Benátky n/J – Füchse 5:3 (kon.) | Trnava – Trenčín 2:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
Banská Bystrica – HC Slovan 1:4 (kon.) | Karviná sledge – Frýdek-M. 6:5 (1:0 po s.n.) | Žilina – Senica 3:8 (kon.)
Mladá Boleslav – EC-KAC 3:4 (0:2 po s.n.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (kon.) | Nové Zámky – Fehérvár 5:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:1 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
KAC Klagenfurt
Pátek 22.08.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, kde je na programu přípravný zápas mezi domácí Mladou Boleslaví a rakouským Klagenfurtem.

Mladoboleslavští za sebou mají šest vítězných zápasů v řadě, z čehož si tři připsali v rámci slovenského Mountfield cupu, který vyhráli. Postupně si poradili s domácím Martinem, Hradcem Králové a s Piešťanami. Další výhru si pak připsali, když v úterý na vlastním ledě vynulovali znojemské Orly poměrem 2:0.

Boleslavští trenéři Výborný a Jelínek zkoušejí i nadále různé kombinace a složení formací, a tak v týmu Bruslařů panuje konkurence. To potvrzují i slova útočníka Lukáše Pabišky. "Jsme o ligu výš, takže s tím se musí počítat. Já si myslím, že je jedině dobře, když je v týmu konkurence, a že je nás v týmu tolik. V sezoně mohou přijít zranění a je potřeba mít adekvátní náhradu. Bez dobrých hráčů v záloze nelze fungovat", prozradil v rozhovoru pro klubový web BK Mladá Boleslav.

Hosté z hlavního města Korutan vedení českým trenérem Martinem Stloukalem mají za sebou prozatím dva přípravné zápasy. Oba se odehrály v rámci turnaje v německém Straubingu. Klagenfurtští nejdříve podlehli Augsburgu 3:6 a ve svém druhém zápase prohráli s domácími hokejisty 1:4. Kromě duelu s Mladou Boleslaví si rakušané v Čechách naplánovali ještě duel s pražskou Slavií, jenž mají na programu 24. srpna.

"V pátek jsme měli proti Augsburgu pomalejší rozjezd, od druhé třetiny jsme už byli mnohem lepší. Celkově mám ale z práce jednotlivců dobrý pocit. V utkání proti Straubingu jsme měli dvě velké možnosti dostat se do vedení, ale nakonec vyhrál Straubing svými rychlými góly. Jsme teprve na začátku přípravného období a máme nový herní systém. Teď jde o to ho automatizovat", nechal se slyšet hlavní trenér Martin Stloukal po posledním zápasu na turnaji.

BK Mladá Boleslav: Valent (Příhonský) – Kučný, Trška, Ovčačík, Stříteský, Robar, Vidmar – Pacovský, Výborný, Hyka – Bárta, Broš, Klimenta – Květoň, Mikulík, Pabiška – Jarůšek, Kubica, Prokš

EC Klagenfurter AC: Tuokkola (Swette) – Siklenka, Reichel, Schumnig, Wharton, Vallant, Pöck – M. Gier, Hundertpfund, S. Geier, Lundmark, Koch, Strömberg, Jacques, Pither, Stloukal, Witting, Harand, Ban, Steiner

Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Cafourek, Kettner.

V sestavě Mladé Boleslavi se dnes představí jihlavský Marek Prokš, který má do Mladé Boleslavi vyřízené střídavé starty z Jihlavy, a mladoboleslavští lodivodi ho chtějí vyzkoušet i v přípravě.

Všichni aktéři už krouží po ledové ploše, utkání může začít.

00:01

00:13
    Domácí se okamžitě vrhli ke klagenfurtské bráně, hostující obránci však puk rychle odvezli před Valenta.

01:12
    Reichel zakládá útok za vlastní brankou.

01:30
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají bleskového vedení. JAMIE LUNDMARK dostal krásnou přihrávku přímo na hůl a nebyl pro něj vůbec žádný problém doklepnout puk za Valenta. Asistence: Kim Strömberg.

02:54
    Třetina začala ve velkém tempu, obě strany se chtějí dobře ukázat. Puk se ve skrumáži před Tuokkolou snaži dorážet Pacovský, neuspěl však.

03:25
    Klagenfurtští hokejisté si nyní nerozuměli a zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Tuokkolou.

03:33
    Opět se hnal do rychlého útoku Strömberg, domácí ho ale stihli včas přehrát.

03:50
    Michal Broš (MBL) zahrál vysokou holí a sedí na trestné. Šance pro hosty na navýšení skóre.

04:14
    Zatím se však hraje v obranném pásmu Klagenfurtu.

04:38
    Pohledným zákrokem se prezentoval Michal Valent, když vyrazil střelu jednoho z hostů.

05:00
    Thomas Koch dostal výbornou přihrávku a jel téměř sám na gómana, se střelou ale dlouho váhal.

05:20
    Lundmark mohl dávat gól do prázdné, nedostal se ale k puku včas.

05:45
    Siklenka stál tváří v tvář proti Valentovi, ten ho ale vychytal.

05:50

06:49
    Hosté nyní na chvilku přišli o útočné pásmo, kde se drželi hodně dlouho.

07:01
    Nyní zahráli opět na icing a vhazuje se před Tuokkolou.

07:19
    Dominik Pacovský dostal skvělou přihrávku, místo v pravé části branky včas netrefil a puk šel mimo.

07:52
    Bruslaři mají v těchto chvílích více ze hry.

08:44
    Hosté a domácí se přetahují o puk v rohu u Valentovy brány.

09:18
    Mike Siklenka střílel na domácí bránu. Trefil se ale jen do výstroje Michala Valenta a před ním se bude vhazovat.

09:54
    Pacovský je opět aktivní v útočném pásmu.

10:20
    Výborný nahrával Stříteskému, ten se trefil pouze do Tuokkoly.

10:44
    Tomáš Klimenta byl sekán a na trestné už sedí Thomas Pöck (KLG), Bruslaři mají přesilovku.

11:07
    Domácí si v útoku nerozuměli a hosté jsou před Valentem.

11:30
    Ovčačík nahrával Bártovi, ten k zakončení neměl dostatek prostoru.

12:44

13:22
    Hosté úřadují před domácím strážcem svatyně a domácí se mají co ohánět.

14:24
    Tomáš Hyka je před Tuokkolou, hosté mu toho ale moc nedovolili.

15:00
    Furey nahrával Banovi, ten mohl dávat do prázdné. Puk ale těsně miul domácí branku.

16:24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Milan Mikulík nahrával LUKÁŠI PABIŠKOVI a ten prostřelil Tuokkolu z pravého kruhu. Hostující gólman se nestačil přemístit. Asistence: Milan Mikulík.

17:33
    A na trestnou jdou opět hosté. Za sekání si odsedí dvě minuty český hráč ve službách Klagenfurtu Petr Stloukal (KLG), syn klagenfurtského trenéra.

18:02
    Vyloučení na obou stranách. Dominik Pacovský (MBL) a Patrick Harand (KLG) si odpykají dvě minuty za hrubost.

18:46
    Trška nahrával Hykovi, ten se snažil najít před bránou ještě jednoho spoluhráče, ale hosté odvezli puk do bezpečí daleko od jejich branky.

19:33
    Hosté jsou v pěti.

19:55
    Dělovku na Tuokkolu vypálil Matěj Stříteský, ale klagenfurtský gólman jeho střelu polapil.

20:00

Skončila nám velice zajímavá první třetina, ve které se diváci určitě nemohli nudit. Hrál se rychlý a pohledný hokej. Nejdříve šli do vedení hosté, když se hned ve 2. minutě prosadil Jamie Lundmark a hosté měli v první části úvodního dějství mnohem více ze hry. Domácí však hráli trpělivě a po zásluze také vyrovnali zásluhou Milana Mikulíka. Po první části hry je tak stav nerozhodný a uvidíme, co nám nabídnou další části zápasu.

Další třetina začne přibližně v 18:12 .

Hráči i rozhodčí jsou již na ledové ploše a druhá třetina za malý moment začne.

20:01

20:38
    Nenápadná akce, kdy se střelou až téměř od modré prosazuje indviduální akcí TOMÁŠ HYKA, jen prostřelil Tuokkolu mezi betony. Bez asistence.

21:40
    Mitja Robar chtěl vystřelit, ale nemohl, zblokovali ho hostující obránci. Boleslav hrála dlouhou výhodu. Bude se vylučovat.

22:05
    Za sekání byl vyloučen Thomas Koch (KLG), jenž si odsedí 2 minuty.

22:40
    Patrick Harand mohl jít sám na Valenta, domácí hráči ho ale včas dostihli.

23:10
    Milan Mikulík obdržel hezkou přihrávku a prezentoval se tvrdou ranou. Tuokkola si s ní ale poradil.

24:05

24:25
    Hosté vyhodili, ale zakázané uvolnění z toho nebylo.

24:50
    Markus Steiner byl v rohu klužiště držení a Peter Trška (MBL) si již odpykává trest u časoměřičů a u komentátorů, kteří z důvodu údržby rozhlasu na stadionu změnili v utkání s Klagenfurtem svůj komentátorský post.

26:27
    Domácí budou hrát ve třech! Na trestnou odešel Tomáš Klimenta (MBL) za zdržování hry.

26:38
    Hosté si zatím vyměňují přihrávky a Strömberg se prezentoval nepřesnou střelou.

26:50

27:47
    Mike Siklenka (KLG) je potrestán také dvěmi minutami za hrubost. Svému vyloučení se hodně divil a dokonce ho doplnil několika anglickými nadávkami.

29:02
    Za hrubost je vyloučen Thomas Pöck (KLG). Jeho spoluhráč Siklenka to okomentoval velmi vulgárními slovy na adresu České republiky.

30:43
    Stříteský se následně snažil prosadit od modré, Tuokkola ale střelu chytá.

30:51
    Mitja Robar nic nevymýšlel a rovnou střílel od kruhů, ani tahle střela však pro hostujícího gólmana nebyla překážkou.

30:59
    Za krosček si jde opět zchladit hlavu Mike Siklenka (KLG).

31:46
    Bruslařům se nedaří vystřelit. Hosté výborně brání.

32:18
    Hosté vyhodili a Bruslaři začínají až u Valenta.

32:59

34:10
    Jeden z Klagenfurtských vyslal hezkou přihrávku na svého spoluhráče, jenž měl před sebou prázdnou branku. Nestihl však vystřelit a Michal Valent se včas přesunul na své místo.

35:09
    Klimenta nahrával Vidmarovi, tomu se nepodařilo skórovat.

35:18
    Za krosček následuje vyloučení na obou stranách. Na trestné je Tomáš Klimenta (MBL) a hostující Manuel Geier (KLG).

35:42
    Střelou od modré se prezentoval Harand. Jeho střela ale Michala Valenta nepřekvapila.

36:05
    Hyka jel téměř sám na branku a o kousek netrefil.

37:03
    Velká skrumáž těl je opět před Valentem. Ten však drží puk ve své moci. Bude se ale vylučovat!

37:03
    Stříteský (MBL) a Stloukal (KLG) jsou vyloučeni na 2 minuty.

37:29
    Hostům se podařilo vyrovnat! Střelou mezi betony uspěl THOMAS HUNDERTPFUND. Asistence: Stefan Geier.

38:01
    Za sekání je na trestné lavici David Květoň (MBL). Klagenfurt má možnost přesilové hry. Hostující trenér Petr Stloukal se ale velice rozčiluje a vede bouřlivou diskuzi s rozhodčími zápasu.

38:25
    Lukáš Pabiška nahrával Milanu Mikulíkovi, ten však minul branku.

38:45
    Domácí vyhazují až za Tuokkolu.

39:05
    Hudertpfund nahrával svému spoluhráči, ale ten jeho přihrávku nestihl.

39:39
    Vyloučení na obou stranách. Jacques (KLG) sedí za hrubost na trestné a hostující vyloučení se opět neobešlo bez nadávek na domácí tým. Za domácí je potrestán Trška (MBL) za vražení na hrazení.

39:55
    Siklenka vypálil tvrdou střelu. Michal Valent se musí v závěru třetiny hodně ohánět.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:03 .

Druhá třetina byla velmi vyhrocená díky mnoha vyloučením. Hráči Klagenfurtu byli hodněkrát velice rozčílení a bouřlivou diskuzi vedl s rozhodčími také český trenér ve službách hostujícího týmu Martin Stloukal. Ve druhém dějství padly dva góly. Boleslav šla do vedení hned ve 21. minutě zásluhou Tomáše Hyky, když v 38. minutě vyrovnal Hundertpfund.

40:01

40:01

42:01
    Siklenka se hnal k puku, domácí u něj byli ale dříve.

42:05
    Buly před Valentem.

42:15
    Jeden z Klagenfurtských nahrával volnému spoluhráči před branku, ten ale přihrávku nezastihl.

42:57
    Mitja Robar se bolestivě zvedá z ledu. Snad to nebude nic vážného.

43:27
    Domácí se drží v útočném pásmu.

43:44
    Richard Jarůšek bojuje v rohu u Tuokkoly o puk.

44:16
    Opět velice rozhořčený Mike Siklenka (KLG) sedí na trestné lavici. Za podražení.

44:16
    Hosté jdou do tří. Za hákování byl vyloučen Hundertpfund (KLG).

44:32
    To byla otázka času, nejrychleji se u branky zorientoval PETER TRŠKA, jenž prostřelil Pekku Tuokkolu mezi betony. Asistence: Michal Bárta.

45:10
    Stříteský v přesilové hře 5 na 4 pálil z mezikruží, Tuokkola ale chytá.

45:51
    Další vyloučení na straně Klagenfurtu, který hraje opět ve třech. Za sekání byl vyloučen Thomas Koch (KLG).

45:52
    Hosté jsou v posledních minutách velice nedisciplinovaní.

46:09
    Michal Bárta chtěl navýšit skóre. Tuokkola se blýskl dalším zákrokem.

46:18
    Peter Trška dostal krásnou přihrávku a z první vypálil. Ani jeho střela si cestu do sítě klagenfurtské brány ale nenašla.

46:30
    Tomáš Hyka z bezprostřední blízkosti jen těsně minul bránu.

47:10
    Boleslavští se teď nemůžou dostat ke střele a hosté vyhazují.

47:41
    Obě mužstva střídají a přesilovka se krátí.

47:51

48:45
    Luke Pither vystřelil, Michal Valent byl připraven na svém místě a stav je stále ve prospěch Boleslavi.

49:20
    Petr Stloukal se snažil dostat rychle před Valenta, puk byl ale daleko před ním a domácí se ho zmocnili dříve.

50:53
    Kim Strömberg byl tváří v tvář před Valentem, ten ho ho vychytal. Diváci skandují jméno domácího gólmana.

51:18
    Nyní si slovenský gólman ve službách Mladé Boleslavi poradil s další střelou Klagenfurtských.

51:21
    Na další pokus už ale tak úspěšný nebyl a potřetí inkasuje. THOMAS PÖCK střílel z mezikruží a puk tak skončil za Valentovými zády. Bez asistence.

52:09
    Mikulík mohl jet sám na Tukkolu, nahrával ale Květoňovi, jenž jeho přihrávku nestihl.

53:20
    Mitja Robar se ke střele od modré napřáhl natolik, až zlomil hokejku. Musel odjet rychle střídat.

54:14
    Vhazuje se před Pekkou Tuokkolou.

54:30
    Pither nebezpečně dorážel puk. Michal Valent jeho úmysl stihl včas přečíst.

54:57
    Geier natrefil pouze plexisklo za domácím brankářem.

55:18
    Klimenta jel téměř sám na gólmana Klagenfurtu. Tuokkola sklapl své betony včas.

56:27
    Boleslav hraje ve výhodě.

56:45
    Výhoda trvá zatím poměrně dlouho. Hyka zakládá útok.

57:05
    Klagenfurtští hráči na střídačce se hodně rozčilují. Petr Stlukal (KLG) byl již na trestné, ale odešel do kabin. Dostal 2+10 minut za nesportovní chování. Markus Steiner (KLG) tak odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění za něj.

58:19
    Boleslavští již zvedali ruce a chtěli se radovat ze vstřeleného gólu. Rozhodčí rozpažuje, a tak se pokračuje vhazováním před Tuokkolou.

58:47
    Jiří Kučný obrdžel bezvadnou nahrávku, zakončil ale jen do betonů Tuokkoly.

59:05

Boleslavští mohli rozhodnout zápas, byli však faulováni Patrick Harand (KLG) inkasoval trest 2+10 minut a do konce utkání za nedovolené bránění. Odchází tak do kabin a trest za něj odpykává Markus Steiner (KLG).

60:00

Aktéři utkání nyní řeší, zda se bude zápas prodlužovat či nikoliv.

Skončila nám třetí třetina, která byla opět vyhrocená a góly znovu padly na obou strnách. V 45. minutě se prosadil Peter Trška a v 52. minutě vyrovnával Thomas Pöck.

Nyní se budou odehrávat samostatné nájezdy.

60:01

Prodloužení se neuskuteční. Po domluvě obou týmů jsou na programu nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel na Tuokkolu Lukáš Pabiška, který však vůbec nestihl zakončit.

Jamie Lundmark se trefil nad Valentovy betony a proměňuje. – 0:1

Tomáši Hykovi se skórovat nepodařilo.

Kim Strömberg byl další na řadě. Kličkou a následným bekhendovým zakončením překonal Michala Valenta i on. – 0:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým EC Klagenfurter AC.
    Vítěznou trefu si připsal svým proměněným nájezdem JAMIE LUNDMARK a Klagenfurt tak v Mladé Boleslavi vítězí!

Skončil velice zajímavý a divácky atraktivní zápas. Diváci se určitě nenudili. K vidění bylo hodně emocí, především ze strany klagenfurtských hráčů, kteří si v zápase připsali 70 trestných minut! Hosté byli nakonec ale šťastnějšími a rozhodli při samostatných nájezdech o tom, že si připíší výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Pro tým z hlavního města Korutan je to tak první výhra v přípravném období. Mladá Boleslav si naopak po šesti vítězných duelech v řadě připsala porážku.

Z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény je to pro dnešní den vše. Přejeme vám hezký zbytek večera a pohodový víkend. (19:51:07)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 17. Pabiška (Mikulík), 21. Hyka, 45. Trška (Bárta) – 2. Lundmark (Strömberg), 38. Hundertpfund (Geier), 52. Pöck, rozh. náj. Lundmark

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Swette) – Siklenka, Reichel, Schumnig, Wharton, Vallant, Pöck – M. Gier, Hundertpfund, S. Geier, Lundmark, Koch, Strömberg, Jacques, Pither, Stloukal, Witting, Harand, Ban, Steiner

Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Cafourek, Kettner