3:2 (2:2)
KAA Gent
Pátek 22.08.2014, 20:30Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu pátého kola nejvyšší belgické soutěže mezi týmy KRC Genk a KAA Gent. Domácím se na začátku sezóny příliš nedaří, na svou první výhru stále čekají a na svém kontě mají pouze tři body za tři remízy. To soupeřovi z Gentu se vede výborně, doposud nezná pocit porážky a společně s Anderlechtem vede s deseti body tabulku. V tomto utkání se bude jen těžko hledat favorit, Genk bude mít výhodu domácího hřiště a hlasitějšího publika, zatímco Gent je zatím na vítězné vlně. Nechme se proto překvapit, tento zajímavý duel startuje ve 20:30.

KRC Genk: Koteles – Ngcongca, Tshimanga, Kabasele, Mbodji – Cissé, Gorius, Kumordzi, Okriašvili, Buffel – Mboyo
    Náhradníci: Bizot, Milinkovič-Savič, De Ceulaer, Schrijvers, Gerkens, Walsh, Castagne

KAA Gent: Sels – Geršon, Asare, Foket, Belhocine – Kums, Miličevič, Neto, Dejaegere, Habibou – Depoitre
    Náhradníci: Rafinha, Oussalah, Raman, Puljič, Van der Bruggen, Vandenbussche, Lepoint

Rozhodčí: Laforge – De Rocker, Ponsar.

1

2
    Úvodní minuty patří domácímu týmu, po faulu na Buffela kopali i standartku, tu ovšem zneškodnil Sels.

4
    Další útok domácích, který řídil Okriašvili, finální předávka mezi ním a Mboyem nevyšla a hrát může Gent.

6
    Kabasele se snažil procpat míč do šestnáctky, ale obrana Gentu funguje výborně.

8
    Cissé fauloval a hosté kopou standartku asi ze třiceti metrů.

9
    Přetažený balón se neuchytil a do protiútoku mohli jít domácí.

10
    Na konci rychlých přihrávek stál Mbodji, který střílel už pod velkým úhlem a do brány se netrefil.
    Mbodji už nezamířil přesně.

11
    Buffelův centr nebyl špatný, ale rychle se vracející Asare Buffelovi radost překazil.

13
    Tři na tři byli domácí hráči na obranu Gentu, Mboyo vzal vše na sebe, udělal kličku a zkusil překvapit Selse, ten byl však bezchybný.

16
    Domácí pas na druhý pokus do vápna dostali, ale ani jeden z útočících hráčů se v hlavičkových soubojích nedokázal prosadit.

19
    Genk právě vstřelil branku!
    Okriašvili dlouho držel balón, poslal ho do běhu Buffelovi, který našel SEKOU CISSÉHO, ten si míč zpracoval a krásnou střelou do šibenice nedal Selsovi šanci.
    CISSÉ - 1:0

21
    Hosté mohli odpovědět velmi rychle, ale Habibou na balón nedosáhl.

24
    Depoitre byl dobře rozběhnutý, chystal se přihrávat přesně v moment, kdy mu balón ukopl Mbodji.

26
    Mboyo dostal míč, když stál před hranicí vápna, otočil se a po krátkém taktizování vystřelil, jeho pomalá rána znamená roh pro domácí.

27
    Po několika hlavičkách nebylo z rohu nic.

28
    Miličevič dával Netovi, jenž zkusil ránu zpoza obrany. Ta byla tečovaná, ale ani tak Kotelese nepřekvapila.

30
    Buffel dostal přihrávku na pravé straně do běhu, centrem našel ILOMBE MBOYA, který střelou na zadní tyč zvýšil již na 2:0.
    MBOYO - 2:0

31
    Gent právě vstřelil branku!
    Hned po rozehrávce snižují hosté na rozdíl jedné branky, střelou po zemi k tyči se prosadil BRECHT DEJAEGERE.
    DEJAEGERE - 2:1

34
    Miličevič byl faulovaný a Gent bude pokračovat na polovině Genku.

35
    Habibou byl faulovaný před hranicí vápna.

35
    DANIJEL MILIČEVIČ se postavil k přímému kopu z 28 metrů, přes zeď kopl míč tak, že na něj Koteles nedosáhl. 2-2.
    MILIČEVIČ - 2:2

37
    Stadion v Genku zahalil dým z hladiště, fotbal je atraktivní, ale ztráta dvoubrankového vedení se domácím fandům nejspíš nelíbí.

40
    Miličevič se snažil pasem najít jednoho z útočníků, modrá obrana byla však neprůstřelná.

42
    Kabasele obdržel žlutou kartu.

42
    KAA rozehrálo rohový kop, do zakončení se mohli dostat hned dva hráči hostí, ale zmatky mezi nimi nakonec zachránili domácí před další inkasovanou brankou.

45
    Tshimanga si pomohl v souboji s Dejaegerem rukama a hlavní sudí mu udělil žlutou kartu.

45
    Po standartce pálil Kums, o vlásek přestřelil.

45+1
    Mboyo se hnal kupředu, obránce Gentu ho vytlačil a Mboyo nastřelil pouze boční síť.

45+2

Velmi zajímavý poločas je za námi a stav je po něm 2:2. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale jako první otevřeli skóre domácí, konkrétně Cissé v 19. minutě. Domácí se dostali možná do mírné převahy a v 30. minutě šli po zásluze Mboya do vedení 2:0. Ihned po rozehrávce ale snížil Dejaegere a ve 35. minutě z trestňáku vyrovnal na 2:2 Miličevič. Zbytek utkání měli více příležitostí opět hosté, ale žádná branka už nepadla. Uvidíme, co nám ještě přinese druhý poločas, který začíná přibližně ve 21:35.

46

48
    Mbodji rozjásal svými kličky publikum a počal útočné tažení domácích.

49
    Buffel posílal do vápna centr, který bez servítek vyrazil Sels.

50
    Krásná přihrávka na Miličeviče, který byl asi metr před gólmanem, ale do střely se mu položil Mbodji.

51
    Cissé v hlavičkovém boji fauluje a šance domácích tak končí.

53
    Cissé předal Mboyovi, který byl těsně za hranicemi velkého vápna faulovaný.

54
    Okriašvili, který se za balón postavil, ho mezi hráče nedokázal dostat ani na dvakrát.

56
    Mboyo prostrčil na Okriašviliho, ten prošel přes několik hráčů a jeho zakončení skončilo vyrážkou na roh.

58
    Depoitre přenechal střelu nabíhajícímu Habibouovi, který nezklopil nárt a míč poslal vysoko nad.

60
    Pro míč z rohu si vyskočil Kabasele, jehož nebezpečná hlavička vyděsila všechny fanoušky Gentu.

61
    Depoitre se natahoval po zakončení, ale míč jen hlavou tečoval.

63
    Buffel za svoje připomínky na rozhodčího obdržel žlutou kartu.

64
    Hosté rozehrávali další přímý kop, Miličevič nastřelil centr, který spoluhráče nenašel.

66
    Asare hledal vepředu stojícího Dejaegera, ten se dostal do hodně slibné pozice, ale stál v ofsajdu.

67
    Buffel poslal míč do vápna na Ngcongcu, který ho tečoval a přenechal TORNIKU OKRIAŠVILIMU, který v pádu trefil otevřenou část brány a poslal svůj tým do vedení 3-2!
    OKRIAŠVILI - 3:2

71
    Hra sice trochu ztratila na tempu, ovšem diváci na stadionu začínají být slyšet.

72
    Mboyo dostal slibnou přihrávku, ale než se dostal ke střele, měl proti sobě hráče v oranžovém.

75
    Domácí připravili první výměnu, odešel Cissé, místo něhož přichází Schrijvers.

77
    Gent přichystal dvojité střídání, hřiště rychle opustili Habibou a Miličevič, a do hry se zapojí Raman s Lepointem.

80
    Buffel byl ošetřován a musel odejít za postranní čáru, teď už čeká na vpuštění do hry.

81
    Kumordzi porušil pravidla a vůbec se mu tento verdikt nelíbí, domácí budou muset bránit.

82
    Gentu se přímý kop nevyvedl, do zakončení se nedostali, alespoň udrželi míč.

84
    Lepoint po dlouhé kombinaci dostal dlouhý pas, který chtěl nacentrovat do šestnáctky, ale Mbodji byl proti.

84
    Poslední změna u hostů, odešel Neto a nastoupil Van der Bruggen.

86
    Schrijvers dostal míč, když stál sám ve středu hřišti před šestnáctkou, než si balón zpracoval tak se k němu už sbíhali hráči a nakonec jeho pomalá střela skončila mimo.

89
    Belhocine strčil do Okriašviliho a vidí za to žlutou kartu.

90
    Přichází druhé střídání u Genku, za potlesku odchází Okriašvili a na závěr nastupuje De Ceulaer.

90+1
    Mboyo předvedl krásnou kličku, při které byl lehce podražen, ale penalta se nepískala a následnou střelu, ta jen o vlásek netefila bránu.

90+3
    Koteles dostává žlutou kartu za zdržování.

90+4
    Dejaegere zakončoval ze vzduchu a dostal křeč, ošetřovatelé ho rychle odnášejí mimo hrací plochu.

90+6

Zápas je u konce a KRC Genk nakonec na svém hřišti poráží KAA Gent 3:2. Po velmi atraktivním prvním poločase přišel na řadu pomalejší a opatrnější poločas druhý. V tom byli trochu více dravější hosté, ale to netrvalo dlouho. V 67. minutě se navíc po krásné situaci prosadil Okriašvili a od té chvíle to měli hráči Gentu hodně těžké. Domácí hru kontrolovali, navíc střídání hru zpomalili. Na konci zápasu se už projevovali i emoce, šťastný konec to mělo však pouze pro Genk, který dokázal poprvé v letošní sezóně získat tři body. U Gentu je to nakopak, ten poprvé prohrál.

Dnes je to z mé strany vše, užijte si zbytek večera a zase někdy na shledanou. (22:31:16)