět a tlačí se dopředu, ale zatím se domácí v pohodě brání.

13
    Z velkého vápna to nakonec vyzkoušel Ilicevič, ale jeho rána byla hodně nepřesná a míč skončil několik metrů vedle domácí branky.

14
    Nyní se hosté opět hnali dopředu, ale skvělým obranným zákrokem se prezentoval Mimbala.

15
    Vzápětí uviděl za nevybíravý zákrok žlutou kartu hostující Ivo Ilicevič.

15
    Málem bylo vyrovnáno! Po rychlé akce střílel z hranice velkého vápna van der Vaart, ale domácí brankář vytasil parádní zákrok a míč vyrazil!

16
    Z následného rohu hosté nic nevytěžili a stále tak prohrávají o jednu branku.

17
    Na sebe to nyní vzal Zeitz, který obešel jednoho protihráče a poté upadl, ale rozhodčí nepíská a hraje se dál.

18
    Domácí se snaží kombinovat na polovině hostujícího celku, ale zatím jsou daleko od branky, kterou střeží Adler.

19
    Nakonec z toho byl centr z levé strany, ale ten nebyl přesný a kulatý nesmysl skončil v zámezí. Rozehrávat tak bude Adler.

20
    Ani na druhé straně z toho nic nebylo. Zatím je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a hraje se především uprostřed hřiště.

21
    Po dalším nepřesném centru musel zasahovat Müller, ale neměl žádné problémy a míč pohodlně sebral.

22
    Bleskovou akci Hamburgeru zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

23
    Badelj se provinil ostrým zákrokem na polovině hřiště a může být rád, že neuviděl žlutou kartu.

24
    Ligovému celku se zatím vůbec nedaří, hlavně tedy v útočné fázi se Hamburk hodně trápí.

24
    Tohle bylo zajímavé! Na přihrávku na malé vápno si nabíhal Pospěch, ale k míči mu chyběl krok a míč s velkým štěstím tak sebral Adler!

25
    Další akce Chotěbuzi skončila hodně nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Adler, který má podstatně více práce, než na druhé straně Müller.

26
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

27
    Z úvodního rohu ale Chotěbuz nic nevytěžila a stav zápasu se nemění, domácí stále vedou o jednu branku.

29
    Hosté se snaží, tlačí se dopředu, ale zatím nic nevymysleli a Chotěbuz zaslouženě vede 1:0.

30
    Další nepřesná přihrávka a další akce, která k ničemu nevedla. Rozehrávat od své branky tak bude Müller.

31
    Petr Jiráček se nyní výborně vrátil a zastavil slibnou akci Chotěbuzi.

32
    Do vápna domácích se dral Rudņevs, ale přihrávku nezvládl. Nutno dodat, že výborně zasáhl Berger.

34
    Pospěch se hnal za dlouhým míčem, ale nakonec bylo vše zbytečné, protože český útočník byl v ofsajdu.

35
    Žlutou kartu uviděl za svůj faul domácí Mimbala.

36
    K odraženému míči se dostal Badelj, ale poslal míč jen doprostřed hřiště, kde byl připravený Müller.

38
    Hosté přidali a je to znát. Hamburk je nyní lepším celkem, ale směrem dopředu zatím nic nevymyslel a stále prohrává.

39
    Nyní to už zajímavé bylo! Po přihrávce do vápna se k míči dostal Rafael van der Vaart a po jeho pokusu skončil kulatý nesmysl těsně vedle pravé tyče!

40
    Opět se hraje na polovině domácího celku, který se v posledních minutách pouze brání.

41
    Nyní ale domácí vybojovali míč a vydali se do brejku, jenže vše skončilo nepřesnou přihrávkou, kterou se prezentoval Elsner.

42
    Na nervy domácím fanouškům zahrál brankář Müller, ale kličku zvládl na výbornou.

44
    Hamburk rozjíždí další útočnou akci, tak uvidíme, zda konečně něco vymyslí.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Tentokrát ale vše skončilo útočným faulem a v prvním poločase se už nic nestane.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které zatím zvládá překvapivě lépe Chotěbuz, která vede nad Hamburkem 1:0. O jedinou branku se postaral Zeitz, který proměnil pokutový kop. Hosté jsou aktivnější, ale v útočné fázi se jim zatím vůbec nedaří. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Hamburk v poločase střídal. Petra Jiráčka nahradil Lasogga.

47
    Žlutou kartu uviděl za protesty Holz, který sedí na střídačce.

48
    Do vápna se výborně dostal domácí Pospěch, ale jeho rána byla na poslední chvíli zblokována!

49
    Další žlutou kartu uviděl hostující Djourou, který zastavil slibnou akci domácích.

50
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale byla z toho pouze nepřesná střela.

52
    Hosté se zatím ve druhém poločase k ničemu nedostali a Chotěbuz stále drží těsné vedené.

53
    Domácí to tentokrát zkusili po levé straně, ale výborně zasáhl Djourou a míč odkopl.

54
    Žlutou kartu uviděl za hrubý zákrok domácí Michel.

55
    Ve druhém poločase je zatím k vidění pouze mnoho nepřesností.

56
    Hosté se po delší době vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

57
    Do zakončení se dostal Rudnevs, ale branku domácího celku netrefil a stav zápasu se tedy nemění.

59
    Po zajímavém centru z levé strany musel zasahovat Adler, ale zvládl to na výbornou.

60
    Hosté střídali. Badelja nahradil Arslan.

62
    Žlutou kartu uviděl za faul na polovině hřiště domácí Zeitz.

63
    Arslan obešel tři protihráče, došel až do vápna, ale na poslední chvíli ho domácí zadáci zastavil. Roh pro Hamburk.

64
    Z následného rohu ale bundesligový celek nic nevytěžil a stále tak prohrává o jednu branku.

66
    Domácí střídali. Bergera nahradil Holz.

67
    Rychlou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

69
    Chotěbuz střídala. Pospěcha nahradil Kleindienst.

70
    Sám před domácím brankářem se objevil Arslan, ale se střelou tak dlouho váhal, až o míč přišel!

71
    Hamburg právě vstřelil branku!
    Ale pozor, protože po centru z levé strany si na míč naskočil HEIKO WESTERMANN, který přesnou hlavičkou překonal domácího brankáře!
    Heiko WESTERMANN - 1:1

73
    Vedení na stranu hostů mohl strhnout Lasogga, ale z malého vápna Müllera neprostřelil!

75
    Hosté jsou po vstřelené brance na koni a stále se tlačí dopředu. Chotěbuz se v posledních minutách pouze brání.

76
    Další akce domácích skončila hodně nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Müller.

77
    Po bleskové akci je tu rohový kop pro Chotěbuz.

78
    Z rohu ale nebylo vůbec nic. Dvanáct minutek před koncem je tedy stav zápasu nerozhodný.

80
    Na zajímavý centr si nyní naskakoval Mimbala, ale nakonec nedokázal zakončit.

81
    Domácí střídali. Dohrál Ledgerwood a zahraje si Pawela.

83
    Oba celky se tlačí dopředu a snaží se duel rozhodnout, ale zatím se to ani jednomu nedaří.

84
    Po přihrávce za obranu skvěle zasáhl Adler, který před domácím hráčem míč na poslední chvíli sebral.

86
    Na přihrávku do vápna si naběhl Lasogga, ale v dobré pozici nedokázal přesně zakončit!

87
    Hamburk přidal a snaží se vstřelit rozhodující branku, ale Chotěbuz zatím velmi dobře brání.

88
    Aktivní Lasogga si naběhl za obranu, ale z bezprostřední blízkosti domácího brankáře nepřekonal!

89
    Mimbala poslal míč přesně pod břevno, ale Adler vytasil skvělý zákrok a míč vyrazil na roh!

90
    Z rohu ale nic nebylo a u míče jsou hostující fotbalisté.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90+2
    U míče jsou stále hosté, kteří se tlačí před domácí branku.

90+2
    Rohový kop pro Hamburk.

90+2
    Do zakončení se natlačil hostující Westermann, ale branku domácích tentokrát netrefil.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Utkání tedy skončilo nerozhodně 1:1 a na řadu přijde prodloužení. Pokud se ani v něm nerozhodne, tak se budou kopat pokutové kopy.

Na začátek prodloužení je vše připraveno, jdeme na to!

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Hosté pokračují ve zlepšeném výkonu a stále jsou aktivnější.

93
    Hamburk to zkoušel po pravé straně, ale aktivní Lasogga se k centru nedostal.

95
    Prodloužení zatím patří hostujícímu celku, který jde za vedoucí brankou. Chotěbuz ale zatím stále odolává.

97
    A nakonec se hosté dočkali a zaslouženě jdou do vedení o jednu branku. Možná rozhodující branku vstřelil po standardní situaci RAFAEL VAN DER VAART!
    Rafael VAN DER VAART - 1:2

98
    Hosté jsou na koni a kontrolují své vedení. Domácímu celku se v prodloužení zatím vůbec nedaří.

100
    Nyní se snad poprvé v prodloužení dostali domácí k míči a snažili se prokombinovat před branku Adlera, ale nepovedlo se jim to.

101
    Hamburk drží míč a nikam nepospíchá, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

102
    Žlutou kartu uviděl za svůj faul domácí Kleindienst.

104
    Vypadá to, že v první části prodloužení se už nic nestane, před námi je poslední 60 sekund.

105
    Je vyrovnáno! Po chybě hostujících obránců se do vápna prodral SVEN MICHEL, který přesnou přízemní střelou prostřelil Adlera a vyrovnal na 2:2.
    Sven MICHEL - 2:2

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

V prvním poločase prodloužení jsme viděli dvě branky. Do vedení šel Hamburk, ale domácí zabrali a srovnali. Bude to tedy ještě hodně zajímavé.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Hosté se hned vydali dopředu, ale po rychlé akci z toho byla pouze hodně nepřesná střela.

108
    Po centru z levé strany hlavičkoval Kleindienst, ale z těžké pozice nedokázal zamířit přesně a Adler nemusel zasahovat.

110
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná a hraje se velmi opatrně. Vypadá to, že o postupujícím rozhodnou penalty.

112
    Hamburk to nyní zkusil dlouhou přihrávkou, ale ta nebyla přesná a míč skončil v zámezí.

113
    Po bleskové akci to zkusil Pawela, ale jeho projektil byl hodně nepřesný.

114
    Po další akci je tu rohový kop pro Energii.

115
    Z rohu ale nic nebylo a u míče jsou hosté, kteří se snaží něco vymyslet uprostřed hřiště.

116
    Hosté střídali. Iličeviče nahradil Zoua.

118
    Utkání se už pouze dohrává. Ani jeden celek nechce udělat chybu a vypadá to, že se dočkáme pokutových kopů.

119
    Domácí drží míč a nikam nepospíchají.

120
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

Na řadě jsou pokutové kopy, které začnou za malý okamžik.

Střílení penalt začíná.

Jako první se k míči postavil Rafael van der Vaart, který nezaváhal – 0:1.
    Van der Vaart proměnil

Za domácí kopal Pawela, ale Adler jeho pokus zneškodnil – 0:1.
    Pawela neproměnil

K další penaltě se postavil Djourou, který se nemýlil – 0:2.
    Djourou proměnil

Holz nezaváhal a snížil – 1:2.
    Holz proměnil

Jansen poslal míč doprostřed branky a udělal dobře – 1:3.
    Jansen proměnil

Adler vytasil parádní zákrok a střelu Michela zneškodnil!
    Michel neproměnil

Rudnevs to udělal zkušeně a poslal Hamburk do druhého kola!
    Rudnevs proměnil

Je dobojováno! Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec došel až do pokutových kopů. V těch byl úspěšnější Hamburk, který tak potvrdil roli favorita a přes Chotěbuz postoupil do druhého kola.

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:09:10)