2:1 (1:0)
VfL Wolfsburg
Pátek 22.08.2014, 20:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

To je z mé strany vše, přeji dobrou noc. (22:30:47)

Je dobojováno. Mnichovský Bayern úvodní duel nové sezony zvládl a doma porazil Wolfsburg 2:1: Bayern šel do vedení v prvním poločase, kdy se trefil Thomas Müller. Ve druhém dějství přidal druhou branku Robben, jenže hosté zabrali a Olič snížil. Žádná další branka už nepadla a mnichovský celek tedy vybojoval první tři body.

90+4

90+3
    Z rohu nic nebylo, ale víc už se nestane.
    Závěrečná příležitost Bayernu v podání Bernata

90+3
    Bernat to zkusil z úhlu a hostující brankář musel míč vyrazit na rohový kop.

90+2
    Hosté se dostali až do vápna domácího celku, ale ke střele nikoliv. Je před námi poslední minutka.
    Za Maxem Grünem zní po střele Arjena Robbena branková konstrukce

90+1
    Robben mohl rozhodnout, běžel zcela sám na Grüna, ale po jeho technickém pokusu orazítkoval kulatý nesmysl břevno!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90
    Bayern střídal. Dohrál Gaudino a zahraje si Højbjerg.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Bayern kontroluje konec zápasu a kráčí za prvním vítězstvím v nové sezoně.

87
    Za ostrý faul uviděl žlutou kartu hostující Arnold.

86
    Po centru se dostal k hlavičce Daniel Caligiuri, ale z hranice penalty branku Bayernu netrefil.

85
    Wolfsburg se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat, ale zatím se to hostům nedaří, čas se jim navíc velmi rychle krátí.
    Nebýt chyby sudích, Bayern by vedl 3:1

83
    Z rohu nic nebylo, ale nakonec se domácí dočkali třetí branky, kterou vstřelil Rode. Jenže hlavní rozhodčí se po debatě rozhodl branku kvůli ofsajdu neuznat.

82
    Po rychlé akci je tu rohový kop pro Bayern, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.

81
    Wolfsburg hraje ve druhém poločase velmi dobře, ale stále prohrává o jednu branku. Do konce zápasu zbývá posledních zhruba deset minutek.
    Bayern přežil svou smrt, Junior Malanda netrefil prázdnou bránu

80
    Tak to je neuvěřitelné, co nyní Malanda nedal! Nejdříve si perfektně naběhl za obranu, ale z blízkosti Neuera neprostřelil, míč se odrazil od břevna, ale Malanda ho z metrů poslal vedle branky!

79
    Bayern střídal. Dohrál Lewandowski a zahraje si Rode.

78
    Z rohu ale nic nebylo, protože po centru byl u míče jako první Badstuber, který ho odhlavičkoval do bezpečí.

77
    A po další útočném snažení je tu rohový kop pro Wolfsburg.

76
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem a po faulu Bernata vybojovali standardní situaci na polovině Bayernu.

75
    Daniel Caligiuri chtěl faul, ale rozhodčí jen kroutí hlavou a hraje se dál.

74
    Robben poslal míč za obranu, dostal se k němu Thomas Müller, ale místo střely ještě zvolil kličku a nakonec z toho nebylo vůbec nic.

72
    Wolfsburg střídal. Gustava nahradil Malanda.

71
    Hosté se snaží napadat rozehrávku Bayernu, ale domácí hráči to zatím v pohodě zvládají.
    David Alaba už zahrál řadu přímých kopů podstatně lépe

70
    David Alaba to zkusil z přímého kopu, ale poslal míč doprostřed branky, kde byl připravený Grün.

68
    Žlutou kartu uviděl za svůj faul hostující Luiz Gustavo.

67
    Jenže rozehrávka tohoto rohu se hostům vůbec nepovedla a po přetaženém centru jsou u míče hráči Bayernu.

66
    Hosté se vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

65
    Přechod do útoku ale nezvládli ani hosté, protože de Bruyne míč na hrací ploše nezachytil.

64
    Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a od své branky bude rozehrávat Grün.

63
    Bayern střídal. Odešel dnes neviditelný Mario Götze a zahraje si Xherdan Shaqiri.

62
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří drží míč a snaží se něco vymyslet.

61
    Wolfsburg střídal. Dohrál Vieirinha a zahraje si Caligiuri.

60
    Je před námi posledních třicet minutek. Bayern stále vede pouze o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
    Ani tentokrát nedopravil Robert Lewandowski míč přes Maxe Grüna do sítě

58
    Až nyní se k míči dostal Robert Lewandowski, který šel zcela sám na hostujícího brankáře, ale toho nedokázal překonat!

57
    Müller poslal míč do vápna, ale Lewandowski se k němu nedostal, protože ho výborně zastavil Naldo.

56
    Po další akci se do míče opřel Philipp Lahm, ale hostující brankář si s jeho pokusem v pohodě poradil.

55
    Ani tentokrát z toho nic nebylo, protože Lewandowski se k míči nakonec nedostal.

54
    Bayern se snaží rychle odpovědět a opět se tlačí dopředu. Zatím se ale domácím ve druhém poločase příliš nedaří.
    Ivica OLIČ - 2:1

52
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    A už je to zase pouze o gól! Po autovém vhazování se do vápna dostal zkušený IVICA OLIČ, který nádhernou křižnou střelou překonal bezmocného Neuera.

51
    A i tentokrát se Bayern ubránil, protože ve vápně domácích kraloval Badstuber, který se do sestavy vrátil po dlouhé době.

50
    Wolfsburg přidal a snaží se více útočit, ale domácí celek se zatím v pohodě brání a stále vede o dvě branky.

48
    Rychlou akci Wolfsburgu skvěle zastavil Bernat, který se na levé straně blýskl dobrým obranným zákrokem.
    Arjen ROBBEN - 2:0

47
    Bayern právě vstřelil branku!
    Tak Bayern vstoupil do druhého poločasu ve velkém stylu, protože hned z úvodní akce vstřelil druhou branku. Lewandowski poslal míč za obranu, kam si naběhl ARJEN ROBBEN, který nezaváhal, poslal míč přesně k pravé tyči a Grün byl bez šance.

46
    Wolfsburg v poločase střídal. Hunta nahradil Arnold.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
    Bayern toho v prostoru pod hrotovým Robertem Lewandowskim zatím příliš nevymyslel.

Druhý poločas začne přibližně v 21:40.

První poločas je za námi. Sledujeme typické první utkání nové sezony, které toho zatím příliš nenabídlo. Aktivnější je Bayern, ale zatím se v útočné fází trápí, přesto se jedné branky přeci jen dočkal. Po skvělé práci Robbena se prosadil Thomas Müller. Hosté spoléhají na rychlé brejky, ale zatím jim ani jeden nevyšel. Druhý poločas bude ještě zajímavý.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Bayern kontroluje konec prvního poločasu a vypadá to, že se už nic nestane.

43
    Ani z jednoho rohu nic nebylo. Bayern pokračoval v útočném snažení, ale vše skončilo další nepřesnou přihrávkou.

42
    A hned následuje sedmý roh pro Bayern, který v závěru prvního poločasu tlačí.

41
    Po zásahu hostujícího hráče je tu okamžitě další roh pro Bayern.

41
    Bayern vybojoval další rohový kop, už pátý v tomto utkání.

40
    Domácí fotbalisté drží míč a stále kombinují. Hosté se pouze přesouvá ze strany na stranu a míče si dnes příliš neužijí.

39
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a mnichovský celek tedy vede nejtěsnějším možným rozdílem, tedy o jednu branku.

38
    Bayern je po vstřelené brance na koni a hned se vydal dopředu. Nakonec vybojoval roh.
    Thomas MÜLLER - 1:0

37
    A máme tu první branku tohoto zápasu a také celé nové sezony! Arjen Robben na pravé straně skvěle ´zamotal´ Luize Gustava, poté přihrál před branku a THOMAS MÜLLER míč usměrnil za Grüna. Německý útočník tedy potvrdil skvělou formu z nedávného světového šampionátu.

36
    Arjen Robben dostal přihrávku do lajny, ale neporadil si a míč odevzdal hráčům v zelených dresech.

35
    Střely: 5:2.

35
    Mnichovský celek opět kombinuje, ale zatím se mu nedaří podle představ a s Wolfsburgem hraje stále bez branek.

34
    Do útočné akce se nyní zapojil i obránce Bernat, ale jeho rána z hranice velkého vápna byla zblokována.

33
    Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který je v posledních minutách pod tlakem.

32
    Bayern přidal a je to znát. Nyní se domácí opět prokombinovali do vápna Wolfsburgu, ale tam skvěle zasáhl Grün, který míč po delší přihrávce sebral.

31
    Ale ani ze třetího rohu Bayern nic nevytěžil a stav zápasu se po úvodních třiceti minutách stále nemění.
    Akrobatické zakončení Roberta Lewandowského gólem neskončilo

30
    A Lewandowski se zjevil v další dobré pozici, tentokrát i zakončil, ale Grün ho vychytal! Roh pro Bayern.
    Robert Lewandowski nedokázal Maxe Grüna obejít

29
    K odraženému míči ve vápně se dostal Thomas Müller, který pohotově vystřelil, ale hostující brankář míč vyrazil před sebe, kde byl Lewandowski, ale ten z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit!

28
    Alaba obešel tři protihráče, poté skvěle vysunul Robbena, který ještě přihrál před branku na Lewandowského, ale nic z toho nebylo, protože celou akci ukončil ofsajd.

27
    Na druhé straně si Robben navedl míč na levou nohou, ale po jeho střele byl míč tečován a v pohodě ho sebral Grün.

26
    Na pravou stranu si skvěle naběhl Olič, který ale nezvládl přihrávku na svého spoluhráče a míč ztratil.

25
    A další nepřesnost. Tentokrát přihrávku na Robbena nezvládl Alaba, který dnes nastoupil ve středu zálohy.

24
    Badstuber nezvládl přihrávku dopředu a hodně zbytečně o míč přišel. Zatím je k vidění opravdu hodně nepřesných přihrávek.

23
    Robert Lewandowski si při zpracování pomohl rukou a hlavní rozhodčí to moc dobře viděl a zastavil akci Bayernu.

22
    Hosté opět skvěle získali míč a hned šli do protiútoku, který zakončil Vieirinha, ale poslal míč jen doprostřed branky, kde byl připravený Neuer.

20
    Domácí jsou tedy u míče a v klidu kombinují, ale zatím daleko do hostující branky.

19
    Wolfsburg to nyní zkusil po pravé straně, ale tentokrát hosté vymysleli jen hodně nepřesnou přihrávku po lajně, po které míč sebral Bernat.
    Ani Arjen Robben na Maxe Grüna nevyzrál

18
    Z rohu nic nebylo, ale domácí pokračovalo v útočném snažení. Nakonec vystřelil z rohu velkého vápna Robben, ale Grün si s jeho přízemním pokusem v pohodě poradil.

17
    Domácí nyní dobře kombinovali na polovině Wolfsburgu a nakonec vybojovali druhý rohový kop.

16
    Držení míče: 54% – 46%.

15
    Zatím sledujeme zápas, který nám toho příliš nenabídl. Ani jednomu celku se nedaří podle představ a žádnou šanci jsme zatím neviděli.

13
    Z úvodního rohu ale domácí borci nic nevytěžili a na první branku tedy stále čekáme.

13
    Po další akci je tu úvodní rohový kop i pro Bayern.
    Thomas Müller brankáře Maxe Grüna z úhlu nepřekvapil

12
    Kapitán Lahm našel dlouhým nákopem Thomase Müllera, který to zkusil z úhlu, ale hostujícího brankáře nepřekvapil.

11
    Jenže i tentokrát Bayern o míč přišel. Hosté se okamžitě vydali dopředu, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

10
    U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří se usadili na polovině Wolfsburgu, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Grün.

8
    Bayernu se zatím v útočné fázi příliš nedaří. Ani tentokrát akce domácímu celku nevyšla a míč lacině ztratil.

7
    Po centru do vápna musel zasahovat Manuel Neuer, ale zvládl to skvěle a mezi dvěma protihráče se k míči dostal, navíc byl faulován.

6
    Hostující celek se dostal k míči, vydal se dopředu a nakonec vybojoval úvodní roh v tomto utkání, vlastně i v celé nové sezoně.

5
    Hostující de Bruyne kličkoval na levé straně, ale nakonec vše zakončil nevydařenou přihrávkou na svého spoluhráče.

4
    Zatím se ale hosté v pohodě brání a hraje se především uprostřed hrací plochy. Na první střelecký pokus tak stále čekáme.

3
    Domácí borci jsou opět u míče a trpělivě kombinují, sledujeme tedy typickou hru mnichovského celku.

2
    Domácí se hned dostali k míči a vybojovali standardní situaci na pravé straně. Míč poslal do vápna Arjen Robben, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
    Bundesliga 2014/15 zahájena!

1
    Úvodní výkop v nové sezoně obstarali fotbalisté Wolfsburgu.

1

Domácí celek nastoupí v nových červeno-modrých dresech, Vlci hrají v tradiční zelených.

Na řadě jsou ještě nezbytné oficiality před zahájením nové sezony. Poté bude duel zahájen.

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Úvodní zápas nového ročníku německé Bundesligy tedy začne za malý okamžik.
    Takovým autobusem bude bavorský tým cestovat ke svým zápasům v sezoně 2014/15.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Dante, Badstuber, Bernat – Gaudino, Alaba – Robben, T. Müller, Götze – Lewandowski.
    Náhradníci: Reina – Shaqiri, Rode, Højbjerg, Green, C. Pizarro, Scholl.

VfL Wolfsburg: Grün – Jung, Naldo (C), Knoche, Rodríguez – Gustavo, Guilavogui – Hunt, Vieirinha, de Bruyne – Olič.
    Náhradníci: Drewes – Schäfer, Klose, Caligiuri, Malanda, Arnold, Dost..

Poslední vzájemné zápasy

Wolfsburg – Bayern 0:3
    Wolfsburg – Bayern 1:6
    Bayern – Wolfsburg 1:0
    Bayern – Wolfsburg 6:1
    Wolfsburg – Wolfsburg 0:2

Wolfsburg dokázal nad Bayernem naposledy vyhrát v roce 2009, kdy doma bavorský celek rozstřílel 5:1!

Hostující celek si v loňské sezoně nevedl vůbec špatně. Nakonec nasbíral slušných 60 bodů a skončil na pátém místě, zahraje si tedy v této sezoně Evropskou ligu.

Kádr Wolfsburgu se před sezonou také samozřejmě změnil. Do Herthy odešel Tolga Cigerci, do Curychu Nassim Ben Khalifa a do Norimberku Jan Polák. Několik zajímavých hráčů ale VfL získal. Přišel totiž obránce Sebastian Jung, Aaron Hunt, Josuha Guilavogui z Atlética Madrid a z Arsenalu útočník Nicklas Bendtner.

Před sezonou odehrál Wolfsburg několik přípravných zápasů, ale nedařilo se mu, protože ze tří zápasů ani jednou nevyhrál. V poháru se Wolfsburg také trápil, protože s Darmstadtem remizoval 0:0, nakonec ale po penaltách postoupil.

V minulé sezoně dokázal Bayern vyhrát Bundesligu i DFB-Pokal. Před sezonou svůj kádr opět posílil, jak už bylo napsáno, tak z Dortmundu přišel střelec Robert Lewandoski. Bayern také ulovil zajímavou brankářskou dvojku, protože z Liverpoolu získal zkušeného Reinu. Z Valencie přišel do mnichovského celku záložník Juan Bernat a z Frankfurtu záložník Sebastian Rode.

Několik hráčů ale z Bayernu také odešlo. Nedávno přestoupil do Bordeaux Diego Contento, do Realu Madrid šel Toni Kroos a do Atlética Madrid Mario Mandžukić.

Bayern odehrál v přípravě pouze pět zápasů a čtyřikrát vyhrál. Dokázal porazit Duisburg, Moenchengladbach, Wolfsburg a tým Guadalajara. Nestačil pouze na výběr americké MLS, se kterým po boji prohrál 1:2.

V úvodu sezony ale nezvládl zápas o Superpohár, protože s Dortmundem prohrál 0:2. První kolo DFB-Pokalu ale Bayern zvládl a nad celkem z nižší soutěže vyhrál 4:1.

Zdravím všechny příznivce kopané. Dnes to vypukne také v Německu, protože startuje německá Bundesliga. Budeme sledovat úvodní duel nové sezony, ve kterém přivítá Bayern celek Wolfsburgu. Jasným favoritem tohoto utkání je domácí mužstvo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.